• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שישיות או בר מים ?

yosun

משתמש רשום
דירוג
3
מעניין אותי לדעת איך אתם מעדיפים לצרוך את המים ומה יותר זול ? בהנחה שאתם לא שותים ישירות מהברז
האם משתלם יותר לשלב שישיות + קנקנים בסגנון בריטה עבור מילוי קומקומים וכדומה.
אולי רק שישיות מים במבצעים , לדוגמא שישיית מים ב 9-10 ש״ח וכו׳ שבזמן האחרון אני רואה את זה כמעט בכל סופר.

אולי כבר משתלם לרכוש תמי 4/אלקטרה וכו׳ בתשלום חודשי ?
יש לקחת בחשבון כמובן אם מדובר על משפחה עם ילדים או רווקים

למה בכלל שישיות? יש לי בריטה ופשוט ממלא אותה ומחליף פילטר פעם בכמה חודשים.לא שיש משהו רע במי הברז, סתם איסטניזם.

לא זה ולא זה.
קודם כל בגלל הסירטון הנ"ל.
לעניות דעתי (העניה) לקנות מים מבוקבקים זו אמת איומה. זה נראה לי חוטא לכל הגיון.
אני מתכוון לקניה וצריכה שוטפת שלהם, הכוונה היא שאני לא מתנזר מקנייתם ברגע שזה משרת את מטרתי - בקבוק מים טריים לטיול שטח וכו'.

מקריאה של הספר המעולה "על הנוחות" של ארנה קזין (סופרת מצויינת שלה ספר נוסף ומעולה על תרבות הצריכה), התבהרו בי מחשבות רבות בסוגיה הנ"ל שהוסיפו לחוסר הנוחות המובנית והענקית שלי בעניין הזה. לאחר שקראתי (וגם הרבה לפנ כן)אני מבין עוד יותר כמה הזוי הוא לבקבק מים מהטבע.

מסנן את המים שלי עם פילטר בריטה שלו יתרונות מוכחים. מחליף אותו בכל חודשיים.
לא חייב דווקא פילטר מסוג "בריטה" אפשר פילטרים ממותגים אחרים.
וחסל.

קונה כל שנתיים בממוצע מיני בר לא ממותג ב 1000 שקל כולל פילטרים שאני מחליף בעצמי.
אחרי שמתקלקל, פשוט קונה חדש.

אין התעסקות עם טכנאים, תשלומים חודשיים, שירות לקוחות וכו'.

פיחסה מים. רק סודה בטעמים. 2.5 שקל לבקבוק ו0 קלוריות ושאר מזיקים.
50 שקל בחודש, 600 בשנה.

בפוסט שלי למדתי על נפלאות הבקבוקים האלו, ויותר אין גם מים מבוקבקים לטיולים.
https://www.nalgene.com
מכיר את החברה ואת מוצרי הפלסטיק המעולים שלה. מייצרים חלק מהמבחנות לסירכוז במעבדה שלי.
בכל מקרה, בבחירה שבין פלסטיק לנירוסטה או אלומיניום - אני מעדיף נירוסטה (LAKEN).

@ביולוג ירושלמי, יש טענה שהפילטרים לסינון מים, ו בייחוד בריאה בה המים נמצאים פחות בתנועה, מהווים כר פורה להתפתחות בקטריות, אצות וכד' אותם אנחנו שותים. מסיבה זו, משווקי ברי המים ממליצים לתת למים לזרום כמה שניות לפני השימוש. האם לא יוצא שכרנו בהפסדנו בשתיית מים ממוצרים אלו?

שוב אני והחפירות-חקירות שלי...

@חלכאי אין "שום בעיה" לשתות קצת חיידקים עם המים, כולל בקטריות שהצליחו להתיישב על הפחם הפעיל של פילטר הבריטה. סטריליות סינטטית-מאולצת-מבוהלת-מפוחדת היא אם כל חטאת וריגוש של המערכת החיסונית הוא דבר חשוב ביותר.
מן הסתם הן המים (Waterborne), הן הפילטר והן הקנקן סופחים חיידקים על גביהם.

1. הפילטרים שעשויים מפחם פעיל עוברים טיפול מקדים של סטריליזציה. ככה שלפחות חלק מהדאגה לגבי היות הפילטר מזוהם מלכתחילה אפשר להוריד.
לדעתי הסטריליזציה היא בסוג של תהליך שמערב קיטור (אולי בסוג של אוטוקלאב) היות וכל פעם שאני פותח אריזה של פילטר, יש עליו אדי מים.
חלק מהמסקנות נבעו [גם] מהמאמר הזה, רק שים לב שיש חשיבות גדולה מאוד למצע שבו החיידקים גדלו לפני כן והמצע שבו הם גדלו בנוכחות של GAC (Granular Activated Carbon).
The results of this report have indicated that various waterborne pathogens can survive for extended periods of time when they colonize virgin GAC.

2. בגלל זה ממליצים מאוד לשטוף היטב את הקנקן בין החלפת פילטר להחלפה עם מים חמים וסבון כלים (ואני הייתי מוסיף ייבוש מלא של הקנקן אחרי השטיפה לפחות יום-יומיים).

3. רוב החיידקים המזיקים לאדם (פתוגנים) מגיעים לאו דווקא מהפילטר עצמו ולאו דווקא מהמים, אלא מעצם פעולת החלפת הפילטר בידיים מזוהמות ובסביבה מזוהמת.
להשתדל לשטוף היטב את הידיים במים עם סבון לפני שנוגעים בפילטר הנקי ובקנקן הנקי.

בהכללה, ולעניות דעתי הלא מלומדת בתחום (הנסיון שלי בתחום הביופילם החיידקי הוא מועט מאוד ולא מחקרי), בפרק זמן של חודש-חודשיים, בהינתן שרק מים עוברים בפילטר בלי מזהמים שונים מסביב (פירורים וכל מיני מרעין דמזהמין שנפלו אל הקנקן) - לא אמורה להתייצב שם אוכלוסיית חיידקים רצינית. יכול להיות שאני מאוד טועה ופילטרים של בריטה עמוסים בביופילמים חיידקיים.
הדגש הוא על כמות (ריכוז) החיידקים וכמובן גם מאיזה סוג הם - מזיקים או לא מזיקים? ישנם חיידקים ששורדים טוב יותר בסביבה מימית, דלה במשאבים עם חומציות פחות או יותר נייטרלית לכיוון החומצית (בארץ ייתכן שהנטיה של המים היא לכיוון הבסיסי, אני לא בטוח).
מה גם שמי הברז עוברים כלורינציה (ריכוז מרבי מותר של כלורידים במי השתייה עומד על 600 מ"ג לליטר, אני מניח שהריכוז האמיתי משתנה בין רשות לרשות) וגם ככה אין בהם הרבה חומרי מזון לחיידקים שעל מנת להתפתח.
בנוסף, הקיבה היא סביבה חומצית מאוד שעושה עבודה מעולה בלנטרל חיידקים שונים למיניהם שאינם מורגלים בסביבה חומצית מאוד.

אז מה המסקנה?
אין לי כזאת ולא אתן תחושה שיש לי כזאת.
רוב המאמרים שמצאתי עסקו בפילטרים של GAC במפעלי טיפול מים ברמה תעשייתית, לא ביתית.
זה המאמר היחיד שמצאתי ואין לי גישה אליו.
לא מצאתי בשיטוטיי הוכחה ניצחת או מספרים ברורים לנסיונות מיקרוביאליים עם פילטרים ביתיים המורכבים מ- GAC. זה קצת מוזר אבל אני מניח שהחברות עושות זאת בעצמם במכונים עצמאיים או שפשוט לא שילמו מספיק במלגות מחקר לחוקרים כדי שיחקרו את התחום :> (המחקר צועד על קיבתו וזה נפוץ שחברות תרופות מסבסדות דוקטורנטים וניסויים בתחום הדעת שלהן).
באופן פרדוקסלי אני מספיק סומך על הרשויות בעניין של איכות המים בישראל ואני סבור שמי הברז בישראל בהחלט מספיק טובים לשתיה. סינון שלהם בפילטר בריטה אינו נדרש/נחוץ ל"בריאות" המים, אבל מוסיף להרגשה הטובה ולטעם הטוב.
באופן פרדוקסלי #2 אני מספיק סומך על "בריטה" כחברה מסחרית שאני עושה שימוש בפילטר שלה שיעבירו אותו בדיקות מדגמיות-מיקרוביאליות על מנת להזהיר משתמשים לגבי טווחי זמן ואופן השימוש... שהרי במידה ויתגלה זיהום רציני בפרק זמן של שימוש סביר לפי המלצות החברה (עד חודש או עד X ליטר מים) - החברה תיתבע. בהרבה מאוד מקרים קל מאוד לעלות על מקור זיהום חיידקי. בהרבה מאוד מקרים קשה מאוד לעלות מה המקור שלו. יש מודלים שלמים שמנטרים את הנ"ל.

הערה למתעניינים בבריטה - פה מצאתי הרבה מידע מעניין על פילטר הבריטה עצמו שלא מצאתי לפני כן כולל הצהרה שהוא מחזיק לחודשיים למשפחה ממוצעת.

נערך לאחרונה ב:
בגדול מים מהברז וגם בקבוקים.
הבקבוקים זה בעיקר עניין של נוחות שאפשר לפזר אותם בכמה מקומות. יש לי בקבוק מים ליד המיטה במקום לקום אם אני צמאה בלילה, בקבוק מים איפה שאני מתאמנת תמיד או בסלון שיהיה. הזמינות של המים בכל חדר בבית גורמת לכך שאנחנו שותים הרבה יותר מים ולא רק כשאוכלים או נמצאים במטבח. אם אני במטבח, מכינה לימונדה או מיץ או סתם בא לי לשתות מים זה יהיה ממים מהברז.
זה יוצא 11 שקלים לשישייה של 2 ליטר ששורדת אצלנו בערך חודש. מה גם כשמגיעים חברים או אנשים מבחוץ הם עושים פרצופים על כך ששמים להם מים מהברז אז נוח שיש בקבוק שיוכלו לראות שמוזגים ממנו. בקיצור, נוחות 11 שקל בחודש בשביל לגרום לי לשתות יותר מים זה שווה מבחינתי.

יש לי בקבוק מים ליד המיטה במקום לקום אם אני צמאה בלילה, בקבוק מים איפה שאני מתאמנת תמיד או בסלון שיהיה.
זה יוצא 11 שקלים לשישייה של 2 ליטר ששורדת אצלנו בערך חודש.
אני הייתי שוקל מחדש את העניין של בקבוק גדול מחוץ למקרר ששותים אותו במשך כמה ימים \ שבועות. נשמע כמו גן עדן למיקרואורגניזמים שונים.

ביחס לטענתך לאמהות כל חטאת, אני טענתי שהיא איננה ביולוגית.
ריגוש של המערכת החיסונית החל מילדות, כלומר חשיפה "עדינה" לגורמים שיכולים לרגש את המערכת החיסונית (אלרגנים, מחוללי מחלות "קלים" למשל בבית, בגן ובבית הספר) - היא חלק חשוב מאוד ב"תיאוריית ההגיינה" (1 | 2 | 3 | 4 | 5).
פה נשאלת השאלה מה הכוונה בגורמים אלו וברור שהכוונה היא לא לחשוף ילד לחולה שחפת או מבוגר לחולה שפעת במתכוון וכו'... לא הייתי ממליץ ללקק משטחים שבאו במגע עם חומר צואתי (אי. קולי של מערכת העיכול) או בשר לא מבושל (סלמונלה), אבל כן הייתי ממליץ להתלכלך והרבה.
עדיין רק היפותיזה, אך ישנם לא מעט מאמרים ועבודה מדעית נכבדת שמנסים ומוכיחים חלקים נכבדים מתקפותה, כולל מנגנון ביולוגי משוער/מוצע.

זו למשל הסיבה שסבון רגיל מספיק לי ולא אשתמש בסבון "אנטי-מיקרוביאלי", שאני לא נוטה לסטריליות מוגזמת ולא נזהר מלאכול מהרצפה (רק כשמתחשק לי D:), שאני לא מתרגש מדי כשאנשים חולים לידי (במחלות הצטננות והתקררות, לא בשפעת) ועוד...
איש הישר בעיניו יזדהם או כמו שכתב צבי עצמון - "חוסך לכלוכו - שונא בנו".
בתור מישהו שאימונולוגיה היא לא תחום הדעת שלו, אעצור כאן כדי לא לצאת מההקשר של השרשור.

אני משתמשת בפילטר של אוורפיור שמותקן מתחת לכיור, ויש לו ברז ייעודי. מחליפים פילטר כל שנה (אפשר גם יותר משנה). זה בוודאי יותר זול ממים בבקבוקים. זה גם יותר זול מבר כמו תמי 4. כנראה יותר יקר משימוש בבריטה - אבל לא בטוח. כל אחד צריך לבדוק בעצמו. המים ממש טעימים לי ואני לא מוגבלת לכמויות של קנקן אחד כל פעם. בבריטה תמיד יש לי הרגשה של טעם חמוץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
מ מה עדיף VOO או SPY? שוק ההון 13
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10

נושאים דומים

Back
למעלה