• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיפור הריכוז בלילה

the_newbie

משתמש רגיל
דירוג
150
אני מתכנת ומשתדל ללמוד ולקרוא על שינויים בתעשייה (+קצת תיאוריה) כמה שעות בכל ערב לאחר העבודה. בדר"כ סוחט שעתיים-שלוש בין תשע לאחד בלילה. הבעיה היא שבשעות האלה הריכוז שלי שואף למינוס והלמידה לא יעילה בשיט

ניסיתי קפה, אבל הריכוז נשאר אותו הדבר ובסוף אני לא מצליח להירדם וצופה בנטפליקס כל הלילה.

יש איזה potion לשיפור הריכוז בשעות מאוחרות?

נמצא באותה סירה, לפעמים אחרי יום עבודה של 8-9 שעות מול המחשב המוח פשוט נכבה, קראתי על אנשים שקמים מוקדם ועושים את השעתיים-שלוש עבודה על הפרוייקטים האישיים\פיתוח אישי בבוקר, לפני העבודה

אני בינתיים משתדל להימנע מריטלין וכו', אבל זו גם אופציה

הבעיה היא שבשעות האלה הריכוז שלי שואף למינוס והלמידה לא יעילה בשיט
אלה לא השעות שלך, אל תתאמץ לשווא :)
תנסה לבדוק את שעות הבוקר המוקדמות, את השעות אחרי החזרה מהעבודה ואת האפשרות לצמצם לשעה אחת בלבד כל יום או שעתיים כל יומיים ובסופי שבוע.

כמה שעות כל יום על פיתוח מקצועי נשמע לי הרבה יותר מדי. בעיניי, החיים חשובים הרבה יותר מעבודה-עבודה-עבודה.
משיחות עם חברים מתכנתים (כולם בני 40+ ועם הרבה ותק) זה עומד על כשעתיים בשבוע (חצי שעה-ארבעים דקות כל פעם)
בד"כ בהפסקות קפה בעבודה, או לזמן קצר בערב אחרי שהילדים הולכים לישון.

אני עובד בתחום (אבל לא מתכנת) ומקדיש בד"כ 10-15 דק' ביום לקרוא קצת על תהליכים בתחום. בד"כ עם הקפה של הבוקר ותוך כדי קריאה והשבה למיילים.

חמש בבוקר!

אבל ברצינות, הרבה יותר אפקטיבי למצוא זמן ביום שיעבוד לך, מאשר לחפש ממריצים.

אולי פעילות גופנית קלה 5 דקות בכל שעה

אותי זה מעורר

מספרים על המהרשא שהיה מכניס את הרגליים לתוך דלי מים קרים מאד בשעות העייפות. נדמה לי שגם מספרים שהיה קושר את מחלפות ראשו לתקרה כדי שהראש לא יישמט בשעת העייפות
לא ממליץ וחלילה לא מייעץ;)

Coffee nap
תמיד עוזר לי

שהמוח לא עובד הוא לא עובד.. גם ככה כל מה שתקרא שאתה עייף יתעכל בקושי(ואולי עם טעויות במחשבה), אם זה באמת חשוב לך תקום לפני העבודה ואז תלמד.
עוד כמה דברים ששווה לשים לב אליהם בהקשר של ריכוז: מספיק שעות שינה, תזונה בריאה, גוף בריא, מוח בריא ולא כפוי ללחץ מתמיד ואומגה 3.

מדיטציה משפרת ריכוז. גם של כמה דקות.
מאז שהתחלתי לפני מספר חודשים לעשות מדיטציה יומית(לרוב בבוקר שאני קם למשך 5-10 דק ואז כמה שצריך בהתאם למהלך היום) שמתי לב שאני הרבה יותר מרוכז וחדור מטרה בלמידה ויותר קל לי לשלוט במוח שלי מאשר שהוא ישלוט בי, ממש לרמה שימים שלא הייתי עושה היה הולך לי ממש לא טוב בלימוד ורמות הריכוז שלי היו נמוכות(גם שצרכתי אותה כמות תה)

בקיצור, אם אתה לא כבר עושה מדיטציה אז ממליץ לחפש ביוטיוב(mindfulness לדעתי הכי מומלצת לאדם שמחפש בעיקר לשפר ריכוז ותחושה כללית)

משתדל לעשות את זה בזמן העבודה בין משימות, לא חושב שיש זמן יותר טוב מזה. או שהמשימה עצמה מאפשרת לי ללמוד דברים חדשים - שזה האידיאלי.

מאז שהתחלתי לפני מספר חודשים לעשות מדיטציה יומית(לרוב בבוקר שאני קם למשך 5-10 דק ואז כמה שצריך בהתאם למהלך היום) שמתי לב שאני הרבה יותר מרוכז וחדור מטרה בלמידה ויותר קל לי לשלוט במוח שלי מאשר שהוא ישלוט בי, ממש לרמה שימים שלא הייתי עושה היה הולך לי ממש לא טוב בלימוד ורמות הריכוז שלי היו נמוכות(גם שצרכתי אותה כמות תה)

בקיצור, אם אתה לא כבר עושה מדיטציה אז ממליץ לחפש ביוטיוב(mindfulness לדעתי הכי מומלצת לאדם שמחפש בעיקר לשפר ריכוז ותחושה כללית)
שאלה מוזרה, איך עושים מדיטציה?

ויותר קל לי לשלוט במוח שלי מאשר שהוא ישלוט בי,
כן, יש לזה כל כך הרבה יתרונות שזה מדהים.
שמים טיימר על חמש דקות (בתור התחלה), יושבים/שוכבים במקום נוח, עוצמים עיניים ולא עושים כלום חוץ מלהיות מודע לעצמך.
לי אישית עוזר לשמוע רעש לבן כלשהו ברקע.

משווקים את זה כמשהו מרגיע אבל למעשה זה לא קל, במיוחד בהתחלה, להתמודד עם כל התחושות שעולות באמצע שגורמות לך לרצות להפסיק - אבל זו בדיוק העבודה עצמה.
לאחר תרגול זה נהיה הרבה יותר מרגיע ונעים.

את האמת שאיך שאני עושה אולי לא יהיה הכי טוב לך, היופי זה לגלות מה מתאים לך עם הזמן, יש עקרונות בסיסים שרוב השיטות הולכות איתם ועליהם אפשר לראות אחלה סירטונים ביוטיוב ומשם זה כבר ניסוי עצמי(לדוגמה מוזיקה או בלי, עם עיניים פתוחות או סגורות, מול קיר לבן או מול פוסטר יפה או מול הטבע), החלק הכי קשה לאנשים בהתחלה זה השלב של האחרי דקה 2 שהמוח מנסה להציף אותך במחשבות בשביל שתפסיק ותלך תעשה משהו, ב mindfulness המטרה זה פשוט להיות מודע למחשבות האלו, להודות שהם קיימות אך לא להתייחס אליהן ולהביא להן לחלוף מיד, אחרי שעוברים את השלב הזה אתה מקבל שליטה במוח ומשם כל היתרונות של מדיטציה נחשפים בפניך וזה עולם שונה לגמרי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
S שיפור האנגלית התפתחות אישית 8
R שיפור תנאים פיקוד של מיליון שח שוק ההון 1
A שיפור תנאים סוציאלים בעבודה התפתחות אישית 6
M שיפור דירוג אשראי טוב - האם שווה (להשקעה) צרכנות פיננסית 5
T ניצול סיטואציה של הסגירה של הלמן אלדובי לטובת שיפור תנאים בניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שיפור ותרגול נוסף - SQL התפתחות אישית 5
de dud שחמט - שיפור התפתחות אישית 33
T שיפור תיק השקעות "על הגדר" לפני קניית דירה שוק ההון 7
S שיפור תיק השקעות שוק ההון 1
7 שיפור השפה האנגלית התפתחות אישית 11
ל שיפור אנגלית התפתחות אישית 32
I שיפור החיסכון הפנסיוני אל מול מטרות צרכנות פיננסית 11
Y שיפור יכולות המשא ומתן. התפתחות אישית 1
A שיפור אנגלית ועברית התפתחות אישית 3
Marinero פעילות חינוכית בנושא שיפור התנהלות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Y שיפור תנאים בחשבון שכבר מקבל הטבות ממועדון צרכנות צרכנות פיננסית 3
unrealx אם אני קונה עכשיו קרן מחקה ישראלית, רק ביום שני בלילה היא תרכש בפועל? שוק ההון 1
ח מוזיאונים בחינם בירושלים בימי חמישי בחודש דצמבר בין השעות 9 בערב עד 1 בלילה אוף טופיק 0

נושאים דומים

Back
למעלה