• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי קריירה להנדסת תוכנה-בוטקאמפ, לימודי תעודה או תואר נוסף?

FireWolf

משתמש סולידי
דירוג
21
שלום לכולם,
האשכול הזה הוא המשכו של האשכול הקודם שפירסמתי, כאשר לבסוף הכיוון שבחרתי לפנות אליו הוא ככל הנראה שינוי מקצועי. עד כה חשבתי לבצע "בוטקאמפ", או בלשון העם-"הסבה לתוכנה", אני יודע שהנושא נידון בפורום זה כבר לא פעם ולא פעמיים, אבל לא כל-כך מצאתי בשרשורים הרלוונטיים תשובות לתהיות שיש לי. אני יודע שיש כאן לא מעט חבר'ה שעובדים כמתכנתים בהייטק, בין אם הם הגיעו לעבודה זו אחרי הסבה מקצועית, למידה עצמית או אחרי תואר אקדמי רלוונטי.
לפני שאכן החלטתי לקפוץ לאפשרות של ההסבה המקצועית, החלטתי להתייעץ עם פורום אחר בו חברים עובדי הייטק עם ותק של 10-20 שנה בערך, חלקם אף משמשים בתפקידי ניהול ובתפקידי גיוס. כאשר שאלתי לדעתם לגבי ההסבות המקצועיות לאקדמאים, תשובתם הייתה כמעט חד משמעית: ההסבות הללו לא איכותיות, בוגריהן נמצאים בתחתית שרשרת המזון, ורק חברות קיקיוניות יציעו לבוגרי ההסבות הללו עבודה, וגם זה יהיה בתפקידי תוכנה זוטרים שלא יקנו יותר מדי ניסיון איכותי. לדבריהם של אותם חברי פורום, הם, כמראיינים, אפילו לא היו מזמנים בוגר הסבה לראיון, אך לטענתם- דין בוגר הסבה אינו כדין אוטודידקט-מבחינתם, אדם שמגיע אחרי לימוד עצמי מעמיק ומוכיח ידע ויכולות-אכן יכול לעבור אצלם ראיון ולהגיע לתפקידי פיתוח תוכנה בארגונם. המלצתם אליי הייתה לזנוח את רעיון ההסבה, ולנסות ללמוד את מה שצריך לבד, או ע"י לימודי תעודה לבוגרי הנדסה/מדעים, ואם יש באפשרותי לעשות תואר נוסף במדמ"ח-מה טוב.
בפורום זה, הרושם שהתקבל אצלי הוא הפוך: דווקא כן היו כאן המלצות חמות על הבוטקאמפים המומלצים (אקספריס/אינפיניטי), היו כאלו שרשמו שכבוגרי מדמ"ח שעובדים לצד בוגרי ההסבות הללו-הם "נדהמו" מרמתם הגבוהה של בוגרי ההסבות. אשמח שמישהו יעשה לי קצת סדר-האם אכן אותם "חברי פורום" צודקים בדבריהם, ויהיה עליי לעבור שוב בשערי האקדמיה (רעיון שאני כלל וכלל לא מחבב) על מנת לבצע שינוי מקצועי? (לימוד עצמי פחות בא בחשבון-אם לא אהיה במסגרת, אצטרך להמשיך לעבוד-והזמן ללימוד עצמי יצטמצם משמעותית בסצנריו כזה) למען האמת-מה שאותי מטריד מעט בסיפור של ההסבות הוא העניין הבא: בעוד שמבחינת תנאי סף ההסבות דורשות "תואר הנדסי/מדעי, פסיכומטרי גבוה וממוצע ציוני תואר גבוה", בפועל, מתקבלים להסבות האלו גם כאלו שאינם בוגרי תואר, כאלו שהינם בעלי תואר שהוא לא הנדסי/מדעי, או כאלו שתנאי הסף שלהם נמוכים יחסית. האם הדבר לא בא להעיד על האמינות הלא כל-כך גבוהה של ההסבות הללו? וכיצד, אדם ללא רקע מתמטי מתאים, יכול להיות מתכנת שעובד כתף אל כתף עם בוגר מדמ"ח שלמד חדו"א/אינפי? אז מובן לי כיצד הופכים פיזיקאי או מהנדס מכונות למתכנת, הרי הבסיס שלהם הוא אותו בסיס כפי שקיים אצל בוגר מדמ"ח, אבל איך אדם חסר תואר או בוגר משפטים/גיאוגרפיה/מדעי כדור הארץ יכול לצאת "שווה ערך" לבוגר מדעי המחשב בתם ההסבה? (זה מה שהם טוענים שקורה בפועל).

אשמח לשמוע את דעותיכם בעניין

אני לא יודע מה קורה בבוטקאמפים וההסבות האלה אבל הגיוני לחלוטין שהם מקבלים גם אנשים עם נתונים פחות טובים כי בסוף הם צריכים למלא את הכיתה.
ומכאן מגיעות הדעות החלוקות, הגיוני שיש טובים יותר וטובים פחות.

ואיך נותנים להם לעבוד עם בוגרי מדמ"ח?
קודם כל בוגר מדמ"ח לא בהכרח מבין מתמטיקה.
אבל אולי הם לא צריכים לדעת מתמטיקה..
אולי נותנים להם לבדוק/לכתוב קוד?

יש המון תפקידי פיתוח שכל קשר בינן לבין מתמטיקה(גבוהה) מקרי בהחלט.
תעשה קורס או לבד, ברגע שתפתח חשיבה של מפתח, פירוק בעיות לגורמים וכו, לבוגר מדמח לא יהיה שום יתרון עליך.
מה גם שגם ככה ברגע שיצאתי מהמבחן המוח מחק את כל החומר..

כותב כבוגר אחד מהתוכניות הסבה שציינת.
אף אחד הקורס שלי לא התקבל לקורס בלי פסיכומטרי ותואר, כלומר אני לא חשתי שהיה רצון "למלא את הכיתה".
במהלך הקורס (7 חודשים) עזבו או העזיבו 20% ממי שהתחיל. מנהלי הקורס הגדירו את זה שהם עסק, שצריך להשים את האנשים בעבודה בסוף הקורס, ואם המנהלים לא מאמינים שהתלמיד יגיע לרמה שימצא עבודה, אין להם רצון שישאר ויעכב את הלימודים.
אני שנתיים עובד בחברת קורפרט אמריקאי עם מאות מתכנתים בישראל, רובם בוגרי מדמ"ח.
יש לי חוסר בידע בתחומים תאורתיים, מתמטיקה, קריפטוגרפיה חישוב סיבוכיות. אבל בכתיבת קוד נכון, בתכנון ובצורת עבודה, הייתי במקום טוב יותר לטענת חברים ובת זוג שלמדו באונברסיטה.
הקורס לא קל, מלמד הרבה ומהר, ועדיין הרבה תלוי בבן אדם עצמו, בכמה הוא ישקיע וכמה הוא ימשיך ללמוד כשהקורס נגמר.

אז מובן לי כיצד הופכים פיזיקאי או מהנדס מכונות למתכנת, הרי הבסיס שלהם הוא אותו בסיס כפי שקיים אצל בוגר מדמ"ח, אבל איך אדם חסר תואר או בוגר משפטים/גיאוגרפיה/מדעי כדור הארץ יכול לצאת "שווה ערך" לבוגר מדעי המחשב בתם ההסבה? (זה מה שהם טוענים שקורה בפועל).

אשמח לשמוע את דעותיכם בעניין
אתה צודק בציפיה שלך שבוגר מדעים מדוייקים יצליח יותר בהסבה לתיכנות אבל הסיבה אינה ידע בחדוא.
הסיבה היא שאותו בוגר מדעים עבר סינון באוניברסיטה שמעיד עליו שהוא חכם, חרוץ ואוטודידקט ואלו הן תכונות שיעזרו לו להיות מתכנת מוצלח.

בגדול אפשר לבנות קריירה מאוד נחמדה בתכנות בלי לדעת בכלל חדו"א וליניארית.

סיימתי את ההסבה לפני פחות משנה.
האם יש אנשים שמתקבלים לתוכנית ללא פסיכומטרי או תואר - אכן יש.
אצלי בקבוצה הבחור שהתגלה בסוף כאחד החריפים בקבוצה אם לא הכי חריף היה אחד כזה, ללא תואר.
האם חברות ההסבה מעוניינות למלא כיתות - בטח, אבל לא ניתן להתפשר על האיכות יותר מדי כי האנשים פשוט לא יעברו ראיונות והחברה תפסיד כסף.
האם אחרי חצי שנה תהיה שקול לבוגר אונ' במדמ"ח - מסכים עם מה שבורג כתב.
מבחינת אמינות - הם עומדים בהבטחה שלהם, אם תשרוד את ההסבה, שהיא לא קלה בלשון המעטה, ימצאו לך תפקיד פיתוח.
אם יש לך שאלותת מוזמן לפנות בפרטי. שיהיה הרבה בהצלחה.

תודה לכל המגיבים! קצת מוזר לי שההסבות האלו מציגות מצג שווא מסויים בדמות של "רק בוגרי תואר ובעלי ציון פסיכומטרי גבוה" יכולים להתקבל, לי אישית ה"שקר" הזה גורם לי להרמת גבה מסויימת.אני מאמין שהם באמת חותרים לגייס לכיתות הלימודים שלהם בוגרי מדעים/הנדסה עם פסיכומטרי גבוה, אבל בפועל, בגלל שהם עסק שצריך כמות מינימלית של חניכים על מנת לפתוח הכשרה, הם מתפשרים כמה שרק אפשר, ואולי לוקחים גם כאלו שפשוט מצליחים לעבור את מבחני התכנות שלהם.אם אני מבין נכון, בפועל-אחרי הקורס, לא משנה אם למדת לתואר שני בהנדסה כלשהי באוניברסיטה נחשבת, אתה ואדם שהגיע להסבה הזאת ישר ללא תואר-שווים בתם ההסבה, וייתכן שאף תאיישו את אותו סוג משרה.
סיימתי את ההסבה לפני פחות משנה.
האם יש אנשים שמתקבלים לתוכנית ללא פסיכומטרי או תואר - אכן יש.
אצלי בקבוצה הבחור שהתגלה בסוף כאחד החריפים בקבוצה אם לא הכי חריף היה אחד כזה, ללא תואר.
האם חברות ההסבה מעוניינות למלא כיתות - בטח, אבל לא ניתן להתפשר על האיכות יותר מדי כי האנשים פשוט לא יעברו ראיונות והחברה תפסיד כסף.
האם אחרי חצי שנה תהיה שקול לבוגר אונ' במדמ"ח - מסכים עם מה שבורג כתב.
מבחינת אמינות - הם עומדים בהבטחה שלהם, אם תשרוד את ההסבה, שהיא לא קלה בלשון המעטה, ימצאו לך תפקיד פיתוח.
אם יש לך שאלותת מוזמן לפנות בפרטי. שיהיה הרבה בהצלחה.
דווקא מאוד רציתי לשוחח עמך בפרטי, אך משום מה אין לי אפשרות לשלוח אליך (וגם למשתמשים אחרים) הודעה פרטית, אין לי מושג מדוע:(

וכיצד, אדם ללא רקע מתמטי מתאים, יכול להיות מתכנת שעובד כתף אל כתף עם בוגר מדמ"ח שלמד חדו"א/אינפי?
כאדם שעשה את הקורסים המדוברים, הקשר בין האקדמיה לתעשיה הוא מקרי בהחלט. זה נכון להנדסה וזה נכון לתוכנה.

אתה מניח בלי לנמק שאדם ללא תואר ואדם עם תואר ראלי בתחום לא קשור (נניח הנדסת מכונות) יהיו ברמה שונה בתום ההסבה.
הדבר היחידי שתואר ראשון נותן זו הכנה טובה לתואר השני והשלישי.

החברות שלא לוקחות כסף מראש על ההסבה, לא יכולות סתם למלא כיתות. הן צריכות לא רק לדאוג להכשיר אותך ו"לדחוף" אותך למשרה אלא לדאוג שתהיה ברמה גבוהה בשביל שהמעסיק העתידי שלך ירצה לחזור ולגייס מהם עוד.

לעומת זאת לטכניון (למשל) אין דאגה כזו, ממש לא אכפת לו אם תמצא עבודה בסוף התואר, לא אכפת לו אם המעסיק העתידי שלך יהיה מרוצה ממך או לא, אין להם שום חוזה של תן וקח הם את הכסף עבורך כבר קיבלו. זו סיבה העיקרית שאין שום קשר בין התעשיה לאקדמיה. לומדים 4 שנים ואולי ל-10% מהתואר יש שימוש מעשי מחוץ לאקדמיה.

אתה מניח בלי לנמק שאדם ללא תואר ואדם עם תואר ראלי בתחום לא קשור (נניח הנדסת מכונות) יהיו ברמה שונה בתום ההסבה
אני גם מניח את זה מהסיבה הפשוטה שבוגרי המדעים יהיו, סטטיסטית, אנשים ברמה גבוהה יותר.
לומדים 4 שנים ואולי ל-10% מהתואר יש שימוש מעשי מחוץ לאקדמיה.
תלוי במשרה, ברוב המשרות אכן אין שימוש אבל בהחלט קיימות לא מעט משרות שבהן יש שימוש במה שלמדת בתואר.
בכל מקרה, אני מחזיק בדעה שעיקר תפקידו של המוסד האקדמי מהזווית של רוב התעשיה (איפה שהידע במדמח לא באמת נחוץ) הוא להעיד על איכותו של המועמד. הטכניון עושה את זה בצורה טובה - הוא מנפק מתוכו (סטטיסטית) מועמדים יותר איכותיים מבוגרי הקורסים למינהם.

תלוי במשרה, ברוב המשרות אכן אין שימוש אבל בהחלט קיימות לא מעט משרות שבהן יש שימוש במה שלמדת בתואר
רוב המשרות שדורשות ידע מהתואר הן משרות בתוך האקדמיה. הרוב המחוץ של מי שהולך ללמוד תואר במעדים מדוייקים מכוון לתעשיה וככה גם משווקים את התואר. בעיני זה תעודת עניות שאחרי 4 שנים של לימודים אינטנסייבים בוגר הנדסה מהטכניון רחוק מלהיות מהנדס.

אני מחזיק בדעה שעיקר תפקידו של המוסד האקדמי מהזווית של רוב התעשיה (איפה שהידע במדמח לא באמת נחוץ) הוא להעיד על איכותו של המועמד.
יש ים דרכים לבדוק איכות מועמד (למשל על ידי מבחני כניסה למשרה), גם פסיכומטרי של 700+ מעיד על איכות של מועמד, ההבדל הוא שלא צריך 4 שנים בשביל להוציא ציון כזה ושאף אחד לא משחק ב"נדמה לי" לגבי הרלוונטיות שלו לתעשיה.

רוב המשרות שדורשות ידע מהתואר הן משרות בתוך האקדמיה. הרוב המחוץ של מי שהולך ללמוד תואר במעדים מדוייקים מכוון לתעשיה וככה גם משווקים את התואר. בעיני זה תעודת עניות שאחרי 4 שנים של לימודים אינטנסייבים בוגר הנדסה מהטכניון רחוק מלהיות מהנדס.
.
אני בוגר מדמח (תואר שני), עובד בתעשיה ולאורך השנים בתעשיה השתמשתי לפחות ב50% מהנושאים שלמדתי בתואר (כנראה יותר) כך שזה קיים ויש גם לא מעט כמוני.
יש ים דרכים לבדוק איכות מועמד (למשל על ידי מבחני כניסה למשרה), גם פסיכומטרי של 700+ מעיד על איכות של מועמד, ההבדל הוא שלא צריך 4 שנים בשביל להוציא ציון כזה ושאף אחד לא משחק ב"נדמה לי" לגבי הרלוונטיות שלו לתעשיה.
700+ זה ממש לא שקול לתואר בטכניון.
התואר מעיד על יכולת התמודדות עם קושי, על אוטודידקטיות ועוד.
האם אפשר לעשות את זה בפחות מ4 שנים? בוודאות כן! בתור התחלה הייתי מתחיל מללמוד מדעי המחשב ולא הנדסת תוכנה.

• אהבתי
Reactions: Et1
אתה ואדם שהגיע להסבה הזאת ישר ללא תואר-שווים בתם ההסבה, וייתכן שאף תאיישו את אותו סוג משרה.

יש שונות באיכות ובידע בין הסטונדטים בהסבה, כמו בכל מקום אחר, חלק מהשונות נובעת מידע קודם וחלק נובעת מיכולת הלמידה בקורס.
התפקידים בסוף ההסבה גם הם ברמה שונה ולא אחידה. החברה מחליטה לאיזה ראיונות להגיש אותך, גורם מאוד משמעותי בהחלטה זה הדירוג שלך בכיתה ורמת הידע שלך. כמובן שיש לך את היכולת לסרב לתפקיד שאתה לא מעוניין בו.

דווקא מאוד רציתי לשוחח עמך בפרטי, אך משום מה אין לי אפשרות לשלוח אליך (וגם למשתמשים אחרים) הודעה פרטית, אין לי מושג מדוע:(
כנראה שחסמו באתר את האפשרות לשלוח הודעות, אתה מוזמן לפנות בנייד 053-3322852 - שמעון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
L שינוי קריירה - יש סבסוד של המדינה? התפתחות אישית 0
K ייעוץ קריירה / שינוי התפתחות אישית 8
R שינוי קריירה התפתחות אישית 5
ש שינוי קריירה סולידי אוף טופיק 9
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 335
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8

נושאים דומים

Back
למעלה