• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מסלול השקעה - מניות דיבידנד בפרט

flower

משתמש רגיל
דירוג
160
היי,
אני בשנותי הראשונות של ה-20 לחיי,
עובד וחוסך,
הייתי רוצה לשנות את המסלול ההשקעה שלי כתיק דיבידנדים במקום השקעה במדדים ואבנה אותו כך:
- מניות תאגידיות שמחלקות דיבידנד גבוהה לפחות 3%
- מניות תאגידיות שחילקו דיבידנד גם בזמן משברים
- מניות שהונפקו לפחות לפני 25 שנה
- מניות שה-P/E שלהם לא גבוהה מדי
- מניות בלי מינוף פיננסי גבוהה מדי, האולטימטיבי P/B של חצי
ואהנה רק מדיבידנדים

הסיבות,
- אני מוכן לקחת את הסיכון אשר גבוהה יותר מהשקעה במדדים רגילים
- אני חושב שאני מוכן לגור בשכירות כל חיי
- לא מעוניין לקחת משכנתא גבוהה בנוסף עם ריבית משתנה וגם צמודת מדד - מפחיד אותי מדי
- מאמין בחברות התאגידיות
- אני צעיר ומכוון שהתיק הזה ימשיך איתי כל חיי
- אני חושב שלפחות 10 אלף נטו יכסה לי את כלל ההוצאות החודשיות לכן גם במקרה הגרוע ביותר אהיה בסדר
- תיק דיבידנדים יוכל לכסות לי את הוצאת השכירות בנוסף הוא יכול לגדול בערכו וכך גם הדיבידנד

ועכשיו אני בשלב של חיפוש מניות כאלו שמתאימות לי - אשמח לעזרה
והאם כדי לי לפתוח עסק עצמאי בשביל תיק המניות הזה משיקולי מיסים

תודה רבה

והאם כדי לי לפתוח עסק עצמאי בשביל תיק המניות הזה משיקולי מיסים
איך זה קשור?

מניות דיבידנד זה אחלה, אבל לפני שאתה מקבל החלטה שאתה הולך לבנות את העתיד הכלכלי של שארית חייך על בסיסה, תהיה בטוח שאתה באמת סגור עליה וגם תהיה פתוח לביקורת חיצונית ופנימית לגביה. אין לך שום סיבה לחשוב שהחלטות שאתה מקבל בשנות ה-20 המוקדמות לחייך בהכרח יהיו נכונות עבורך גם בעוד X שנים, או מחר.

בכל אופן, מקום טוב לקרוא דעות מנוגדות בנושא זה כאן (אם עדיין לא קראת):
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מידע-על-השקעות-במניות-דיבידנדים-גדלים.655/

אם בכל זאת החלטת שזה מה שאתה רוצה לעשות, אל תגביל את עצמך למקור בודד כלשהו, רק בגלל שהוא בעברית, העולם נמצא בכפות ידיך, גוגל. אבל הזהר לך, לקרוא על הנושא באינטרנט זה 98% echo-chamber.

אם אתה עובד וחוסך, למה אתה צריך דיבידנד שיכסה לך את השכירות?
ואת ההוצאות בעוד 20 שנה ממילא קשה עד בלתי אפשרי לחזות. עוד יהיו לך הרבה תהפוכות בהחלטות עם מי לגור, איפה ובאיזה הרכב משפחתי.

בתור בחור צעיר כמוך, אני הייתי מת מפחד עם תיק כזה. להשקיע את רוב הוני במספר חברות ותאגידים וגם להיות תלוי בדיבידנד , זה משהו שנראה אולי עכשיו אחלה אבל נראה לי בעתיד יהיה קשה להחזיק ולשמור על תיק כזה.
אני הייתי מציע לחשוב על זה שוב.

נשמע שהאתר דיבידעת הוא מתאים לך לקבל בו עזרה.
התנאים שהצבת לבחירת המניות הם אחד לאחד מה שכתוב שם.

היי,
ידוע לך אלו אנשים פה עשו את הנאמר בדיבידעת?

איך זה קשור?

מניות דיבידנד זה אחלה, אבל לפני שאתה מקבל החלטה שאתה הולך לבנות את העתיד הכלכלי של שארית חייך על בסיסה, תהיה בטוח שאתה באמת סגור עליה וגם תהיה פתוח לביקורת חיצונית ופנימית לגביה. אין לך שום סיבה לחשוב שהחלטות שאתה מקבל בשנות ה-20 המוקדמות לחייך בהכרח יהיו נכונות עבורך גם בעוד X שנים, או מחר.

בכל אופן, מקום טוב לקרוא דעות מנוגדות בנושא זה כאן (אם עדיין לא קראת):
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מידע-על-השקעות-במניות-דיבידנדים-גדלים.655/

אם בכל זאת החלטת שזה מה שאתה רוצה לעשות, אל תגביל את עצמך למקור בודד כלשהו, רק בגלל שהוא בעברית, העולם נמצא בכפות ידיך, גוגל. אבל הזהר לך, לקרוא על הנושא באינטרנט זה 98% echo-chamber.

תודה אדם,
אני שואל זאת מחוסר ידע גמור,
- מבחינת לקחת אשראי נוסף כנגד התיק עצמו?
- קיזוז הפסדים ורווחים?

ומה דעתך על ההשקעה מהסוג הזה?
בנוסף לגבי ההחלטה בגיל ה-20 לחיי,
אני מסכים איתך,
ההקרבה של חסכון מאומץ לאורך שנים אינה מספקת אותי ברמה הכספית שהיא נותנת,
אני חושב שאם אכך עוד קצת סיכון זה ימתיק יותר את ההקרבה.

מה הכוונה
למה החלטת לשנות אסטרטגיה?

היי FIYaacov,
- מוכן לקחת עוד סיכון בחיים האלו ולהנות יותר.
כל עוד אני עובד ומקבל משכורת חודשית ומרוצה מדוע לא להשקיע אותו בסיכון גבוהה..
אני חרד לכך שאני אהנה מדי מהדרך הזו..
בנוסף,
זה אולי יתן לי אפילו תמריץ שאולי אגדל ילדים, אם כך יהיה אז ארצה לחיות במקום טוב וגם ליד הקרובים שלי. אוסיף ואמר שלקחת משכנתא במקום טוב היא לא באה בחשבון מבחינה פסיכולוגית וכלכלית
לכן בשביל להתגבר על כך אני אגור בשכירות במקום טוב ואהיה שקט יותר.

בתור בחור צעיר כמוך, אני הייתי מת מפחד עם תיק כזה. להשקיע את רוב הוני במספר חברות ותאגידים וגם להיות תלוי בדיבידנד , זה משהו שנראה אולי עכשיו אחלה אבל נראה לי בעתיד יהיה קשה להחזיק ולשמור על תיק כזה.

- אם אני לא אעבוד בעשור וחצי הקרובים, כן קצת בעיה, אחרי תקופה ממושכת של חסכון והשקעה אני יוכל להנות מהפירות באמת...
חייב לציין שכרגע אני משוחרר מהצבא שנתיים, ומאוד קשה להתמיד בעבודה ואפילו מתסכל, אבל בסהכ הכללי טוב לי מכל כיוון רק אחרי שעות העבודה,
אני נהנה מקריאה מרובה וחוקר דברים שמעניינים אותי

- מבחינת לקחת אשראי נוסף כנגד התיק עצמו?
- קיזוז הפסדים ורווחים?
לא לרוונטי להחלטה של איזה תיק מתאים לך

ומה דעתך על ההשקעה מהסוג הזה?
הדעה שלי היא מורכבת, ומפורטת בשרשור שקישרתי אליו. יש שם גם דעה מפורטת של אנשים רבים נוספים, בעד ובנגד הגישה הזאת.

אין סיבה. אפשר לבנות אחלה תיק דיבידנדים/ בלו צ'יפ מפוזר ומאוזן היטב מבחינת סקטורים וכאלה. ממילא הקורלציה שלך לשוק האמריקאי תהיה יחסית גבוהה.

@daat99 שדיי עזב את הפורום. וחבל :(

אני שואל זאת מחוסר ידע גמור,
אני מציע בחום שלא תקבל החלטות נחפזות, תיקח לעצמך פרק זמן, ותלמד את נושא ההשקעות לעומק. ההחלטות שאתה מקבל, ביחוד אם אתה מתחיל להשקיע בגיל צעיר יכולות להשפיע בצורה מאוד משמעותית על עתידך הפיננסי.
הייתי מתחיל מלקרוא את הבלוג של בעלת הבית, והתמונה הגדולה. ובנוסף הסולידית ממליצה על ספרים מצויינים בנושא (קח את הליכה אקראית עם קורטב מלח וטבסקו).

אני מוכן לקחת את הסיכון אשר גבוהה יותר
אני חושב שאני מוכן לגור בשכירות כל חיי
מאמין בחברות התאגידיות
- אני צעיר ומכוון שהתיק הזה ימשיך איתי כל חיי
- אני חושב שלפחות 10 אלף נטו יכסה לי את כלל ההוצאות החודשיות לכן גם במקרה הגרוע ביותר אהיה בסדר
- תיק דיבידנדים יוכל לכסות לי את הוצאת השכירות בנוסף הוא יכול לגדול בערכו וכך גם הדיבידנד
- מוכן לקחת עוד סיכון בחיים האלו ולהנות יותר.
אני חרד לכך שאני אהנה מדי מהדרך הזו..
כל הדברים הללו אורטוגונליים (לא קשורים) לחלוטין לבחירת אסטרטגיית השקעה.

אם כבר, אז כדאי שתלמד על השקעות ערך....

מוכן לקחת עוד סיכון בחיים האלו ולהנות יותר.
אחרי תקופה ממושכת של חסכון והשקעה אני יוכל להנות מהפירות באמת...
נשמע שאתה מאמין שאם אתה לוקח יותר סיכון בהכרח תגבל יותר תגמול. הסיכון הוא וודאי, התגמול הוא לא.
אתה עלול לקחת הרבה סיכון ולאכול אותה. אתה צריך לקחת את זה בחשבון.

לא בדיוק אותו הדבר אבל למדתי מ @daat99 המון (בעיקר על איך לשמור על ראש פתוח ולאתגר את השטויות שנרשמות בפורום הזה ע"י כל כך הרבה אנשים בעזרת איתור עובדות שסותרות אותן או קריאת המחקרים שאנשים כאן מצטטים מהם מסקנות והבנה שאין קשר בין המסקנות המצוטטות לבין הנתונים שעליהם התבססו המחקרים עצמם).

לא בדיוק אותו הדבר אבל למדתי מ @daat99 המון (בעיקר על איך לשמור על ראש פתוח ולאתגר את השטויות שנרשמות בפורום הזה ע"י כל כך הרבה אנשים בעזרת איתור עובדות שסותרות אותן או קריאת המחקרים שאנשים כאן מצטטים מהם מסקנות והבנה שאין קשר בין המסקנות המצוטטות לבין הנתונים שעליהם התבססו המחקרים עצמם).

תן דוגמה לאותן "שטויות שאנשים כותבים כאן"

רק אחת? הנה 2: "אי אפשר להכות את המדד" או "אנשי המקצוע מפסידים למדד"
אתה החסרת את החלק החשוב ביותר ב2 המשפטים האלה : "לטווח ארוך".
האם מנהל השקעות מסוגל להכות את המדד ? בהחלט. האם לטווח של 10-12 שנים ? לא נראה לי. (אולי יש בודדים שמסוגלים לעשות זאת לתקופה כזאת, אך נדע מי אלה בדיעבד).

"אי אפשר להכות את המדד" או "אנשי המקצוע מפסידים למדד"
אף אחד לא טען זאת.
למעשה - בכל שנה סביר להניח שיש מספר קרנות ש"מכות" את המדד

לא נראה לי.
זה מוכיח שלא טרחת לקרוא מחקרים ולהתבונן בנתונים הגולמיים שעליהם הם מתבססים ושאתה רק מתבסס על פייק ניוז שפירסמו אחרים.

זה מוכיח שלא טרחת לקרוא מחקרים ולהתבונן בנתונים הגולמיים שעליהם הם מתבססים ושאתה רק מתבסס על פייק ניוז שפירסמו אחרים.
אני באמת אשמח אם תשלח לי קישור למחקר או 2 כאלו
ובנוסף אני מדגיש כי לא אמרתי שהדבר לא אפשרי, אלא די נדיר .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
V שינוי מסלול השקעה בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ קופת גמל - שינוי מסלול השקעה שוק ההון 10
מ שינוי מסלול השקעה בפנסיה - אישור מעסיק? oO שוק ההון 9
A שינוי מסלול השקעה בפוליסת מנהלים עדיף משנת 97,האם אפשרי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ שינוי מסלול בגמל וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מעסיק לא חותם על שינוי מסלול לכספי פיצויים שוק ההון 35
A הפניקס מחקה מדדי חו"ל שינוי מסלול לs&p 500 צרכנות פיננסית 1
Kya שינוי מסלול בקרן השתלמות שוק ההון 1
A שינוי מסלול בקרן השתלמות שוק ההון 3
ח דעתכם לגבי שינוי מסלול עבור קרן השתלמות שוק ההון 4
C שוקל שינוי מסלול מהנדסה לתוכנה התפתחות אישית 27
M ביקשתי שינוי מסלול בקרן השלתמות ובינתיים השער יורד שוק ההון 3
תפוזינה שינוי מסלול בפנסיה צרכנות פיננסית 30
שודד הפינג פונג שינוי מסלול בפוליסת חסכון ללא אירוע מס - הכיצד? שוק ההון 13
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 286
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19

נושאים דומים

Back
למעלה