• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שימור הון והקפאת מצב קיים

לא הצלחתי לחשב את התעריפון האימתני הזה
דמי ניהול של 0.4% לא ישחקו לך קרן שעושה (בממוצע) 7% שנתי.

אומר לבנק שלום? יווצר לי אירוע מס.
לא יווצר, התיק עובר בלי ארוע מס.

ב100K הם עדיין לא ייסתכלו עליי יותר מדי.
נכון.

.
אל חשש - אני מודע ומבין שכל הדיון הוא עקרוני ואינו מהווה המלצה אישית ו/או בכלל
עקרונית אני חושב שתיק השקעות ממוסה בניהול עצמי הוא המוצר המועדף ויכול לתת מענה הולם לצרכיך.

הקצאת הנכסים שלך מעורפלת ולא ברורה האם תואמת את מטרות העל שלך.

אתה מודע לחסמים הפסיכולוגיים שעומדים מולך ואני תוהה האם התנערות מהם היא למעשה ההחלטה הפיננסית הקריטית/החשובה עבורך בטווח הארוך.

דמי ניהול של 0.4% לא ישחקו לך קרן שעושה (בממוצע) 7% שנתי.

נראה לי שעשית לי סדר, אם כן.

להשתמש באפליקציה של הבנק ולרכוש בלאקרוק S&P + בלאקרוק עולמי וזהו (ואם יש בעיה לגשת לבנק ולבקש לרכוש)?

שאלתי שאלות קצת ישירות אז אני מדגיש - לא המלצה ולא ייעוץ, אלא רק הבהרה שאנחנו מדברים על אותם דברים.

הקצאת הנכסים שלך מעורפלת ולא ברורה האם תואמת את מטרות העל שלך.

אשמח לשמוע את חוות דעתך הכללית - מדוע מעורפלת?

האם מזומן אינו נכס סולידי יחסית, שמושפע בעיקר או רק מאינפלציה? נוסף על היותו נכס גמיש לחלוטין שאינו מצריך ידע טכני (מושכים/מפקידים/משלמים).
האם הצמדה למדד לא תגן עליי מפני אינפלציה למעט תרחישי קיצון בה הבנק יקרוס וכיו"ב?
האם דירת מגורים לא מהווה עוגן מול פחות או יותר רוב הרעות הפיננסיות הקיימות?
האם מעט זהב לא שימש אנשים, וככל הנראה גם ישמש, בקטסטרופות קטנות כגדולות?

לגבי מניות - הצהרתי במפורש: (1) רווח הוא דבר משני מאוד בחיי כרגע, ולכן ההקצאה היא מאוד נמוכה (יחסית). (2) יש להן שימוש לבר-פיננסי (מוטיבציה להמשיך בעבודה) (3) אני מוכן לשים מעט כסף (יחסית) על מניות לשם התגוננות מפני סיכונים שאולי איני מכיר ולשם ניסיון להרוויח קצת בשוק ההון. אני מודע לכך שכל הכספים שאותם אשקיע יוכלו לרדת לטמיון כהרף עין.
אם אתה אומר שלקחת מניות בתור הגנה מפני סיכון שאני לא מכיר מעיד על השכלה פיננסית זעומה אני מסכים לחלוטין,
אבל בהינתן שזו ההשכלה, וראיתי ולמדתי עד כמה שאפשר מניסיונם של אחרים - מדוע זו פעולה לא רציונאלית בהתבסס על המידע הדל שברשותי?

אז אני מסכים לחלוטין שזוהי הקצאת נכסים של מישהו בעל ידע פיננסי זעום, אבל מתקשה לראות מדוע זה מעורפל.
לכל אפיק כאן ייעדתי את השימוש הבסיסי והקלאסי שלו.

אתה מודע לחסמים הפסיכולוגיים שעומדים מולך ואני תוהה האם התנערות מהם היא למעשה ההחלטה הפיננסית הקריטית/החשובה עבורך בטווח הארוך.

איני מסכים שאלו "חסמים פסיכולוגיים".
אני באמת לא יודע איך שוק ההון עובד, למרות שקראתי מאוד בעיון חלקים לא מעטים בבלוג, ולכן אני פועל בזהירות יתרה.
ברגע שהגעתי לקובץ וורד עם 8 עמודים של רק שאלות והפניות הבנתי שזה לא בשבילי.
אולי בגלל שאין לי את הידע הראשוני הנדרש, אולי כי אני קונטרול פריק וחייב לדעת כל דבר עד הפרט האחרון, אולי כי אני סובל מדיסאוריינטציה חריפה מאוד ספציפית לעניינים מתמטיים והוניים - תהא הסיבה אשר תהא, זה המצב הנוכחי ואני לא רואה אותו משתנה בעתיד הקרוב, שכן עכשיו אני בתקופה שבה יש לי מעט מאוד זמן להתמקד בכך.

חסם פסיכולוגי הוא, לדוגמה, כשאני עולה מעל דרגה 3 בסולם, יודע שהוא יציב, ומתקשה לעלות הלאה.
כאן אני נמצא במצב שבו אני מבין שאין לי יכולת לשבת על הגדר לגמרי כי אין נכס פיננסי שהוא "יבש" (שוב, מזומן על כל סולידיותו חשוף לאינפלציה ואף להיפר אינפלציה), כשמנגד יש לי ידע מצומצם מאוד.

יש לי אמון מושכל מסוים בSP ובשוק העולמי כי:
א. ההיגיון אומר לי שאם הם ייפלו ב80% לנצח אז גם ככה כל כלכלת העולם המודרני די קרסה, וכנראה שההשקעות כבר לא ממש יהיו הבעיות שלי.
ב. ראיתי את הגרפים של העבר והגם שהם לא מעידים על תשואות עתיד, הן בטח אומרות משהו.
ג. אני מניח שאנשים כמו וורן באפט וחברה חכמים אחרים יודעים מה הם עושים.
ד. אנשים שאני מכיר ויש לי אמון בהם חוו דעה שזו אסטרטגיה סבירה.

אך כל זה, בקנה המידה האישי שלי, מהווה השערה מושכלת - לא ידע.

אין לי מושג איך בכלל איך הקרן עובדת באמת.
האם קונה את כל 500 המניות בהקצאה זהה וברגע שהמניה ה500 נופלת ל501 מוכרת אותה בכל מחיר ומחליפה בכל מחיר לשניה?
למה מדברים על גידור אם גם ככה הקרן שרוכשת את המניות האמריקאיות תעשה זאת בדולרים ומכאן שגם ככה יש המרה.
וכו' וכו' -
זה לא שאלות למענה, אלא להבהרה למצב שבו אני מצוי - שממחישה את הצורך בהקצאת הנכסים שהצעתי.

לכן, לקחת את שוק המניות במשורה (או קצת יותר ממשורה) נשמע לי סביר לחלוטין.

- אין דבר כזה קופת גמל להשקעה במסלול מחקה מדד.
מה?

@Myrath, המצב שלך כמו שאני רואה אותו - יש לך חדר מלא בחטפים (דירה ללא משכנתא) ואתה עומד מחוצה לו מתלבט אם לקנות במבה רגילה או במבה אדומה כדי להוסיף לחדר, באמת שיש דברים יותר טובים בחיים לדאוג להם.

אני במקומך הייתי פותח תיק השקעות בבנק ומבקש שיקנו לי את מה שאני רוצה (על אוטומט, טלפון פעם בחודש ליועץ) או שם את הכסף בקופת גמל להשקעה במסלול מחקה מדד, מפקיד פעם ברבעון כסף נוסף לאותו מסלול ושוכח מזה.

דמי הניהול יהיו דומים אז חבל על האנרגיות, אם אתה מרגיש יותר בשליטה בבנק - לך על זה.
כשתבשיל אתה גם יכול לקפוץ פיסית ליועץ שלך ולבקש ממנו שיראה לך איך עושים את פקודת הקניה.

@Myrath, המצב שלך כמו שאני רואה אותו - יש לך חדר מלא בחטפים (דירה ללא משכנתא) ואתה עומד מחוצה לו מתלבט אם לקנות במבה רגילה או במבה אדומה כדי להוסיף לחדר, באמת שיש דברים יותר טובים בחיים לדאוג להם.

נכון, אולי יצא טון דרמטי בפוסט, אבל בהחלט הבנת - מדובר פה בפיין טיונינג לעניין טכני של השקעות.

באמת שיש דברים יותר טובים בחיים לדאוג להם.
זה חלק גדול ממה שהוביל לפוסט הזה.

דמי הניהול יהיו דומים אז חבל על האנרגיות
זה היה החישוב המוערך שלי, רציתי רק לראות שלא פספסתי איזה תהום.

אני במקומך הייתי פותח תיק השקעות בבנק ומבקש שיקנו לי את מה שאני רוצה (על אוטומט, טלפון פעם בחודש ליועץ) או שם את הכסף בקופת גמל להשקעה במסלול מחקה מדד, מפקיד פעם ברבעון כסף נוסף לאותו מסלול ושוכח מזה.
@Delver @חתול לילה - תודה. זה מה שהחלטתי לעשות.
אגש לבנק שזה האופציה המועדפת עליי.
בגדול - ידוע לכם אם אני צריך ללכת לבנק לשם כך? או שאפשר הכל באופן דיגיטלי?
מקסימום לא ילך, שנה הבאה נחדש את הקופת גמל להשקעה, רק שהפעם נבצע הפקדות עיתיות ונשלים עם הממשק המציק.

ותודה @Delver גם על הליווי הקודם (עזרת לי עם פתיחת קופת הגמל להשקעה - סגרתי אותה ברווח נחמד יש לציין :)).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R שימור הון - Capital Preservation שוק ההון 42
Y מס על מענק שימור - retention מיסים 8
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
סול שימור הגמישות התפתחות אישית 30
G שיחות שימור-כל הביצים בסל אחד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה שימור ביטוח אבדן כושר עבודה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ג שימור ידע ומסקנות אוף טופיק 50
הק995 שימור לקוחות בעזיבת קרן השתלמות צרכנות פיננסית 33
ס שרשור דמי ניהול שמשיגים דרך שימור לקוחות צרכנות פיננסית 13
שמוליק קיפוד שיחות שימור צרכנות פיננסית 31
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 1
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
S מתקשה לקפוץ למים (יש הון נזיל) שוק ההון 23
D קיזוז רווחי הון מאקזיט עם חשבון משותף מיסים 1
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
M החזר לפנסיונרים על רווחי הון מיסים 1
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
ר בקשר קיזוז רווחי הון מיסים 5
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
T התחלה מאוחרת בצבירת הון יומני מסע אישיים 16
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
fizban הצעת חוק משותפת להורדת מס רווחי הון ל 20% פוסטים מאיכות נמוכה 52
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
Z תוספת 5% מס בדרישה להכרת הוצאות רווח הון מיסים 6
E רווחי הון על אופציות מיסים 4
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
lavi איך ממירים הון לתזרים? צרכנות פיננסית 52
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
I רווח הון/הפסד הון - ישנה הצמדה ? שוק ההון 1
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
itzik64 קיזוז הפסדי הון בחו"ל-ניכוי במקור מיסים 11
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
א Etrade וקיזוז רווח הון מיסים 1
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
A מס רווח הון בחשבון משותף מיסים 9
I הכריחו אותי לממש הפסדי הון - מה עכשיו? שוק ההון 11
מ הצהרת הון - טפסים אינם עדכניים ל31.12.22 מיסים 5

נושאים דומים

Back
למעלה