• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיטה שחשבתי עליה שמשלבת השעה פסיבית במדדים עולמיים עם מצבים של מינוף כשצריך

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,150
מעניין אותי לשמוע את דעתכם...

הנחת היסוד שלי על הכלכלה האמריקאית היא שלטווח ארוך כל ירידה מתקנת את עצמה וככל שהירידה עמוקה יותר ככה לפחות היסטורית יותר סביר שיבוא תיקון כלפי מעלה

בעקרון חשבתי על להחזיק בנפרד קרן שמחקה את ארצות הברית VTI,VOO למשל וקרן שמחכה את שאר העולם VXUS למשל
לפי היחס שלהם ב VT למשל.. או לפי איזה יחס אחר שרוצים את VXUS נעזוב בצד
ונתייחס רק לקרן שמחכה את ארצות הברית נניח VTI
בעקרון נחזיק אותן באופן פסיבי עד שיהיה ירידה של נניח 10% בשלב הזה אפשר למכור 5% מהחלק של VTI ולקנות קרן ממונפת פי 2, ועל כל 10% נוספים אפשר לקנות עוד 10% אחרי ירידה של כבר יותר מ 30% אפשר למשל לקנות כמה אחוזים 2,3 ממונפת פי 3 על כל ירידה של 5% ככה להמשיך..
ולהחזיק אותם עד לתיקון השוק... ולמכור בהדרגה עד ש VTI חוזרת לשיא הקודם ומשם להמשיך להחזיק VTI,VXUS

לגבי האחזוים למהדווקא 10% או 5% זה משהו שחשבתי עליו כרגע.. אפשר לשנות את זה לפי כמות הכסף שיש כמה משלמים עמלת קניה ומכירה כמה סיבולת סיכון יש.. כי בעקרון גם אחרי ירידה של 60% יש אפשרות לעוד ירידות.. אז כדאי לחלק את הכסף ככה שיהיה לך עוד למקרה שזה יורד מעבר..
וככ היוצא שברוב הזמן של הירידות לא מחזיקים את הקרן הממונפת אבל ברוב הזמן של העליות דווקא כן מחזיקים ולקנות קצת על כל ירידה מסויימת בשוק המקורי מהשיא ובהדרגה

מעניין אותי לשמוע מה דעתכם על הדרך הזאת.. מישהו ניסה אותה ונכווה? הנחת היסוד היחידה היא שהשוק האמריקאי לאורך זמן עולה ומתאושש מירידות גם אם יקח לו הרבה זמן וגם אם פחות..
מה דעתכם?

תעשה סימולציה של כמה תפסיד במפולת כשאתה מחזיק בניירות ממונפים.
אתה תימחק די מהר.

תעשה סימולציה של כמה תפסיד במפולת כשאתה מחזיק בניירות ממונפים.
אתה תימחק די מהר.
מפולת של כמה? וכמה מינוף?

אם היית משקיע בממונפת פי 2 לפני המפולת של 2008 היום היה לך 20% תשואה יותר מהקרן הרגילה... סתם לצורך העניין...

נערך לאחרונה ב:
בעקרון נחזיק אותן באופן פסיבי עד שיהיה ירידה של נניח 10% בשלב הזה אפשר למכור 5% מהחלק של VTI ולקנות קרן ממונפת פי 2, ועל כל 10% נוספים אפשר לקנות עוד 10% אחרי ירידה של כבר יותר מ 30% אפשר למשל לקנות כמה אחוזים 2,3 ממונפת פי 3 על כל ירידה של 5% ככה להמשיך..
ולהחזיק אותם עד לתיקון השוק
פה.

אתה מכיר כלי שמאפשר לעשות סימולציה על נתונים היסטורים באופן כזה שאתה יכול לקבוע כמה לקנות וכמה למכור באיזה תאריך ומאיזו קרן?
כן. Retrolyzer או retropy של @adamshalev

דרך טובה להפסיד כסף.
רטרופי גם לא מדמה עדיין את האספקטים הפסיכולוגיים (אם כי יכול להיות מחקר ממש מעניין לעשות אם היה לי את המידע הגולמי לעבוד איתו, משהו שלברוקרים יש), שזה המכשול הכי גדול שלך בפרט אם אתה חושב שזה לא.

אתה תימחק די מהר
לא נכון. קרן ממונפת לא נמחקת לפני המדד, רק מתקרבת לאפס מהר יותר.
(למעט מקרי קיצון של נפילה יומית של עשרות אחוזים, אבל נראה לי שמנתקי זרם מצמצמים מאוד את הסיכון הזה.)
ולהחזיק אותם עד לתיקון השוק... ולמכור בהדרגה עד ש VTI חוזרת לשיא הקודם ומשם להמשיך להחזיק VTI,VXUS
תוכל להגדיר טוב יותר?
מן הסתם, אתה לא "מחזיק עד לתיקון השוק" כי אתה לא יודע מתי התיקון. או שאתה מחזיק עד שהשוק חזר לשיא, או עד שאתה חזרת לשיא, או שאתה מוכר במדורג, כמו שקנית במדורג. אם במדורג - תגדיר.

גילוי נאות - עשיתי משהו דומה (באמצעות פלח המשחקים שלי) לאורך הירידה האחרונה, הרווחתי 0.5-1% תשואה עודפת, עד שנמאס לי ועברתי למשחק חדש...

לא נכון. קרן ממונפת לא נמחקת לפני המדד, רק מתקרבת לאפס מהר יותר.
(למעט מקרי קיצון של נפילה יומית של עשרות אחוזים, אבל נראה לי שמנתקי זרם מצמצמים מאוד את הסיכון הזה.)

תוכל להגדיר טוב יותר?
מן הסתם, אתה לא "מחזיק עד לתיקון השוק" כי אתה לא יודע מתי התיקון. או שאתה מחזיק עד שהשוק חזר לשיא, או עד שאתה חזרת לשיא, או שאתה מוכר במדורג, כמו שקנית במדורג. אם במדורג - תגדיר.

גילוי נאות - עשיתי משהו דומה (באמצעות פלח המשחקים שלי) לאורך הירידה האחרונה, הרווחתי 0.5-1% תשואה עודפת, עד שנמאס לי ועברתי למשחק חדש...

אם נניח שהשיא היה X והשוק ירד ל X-20% ואז אני קונה 3% ואמכור את אותם 3% כשהשוק יחזור X-15%.. אם יש הנחה שהשוק בסוף יחזור לשיא שלו באיזה שהוא שלב אז אפשר גם למכור הכל כשהשוק מגיע לשיא לא ככה?

אפשר מה שרוצים. אתה מעלה פה תוכנית ספציפית, ואני שואל מה תוכניות המכירה.
אין תשובה לא נכונה, אבל עדיין צריך תשובה.

אפשר מה שרוצים. אתה מעלה פה תוכנית ספציפית, ואני שואל מה תוכניות המכירה.
אין תשובה לא נכונה, אבל עדיין צריך תשובה.
אם קרן נניח VTI נעה על אותו מחיר בדשדוש למשך הרבה זמן, קרן ממונפת תפסיד כסף או שתישאר +- על אותו מחיר גם כן?

קרן ממונפת תפסיד כסף או שתישאר +-
עליות רצופות מגבירות את הרווח
ירידות רצופות מגבירות את ההפסד
דישדוש (זיג-זג) מגבירות את "עלות הגרר" (שזה בעצם ההפסד שלך)

אם קרן נניח VTI נעה על אותו מחיר בדשדוש למשך הרבה זמן, קרן ממונפת תפסיד כסף או שתישאר +- על אותו מחיר גם כן?
ככל שהמחיר תנודתי יותר כך היא תפסיד יותר.
עדיין לא ענית על אסטרטגיית המכירה (היציאה מהמינוף)

עליות רצופות מגבירות את הרווח
ירידות רצופות מגבירות את ההפסד
דישדוש (זיג-זג) מגבירות את "עלות הגרר" (שזה בעצם ההפסד שלך)
עלות הגרר?

ככל שהמחיר תנודתי יותר כך היא תפסיד יותר.
עדיין לא ענית על אסטרטגיית המכירה (היציאה מהמינוף)
ברמת העקרון אני מניח שהשוק האמריקאי לפחות ל 20 שנים הקרובות יחזור לשיא שלו שלאחר ירידה אז מבחינתי אני מבצע הוראת מכירה כשהמדד הרגיל VTI חוזר שיא שלו

יש שתי סיבות...
1. לקרן ממונפת יש עלות ריבית.
2. יש קרנות שמתאפסות בסוף כל יום/חודש וכו'.
מה הכוונה מתאפסות? מוחקות כל כסף שיש לי שם?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
מ מכירה מדומה בשכבות - שיטה נוספת שוק ההון 40
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
ש מישהו מכיר שיטה להתקשר חינם למספר חינם בארהב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
Jenia29 שיטה ודאית להרוויח? שוק ההון 361
F שיטה לתשלום על הדירה - מה אתם אומרים? נדל"ן 79
Jane Doe שיטה פשוטה לסילוק רעלנים מהמזון אוף טופיק 14
הק995 שיטה להוזלת דמי הניהול על הצבירה בקופות גמל וקרנות השתלמות שוק ההון 10
R שיטה לניהול פיננסי אישי והשקעות כסף פנוי שוק ההון 14
N רעיון שחשבתי עליו. שוק ההון 38
S סתם חישוב היסטורי שחשבתי עליו אחרי פחדים מהקריסה הבאה שוק ההון 1
S רעיון שחשבתי עליו להשקעת הכסף ישר אחרי המרת המטח לקראת השקעה ואבקש את דעתכם כמה הרעיון הגיוני ונכון? שוק ההון 47
N דעתכם על תמהיל משכנתא שחשבתי עליו צרכנות פיננסית 2
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
B אם קניתי דירה כרווק, מה המיסוי עליה כשאמכור אחרי חתונה? נדל"ן 4
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7
ה ירידות בסנופי, עליה בדולר שוק ההון 42
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
ש עליה במחירי הדירות דוח מכון אהרון נדל"ן 67
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
K עליה דרמטית בעלות הביטוחית לנכות ושארים בין שנת 2017 ו-2018 ועוד סוגיות על פנסיה צרכנות פיננסית 51
Brightside כספי לא הומר לדולרים כפי שביקשתי ואיבדתי עליה של השוק - מה עושים שוק ההון 16
L עליה של דמי ניהול קרן שוק ההון 27
yossik מחירי תרופות מירשם - עליה זוחלת ומתמדת במחיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
F מה קורה אם מניידים קרן השתלמות בזמן שיש הלוואה עליה? צרכנות פיננסית 30
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
נ עליה במחירי הביטוח לרכבים ישנים ללא מערכות בטיחות מתקדמות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18

נושאים דומים

Back
למעלה