• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיטה שחשבתי עליה שמשלבת השעה פסיבית במדדים עולמיים עם מצבים של מינוף כשצריך

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
יש סטטיסטיקת עבר על אחרי ירידה של עד 10% כמה מהפעמים השוק ירד מעבר? או עד ירידה של 20% כמה פעמים השוק ירד מעבר לזה?

שמתי לב שעוד לא היה ממש דשדוש של בשפל גם כשהשוק ירד 50% הוא תיקן כלפי מעלה באופן דיי רציף
זה לא משנה הדרך שהשוק מכר את הסחורה או משך הזמן שלה בעבר
בנושא השירשור, זיגזג זה עוד יותר גרוע
"שוק ההון - אגף מניות"

"שוק ההון - אגף מניות"
אה.. בסדר.. נכון זיגזג זה הכי גרוע

"שוק ההון - אגף מניות"
אפשר לשאול אותך אם אתה בעצמך משקיע ובמה?

יש סטטיסטיקת עבר על אחרי ירידה של עד 10% כמה מהפעמים השוק ירד מעבר? או עד ירידה של 20% כמה פעמים השוק ירד מעבר לזה?

שמתי לב שעוד לא היה ממש דשדוש של בשפל גם כשהשוק ירד 50% הוא תיקן כלפי מעלה באופן דיי רציף
גם אם תצליח למצוא איזשהי חוקיות בזה, קח בחשבון שאתה כנראה לא היחיד שמחפש (ומוצא) חוקיות כזאת, כלומר יהיו עוד אנשים שינסו לנצל את החוקיות ולכן בהכרח החוקיות תשנה.

גם אם תצליח למצוא איזשהי חוקיות בזה, קח בחשבון שאתה כנראה לא היחיד שמחפש (ומוצא) חוקיות כזאת, כלומר יהיו עוד אנשים שינסו לנצל את החוקיות ולכן בהכרח החוקיות תשנה.

לא חושב שאפשר למצוא חוקיות כזאת... ולא חושב שמצאתי אבל כל ירידה בשוק האמריקאי עלתה חזרה.. אני סבור שזה יהיה ככה כי אחרת גם כל העניין של ההשקעה הפסיבית במדדים חסר טעם
אני חושב שחברות ימשיכו לצמוח ולהרוויח ולחקות תם ככה למפולות זה בזבוז של כסף שיכול לצמוח במדד האמריקאי
מצד שני אני סבור שכל מפולת תתקן את עצמה בסוף
ואם אתה קונה בזמני קיצון שהשוק יורד חזק ומוכר כשהשוק חוזר לשיא למעשה זה מרקח לך מאוד את הירידה

גם בקריסה קשה יותר מזאת של 2008 ואפשר להוריד סיכון בתנאים מסויימים של השוק...

אתן לך רציונליזציה למה אתה צריך לעשות בדיוק את הדבר ההפוך: בתקופת ירידות גם גדלה התנודתיות, לכן אתה בוחר לקנות את הקרן הממונפת דווקא בזמנים שהיא הכי סובלת בהן מ-volatility drag. עדיף להחזיק את הקרן הממונפת בזמן התקופה הרגועה ואז למכור אותה כשהשוק מתחיל לרדת. כמו כן נקודת היחוס שלך היא הall time high, זאת אומרת שאתה תמיד מתמחר את השוק במחיר הכי יקר שלו.

למען הסר ספק אני לא מציע לאף אחד ליישם אסטרטגיה כזאת, אני פשוט מנסה להבהיר שנפנוף ידיים לא מספיק - וכמובן שאי אפשר שלא להזכיר את תיאוריית השוק היעיל. אה, וכמובן שכל הדיון הזה מתעלם ממס רווחי הון.

אתן לך רציונליזציה למה אתה צריך לעשות בדיוק את הדבר ההפוך: בתקופת ירידות גם גדלה התנודתיות, לכן אתה בוחר לקנות את הקרן הממונפת דווקא בזמנים שהיא הכי סובלת בהן מ-volatility drag. עדיף להחזיק את הקרן הממונפת בזמן התקופה הרגועה ואז למכור אותה כשהשוק מתחיל לרדת. כמו כן נקודת היחוס שלך היא הall time high, זאת אומרת שאתה תמיד מתמחר את השוק במחיר הכי יקר שלו.

למען הסר ספק אני לא מציע לאף אחד ליישם אסטרטגיה כזאת, אני פשוט מנסה להבהיר שנפנוף ידיים לא מספיק - וכמובן שאי אפשר שלא להזכיר את תיאוריית השוק היעיל. אה, וכמובן שכל הדיון הזה מתעלם ממס רווחי הון.
נעניין הוא שאני לא יודע מתי תבוא הירידה ואם היא תבוא וכמה היא תהיה...

אני מניח שהשוק בסופו של דבר יתקן את עצמו לאחר כל ירידה.. לכן אני פועל רק לאחר שקורה משהו ולא לפני אני לא מניח שהולכת להגיע ירידה ואז מוכר את הממונף אני רואה שהשוק ירד ואז קונה.. לא חושב שהקניה מתבצעת כשהשוק יקר.. כי אני אקנה רק אחרי ירידה של השוק אם השוק יעלה אמכור, אם השוק ירד עוד ירידה של 5-10% אקנה עוד... בנגלות קטנות כדי להצליח לקנות מספיק בזמן שפל רציני אם וכאשר השוק ירד 50-60% ואם ירד 70 אז באסה.. ואם 80 אז עוד יותר באסה... בכל אופן אני מניח שהשוק יתקן את עצמו בסוף ואז אחזיר את הכל דרך הממונפות שכעט רוב הכסף שלי כבר שם בזמן שעד שהשוק ירד 30% בקושי היה לי שם 10%...

ואם ארגיש חשש כי יהיו אינדיקציות שזה תכלס ספקולציות אבל סוג של שהשוק הולך לרדת כמו שיש היום שהמון אנשים הולכים לקנות אגח ממשלתי ארוך אז אחקה ולא אקנה ישר אחרי ירידה של 10%.. אתחיל לקנות רק אחרי ירידה של 20,25 אם וכאשר ואם לא תרד אז לא תרד ואשאר בשוק באופן הרגיל

לא. אולי תרוויח יותר אחרי שהשוק יעלה, אבל את הירידות זה יחריף, לא ירכך!
כן, התכוונתי למעשה למה שאמרת
בסופו של דבר דעתי היא שהשוק יתקן את עצמו כמו שהיה לאורך כל ההיסטוריה

דרך הממונפות שכעט רוב הכסף שלי כבר שם
לא נכון. בדקת בכלל מספרים?
הממונפות יורדות הרבה יותר מהר מהחלק הלא ממונף, כך שבמרבית התרחישים שיעור ההחזקה שלך בממונפות לא מתקרב בכלל לרוב.
ואם ארגיש חשש כי יהיו אינדיקציות שזה תכלס ספקולציות אבל סוג של שהשוק הולך לרדת כמו שיש היום שהמון אנשים הולכים לקנות אגח ממשלתי ארוך אז אחקה ולא אקנה ישר אחרי ירידה של 10%.. אתחיל לקנות רק אחרי ירידה של 20,25 אם וכאשר ואם לא תרד אז לא תרד ואשאר בשוק באופן הרגיל
עכשיו אתה בעצם אומר שזו לא באמת שיטה אלא אתה תגיב למה ש"ירגיש" לך נכון בשוק. אז כן, גם אם השיטה שלך יכולה להצליח, אתה כנראה תפסיד.
הבעיה היא שאם תימחק לא תיהנה מהעליות של אחרי
למה שימחק?

נעניין הוא שאני לא יודע מתי תבוא הירידה ואם היא תבוא וכמה היא תהיה...
אעזור לך בשאלת ה-"האם היא תבוא": כן.
אתה גם לא יודע מתי תבוא העלייה כשאתה קונה ממונף. אתה טוען שתתחיל לקנות אחרי שיש ירידה, ותמכור אחרי שיש חזרה למחיר הרגיל. אני טוען תקנה במחיר הרגיל ותמכור כשיש ירידה.
אתה טוען שאתה יודע לזהות: 1. מחיר רגיל (ולשיטתך, המחיר הרגיל זה פשוט המחיר היקר ביותר)
2. ירידה
אם אתה יודע לזהות את שני אלו אז אין שום סיבה שלא תיישם את האסטרטגיה שאני הצעתי
אני מניח שהשוק בסופו של דבר יתקן את עצמו לאחר כל ירידה
אם נעשה פראפראזה, אתה טוען שהשוק תמיד יגיע ל-all times high בסופו של דבר. אז למה למנף רק כשהוא ירד? אם אתה ממנף בזמן שהוא יורד אתה כנראה בשוק דובי, כלומר סיכוי טוב מאוד שתמשיך להפסיד הרבה. אם אתה ממנף בזמן שהוא עולה אתה כנראה בשוק שורי, כלומר סיכוי טוב שתמשיך להרוויח הרבה.

תן לי לסכם את האסטרטגיה שלך כך: That just sounds like timing the market with extra steps
אתה מדבר על הרבה פרטים טכניים של איך אתה רוצה לעשות את זה, אבל מבחינה מהותית זה מה שכל משקיע רגשן ותאב בצע ניסה לעשות משחר ההיסטוריה. לא סביר שתצליח להכות בעזרת זה את השוק בעקביות

לא נכון. בדקת בכלל מספרים?
הממונפות יורדות הרבה יותר מהר מהחלק הלא ממונף, כך שבמרבית התרחישים שיעור ההחזקה שלך בממונפות לא מתקרב בכלל לרוב.

עכשיו אתה בעצם אומר שזו לא באמת שיטה אלא אתה תגיב למה ש"ירגיש" לך נכון בשוק. אז כן, גם אם השיטה שלך יכולה להצליח, אתה כנראה תפסיד.
זהו, הרסת לי...

אעזור לך בשאלת ה-"האם היא תבוא": כן.
אתה גם לא יודע מתי תבוא העלייה כשאתה קונה ממונף. אתה טוען שתתחיל לקנות אחרי שיש ירידה, ותמכור אחרי שיש חזרה למחיר הרגיל. אני טוען תקנה במחיר הרגיל ותמכור כשיש ירידה.
אתה טוען שאתה יודע לזהות: 1. מחיר רגיל (ולשיטתך, המחיר הרגיל זה פשוט המחיר היקר ביותר)
2. ירידה
אם אתה יודע לזהות את שני אלו אז אין שום סיבה שלא תיישם את האסטרטגיה שאני הצעתי

אם נעשה פראפראזה, אתה טוען שהשוק תמיד יגיע ל-all times high בסופו של דבר. אז למה למנף רק כשהוא ירד? אם אתה ממנף בזמן שהוא יורד אתה כנראה בשוק דובי, כלומר סיכוי טוב מאוד שתמשיך להפסיד הרבה. אם אתה ממנף בזמן שהוא עולה אתה כנראה בשוק שורי, כלומר סיכוי טוב שתמשיך להרוויח הרבה.

תן לי לסכם את האסטרטגיה שלך כך: That just sounds like timing the market with extra steps
אתה מדבר על הרבה פרטים טכניים של איך אתה רוצה לעשות את זה, אבל מבחינה מהותית זה מה שכל משקיע רגשן ותאב בצע ניסה לעשות משחר ההיסטוריה. לא סביר שתצליח להכות בעזרת זה את השוק בעקביות

אין לי כבר עוד מה לומר, אין דרך טכנית ברורה לכלום...

ופועל השוק יכול לרדת גם ל 99% מהערך שלו ולא משנה בכמה נגלות אקנה ממונפות המצב רק יהיה גרוע יותר מבחינת הכסף שיהיה לי שם עד שהכל ימחק

אתה טוען שתתחיל לקנות אחרי שיש ירידה, ותמכור אחרי שיש חזרה למחיר הרגיל. אני טוען תקנה במחיר הרגיל ותמכור כשיש ירידה.
עליות וירידות אלו עובדות. מחיר רגיל זו סתם ספקולציה.
אם אתה ממנף בזמן שהוא יורד אתה כנראה בשוק דובי, כלומר סיכוי טוב מאוד שתמשיך להפסיד הרבה. אם אתה ממנף בזמן שהוא עולה אתה כנראה בשוק שורי, כלומר סיכוי טוב שתמשיך להרוויח הרבה.
אז אתה לא מאמין שהשוק הולך באקראי?
לא סביר שתצליח להכות בעזרת זה את השוק בעקביות
תפריד רגע את הפסיכולוגיה (רק לטובת הדיון, כמובן): אני חושב שזו כן דרך טובה להרוויח תשואה עודפת בעקביות. זה לא קשור להכאת השוק כי זה מבוסס מינוף ומלווה בסיכון גבוה יותר (בעיקר במובן של תנודתיות וירידות אבסולוטיות). מה שכן, מספרית, זה רחוק ממה שזה נראה במבט חטוף.
זהו, הרסת לי...
אולי טוב שכך (ואולי לא) אבל בטוח חבל שזה אני. תבדוק מספרים בעצמך. פתח אקסל ותתחיל לבנות סימולציות. מה שלא תבין מזה, תבין את זה הרבה יותר טוב...

אולי טוב שכך (ואולי לא) אבל בטוח חבל שזה אני. תבדוק מספרים בעצמך. פתח אקסל ותתחיל לבנות סימולציות. מה שלא תבין מזה, תבין את זה הרבה יותר טוב...
יש לי הרגשה שלא משנה מה אני אעשה תמיד יקרה ההפך ממה שחשבתי שיקרה

Never.

ד"א נראה לי שהתכוונת ל
"ופועל השוק יכול לרדת גם ב 99% מהערך שלו"
או
"ופועל השוק יכול לרדת גם ל 1% מהערך שלו"

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
מ מכירה מדומה בשכבות - שיטה נוספת שוק ההון 40
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
ש מישהו מכיר שיטה להתקשר חינם למספר חינם בארהב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
Jenia29 שיטה ודאית להרוויח? שוק ההון 361
F שיטה לתשלום על הדירה - מה אתם אומרים? נדל"ן 79
Jane Doe שיטה פשוטה לסילוק רעלנים מהמזון אוף טופיק 14
הק995 שיטה להוזלת דמי הניהול על הצבירה בקופות גמל וקרנות השתלמות שוק ההון 10
R שיטה לניהול פיננסי אישי והשקעות כסף פנוי שוק ההון 14
N רעיון שחשבתי עליו. שוק ההון 38
S סתם חישוב היסטורי שחשבתי עליו אחרי פחדים מהקריסה הבאה שוק ההון 1
S רעיון שחשבתי עליו להשקעת הכסף ישר אחרי המרת המטח לקראת השקעה ואבקש את דעתכם כמה הרעיון הגיוני ונכון? שוק ההון 47
N דעתכם על תמהיל משכנתא שחשבתי עליו צרכנות פיננסית 2
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
B אם קניתי דירה כרווק, מה המיסוי עליה כשאמכור אחרי חתונה? נדל"ן 4
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7
ה ירידות בסנופי, עליה בדולר שוק ההון 42
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
ש עליה במחירי הדירות דוח מכון אהרון נדל"ן 67
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
K עליה דרמטית בעלות הביטוחית לנכות ושארים בין שנת 2017 ו-2018 ועוד סוגיות על פנסיה צרכנות פיננסית 51
Brightside כספי לא הומר לדולרים כפי שביקשתי ואיבדתי עליה של השוק - מה עושים שוק ההון 16
L עליה של דמי ניהול קרן שוק ההון 27
yossik מחירי תרופות מירשם - עליה זוחלת ומתמדת במחיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
F מה קורה אם מניידים קרן השתלמות בזמן שיש הלוואה עליה? צרכנות פיננסית 30
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
נ עליה במחירי הביטוח לרכבים ישנים ללא מערכות בטיחות מתקדמות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18

נושאים דומים

Back
למעלה