• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיטה פשוטה לסילוק רעלנים מהמזון

Jane Doe

משתמש בכיר
דירוג
2,154
בקצרה: דגנים מלאים וקטניות מכילים רעלנים ולכן מומלץ להשרות אותם 12-24 שעות לפני הבישול. מומלץ להשרות לכמה שעות גם אגוזים מסיבה זו.

מה שלא ידעתי זה שההשריה לא יעילה בפירוק החומצה הפיטית בדגנים בעלי ריכוז נמוך מאוד של האנזים phytase שמפרק את החומצה הפיטית. אחד מהדגנים עם ריכוז נמוך של phytase הוא האורז.

קראתי ב whole health source, Nutrition and Health Science, שיטה פשוטה להורדת ריכוז החומצה הפיטית באורז מלא. בגדול, שומרים מקצת מהמים של ההשריה ומשתמשים בהם בהשריה של הנגלה הבאה של אורז מלא. מי ההשריה מתנהגים כמו מחמצת והחיידקים שגדלים בה יעילים מאוד בפירוק חומצה פיטית. ניתן לשמור את מי ההשריה במקרר חודש.
חשוב להשתמש במים ללא כלור כדי לא להרוג את החידקים הנחמדים. כלומר לא להשתמש במי ברז רגילים. אפשר להשתמש במי ברז שהורתחו וצוננו או במים שסוננו בבריטה למשל.

לא הכל מושלם, אחר כך קראתי את התחקיר שהאורז המלא המשווק בישראל מכיל כמויות חריגות של ארסן. אז השבוע המרתי את האורז בתפריט בדוחן. הופתעתי מכמה טעים יצא הדוחן. לא היו לי ציפיות גבוהות מדגן שמשמש כמזון לציפורים.

בכל מקרה, מצרפת את המאמר על השריית/התססת דגנים בתקווה שתמצאו אותו מועיל. השיטה פשוטה וכנראה יעילה לכל הדגנים בעלי ריכוז נמוך של האנזים phytase.

לבריאות

brownriceresults_thumb.png

נערך לאחרונה ב:
בקשר לארסן באורז:
שיטה שלמדתי מהפרסים - משרים את האורז במים רותחים לכמה דקות לפני הבישול, שופכים את המים ואז מבשלים עם קצת פחות מים.
המהדרין חוזרים ושונים.
זה הופך את האורז להרבה יותר סימפטי לעיכול ומוציא ממנו כל מיני זבלות שהסינים מכניסים פנימה.

קריאה נחמדה
תודה רבה, מאמר מאוד חשוב, אני סולד מכל ההצהרות הבומבסטיות שלפעמים אנשים שולחים לאויר ללא ביסוס או ביסוס מפוקפק, חשוב להיות ביקורתיים לגבי כל דבר.
אשמח לקרוא ביסוס לדברים שכתבת @סימפטי זה מאוד חשוב לי, תודה.

ההשריה לא יעילה בפירוק החומצה הפיטית
למה אנחנו מודאגים מהחומצה הזאת? נראה שיש אותה גם במלא דברים אחרים בריכוזים גבוהים מבאורז.

למה אנחנו מודאגים מהחומצה הזאת?
היא מונעת ספיגה של נוטריינטים כמו ברזל, אבץ וסידן מהמזון. צריכה גבוהה של מזונות עתירי חומצה פיטית עלולה לגרום לחוסרים בנוטריינטים.

מגניב, תודה.
מזכיר לי שהכנתי מחמצת לראשונה בחיי... רק צריכה לקנות עוד קמח כדי להכין ממנה לחם. נראה איך יצא, כי בגדול חמוץ זה ממש לא הקטע שלי..

@Roi מחקרים מדעיים תקפים רק עד שמישהו עולה על משהו אחר ואז התאוריה משתנה. קרא את תומס קון על מהפכות מדעיות או פופר (לדעתי פופר יותר מתאים למדעים מדויקים ואילו קון למדעי החברה/רוח ובטח יהיו כאלה שלא יסכימו איתי ,אבל הם פחות או יותר אומרים את אותו הדבר ).

• אהבתי
Reactions: Roi
מדעיים תקפים
זה בעייתי אני מבין, עם זאת, חשוב להבין ולקרוא לעומק את המאמרים והמחקרים השונים, כל דכפין עושה מניפולציות על מנת לתמוך בהשערה שלו. סה"כ הכוונה שלי שחשוב להיות ביקורתיים ולא לקפוץ על כל הצהרה שיוצאת לאור.

Jane Doe, אני עוקב הדוק אחרי הבלוג של סטפן גויינה (או איך שמבטאים את זה).
שמח לראות שעוד אנשים עוקבים ;)

תודה רבה, מאמר מאוד חשוב, אני סולד מכל ההצהרות הבומבסטיות שלפעמים אנשים שולחים לאויר ללא ביסוס או ביסוס מפוקפק, חשוב להיות ביקורתיים לגבי כל דבר.
אשמח לקרוא ביסוס לדברים שכתבת @סימפטי זה מאוד חשוב לי, תודה.
בשביל לקבל ביסוס לזה תצטרך למצוא איזו פרסיה זקנה ולדובב אותה.
אני לא זקנה, לא פרסי ולא חסיד גדול של אורז, אז קצת קשה לי לעזור לך כאן...

בקשר למה שאמרתי על זבל סיני - מדובר על מדינה שאין לה שום סטנדרטים של איכות סביבה וטיפול ברעלים ושמייצרת את מרבית חפצי הלאו-טק בעולם ובו בזמן אחראית לאחוז אדיר מגידול האורז בעולם.
לך תוכיח שהנהר שממנו משקים את השדות לא ניזון משפכים של מפעל זה או אחר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מכירה מדומה בשכבות - שיטה נוספת שוק ההון 40
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
ש מישהו מכיר שיטה להתקשר חינם למספר חינם בארהב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
Jenia29 שיטה ודאית להרוויח? שוק ההון 361
S שיטה שחשבתי עליה שמשלבת השעה פסיבית במדדים עולמיים עם מצבים של מינוף כשצריך שוק ההון 76
F שיטה לתשלום על הדירה - מה אתם אומרים? נדל"ן 79
הק995 שיטה להוזלת דמי הניהול על הצבירה בקופות גמל וקרנות השתלמות שוק ההון 10
R שיטה לניהול פיננסי אישי והשקעות כסף פנוי שוק ההון 14
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
ב חשיפה פשוטה להשקעות ב-Private Equity השקעות אלטרנטיביות 1
זריקת תבונה בנק אבא - זקוק לעזרה לפתח אפליקציה פשוטה אוף טופיק 16
ט מה הדרך הכי פשוטה לבדוק אם מניה X נמצאת במדדים? שוק ההון 2
cypriano de rore תמיכה פשוטה בעסקים בעת משבר הקורונה אוף טופיק 57
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
גירסה 2 שאלה פשוטה לגבי מיסוי מט"ח מיסים 3
Myrath תוכנה פשוטה לעריכת ווידאו אוף טופיק 13
תפוזינה שאלה פשוטה שמבלבלת אותי: קופת גמל להשקעה מול חשבון רגיל שוק ההון 34