• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שורט סקוויז במניות עם נפח שורט גבוה

איך עושים שורט על GME? אני יכולה כמשקיעה עצמאית, במערכת הView Trade של מיטב טרייד לדוגמה?
יש מלא מידע באינטרנט על "מה זה שורט" אבל בשום מקום לא מסבירים בתאכלס, פרקטית, איך פאקינג עושים את זה.
תתקשרי לחדר מסחר והם יעזרו לך (אם יש לך הרשאות). יחד עם זאת לא סביר שהם יאשרו

איזה הזוי. תודה.
למה בעצם שלא יאשרו? (הם לא סומכים על זה שהסיכונים ברורים ללקוחות שלהם? מנסים "להגן" עלי?)

איך עושים שורט על GME? אני יכולה כמשקיעה עצמאית, במערכת הView Trade של מיטב טרייד לדוגמה?
יש מלא מידע באינטרנט על "מה זה שורט" אבל בשום מקום לא מסבירים בתאכלס, פרקטית, איך פאקינג עושים את זה.
את רצינית? אם יש מניה אחת שבטוח לא הייתי רוצה להיות בשורט עליה, זאת המניה הזאת. לקנות את המניה הזאת זה מסוכן. לעשות עליה שורט זאת התאבדות. את יכולה להפסיד את כל הכסף שיש לך בחשבון ויותר. קרו מקרים שאנשים הפסידו הרבה יותר ממה שהיה להם, והברוקר תבע אותם על שאר ההפסד.

חפשי אופציות PUT .. אבל לא שווה ... הIV בשמיים

כשאת קונה מניה התרחיש קיצוני הוא שהיא תהיה שווה אפס. כשאת עושה שורט החשיפה שלך היא לכאורה אין סופית

איזה הזוי. תודה.
למה בעצם שלא יאשרו? (הם לא סומכים על זה שהסיכונים ברורים ללקוחות שלהם? מנסים "להגן" עלי?)
אף פעם אל תשקיעי במשהו שאת לא מבינה.
בטח לא משהו מסוכן וחסר אחריות כמו שורט.

איזה הזוי. תודה.
המניה הזאת נסחרה בשפל במרץ ב-2.57. כבר אז היא הייתה יעד פופולרי לפוזיציות שורט. נניח שמישהו החליט לעשות שורט על 1000 מניות כשהמניה נסחרה ב-$3. הוא קיבל 3,000 דולר ופוזיציה של 1000- מניות. מאז הוא מחזיק את הפוזיציה ומשלם דמי השאלה. הוא שילם כבר יותר דמי השאלה ממה שהוא קיבל על המניות. היום המניה שווה 122$. זה אומר שיש לו חוב של $122,000. המניה יכולה בהחלט לעלות גם ל-$1000. אז החוב שלו יהיה מיליון דולר. יש קרנות גדולות שחטפו חזק מהסיפור הזה ואנחנו עוד לא יודעים איך זה יגמר.

אני רואה נכון? 85% עלייה יומית?
מה הולך שם...
אני למדתי, שברגע שאני מחליט לעשות משהו בבורסה אני עושה מיד.. למכור או לקנות
החלטת שאתה מקדיש 10K להימור אתמול/שלשום למי חיכית?

זה מרגש מאוד הניסיון שלכם למנוע מאנשים לעשות פעולות טיפשיות בשוק ההון (בלי ציניות, זה חשוב בפורומים באינטרנט). תודה למגיבים.

את רצינית? אם יש מניה אחת שבטוח לא הייתי רוצה להיות בשורט עליה, זאת המניה הזאת. לקנות את המניה הזאת זה מסוכן. לעשות עליה שורט זאת התאבדות. את יכולה להפסיד את כל הכסף שיש לך בחשבון ויותר. קרו מקרים שאנשים הפסידו הרבה יותר ממה שהיה להם, והברוקר תבע אותם על שאר ההפסד.
כמובן שזה מסוכן. אבל גם השורטיסטים של טסלה הסתכנו, ומסתכנים גם היום. רק שכאן מדובר במניה של חברה שאשכרה נופחה בצורה מוצהרת ומוגזמת, שכוללת הרבה "כסף טיפש" של צעירים מובטלים שקוראים המלצות ברדיט או טיקטוק, שבמוקדם או במאוחר יברחו וזה לא מופרך שמשקיע כלשהו יהיה סבור שהמניה תתרסק, וינסה להרוויח מזה.

כשאת קונה מניה התרחיש קיצוני הוא שהיא תהיה שווה אפס. כשאת עושה שורט החשיפה שלך היא לכאורה אין סופית
נכון מאוד, זה כתוב באינספור מקומות שמסבירים *מה זה שורט* ו*מה ההשלכות של שורט* כשאני שאלתי *איך מבצעים שורט* :) אבל תודה בכל מקרה.

אף פעם אל תשקיעי במשהו שאת לא מבינה.
בטח לא משהו מסוכן וחסר אחריות כמו שורט.
צודק מאוד. עם זאת, שורט לא חייב להיות בהכרח חסר אחריות. יש אופציות לעצור ולצאת בשלב מסוים. למעשה, זה בדיוק מה שקרה פה! מלא שורטיסטים גדולים עצרו, והפכו את הפוזיציות שלהם על המניה, מה שבין השאר גרם לה לנסוק.

המניה הזאת נסחרה בשפל במרץ ב-2.57. כבר אז היא הייתה יעד פופולרי לפוזיציות שורט. נניח שמישהו החליט לעשות שורט על 1000 מניות כשהמניה נסחרה ב-$3. הוא קיבל 3,000 דולר ופוזיציה של 1000- מניות. מאז הוא מחזיק את הפוזיציה ומשלם דמי השאלה. הוא שילם כבר יותר דמי השאלה ממה שהוא קיבל על המניות. היום המניה שווה 122$. זה אומר שיש לו חוב של $122,000. המניה יכולה בהחלט לעלות גם ל-$1000. אז החוב שלו יהיה מיליון דולר. יש קרנות גדולות שחטפו חזק מהסיפור הזה ואנחנו עוד לא יודעים איך זה יגמר.
הסבר מעולה, תודה! מי שמגיע לחוב של מאות אלפי דולר בהחלט עושה טעות איומה וראוי שישלם עליה. מסכימה גם שהברוקר יכול להגן על עצמו ולהכריח לשים לימיט מסוים, או לתת 200$ ולא 3,000$ כמו בדוגמה שלך. אבל לא לתת את האופציה בכלל ולהחליט בשביל המשקיע?

חפשי אופציות PUT .. אבל לא שווה ... הIV בשמיים
רעיון מעניין והנה סוף סוף הצעה פרקטית. כמובן מסכימה שזה לא חכם ולא מומלץ בכלל. תודה :)

הסבר מעולה, תודה! מי שמגיע לחוב של מאות אלפי דולר בהחלט עושה טעות איומה וראוי שישלם עליה. מסכימה גם שהברוקר יכול להגן על עצמו ולהכריח לשים לימיט מסוים, או לתת 200$ ולא 3,000$ כמו בדוגמה שלך. אבל לא לתת את האופציה בכלל ולהחליט בשביל המשקיע?
זה נקרא Margin Call. הברוקר מחויב להגן על עצמו ולכן ימנע ממי שנכנס לפוזיציית שורט להכנס לחוב שהוא לא יוכל לכסות. במקרה הזה, הברוקר סוגר לך את הפוזיציה בכפייה באמצעות בטחונות שהמשקיע היה מחויב לשים כדי להכנס לפוזיציה מלכתחילה. אם לא די בכך שפוטנציאל ההפסד אינסופי, תזוזות קיצוניות בשוק יכולות לנעול הפסדים לצמיתות, גם אם יומיים אחרי ה-Margin Call המניה פתאום תקרוס (וערך פוזיציית השורט תעלה) - ההשקעה כולה הלכה.

אני למדתי, שברגע שאני מחליט לעשות משהו בבורסה אני עושה מיד.. למכור או לקנות
החלטת שאתה מקדיש 10K להימור אתמול/שלשום למי חיכית?

לא לקחתי הימור כזה פסיכי
שמתי עד כה:
33 אחוז מהסכום במאסטרכארד
33 אחוז בויזה
33 אחוז מהסכום באפל

הציפייה היא שכולן (לרבות האחרונה) יציגו דו''ח רבעוני טוב משמעותית מהתחזיות מחר, דבר שיתבטא במחיר המניה, ואז אממש
אבל פתאום זה נשמע לי סולידי מדי :>

עריכה: צריך ETF שתשקיע בשגעונות של משקיעי רובינהוד

הרבה "כסף טיפש" של צעירים מובטלים שקוראים המלצות ברדיט או טיקטוק
מי שיצא טיפש בסיפור הזה הן הקרנות הגדולות שעשו שורט על המניה הזאת. אני באמת לא יודע מה הם חשבו לעצמם ואיך הצליחו להיכנס לפוזיציה כ"כ מטומטמת. דווקא המשקיעים ה-"אוטיסטים" מ-wsb היו פה חכמים הרבה יותר ממנהלי קרנות הגידור.
יש לי הרבה יותר ניסיון עם פוזיציות שורט ממך, ואני ממליץ לך לא לעשות שטויות. מכל ההשקעות בעולם הצלחת למצוא את המסוכנת ביותר.

לא לקחתי הימור כזה פסיכי
שמתי עד כה:
33 אחוז מהסכום במאסטרכארד
33 אחוז בויזה
33 אחוז מהסכום באפל

הציפייה היא שכולן (לרבות האחרונה) יציגו דו''ח רבעוני טוב משמעותית מהתחזיות מחר, דבר שיתבטא במחיר המניה, ואז אממש
אבל פתאום זה נשמע לי סולידי מדי :>

עריכה: צריך ETF שתשקיע בשגעונות של משקיעי רובינהוד
מרתק אותי - מה אתה יודע שלא מגולם בתחזית?
נשמע יותר כמו הימור אקראי על בסיס ביאס.

הוספתי את שלושתם לרשימת המעקב שלי. מעודד עבורך מחר ;)

רעיון מעניין והנה סוף סוף הצעה פרקטית. כמובן מסכימה שזה לא חכם ולא מומלץ בכלל. תודה :)

עשיתי עכשיו שורט טיפה שונה -
מכרתי CALL של 180 עד שישי
וקניתי CALL של 200 עד שישי

מסכן 2000$ בשביל רווח 420$
אני לא חושב שהם יגיעו ל200 ...

מי שיצא טיפש בסיפור הזה הן הקרנות הגדולות שעשו שורט על המניה הזאת. אני באמת לא יודע מה הם חשבו לעצמם ואיך הצליחו להיכנס לפוזיציה כ"כ מטומטמת. דווקא המשקיעים ה-"אוטיסטים" מ-wsb היו פה חכמים הרבה יותר ממנהלי קרנות הגידור.
יש לי הרבה יותר ניסיון עם פוזיציות שורט ממך, ואני ממליץ לך לא לעשות שטויות. מכל ההשקעות בעולם הצלחת למצוא את המסוכנת ביותר.
אני לא חושב שמנהלי הקרנות מטומטמים, אני חושב שהאגו עלה להם לראש. הם לא דמיינו שחבורת ילדי רוביןהוד ברדיט תנצח אותם במשחק שלהם, ולא עצרו לרגע לשאול אם הם טועים. אם אותו showdown היה נעשה מול אקמן או מנהל קרן אחרת, הם היו פועלים כנראה אחרת.

עשיתי עכשיו שורט טיפה שונה -
מכרתי CALL של 180 עד שישי
וקניתי CALL של 200 עד שישי

מסכן 2000$ בשביל רווח 420$
אני לא חושב שהם יגיעו ל200 ...
לא מבין מספיק באופציות והדינמיקה מאחורי הקלעים, אבל זכור לי שרשור ב wsb שבו הומלץ במפורש לא לעשות את זה. משהו שקשור ל trading halts, market makers, and you becoming broke as fuk

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G שורט על תעודה ממונפת שוק ההון 2
י תיאום לאינפלציה של רווח הון במכירה בחסר (שורט) - הוראות החוק והתקנות מיסים 6
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
ה שורט על אגח 10 שנים שוק ההון 7
ק למה לא להתחיל שורט על SPY שוק ההון 8
K קניית ETF שורט שוק ההון 14
C מישהו יכול לשפוך אור על שורט טרייד שפשטו את הרגל ? שוק ההון 211
וולפסון שורט על ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 12
R שורט על אג"ח ממשלתי במקום הלוואה שוק ההון 6
מ החזקת שורט לחמש שנים שוק ההון 12
amit מישהו מבין לעומק איך שורט עובד? שוק ההון 96
korma שורט בחשבון IRA שוק ההון 1
שמוליק קיפוד ביצוע שורט למניות RSU שוק ההון 55
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
Y בועת ההשקעות הפסיביות והשקעה במניות ערך (value) שוק ההון 10
M מסחר באופציות או מסחר יומי במניות - אופציה אפשרית? שוק ההון 0
א הונאה במניות פוסטים מאיכות נמוכה 5
O מה תכלס אני מקבל במניות? שוק ההון 9
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
W היכן לסחור במניות? שוק ההון 19
R השקעה במניות ספציפיות ובקרנות מחקות מדד בארה״ב שוק ההון 11
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
G השקעה במניות בגרמניה - מסים מיסים 18
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
מ דמי ניהול במניות ערך קטנות שוק ההון 1
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
I מדד הMSCI world לא מרוכז מדי במספר במניות ספציפיות? שוק ההון 10
Aslan באילו ימים / שעות הכי אידיאלי לסחור במניות ארה"ב ? שוק ההון 2
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
C מסחר במניות ללא עמלה פוסטים מאיכות נמוכה 3
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
A גידור מניה חסומה -- הכרה במניות שמוחזקות מחוץ לברוקראז׳ לצורך margin שוק ההון 6
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
ש צמצום סיכון במניות שוק ההון 6
ד הקשר בין חשיפה למניות לנכסים במניות? (בקופת גמל להשקעה) שוק ההון 1
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
D למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
F להישאר במניות או להתרחב לאפיק נוסף? שוק ההון 13
י השקעה במניות או נדלן שוק ההון 91
פ כמה ישראלים סוחרים במניות בצורה ישירה? צרכנות פיננסית 3
י הדרכה טכנית להשקעה במניות שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
Y השקעה במניות בבנק\בית השקעות ישראלי\IB - עמלות מול אבטחה שוק ההון 1
ברק א. משמעויות מס במניות דולריות שוק ההון 0
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה