• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שוק הנדלן - כניסה לתחום

maverick

משתמש רגיל
דירוג
34
שלום לכולם,
במסגרת ניסיוני לפיתוח עצמי ועצמאי, אשמח לדעת האם מישהו יכול להמליץ על בלוגים/הכשרות/ספרים אשר מהם אוכל ללמוד על יזמות נדל"ן בישראל. הייתי שמח להרחיב את ידיעותיי בנושא, בדגש על יכולת לפתח קישורים פרקטיים ביזמות נדל"ן (רכישה, השבחה ומכירה).

לאחר שקראתי חלקים נרחבים מהבלוג של "הסולידית" אני מודע לחסרונות בעצם ההשקעה בנדל"ן לעומת שוק ההון ובכל זאת, אני מעוניין להיכנס לתחום או לכל הפחות, ללמוד עליו.

תודה רבה למסייעים!

שלום לכולם,
במסגרת ניסיוני לפיתוח עצמי ועצמאי, אשמח לדעת האם מישהו יכול להמליץ על בלוגים/הכשרות/ספרים אשר מהם אוכל ללמוד על יזמות נדל"ן בישראל. הייתי שמח להרחיב את ידיעותיי בנושא, בדגש על יכולת לפתח קישורים פרקטיים ביזמות נדל"ן (רכישה, השבחה ומכירה).

לאחר שקראתי חלקים נרחבים מהבלוג של "הסולידית" אני מודע לחסרונות בעצם ההשקעה בנדל"ן לעומת שוק ההון ובכל זאת, אני מעוניין להיכנס לתחום או לכל הפחות, ללמוד עליו.

תודה רבה למסייעים!

האם עצלנות, פחד ששולט בנו, ראש קטן, העדפה "להתכלב", חוסר מוטיבציה להתאמץ ולהתמקצע, תירוצים למה לא לפעול...... האם אלו שמתנהלים בדרך זו יכולים לקבועה מה הם החסרונות בהשקעה בנדל"ן לעומת שוק ההון.

יש כאן הרבה פעמים התקשקשות האם הנדל"ן הוא פסיבי או לא, את מי זה מעניין ? ואם זה לא פסיבי כמו לקנות ניירות ערך בלחיצת כפתור אלא צריך להתאמץ זה אומר שזה חסרון, מה עדיף להתכלב או להתאמץ ולשאוף ליותר ?

אני אספר לך עובדות על השקעות נדל"ן, הרבה יותר קל לייצר כסף(כשמדובר במשקיע שנעזר במינוף), ההכנסה הפסיבית מאותו סכום כסף, כשמדובר במשקיע נדל"ן היא בין פי שתיים לפי שלוש לעומת תיק סולידי בשוק ההון.

בעת הגעה לעצמאות כלכלית מתיק סולידי אתה מקפיא את ההכנסה החודשית נומינלית(ומהמר לכמה שנים הכסף יספיק, מה יסתיים ראשון, הכסף או החיים ?), לעומת זאת משקיע בנכסים מניבים ההכנסה שלו ממשיכה לגדול משום הנטיה של השכירויות לעלות לאורך זמן, ההון שלו ממשיך לגדול משום הנטייה של מחירי הנכסים לעלות לאורך השנים, עליית מחירי הנכסים וקיזזו עלויות המימון מפנות אקוויטי כדי לקבל מימון נוסף ולרכוש נכסים נוספים, היכולת למחזר משכנתאות כשהריבית זולה, מגדילה את ההכנסה הפנויה לבעל פורטפוליו נכסים מניבים הנמצא בגיל פרישה, וכל זאת מבלי לעבוד או לחסוך כסף נוסף,

תיק נכסים מניבים עובר לדור הבא !

האם אינך חושב שזה שווה את המאמץ או שעדיף המאמץ להתכלב כל החיים ולחשב כל שקל שמוציאים ?

נערך לאחרונה ב:
האם אינך חושב שזה שווה את המאמץ או שעדיף המאמץ להתכלב כל החיים ולחשב כל שקל שמוציאים ?
בזמנו כתבת כאן שאתה מלמד את הנושא, איפה אתה מלמד? תוכל להפנות אותנו לבלוג\אתר שעוסק בזה?

עובדות על השקעות נדל"ן, הרבה יותר קל לייצר כסף(כשמדובר במשקיע שנעזר במינוף), ההכנסה הפסיבית מאותו סכום כסף, כשמדובר במשקיע נדל"ן היא בין פי שתיים לפי שלוש לעומת תיק סולידי בשוק ההון
אתה חוזר על טענות שגויות, או לכל הפחות, בלתי מדויקות.

האם עצלנות, פחד ששולט בנו, ראש קטן, העדפה "להתכלב", חוסר מוטיבציה להתאמץ ולהתמקצע, תירוצים למה לא לפעול...... האם אלו שמתנהלים בדרך זו יכולים לקבועה מה הם החסרונות בהשקעה בנדל"ן לעומת שוק ההון.

יש כאן הרבה פעמים התקשקשות האם הנדל"ן הוא פסיבי או לא, את מי זה מעניין ? ואם זה לא פסיבי כמו לקנות ניירות ערך בלחיצת כפתור אלא צריך להתאמץ זה אומר שזה חסרון, מה עדיף להתכלב או להתאמץ ולשאוף ליותר ?

אני אספר לך עובדות על השקעות נדל"ן, הרבה יותר קל לייצר כסף(כשמדובר במשקיע שנעזר במינוף), ההכנסה הפסיבית מאותו סכום כסף, כשמדובר במשקיע נדל"ן היא בין פי שתיים לפי שלוש לעומת תיק סולידי בשוק ההון.

בעת הגעה לעצמאות כלכלית מתיק סולידי אתה מקפיא את ההכנסה החודשית נומינלית(ומהמר לכמה שנים הכסף יספיק, מה יסתיים ראשון, הכסף או החיים ?), לעומת זאת משקיע בנכסים מניבים ההכנסה שלו ממשיכה לגדול משום הנטיה של השכירויות לעלות לאורך זמן, ההון שלו ממשיך לגדול משום הנטייה של מחירי הנכסים לעלות לאורך השנים, עליית מחירי הנכסים וקיזזו עלויות המימון מפנות אקוויטי כדי לקבל מימון נוסף ולרכוש נכסים נוספים, היכולת למחזר משכנתאות כשהריבית זולה, מגדילה את ההכנסה הפנויה לבעל פורטפוליו נכסים מניבים הנמצא בגיל פרישה, וכל זאת מבלי לעבוד או לחסוך כסף נוסף,

נראה לי שהבנת אותי לא נכון..
ההיפך הוא הנכון - מנקודת המבט שלי, אני חושב שמתוך כל מה שקראתי, אני מעדיף השקעה בנדל"ן.
לפיכך, אני מחפש מקומות ללמוד באופן פרקטי ותיאורטי איך לעשות את זה נכון.

הצץ ב״אודות״ בפרופיל שלי.
תודה רבה! קראתי בעיון את הפוסטים שצירפת לעמוד "אודות".
אשמח אם תוכל להפנות אותי גם למידע נוסף ובייחוד מידע הנוגע לדגשים המיוחדים בהשקעה בישראל (תכניות עיר/בניין, איתור השקעה נכונה, מיסים וכו').

אתה חוזר על טענות שגויות, או לכל הפחות, בלתי מדויקות.

אני מלמד באופן אישי אחד על אחד כולל ליווי לרכישה, בלי קשר אלי, יש כיום הרבה מידע באינטרנט, קורסים און ליין בקמפוסים של נדל"ן בארה"ב, ניתן לעשות חיפוש אחר בלוגים של משקיעי נדל"ן בארה"ב, להכנס לפורומים באתרים של קלאבים של משקיעי נדל"ן בחו"ל.... פשוט ללמוד מאילו שעשו את זה.

תודה רבה! קראתי בעיון את הפוסטים שצירפת לעמוד "אודות".
אשמח אם תוכל להפנות אותי גם למידע נוסף ובייחוד מידע הנוגע לדגשים המיוחדים בהשקעה בישראל (תכניות עיר/בניין, איתור השקעה נכונה, מיסים וכו').
תודה. אני לא האיש הנכון לשאול אותו על השקעה בנדל"ן בישראל שכן זה לא התחום שלי. אולי @סנופי תוכל להשיב על השוק בישראל.
העקרונות זהים, אבל בפרקטיקה (זזמינות המידע על שווקים, מידת שיכלול השוק, עניינים טכניים של ביצוע עיסקה, המסגרת החוקית, וסדרי הגודל של המספרים כמובן) שונים בין שוק לשוק. אני חושב שהספר "נדל"ן בג'ינס" הוא מקום טוב להתחיל בו. סליחה שלא יכולתי לסייע יותר ובהצלחה.

פשוט ללמוד מאילו שעשו את זה.
  1. הצגת בעבר מספרים על תשואות. אני טענתי שאת אותם המספרים ניתן היה להשיג בשוק ההון עם מינוף, ללא קושי.
  2. עכשיו אתה גם אומר שאתה מוטה.

אם זה לא פסיבי כמו לקנות ניירות ערך בלחיצת כפתור אלא צריך להתאמץ זה אומר שזה חסרון
עבור אנשים שחשוב להם לא להשקיע יותר זמן מלחיצת כפתור זהו באמת חיסרון.

מה עדיף להתכלב או להתאמץ ולשאוף ליותר ?
תלוי במטרות הספציפיות של כל אדם.
במקרה שלי אני מעדיף לא להתעסק עם הנדל"ן למרות שאני חושב שהתעסקות בו כעיסוק יכולה להניב תשואת יתר ובמקום זה לרכוש אך ורק מניות דיבידנד.
אין לי שום בעיה לאבד את תשואת היתר של הנדל"ן כעסק בתמורה לכך שאני לא צריך להפוך את ההשקעה לעיסוק.

בעת הגעה לעצמאות כלכלית מתיק סולידי אתה מקפיא את ההכנסה החודשית נומינלית(ומהמר לכמה שנים הכסף יספיק, מה יסתיים ראשון, הכסף או החיים ?)
כאן אתה טועה.
לפי כלל ה-3% תיק מדדים פסיבי בשוק ההון צפוי לשרוד לנצח בעוד שאתה יודע מה הסכום שאתה יכול למשוך בתיאום אינפלציה בכל שנה ושנה.
גם כשאני בוחר בהשקעה במניות דיבידנד אני יודע בסבירות גבוהה ביותר מה גובה המשכורת המינימלי שאני יכול למשוך בעתיד והוא גובה הדיבידנד הנוכחי (הדיבידנדים שמתקבלים מתיק השקעות מפוזר צפויים לגדול לאורך זמן) בלי לפגוע בקרן בכלל.

אני מסכים עם 99% מהדברים שאתה אומר על נדל"ן (בעיקר בגלל שעבורך זה עיסוק) אבל יש לך הרבה מה ללמוד על שוק ההון (משפט זה נאמר כביקורת בונה ולא במטרה לתקוף/לפגוע).

גם תיק מניות/מדדים.

1. אני חושב שזה לא שווה את המאמץ עבורי.
2. אני לא מתכלב (אתמול למשל הזמנתי את המשפחה שבאה לביקור מחוץ לעיר למסעדה יקרה על חשבוני).
3. אני לא מחשב כל שקל שאני מוציא לפני שאני מוציא אותו אבל אני יודע בדיוק כמה אני מוציא בסוף החודש (ובערך במהלך החודש).
4. ההכנסה הפסיבית שלי יותר גדולה מההוצאות שלי.
5. ההוצאות שלי יותר קטנות משכר מינימום (כולל המסעדה לעיל).

לפיכך, אני מחפש מקומות ללמוד באופן פרקטי ותיאורטי איך לעשות את זה נכון.
כל הכבוד והמון בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z יתרונות הנדלן על שוק המניות? שוק ההון 28
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D שוק הקנאביס השקעות אלטרנטיביות 11
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
G הצמדה לנדלן דרך שוק ההון שוק ההון 3
N קשר בין שוק בעלייה לדולר יורד שוק ההון 43
H איך ללמד ילד על שוק ההון? התפתחות אישית 1
י איך להתחיל להתעסק עם שוק ההון שוק ההון 3
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
ת דירה או שוק ההון נדל"ן 8
R ג'ק בוגל (ז"ל, 2017) - "מה שיוביל לתשואה שנתית בשיעור של 4% עבור שוק ההון האמריקאי" שוק ההון 3
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
S שוק ההון כתחליף לעו"ש שוק ההון 15
Y השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל שוק ההון 429
yossik תוכנות, אפליקציות למעקב ואנליזה של שוק ההון, ניהול תקציב ועוד... אוף טופיק 11
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
ג החזרי מס על רווחי שוק ההון שוק ההון 8
M דרושים משקיעים לולידציית שוק אוף טופיק 0
ג מעונין ללמוד א' ב' של מושגי שוק ההון לא למטרת השקעה התפתחות אישית 3
C בס״ד שוק ההון תשואות 2022 YTD שוק ההון 15
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
L הורדת שיעור המס בשוק ההון להקלה על שוק הדיור נדל"ן 4
נ אוסף המקרים בהם קפיטליזם\שוק חופשי כמו שפועל היום לא עובד אוף טופיק 48
ש שוק ההון לצד נדלן פוסטים מאיכות נמוכה 0
א שווי שוק לעומת כמות מזומנים בקופה שוק ההון 5
G לימודי שוק ההון שוק ההון 17
L מכירת RSU בזמן שוק דובי שוק ההון 11
N שוק הפקדונות - חלופות שוק ההון 3
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
ס ביג דאטה על שוק ההון והערכות אוף טופיק 0
E אני מבולבל ולא יודע איפה ללמוד על שוק ההון שוק ההון 115
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
F כתבה שהתפרסמה בגלובס - "האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?" פוסטים מאיכות נמוכה 1
S קרן סל ישראלית בלאקרוק בלי עושה שוק שוק ההון 5
Y פקדון תשואה בטוחה אל מול שוק המניות? שוק ההון 3
L כיצד ניתן להשוות את שוק ההון לנדל"ן? השקעות אלטרנטיביות 7
oferM כיצד יושפע שוק הנדל"ן משינויים גדולים בשוק העבודה ? נדל"ן 2
א שוק ההון גבוה- שווה להיכנס עכשיו? שוק ההון 12
V מה הסיבה שאיננני יכול לפתוח נושא ב>שוק ההון>ברוקרים ופלטפורמות מסחר אוף טופיק 2
הסיני שוק המניות הסיני - שאנגחאי ושנז'ן שוק ההון 16
F הוצע לי להשכיר את דירתי ל-3 שנים מעל מחיר שוק, כולל שיפוץ הדירה על חשבונם. יש קאצ'? נדל"ן 1
L מצב שוק הנדל"ן נדל"ן 136
ה נדל"ן מול שוק ההון - היבטי מינוף ומיסוי שמטים את הכף נדל"ן 78
ס המלצות לספרים בנושא שוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 3
T עד כמה אמין מדד איכות השירות ע״פ רשות שוק ההון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה