• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שומו שמיים ותרעד הארץ. מס הכנסה ייקבל דוחות ללא הגשה פיזית

בתור מישהו שלעולם לא עשה לבד החזר מס, אם אני שולח טפסים שלא מולאו נכון, נניח בגלל שרשמתי סכומים לא במקום הנכון שלהם בטופס. האם מס הכנסה ישלח תגובה שהטפסים לא נכונים ויגיד שעליי להגיש שנית, או שאני עלול להנזק מזה איכשהו?.

בתור מישהו שלעולם לא עשה לבד החזר מס, אם אני שולח טפסים שלא מולאו נכון, נניח בגלל שרשמתי סכומים לא במקום הנכון שלהם בטופס. האם מס הכנסה ישלח תגובה שהטפסים לא נכונים ויגיד שעליי להגיש שנית, או שאני עלול להנזק מזה איכשהו?.

אין לדעת. בגדול מהניסיון שלי מס הכנסה פועל לטובתו.
כך שאם תבקש החזר נמוך מדי או לא תבקש בכלל - אז אהלן וסאהלן, גם הקפה עלינו.
לעומת זאת תעשה טעות בכיוון ההפוך... רוב הסיכויים שזה לא יעבור.
בפן הפלילי, כל עוד לא מדובר בסכומים גדולים, או שברור שזה טעות ולא כוונת זדון, יהיה בסדר.

שנה שעברה מילאתי בפעם הראשונה.
הייתה לי טעות בטפסים וקיבלתי תשובה עם התיקון. לקח לי קצת זמן להבין שהם צודקים ולא אני. שילמתי את מה שהם ביקשו ופה נגמר הסיפור.

שילמתי את מה שהם ביקשו ופה נגמר הסיפור.
לעומת זאת תעשה טעות בכיוון ההפוך... רוב הסיכויים שזה לא יעבור.
אני דווקא מתכוון לטעות בשדה המילוי ולא בסכום. נניח הייתי צריך לרשום 10000 ש"ח בשדה X ורשמתי בטעות בשדה Y. האם הם יבינו לפי טופס 867\106 שזו טעות או שלא יטרחו\לא מגישים 867\106 יחד עם הבקשה?

אני דווקא מתכוון לטעות בשדה המילוי ולא בסכום. נניח הייתי צריך לרשום 10000 ש"ח בשדה X ורשמתי בטעות בשדה Y. האם הם יבינו לפי טופס 867\106 שזו טעות או שלא יטרחו\לא מגישים 867\106 יחד עם הבקשה?
הם יבינו לפי ה-106, חובה לצרף את ה106 להגשה, ובלי קשר המעסיק שלך משדר להם את ה106.

אגב, למה שתטעה בזה? השדה ב106 תואם בדיוק לשדה בטופס 135/1301

הם יבינו לפי ה-106, חובה לצרף את ה106 להגשה, ובלי קשר המעסיק שלך משדר להם את ה106.

אגב, למה שתטעה בזה? השדה ב106 תואם בדיוק לשדה בטופס 135/1301
אני דווקא מתכוון יותר למה שקשור ל867, אם יש רווחים ממניות חו''ל וגם בארץ שנמכרו ומפקדונות שמגיע עליהם פטור בגלל גיל פרישה, וגם נמשכו כספים פטורים מקופות גמל... פשוט רוצה לדעת מה קורה בטעות במילוי לא טריוויאלי יחסית של דוח שנתי בו יש סיכוי לטעות.

נערך לאחרונה ב:
פשוט רוצה לדעת מה קורה בטעות במילוי לא טריוויאלי יחסית של דוח שנתי בו יש סיכוי לטעות.
ברוב המקרים מס הכנסה פשוט מאשר as is. אין לו כוח אדם להתחיל לבדוק כל דוח.
יש תוכנת מחשב שאמורה לסמן דוחות שהסיכוי בהם לגבייה הוא גבוה, אבל האלגוריתם שם חסוי.

יש סיכוי בלהשאיר את הכסף אצליהם לכמה שנים? (במקום שיהיה החלק מזומן מהתיק) בשביל הריבית וההצמדה?

יש סיכוי בלהשאיר את הכסף אצליהם לכמה שנים? (במקום שיהיה החלק מזומן מהתיק) בשביל הריבית וההצמדה?

מותר עד 6 שנים אחורה.
אני אישית הייתי מעדיף את הכסף אצלי ביד ולשים אותו על הsp או משהו, אבל אולי זה רק אני.

סיכון*
אני לא חייב, אני סטודנט ב4 שנים הקרובות.. התיק שלי הוא 80% מדדים והשאר מזומן ואג"ח
מה הכוונה 'להשאיר'?
אם אתה מתכוון לשימוש בנקודות זיכוי שלא נוצלו כנגד רווחי הון, אז למיטב הבנתי אין אפשרות "להעביר" את הנקודות שלא השתמשת בהן קדימה. כלומר, נקודות שאתה לא מנצל בשנת המס, הולכות לאיבוד

מה הכוונה 'להשאיר'?
מגיע לו החזר והוא רוצה לדחות את מועד הגשת הדוח ככל האפשר כדי להינות מריבית שאין לה אח ורע בעולם כולו. (ג"ח מדינה צמוד בריבית 4% פטורה ממס)

מכיר אנשים שעושים את זה בשיטתיות כבר הרבה שנים וזה עובד לא רע.
רק קח בחשבון שאתה עלול לשכוח דברים או לאבד חלק מהמסמכים.

מגיע לו החזר והוא רוצה לדחות את מועד הגשת הדוח ככל האפשר כדי להינות מריבית שאין לה אח ורע בעולם כולו. (ג"ח מדינה צמוד בריבית 4% פטורה ממס)

מכיר אנשים שעושים את זה בשיטתיות כבר הרבה שנים וזה עובד לא רע.
רק קח בחשבון שאתה עלול לשכוח דברים או לאבד חלק מהמסמכים.
תודה ,
את זה אני מבין. השאלה היא איך מגיעים למצב שמגיע לך החזר?
אני חושב על זה כי אני גם נמצא ללא הכנסות השנה.
אם אין הכנסות ולא משלמים מס, הדבר היחיד שאני חושב עליו הוא נקודות זיכוי לא מנוצלות.

כאמור, אני מבין שלא ניתן לגלגל את הנקודות שלא נוצלו לשנים הבאות, בניגוד להחזרי מס אחרים. גם אם מגישים דוחות.
כן ניתן לנצל את הנקודות ע"י מימוש רווחים בסדר גודל של כ-22 אלף (מה שנופל תחת עסקה מלאכותית כהגדרתה המופשטת משהו אבל ניחא) באותה השנה בלבד.

כאמור, אני מבין שלא ניתן לגלגל את הנקודות שלא נוצלו לשנים הבאות, בניגוד להחזרי מס אחרים. גם אם מגישים דוחות.
כן ניתן לנצל את הנקודות ע"י מימוש רווחים בסדר גודל של כ-22 אלף (מה שנופל תחת עסקה מלאכותית כהגדרתה המופשטת משהו אבל ניחא) באותה השנה בלבד.
זאת הכוונה

מעדכן שמס הכנסה כנראה על טורבו, פחות משבועיים מהגשה דרך המפל וכבר הכסף בחשבון. לקח זמן להבין מה זה כי לא ציפיתי למהירות כזו, אפילו לא קיבלתי עוד את הניירת בדואר. (אולי "אפילו" זה קצת מוגזם בהקשר לדואר אבל הבנתם את הרעיון)

Back
למעלה