• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שובר 351 - דיווח מקוצר

Aviad

משתמש סולידי
דירוג
25
קיבלתי היום ממס הכנסה את שובר 351 של דיווח מקוצר על מס רווחי הון מחו"ל(מי שלא חייב בדוח שנתי) - ככה הוא נראה:
https://imgur.com/a/VdnpvDU(מקווה שזה בסדר לעלות פה לינקים לתמונות)

כמה דגשים ששמתי לב אליהם:
1. אי אפשר לקזז הפסדים דרך השובר.
2. אם אני לא טועה צריך לשלם אותו דרך הדואר ואי אפשר לשלם אותו במס ההכנסה.
3. אחוזי המס בשובר לא מעודכנים(15 ו35 במקום 25).
4. רוב הסניפים של מס הכנסה לא מכירים את השובר הזה וצריך להסביר להם מהו.

נערך לאחרונה ב:
איך קיבלת את השובר? מילאת טופס 5329?

איך קיבלת את השובר? מילאת טופס 5329?
לא הייתי צריך למלא, אמרתי להם שאני צריך לשלם מס רווחי הון מחו"ל, הם אמרו לי שאני צריך להגיש דוח שנתי, אמרתי להם שיש שובר 351 שאפשר לשלם דרכו את המס בלי להגיש את הדוח, העבירו אותי מאחד לשני עד שבסוף מישהי הביאה לי את השובר הזה

מה הכוונה לא ניתן לקזז הפסדים ? האם כוונה למגן מס לשנה הבאה ?
האם פשוט משלמים נטו של רווח פחות הפסד באותה שנה נגיד בניירות ערך ?
זה מה שראיתי פה בפורום בעבר

נערך לאחרונה ב:
האם פשוט משלמים נטו של רווח פחות הפסד באותה שנה נגיד בניירות ערך ?
זה מה שראיתי פה בפורום בעבר
לצערי, לא מצאתי את המידע שראית בפורום. אשמח לקישור. תודה.

2. אם אני לא טועה צריך לשלם אותו דרך הדואר ואי אפשר לשלם אותו במס ההכנסה.
פתחו לך תיק במס הכנסה ? אם כן אתה אמור להיות מסוגל לשלם באופן מקוון

שיחה די משעשעת שהייתה לי עם רשות המסים בניסיון נוסף להשיג את הטופס המיוחל,
התקשרתי למחלקת גביה.
מתכנת: מעוניין לקבל שובר 351 המיועד לדיווח על הכנסות חו״ל
פקיד גביה: מה מספר תיק ?
מתכנת: אין לי תיק פעיל, מדובר על שובר המיועד ללקוחות ללא תיק
פקיד גביה: אז זה לא קשור אלינו, אנחנו מנפיקים שוברים רק לבעלי תיק, הנה הטלפון ומייל של X מחוליה של הכנסות חו״ל, פנה אליו
מתכנת פונה ל X: אני שכיר ללא הכנסות נוספות הייתה לי הכנסה חד פעמית מחו״ל של כמה אלפי דולרים, מעוניין בשובר 351 כדי לדווח ולשלם את המס.
איקס: מה זה ? לא מכיר.
מתכנת: כך ראיתי בחוברת שלכם, רוצה רגע שאפנה אותך ונהיה מסוכנרנים.
איקס: אז עזוב תגיש דוח שנתי וסגור ענין, אתה אפילו לא חייב את הדוח המלא, תגיש בקשה להחזר מס כביכול ויחייבו אותך בהפרש.
מתכנת: אבל ההכנסה צמחה ב 2021, את הדוח מגישים רק אחרי אפריל 22, בינתיים יש ריבית על החוב.
איקס: נו אז מה אתה עושה עסק כמה ריבית זה כבר יצא לך ? כמה שקלים שטויות, אבל אתה יודע מה חכה שניה ואבדוק, (הוא פונה ברקע ל) גב׳ Y, הוא רוצה שובר 351 להכנסות מחו״ל, יש דבר כזה ? את יודעת על מה מדובר ? (פונה אלי בחזרה) אנחנו לא יודעים מה זה, גם היא לא מכירה..... אה רגע רגע (היא קוראת לו) מה את אומרת ?! זה נקרא שובר לתשלום ידני, אהה בסדר אגיד לו לפנות לגביה (הוא מדברר לי את התשובה) תבוא למשרד והגביה יתנו לך את השובר.
מתכנת: אבל כבר דיברתי קודם עם הגביה ושלחו אליך, לא אכפת לי לבוא אבל לא רוצה לטרוח בחינם, אולי תגיד לי מי הגב׳ ששוחחת עימה כדי שאדע לפנות ישירות אליה במידה ואסתבך, כי סופסוף מצאנו מישהי שמכירה את זה.
איקס: (לוחש) אבל היא גם לא מכירה את זה, לא שמעת שהיא פשוט שאלה מישהו אחר ולא תוכל לעזור בעצמה.
מתכנת: (משתיק את השיחה כדי שלא ישמע אותי נשנק מצחוק)
מתכנת: אז אולי אתה יודע אצל מי היא ביררה או תשאל אותה כדי שאפנה אליו ישירות.
איקס: (ממשיך ללחוש) לא לא, אני לא יכול, היא לא תגיד לי, תשמע לי תפנה לראש מחלקת גביה קןראים לו Z הוא בטח מכיר.
מתכנת: (משועשע אבל מיואש) אוקי תודה לך ! מעריך מאוד את הזמן שהקדשת לי, יום טווב.

עד כאן בינתיים.
המשך יבוא.

@מתכנת

הדרך להתמודד עם פקיד מ"ה שלא מבין מה זה תשלום על דיב' במסלול "דיווח מקוצר על הכנסות חוץ" :
! מבוסס על דעתי ונסיוני בלבד לא מייעץ ולא יועץ הכל על אחריותכם !
  • להיפגש פיזית / טלפונית (לא מפ"ל!) עם הפקיד ולהגיד "אני רוצה לפתוח תיק 95 בשביל לשלם את שובר 351"​
  • הפקיד לא מבין מה אתה רוצה (שהוא ישאל מה זה 351).​
  • להציג את הפסקה הרלבנטית בעמוד 3 ב"דע את זכיותיך" וצילום של השובר - לזכור להביא איתכם עותקים מודפסים אם מגיעים פיזית.​
  • להסביר שמדובר בשובר שמשולם ע"י שכיר כמו שכיר שמשלם שובר עבור מס שהוא חייב בגלל שכ"ד למגורים.
    להסביר שאתה רוצה לשלם את המס אך להשתמש בשובר בשביל לפשט את התהליך ולא לשלם לרו"ח על דוח שנתי.​
  • הפקיד מסכים ומבין ופותח לך תיק בסיווג 95*, אתה לוקח את פרטי הקשר של הפקיד ובודק אחרי מספר ימים באזור האישי באתר מ"ה האם התיק נפתח בסיווג המתאים.​
  • אפשריות תשלום אחרי פתיחת תיק​
    • תשלום בשובר 351 - בעת הביקור הפיזי הפקיד מביא לך את שובר 351 אחרי שהוא פשפש ומצא את השובר במחלקה המתאימה במשרד. אתה הולך לדואר משלם ושומר את הקבלה.​
    • תשלום באינטרנט - *לא בדקתי את תקינות אפשרות זו – על אחריותכם בלבד* אחרי שנפתח לך האזור האישי באתר מס הכנסה אתה משלם דרך האתר : תשלומי מ"ה וחובות > תשלום על חשבון הכנסות מיוחדות > ריבית ני"ע זרים בחו"ל .
      בגלל שבדרך זו אתה רק משלם את המס החייב ולא מספק למ"ה את המידע שמשלמי שובר 351 פיזי מספקים (סיווג ההכנסה , סכום ההכנסה , מס חו"ל שולם וכו'), אני ישלח דרך מפ"ל את PDF של השובר (הורדתי סריקה שלו מהרשת) ואמלא את הPDF בכל נתונים בצירוף קבלה שתתעד שהתשלום נעשה דרך האתר.​
*מה עושים שהפקיד רוצה לפתוח תיק בסיווג שהוא לא 95 – נגיד שהפקיד מסכים ומבין את סעיפים 1-4 אבל אומר שסיווג 94 הוא סיווג מתאים יותר כי המלל של סיווג זה הוא "שכיר עם הכנסה ממקורות נוספים שלא מנוכה מהם מס במקור", עליכם לנסות להסביר שסיווג זה יגרור באופן אוטומטי חובת הגשת דוח שנתי ותשלום מקדמות חודשיות כעוסק והוא נוגד את כל המטרה של שובר 351.

הנסיון האישי שלי :
-אם אתה לא נישום של פ"ש ת"א 5 (פקיד השומה של רוב השכירים שכתובתם בת"א) , כנראה לא יבינו מה אתה רוצה מהם, לצערי לא הייתי תחת פ"ש ת"א 5 אלא פ"ש אחר במרכז הארץ.

- שלחתי מפ"ל מפורט שמתאר מה המצב ומה אני מבקש ולמה אני זכאי לקבל את שובר 351 - זה היה טעות, פתחו לי תיק 94, באמת זה תיק עם סיווג מילולי מתאים, התיק נקרא "שכיר עם הכנסה ממקורות נוספים שלא מנוכה מהם מס במקור".
אבל, פתיחת תיק 94 חייבה אותי אוטומטית בהגשת דוח שנתי ואפילו קבלתי בדואר דרישה לתשלום מקדמות מ"ה חודשית של עוסק !

-הצגתי לפקיד קשוב את המלל שרשום בעמוד 3 בחוברת "דע את זכותיך" , הפקיד הודה כי הוא לא נתקל בזה ואז פנה לקרוא התקנות הרלבנטיות לעיינן הדיווח המקוצר, והסכים שאני לא מחויב בהגשת דוח שנתי.

- ברגע שהפקיד הבין את הסוגייה הוא אמר "אז בעצם אתה רוצה בדיוק כמו שכיר שמשלם מס על הכנסות שכ"ד" והמשיך בכך שהוא פתח לי תיק בסיווג 95, הסיווג המילולי של התיק הוא "שכיר עם הכנסות משכ"ד בארץ ובחו"ל"

-לאחר שנפתח לי תיק 95 פשוט הגעתי פיזית לפ"ש בת"א (לא הפ"ש שלי) ובקשתי את השובר אחרי פשפוש קצר קיבלתי, הכירו את השובר בשם "שובר על רווח הון מני"ע בחול" - לא יודע אם זה תקין שהגעתי לפ"ש בת"א ולא לפ"ש שלי או שנתנו לי רק בגלל נימוס.

-שילמתי את השובר בדואר, הם לוקחים את השובר ומשאירים לך את ההעתק עם חותמת כקבלה ,חוץ מהקבלה לא קיבלתי בחזרה שום אסמכתא אחרת מרשות המסים.

- אחרי מספר חודשים התקשרתי למ"ה לבדוק האם התשלום נקלט , ונאמר לי שהם רואים ששולם סכום של X עבור "דיבידנד מחברה זרה" וזה סיפק אותי.

נערך לאחרונה ב:
@SOR תודה על התגובה הארוכה והמפורטת !
אני ישלח דרך מפ"ל את PDF של השובר (הורדתי סריקה שלו מהרשת)
הקישור הוא מההודעה הראשונה כאן, או מצאת לך משהו יותר ברור ?
"אני רוצה לפתוח תיק 95 בשביל לשלם את שובר 351"
למה בכלל שתרצה לפתוח תיק ? בשורה הראשונה בשובר כתוב שהוא מיועד עבור יחידים ללא תיק פעיל.
אם המטרה היא בשביל להיות מסוגל לשלם אונליין בלי ללכת לדואר אז יש לי בשורה, הגשתי פעם אחת בקשה להחזר מס, מאז יש לי תיק לא פעיל בסיווג 91 (החזר מס) ונפתחה לי האפשרות לשלם באינטרנט בדיוק כמו שרשמת.
להיפגש פיזית / טלפונית (לא מפ"ל!) עם הפקיד ולהגיד "אני רוצה לפתוח תיק 95 בשביל לשלם את שובר 351"​
איזה סוג פקיד ? איזה חוליה ?
הגעתי פיזית לפ"ש בת"א (לא הפ"ש שלי) ובקשתי את השובר אחרי פשפוש קצר קיבלתי, הכירו את השובר בשם "שובר על רווח הון מני"ע בחול" - לא יודע אם זה תקין שהגעתי לפ"ש בת"א ולא לפ"ש שלי או שנתנו לי רק בגלל נימוס.
אני בשלב ניסוי של דרך אלגנטית/קלילה יותר וחושב שהצלחתי, אעדכן בימים הקרובים מה בדיוק עשיתי.

למה בכלל שתרצה לפתוח תיק ? בשורה הראשונה בשובר כתוב שהוא מיועד עבור יחידים ללא תיק פעיל.
אם המטרה היא בשביל להיות מסוגל לשלם אונליין בלי ללכת לדואר אז יש לי בשורה, הגשתי פעם אחת בקשה להחזר מס, מאז יש לי תיק לא פעיל בסיווג 91 (החזר מס) ונפתחה לי האפשרות לשלם באינטרנט בדיוק כמו שרשמת.
אם אתה פתוח על 91 ומצליח לשלם דרך השובר / אינטרנט זה באמת בשורה !
מנסיוני 95 בטוח עובד (והיה בפורום גם עוד מקרה) וזה גם מתכתב עם המקרה הנפוץ של תשלום שובר שפוטר שכיר מדוח שנתי ע"י השכירים עם הכנסות שכ"ד במסלול 10%.
הקישור הוא מההודעה הראשונה כאן, או מצאת לך משהו יותר ברור ?
ברור, יש בחוזר 2004/23 העתק של השובר, אם אתה צריך אני מעלה סריקה יותר טובה לפה.

איזה סוג פקיד ? איזה חוליה ?
פקיד ב"חוליה המרכזית"

אני בשלב ניסוי של דרך אלגנטית/קלילה יותר וחושב שהצלחתי, אעדכן בימים הקרובים מה בדיוק עשיתי.
תעדכן ! , אם פתוחה לך אפשרות תשלום דרך האתר תנסה לברר על אפשרות של לשלם דרך האתר ולדווח עם העתק של השובר דרך מפ"ל.

אני רק מדגיש שאל תתן להם לסווג אותך ב94 (אלא אם הפקיד נשבע לך על תנ"ך שזה לא יגרור דוח שנתי ומקדמות חודשיות)

קבצים מצורפים

• 351 עותק-1.jpg
    351 עותק-1.jpg
    KB 405.7 · צפיות: 31
נערך לאחרונה ב:
אם אתה פתוח על 91 ומצליח לשלם דרך השובר / אינטרנט זה באמת בשורה !
יכול לדווח שלי גם יש תיק שכזה (סיווג 91 "לא פעיל" או משהו בסגנון) ונראה שזה מספיק כדי שאוכל להתקדם בטופס באתר (הזנתי סתם סכום והתקדמתי מסך אחד הלאה, לא מעבר).

המשך יבוא.
אז איך הצלחתי להשיג שובר 351 בסופו של דבר ?!

כפי שפירטתי בתמלול הארוך של השיחה, אחרי סבב טלפונים עם עובדי מדינה שמושכים בכתף ולא משתפים פעולה החלטתי לנסות דרך אחרת***.
בקישור להלן יש פרטי יצירת קשר של כל משרדי מס הכנסה בארץ
https://www.gov.il/apps/taxes/taxes/#/kabalat-kahal/he
שלחתי מייל רגיל למחלקת הגבייה בפקיד שומה שלי
רשמתי שאני מעוניין לקבל שוברים לתשלום ידני - שובר 351 המצורף בתמונה ומבקש לקבל בדואר במידה ומתאפשר, כמובן צירפתי את התמונה שהורדתי מכאן https://i.imgur.com/lEiA6qs.jpeg .
אחרי כמה דקות מנהל מחלקת הגביה החזיר לי מייל: שלחתי בדואר, תוך פחות משבועיים השוברים הגיעו בדואר בשעה טובה.

בא נקווה שמצאתי את הנוסחה המהירה לקבל סופסוף את הטופס המיוחל הזה. :)

מכאן והלאה זה קצת משחקי ניחוש והשערות אז קחו בעירבון מוגבל:
הסיבה שתליתי תקווה בשיטה הזו היא כי אני בכלל לא נכנס איתם למו״מ מה אני אמור לעשות, אלא שם להם מול העניים תמונה מה אני רוצה לקבל, ברגע שיש להם את זה ויזואלית גם אם נפלתי על פקיד שלא מכיר יותר קל להם להראות אחד לשני עד שמישהו ייזכר על מה מדובר, כמו כן לא פירטתי כלום מעבר לכך, אז זה עושה רושם שאני יודע בדיוק על מה מדובר וקצת יותר קשה לנפנף אותי.
כל קצרי התקשורת שתוארו בפורום היו בשיחה עם פקיד בלי ״דוגמה חיה״ של הטופס המבוקש, וגם נשמע שמבין הפקידים הבודדים שכן מכירים את זה כל אחד נותן לזה שם קצת שונה מה שמאוד מקשה על ההבנה.
במפ״ל יותר מורכב לשלוט ביעד ההודעה ואילו במייל רגיל יש מייל מחלקתי לכל אגף, ניסיתי את מזלי בגבייה כי נאמר לי שזה שובר לתשלום ידני אז הנחתי שאולי הם יכירו, והבכיר שם (לפי השם במייל התגובה) הוא זה שטיפל בפניה.

@מתכנת מה שלא לגמרי הבנתי הוא מדוע רצית טופס פיזי, כי אתה לא רוצה לקחת צ'אנס עם תשלום (ושליחה של הטופס) דרך האתר?

@מתכנת מה שלא לגמרי הבנתי הוא מדוע רצית טופס פיזי, כי אתה לא רוצה לקחת צ'אנס עם תשלום (ושליחה של הטופס) דרך האתר?
ראשית, עדיין לא החלטתי אם אשלם בדואר פיזית או באופן מקוון, בכל מקרה רציתי שתהיה לי את האפשרות ללכת בדרך המלך ״לפי הספר״
שנית, גם אם אשלח אותו באופן מקוון מעדיף לשלוח סריקה של שובר פיזי ייחודי ולא סתם טקסט גנרי או טופס מהרשת.
ומעבר לכך זה גם ההרגשה שהצלחתי לפצח את השיטה ;)

כך או אחרת, אני עובד על משהו הרבה יותר מועיל - לעבור את הרף של מס יסף, ברגע שאגיע לזה הדיווח המקוצר כבר לא יהיה רלוונטי..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
7 דיווח על הכנסות מחו״ל - שובר 351 וטופס 5329ב מיסים 18
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 5
D תשלום שובר ע"י ההורים נדל"ן 2
R הצהרה עם ניסוח בעייתי בשובר 351 מיסים 3
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1
DORON455 חשבון מסחר IB - דיווח מס לשכיר מיסים 0
צ אופן דיווח וחישוב רווחי הון בדוח השנתי מיסים 1
avivkd דיווח על דיבידנדים מאינטראקטיב מיסים 1
A שמירת עוסק פטור פעיל למטרות דיווח מס מIB מיסים 5
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
C דיווח מס על הכנסה מחו״ל שוק ההון 6
ז דיווח מס לאזרחי ארה"ב על ברוקר בארה"ב (IB) מיסים 2
Z דיווח מס על דיבידנד מחברה שרשומה במדינת מקלט מס מיסים 1
B דיווח בדוח שנתי על השכרת דירה מיסים 2
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
M מילואים כעצמאי ושכיר- דיווח ימים ותמורה נוספת אוף טופיק 0
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
B דיווח על חשבון בנק בחו"ל מיסים 15
NightStyle ספיגת מכירה בהפסד דורשת דיווח מס? מיסים 4
N שאלה קצרצרה על דיווח מס ב-Ib מיסים 3
K אחת ולתמיד ← דיווח עצמאי על ריווחי הון מאינטראקטיב ברוקרס מיסים 2
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
MaorRocky דיבידנים מ-interactive האם חלה עלי חובת דיווח? מיסים 7
O לגבי דיווח מס רווחי הון מיסים 5
B דיווח רווחים מעסקת נדל"ן בארה"ב מיסים 2
ח דיווח על IRA - אזרח אמריקאי מיסים 4
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
A דיווח עבור רווחים מניירות ערך - אזרח אמריקאי מיסים 0
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
E דיווח על דמי לידה מיסים 12
A דיווח קופת גמל להשקעה בדוח השנתי מיסים 5
Y EIN - דיווח מיסים בארה"ב מיסים 8
R דיווח על חשבון בחו"ל מיסים 3
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
פסיוני דיווח על ריבית מיסים 4
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
deussex חובת דיווח מס הכנסה על חשבון מדדי בבית השקעות ישראלי שוק ההון 38
D דיווח על מניה שהתקבלה בספין-אוף מיסים 17
S חשבון מט"ח דולרי על שמי בארץ: דיווח, עמלות, ומה הלאה? צרכנות פיננסית 18
א דיווח לרשויות המס בIB לעומת ברוקר ישראלי כשכיר ועצמאי שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה