• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת

roee126

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם!
אני רועי, בן 22, עתיד להתחיל לימודי כלכלה השנה.
לאחרונה התחלתי להתעניין הרבה בעולם של פרישה מוקדמת, וקראתי הרבה על אנשים (כמו הסולידית עצמה) שאמרו שהם חיים מתיק ההשקעות שלהם. לא יכולתי שלא לתהות לעצמי מה קורה בפן המיסוי. האם בכל חודש בו מושכים את הכסף משלמים 25% מס רווחי הון על הסכום או חלקו? אם יש דרך לעקוף את זה?
תודה רבה לכל העונים :)

האם בכל חודש בו מושכים את הכסף משלמים 25% מס רווחי הון על הסכום או חלקו?
קצת הגדרות
מס רווחי הון הוא מס על רווח
אם הרווחת ומכרת, משמע מימשת את הנכס וקיבלת נניח שקלים תמורתו
אם קיבלת יותר שקלים, על ההפרש אתה משלם מס (שהוא %25)

כדי להמנע מהתשלום של המס הזה, אל תמכור ברווח

)
כדי להמנע מהתשלום של המס הזה, אל תמכור ברווח

אבל כדי לחיות על תיק ההשקעות צריכים למכור ברווח, לא?
כלומר, אם התיק שלי מניב לי 4000 שקלים בחודש בממוצע למשל ועליהם אני חי, אז זה לא נחשב רווח שחייב במס? או חלק מהסכום הזה לפחות?
(אני באמת לא הכי מבין בעולם הזה, אבל זה מעניין אותי מאוד ואני בהחלט שואף להגדיל את הידע שלי)

כלומר, אם התיק שלי מניב לי 4000 שקלים בחודש בממוצע למשל ועליהם אני חי, אז זה לא נחשב רווח שחייב במס? או חלק מהסכום הזה לפחות?
(אני באמת לא הכי מבין בעולם הזה, אבל זה מעניין אותי מאוד ואני בהחלט שואף להגדיל את הידע שלי)
תפריד בין החלק של הצבירה
זה החלק שאתה עובד בו ואת ההכסף הפנוי אתה מעביר לתיק ההשקעות
ואז מגיע החלק של הפרישה
זה החלק שבו אתה מפסיק לצבור ומתחיל למכור כדי לצרוך
בגילאים מתקדמים (שקרובים לגיל פרישה) ומתי שלא עובדים, אפשר לקזז את חבות המס, לצמצם אותה או לשלם כל שנה 0 ש"ח

ברוך הבא! כל הכבוד שאתה שואף להגדיל את הידע.
אני מציעה שתתחיל להגדיל אותו ע"י קריאת הבלוג של הסולידית ואולי תמצא עוד כותבים שיעניינו אותך ברשת ו/או ספרים בנושא.
כשתדע קצת יותר מעכשיו, יהיה נחמד לשוחח איתך בפורום על פרישה מוקדמת ואיך להתקיים על התיק.
כרגע אתה לא מבין דברים בסיסיים מדי אז מבחינתי זה מוקדם מדי לשוחח :)

לשם פשטות, נניח שקנית ניירות ערך מסוג אחד בלבד לתיק שלך ושילמת עבורם מיליון שקל.
נניח שלא נגעת בתיק שלך(אין קניות ומכירות נוסות) וכעבור 30 שנה החלטת לפרוש ולחיות ממשיכות מהתיק כך שבכל חודש אתה מושך 4000 שח מהתיק.
אם שווי התיק שלך גדל ל 2 מיליון שקל, על כל שקל שהשקעת הרווחת שקל ולכן מתוך ה 4000 שח שאתה מושך, 2000 שקלים הם רווח ולכן, אם תמשוך 4000 שח תשלם *מס רווחי הון בגובה 25% על 2000 שח.

*החישוב לא מדוייק כיוון שהמס שתשלם הוא על הרווח הריאלי ולכן, אם לאורך 30 השנים הייתה אינפלציה, המס שתשלם בפועל יהיה נמוך יותר

רק אוסיף שזה תלוי מאוד מבנה התיק ואסטרטגיית השקעה. אם התזרים מגיע מדיבדנד בלבד אז תשלם מס דיבידנד (25%).
אם זה מגיע ממכירת ניירות ערך אז תשלם מס רווחי הון על הרווח ואז אתה תשלם פחות. ישנם גם דרכים חוקיות לגמרי לאופטימיזציית מס (דחיית מס, כי אתה או יורשך בסוף ישלמו אותו)
אני בחישובים שלי מחמיר ומחשב עם 20% על המשיכה (קרנות צוברות)

אם יש דרך לעקוף את זה?
לנתק תושבות ממדינת ישראל ולעבור למקום עם משטר מס שהולם את מבנה התיק שלך - זו אפשרות שישר עולה לראש.
למשל מדינות עם מיסוי טריטוריאלי או מס רווחי הון/דיב׳ פרוגרסיבי (שלא ממסה לפי השיעור המקסימלי מהשקל הראשון).

לשם פשטות, נניח שקנית ניירות ערך מסוג אחד בלבד לתיק שלך ושילמת עבורם מיליון שקל.
נניח שלא נגעת בתיק שלך(אין קניות ומכירות נוסות) וכעבור 30 שנה החלטת לפרוש ולחיות ממשיכות מהתיק כך שבכל חודש אתה מושך 4000 שח מהתיק.
אם שווי התיק שלך גדל ל 2 מיליון שקל, על כל שקל שהשקעת הרווחת שקל ולכן מתוך ה 4000 שח שאתה מושך, 2000 שקלים הם רווח ולכן, אם תמשוך 4000 שח תשלם *מס רווחי הון בגובה 25% על 2000 שח.

*החישוב לא מדוייק כיוון שהמס שתשלם הוא על הרווח הריאלי ולכן, אם לאורך 30 השנים הייתה אינפלציה, המס שתשלם בפועל יהיה נמוך יותר
אז מה אחוז המס שנהוג לחשב? אם לא 25 אחוז על כל הסכום, מה כן? 15 בממוצע?

כך שתיק שרק נועד לשמור על ערך ה-1M, וכעבור 30 שנים נותר בו 1M בדיוק, לא צפוי לשלם מס כלל?

(העמלות והעלות החודשית נלקחות בחשבון)

נערך לאחרונה ב:
אז מה אחוז המס שנהוג לחשב? אם לא 25 אחוז על כל הסכום, מה כן? 15 בממוצע?

תלוי כמה אתה צופה שהתיק יניב בתקופה בה אתה מושך. אני לא חושב שניתן לתת כלל אצבע לזה. אפשר לעשות חישוב משוער למס שישולם בתלות בהרכב התיק ומשך תקופת החיסכון.

כך שתיק שרק נועד לשמור על ערך ה-1M, וכעבור 30 שנים נותר בו 1M בדיוק, לא צפוי לשלם מס כלל?

פרט לאפיקים מסויימים שממוסים נומינלית(אם אני לא טועה אגח צמוד וקרנות כספיות), כסף שמושקע באפיקים שממוסים ריאלית(מניות, תעודות סל על מדדים וכו..) לא צפויים להיות ממוסים בהנחה שהאינפלציה על פני כל התקופה הייתה בדיוק בגובה תשואת התיק בסוף התקופה.

לא ייעוץ, לא המלצה, סהכ משקיע חובב ולא מבין גדול בענייני מיסוי

פרט לאפיקים מסויימים שממוסים נומינלית(אם אני לא טועה אגח צמוד וקרנות כספיות), כסף שמושקע באפיקים שממוסים ריאלית(מניות, תעודות סל על מדדים וכו..) לא צפויים להיות ממוסים בהנחה שהאינפלציה על פני כל התקופה הייתה בדיוק בגובה תשואת התיק בסוף התקופה.
כך שעל-פניו, חשבון השקעות עשוי עדיין להיות יעיל כאפיק חיסכון ולא אפיק לתשואה/עשיית כסף.
למרות שצריך לקח בחשבון שבית השקעות באופן עקרוני הוא גוף פחות יציב מבנק. לא?

בית השקעות באופן עקרוני הוא גוף פחות יציב מבנק. לא?
להפך. הרבה יותר יציב.
תיק שיש בו מיליון היום, וכך גם כעבור 30 שנה, ערכו ירד ל 350,0000 * .

*מאוד מאוד בערך כמובן

לנתק תושבות ממדינת ישראל ולעבור למקום עם משטר מס שהולם את מבנה התיק שלך - זו אפשרות שישר עולה לראש.
למשל מדינות עם מיסוי טריטוריאלי או מס רווחי הון/דיב׳ פרוגרסיבי (שלא ממסה לפי השיעור המקסימלי מהשקל הראשון).
ניתוק תושבות מישראל, מחייבת תשלום מס בעזיבה.

תיק שיש בו מיליון היום, וכך גם כעבור 30 שנה, ערכו ירד ל 350,0000 * .
הוי נכון! כך שעל-מנת בסה"כ לשמור על ערך הכסף שלך, אתה מוכרח להנות מתשואה. ואם אתה נהנה מתשואה = אתה משלם מס.

להפך. הרבה יותר יציב.
מדוע? אפשר ביסוס לאמירה זו?

אם בית השקעות קורס הנכסים עדיין על שמך. אתה לקוח של שירותי עסקות.
אם בנק קורס הוא חייב לך כסף ואתה נושה שלו.
בנוסף, בית השקעות מעולם לא קרס בישראל, ומבנית ורגולטורית זה דיי בלתי אפשרי. לפחות לא בצורה שלקוחות יפגעו.

למשל מדינות עם מיסוי טריטוריאלי
אתה יכול לתת דוגמה פרקטית למדינה כזאת?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex שאלת תם - אופן העברה של סכום התחלתי לחשבון ממוסה שוק ההון 5
ל שאלת תם: חישוב שווי "מזומן" של תיק שוק ההון 2
E שאלת תם לאחזקות של קרן נאמנות שוק ההון 4
ל שאלת תם לגבי רווח מתנודתיות של מניות שוק ההון 38
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
T שאלת תם ניירות ערך זרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
G שאלת תם ללא מושג כלל נדל"ן 12
נ שאלת תם שוק ההון 1
P שאלת תם - יציאה לשם כניסה שוק ההון 34
S שאלת תם...שאלת מתחילים בנוגע לגיוס כספים נדל"ן 18
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
C שאלת תם, משכנתא ל-25 שנה למטרת השקעה נדל"ן 18
B שאלת תם - MTFי S&P 500 סד-1 שוק ההון 5
Modric19 שאלת תם על אג"ח ארה"ב שוק ההון 7
Modric19 שאלת תם על IB / IBI שוק ההון 12
S שאלת תם - ריבית ארה"ב שוק ההון 11
מ שאלת תם על עמלות צרכנות פיננסית 3
B שאלת תם- מסי שוק הון לעומת נדלן שוק ההון 59
Y שאלת תם על אג״ח שוק ההון 2
M שאלת תם על איזון תיק שוק ההון 5
גלק שאלת תם: איך אני יכול לקנות מניות בארה"ב? שוק ההון 1
ט שאלת תם אוף טופיק 2
Y שאלת תם לגבי מקמ ועמלות שאוכלות אותו שוק ההון 12
nimrodko שאלת תם בנושא מיחזור משכנתא צרכנות פיננסית 20
I הרחבה כמותית - שאלת תם שוק ההון 8
R שאלת תם בנוגע למט"ח שוק ההון 4
K שאלת משכנתא ודיור נדל"ן 9
ה שאלת הבנה על התשואה של הסנפ500 שוק ההון 50
ה שאלת הבנה במחירי נדלן נדל"ן 8
G שוהם ד' שאלת למידה שוק ההון 1
avivaviv שאלת הדיוט לגבי הראל סל NIKKEI 225 מנוטרלת מט"ח שוק ההון 5
O שאלת אגח קונצרני שוק ההון 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
T שימוש בTWS דרך אקסלנס - שאלת ממשק אוף טופיק 0
ביולוג ירושלמי שאלת SPARK בסיסית מאוד - פקודת LMT ומחירי נייר ערך לפי טבלת היצע/ביקוש. שוק ההון 27
י פיצול הפקדות פנסיה וגמל -שאלת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
H שאלת מס שבח, מס רכישה ומה שביניהם בסיטואציה מסויימת נדל"ן 3
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
D דמי ניהול בקרן כספית - שאלת הדיוט שוק ההון 3
ט שאלת קיטבג: מדוע שערי המניות נקבעים על פי היצע וביקוש? שוק ההון 9
T שאלת דירה בהנחה (מחיר למשתכן) נדל"ן 10
I שאלת מתחילים - אידנקס ישראליות בוול סטריט שוק ההון 0
deussex שאלת הסולידית בטוויטר כל שבוע "מה קניתם השבוע ?" אוף טופיק 2
H שאלת משכנתא - חישוב שליש מההכנסה בניכוי הוצאות נדל"ן 6
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
D חסכון פנסיוני- שאלת בורות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה