• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות

דנה סו

משתמש רשום
דירוג
2
אני רוצה להתחיל להשקיע כבר המון זמן אבל מפחדת להתחיל וככל שאני לומדת יש לי יותר שאלות, שזה לגיטימי, אבל מרגיש לי שהמעגל הזה לא יגמר, במיוחד כשאני מתקשה להבין לבד את השוק בלי הסברים של אנשים ובלי הכוונה. לכן אני שואלת כאן מספר שאלות, אני לא מצפה לקבל ייעוץ אלה רק את דעתם של אנשים שיודעים!
השאלה הראשונה שלי היא לגבי החלוקה של התיק. החלוקה שחשבתי עליה היא כזאת:
24% s&p500
24% vti
16% russel 2000
16% vxus
20% אגח כלשהו (כנראה AAAG)
בחירת המדדים האלו מגיעה מתוך רצון לפיזור רחב, השאלה אם בחירה של 2 מתוך המדדים האלו היא לא פיזור רחב מעצמו והאם בכלל צריך כל כך הרבה מדדים דומים מאותו הסוג?

שאלה שניה:
אני מתלבטת מאוד על החלק האגחי בתיק בעיקר כי אני מתקשה להבין איך בוחרים ולא רק זה, אני מתקשה להבין איך אני מבינה משהו כשאני מגיעה ללבחון אגח מסוים בעיקר בגלל המושגים והאנגלית וזאת בעיה אחרת. השאלה היא, בהנחה שאני רוצה שיהיה לי חלק של אגח בתיק, בעקרון אין בעיה להשקיע את הכסף בחלק של המדדים ולאחר כמה ימים להוסיף את האגח לתיק?

שאלה שלישית:
אם לדוגמא יש לי בקירוב 3100 דולר בבית ההשקעות שזהו המינימום הנדרש לפתיחת תיק- אני צריכה להשאיר סכום מינימאלי בבית ההשקעות על מנת לא להגיע ל0 דולר? או שאני יכולה להשקיע את כל הכסף שיש לי בבית ההשקעות?

תודה רבה לעונים!

בחירת המדדים האלו מגיעה מתוך רצון לפיזור רחב, השאלה אם בחירה של 2 מתוך המדדים האלו היא לא פיזור רחב מעצמו והאם בכלל צריך כל כך הרבה מדדים דומים מאותו הסוג?
אין צורך בהרבה מדדים באותו סוג. נייר אחד מפוזר היטב יעשה את העבודה.
כמה שפחות ניירת בתיק, יותר טוב.

אני מתלבטת מאוד על החלק האגחי בתיק בעיקר כי אני מתקשה להבין איך בוחרים ולא רק זה, אני מתקשה להבין איך אני מבינה משהו כשאני מגיעה ללבחון אגח מסוים בעיקר בגלל המושגים והאנגלית וזאת בעיה אחרת. השאלה היא, בהנחה שאני רוצה שיהיה לי חלק של אגח בתיק, בעקרון אין בעיה להשקיע את הכסף בחלק של המדדים ולאחר כמה ימים להוסיף את האגח לתיק?
אג"ח נועד להיות החלק הסולידי של התיק, משמע שאנחנו לא מצפים שהוא יצמח באופן משמעותי בכל מקרה.
אז תבחרי מה שתבחרי, ההתלבטות שלך מתבטאת בהבדל של שבריר אחוז תשואה לכאן ולכאן.
אז קצת פרופורציה. פשוט תקני משהו, כל ה fine tuning הזה לא שווה את זה.

• אהבתי
Reactions: A42
האם בכלל צריך כל כך הרבה מדדים דומים מאותו הסוג?
לא "צריך" זה תלוי במה רוצים.
במידה ואת מתעניינת בפיזור ופשטות מקסימלית זה מיותר,אפשר להגיע לפיזור מספיק(ואף יותר גבוה) בעזרת מדד אחד.
בעקרון אין בעיה להשקיע את הכסף בחלק של המדדים ולאחר כמה ימים להוסיף את האגח לתיק?
אין בעיה,כרגע אג"ח מדינה מניב קרוב ל0 אז ההבדל לעומת מזומן לתקופה קצרה הוא מאוד קטן עם בכלל(משקיעים רבים מחליפים אג"ח במזומן,פק"מ או אלטרנטיבות אחרות)
אם לדוגמא יש לי בקירוב 3100 דולר בבית ההשקעות שזהו המינימום הנדרש לפתיחת תיק- אני צריכה להשאיר סכום מינימאלי בבית ההשקעות על מנת לא להגיע ל0 דולר? או שאני יכולה להשקיע את כל הכסף שיש לי בבית ההשקעות?
במידה ויש עמלות בבית ההשקעות צריך להשאיר מספיק מזומן לכיסוי שלהם או להיכנס למינוס ולשלם ריבית.

• אהבתי
Reactions: A42
תודה רבה לכם!
לגבי זה
לא "צריך" זה תלוי במה רוצים.
במידה ואת מתעניינת בפיזור ופשטות מקסימלית זה מיותר,אפשר להגיע לפיזור מספיק(ואף יותר גבוה) בעזרת מדד אחד
אני רוצה להשאיר מדד אחד שעוקב אחרי מניות ארה''ב ואחד אחרי מניות שאר העולם, זה אומר שהבחירה היא בין S&P 500 או VTI ובין RUSSEL 2000 או VXUS,
בגדול, אני לא באמת יודעת במה לבחור מבין ה2, שניהם נראים לי טובים

אם לדוגמא יש לי בקירוב 3100 דולר בבית ההשקעות שזהו המינימום הנדרש לפתיחת תיק
שימי לב שבסכומים קטנים כאלה
לפעמים העמלה החודשית של התיק על דמי ניהול
יכולה באחוזים מהתיק להיות משהו מאוד גדול

עמלה של 10 דולר בחודש שוות ערך לכמעט 4 אחוז דמי אחזקה של הבנק
ודמי אחזקה סטנדרטים יחסית בבנק היום הם 0.3 אחוז שנתי (משקף 50 אחוז הנחה מהתעריף המקסימלי) כלומר זה שווה ערך 0.8 דולר בחודש של דמי ניהול

אחרי שהחשבון גדל בהחלט שווה להעביר את הני"ע עצמם לבית השקעות

אני רוצה להשאיר מדד אחד שעוקב אחרי מניות ארה''ב ואחד אחרי מניות שאר העולם
למה חשוב לך להפריד בינהם?
יש לך את VT שהוא מדד עולמי וסוגר לך את הפינה.
אם את בכל זאת רוצה הפרדה אז VTI לארה"ב וVXUS לחוץ ארה"ב.

שימי לב שבסכומים קטנים כאלה
לפעמים העמלה החודשית של התיק על דמי ניהול
יכולה באחוזים מהתיק להיות משהו מאוד גדול

עמלה של 10 דולר בחודש שוות ערך לכמעט 4 אחוז דמי אחזקה של הבנק
ודמי אחזקה סטנדרטים יחסית בבנק היום הם 0.3 אחוז שנתי (משקף 50 אחוז הנחה מהתעריף המקסימלי) כלומר זה שווה ערך 0.8 דולר בחודש של דמי ניהול

אחרי שהחשבון גדל בהחלט שווה להעביר את הני"ע עצמם לבית השקעות
הצטרפתי לעסק דרך קורס של האופטימית, למי שפותח דרך הקורס חשבון בIB יש כל מיני הטבות מס ואחת מהן היא פטור מדמי טיפול, בהנחה ויש לי את הפטור הזה מבחינת מס כן שווה לפתוח את התיק בבית השקעות, או שאני טועה? ואני הולכת להגדיל את התיק כל הזמן- אגב זאת גם התלבטות שלי- כל כמה זמן שווה להפקיד עוד כסף לתיק?
אגב- דמי טיפול וניהול זאת אותה הכוונה או שאני מטעה?

למה חשוב לך להפריד בינהם?
יש לך את VT שהוא מדד עולמי וסוגר לך את הפינה.
אם את בכל זאת רוצה הפרדה אז VTI לארה"ב וVXUS לחוץ ארה"ב.
בעיקר כדי לא להשקיע רק במדד אחד.
אם הבחירה בין VTI ל S&P500, למה הבחירה שלך היא דווקא VTI?

יש אמל"ק לכותרת?

המון חפיפה מיותרת.
ה''אימלוק'' הוא שאני משקיעה מתחילה שלא בטוחה איך עושים את זה ומחפשת עזרה, אשמח לפירוט למה לדעתך זה המון חפיפה מיותרת, כשבחרתי דווקא את החלוקה הזאת הסתמכתי על פיזור רחב והאמת גם חוסר הבנה של מה עדיף על פני מה, אם יש לך דעה בנושא אשמח לשמע

ה''אימלוק'' הוא שאני משקיעה מתחילה שלא בטוחה איך עושים את זה ומחפשת עזרה, אשמח לפירוט למה לדעתך זה המון חפיפה מיותרת, כשבחרתי דווקא את החלוקה הזאת הסתמכתי על פיזור רחב והאמת גם חוסר הבנה של מה עדיף על פני מה, אם יש לך דעה בנושא אשמח לשמע

ככלל תמיד נעדיף פשטות, ובמקרה שלך נייר אחד יכול לסגור כמעט את כל ההקצאה שתיכננת פה בקפידה.

VT

אני רוצה להשאיר מדד אחד שעוקב אחרי מניות ארה''ב ואחד אחרי מניות שאר העולם, זה אומר שהבחירה היא בין S&P 500 או VTI ובין RUSSEL 2000 או VXUS,
בגדול, אני לא באמת יודעת במה לבחור מבין ה2, שניהם נראים לי טובים
הכן ההבדלים קטנים.
כמו שציינו יותר מדדים\ניירות לא אומר יותר פיזור הרבה פעמים בדיוק הפוך.
לדוגמא תעודה שעוקבת אחרי מדד עולמי ומחזיקה מעל 6000 מניות תהיה יותר מפוזרת מהתמהיל שהצגת למרות שמדובר באחזקה של נייר אחד.
בהמשך לזה....תבדקי תמיד במה את משקיעה ותנסי להבין במה מדובר וככה התמונה תתבהר יותר בקלות
למשל במקרה הזה VTI בנויה מבערך 80% S&P500 שזה מדד שעוקב אחרי 500 החברות הגדולות בארה"ב.
עוד 20% ממנו מושקעים בחברות בינוניות וקטנות בארה"ב.
כשאת מבינה את ההבדל הטכני בעניין הפיזור(יש עוד הבדלים)יהיה לך יותר קל להחליט(וגם גדל הסיכוי שתוכלי להתמיד בהשקעה) מה מתאים לך מבחינת פיזור.

הפיזור צריך להיות בין חברות שונות, מדינות שונות, סקטורים שונים, מטבעות שונים ולא בין מדדים שונים. את יכולה להשקיע במדד אחד שיתן לך פיזור טוב על הכל ולהשקיע בכמה מדדים שלא יתנו לך פיזור בכלל

הבנתי, תודה לכם עזרתם לי מאוד! אני בהחלט אבדוק עוד ואחקור.
ככלל תמיד נעדיף פשטות, ובמקרה שלך נייר אחד יכול לסגור כמעט את כל ההקצאה שתיכננת פה בקפידה.

VT
למרות זאת, זאת חלוקה די מוכרת VTI ו VXUS הרבה אנשים מעדיפים להשקיע בשני אלו למרות שיש נייר אחד שסוגר את הכל שהוא VT, מה הסיבה לכך לדעתך?

למה 10 דולר בחודש?
זרקתי מספר, אני לא מכיר את IB
בבית השקעות בארץ יעלה בסכום כזה 20 שקל כלומר 6 דולר בערך
הצטרפתי לעסק דרך קורס של האופטימית, למי שפותח דרך הקורס חשבון בIB יש כל מיני הטבות מס ואחת מהן היא פטור מדמי טיפול, בהנחה ויש לי את הפטור הזה מבחינת מס כן שווה לפתוח את התיק בבית השקעות, או שאני טועה? ואני הולכת להגדיל את התיק כל הזמן- אגב זאת גם התלבטות שלי- כל כמה זמן שווה להפקיד עוד כסף לתיק?
שימי לב למה את הולכת לIB
כן יש לזה יתרונות של דמי ניהול יותר זולים (אפילו אפס מעל 100 אלף דולר), מכירה עתידית בשכבות וכו
וחיסרון גדול של עבודה מול בית השקעות זר והצורך להגיש דוחות שנתיים למס הכנסה (עצמאית או עם רואה חשבון)
חיסרון קטן נוסף זה הצורך כל הזמן להמיר לדולרים ולא לקנות ישירות בשקלים

למשקיע המתחיל בסכומים קטנים אני חושב שזה בעיקר כאב ראש ולא יתרון ללכת לIB

*גילוי נאות אני אישית בבית השקעות ישראלי בסכומים משמעותית יותר גדולים, לא התנסתי בIB באופן ישיר

בסכומים שלך ובכללי בסכומים של פחות מ50 אלף שקל
לדעתי יותר פשוט קל להתנהל בכלל דרך הבנק בשקלים
את מתמקחת קצת על הדמי ניהול
וקונה דרכם פעם אחת את הנייר וזהו
מקסימום מוסיפה מידי פעם

בסכום שלך דמי הניהול יהיו 2.5 שקל בחודש כלומר 30 שקל בשנה
לא שווה את הכאב ראש של לקרוא וללמוד את הדוח השנתי למס הכנסה בעיניי

ברור שהחשבון יגדל בעתיד תוכלי לעבור לכל בית השקעות אחר כולל IB ורק להעביר את הני"ע

אגב- דמי טיפול וניהול זאת אותה הכוונה או שאני מטעה?
לא יודע מה זה דמי טיפול, לא אמור להיות לך כאלה, אולי אם גוף שלישי עושה את זה בשבילך

*שימי לב שאם את מגיע ב"דיל" של בלי דמי ניהול, שזה לא מוגבל לתקופה מסוימת או שאת משלמת עמלות בדרך אחרת לדוגמא מנוי שנתי לאופטימית או דמי טיפול או דמי קניה ומכירה יקרים (מעל 0.07 אחוז לקניה או מכירה זה יקר)

זרקתי מספר, אני לא מכיר את IB
בבית השקעות בארץ יעלה בסכום כזה 20 שקל כלומר 6 דולר בערך

שימי לב למה את הולכת לIB
כן יש לזה יתרונות של דמי ניהול יותר זולים (אפילו אפס מעל 100 אלף דולר), מכירה עתידית בשכבות וכו
וחיסרון גדול של עבודה מול בית השקעות זר והצורך להגיש דוחות שנתיים למס הכנסה (עצמאית או עם רואה חשבון)
חיסרון קטן נוסף זה הצורך כל הזמן להמיר לדולרים ולא לקנות ישירות בשקלים

למשקיע המתחיל בסכומים קטנים אני חושב שזה בעיקר כאב ראש ולא יתרון ללכת לIB

*גילוי נאות אני אישית בבית השקעות ישראלי בסכומים משמעותית יותר גדולים, לא התנסתי בIB באופן ישיר

בסכומים שלך ובכללי בסכומים של פחות מ50 אלף שקל
לדעתי יותר פשוט קל להתנהל בכלל דרך הבנק בשקלים
את מתמקחת קצת על הדמי ניהול
וקונה דרכם פעם אחת את הנייר וזהו
מקסימום מוסיפה מידי פעם

בסכום שלך דמי הניהול יהיו 2.5 שקל בחודש כלומר 30 שקל בשנה
לא שווה את הכאב ראש של לקרוא וללמוד את הדוח השנתי למס הכנסה בעיניי

ברור שהחשבון יגדל בעתיד תוכלי לעבור לכל בית השקעות אחר כולל IB ורק להעביר את הני"ע

לא יודע מה זה דמי טיפול, לא אמור להיות לך כאלה, אולי אם גוף שלישי עושה את זה בשבילך

*שימי לב שאם את מגיע ב"דיל" של בלי דמי ניהול, שזה לא מוגבל לתקופה מסוימת או שאת משלמת עמלות בדרך אחרת לדוגמא מנוי שנתי לאופטימית או דמי טיפול או דמי קניה ומכירה יקרים (מעל 0.07 אחוז לקניה או מכירה זה יקר)
אם בIB אני לא משלמת דמי ניהול ויש ייתרון מבחינת מיסוי, ובבנק אני אשלם הרבה יותר, אפשר להשוות בין ההוצאות שיהיו בבנק שהן הוצאות גדולות יותר עבור כל פעולה ובין הוצאות בבית השקעות שבו אני אשלם על המרת מטח, אני חושבת שיש הבדלים אבל הם לא בהכרך משמעותיים, אם אני כבר מושקעת שם וכן יש יתרונות, למה לעבור, אולי זאת רק דעתי, למרות שבסוף כן יש את הסיבוך עם זה שזה ברוקר זר ועניין השפה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
S שאלות שנובעות ממחזור המסחר של Invesco MCSI השקלי שוק ההון 7
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 36
K שאלות של מתחיל שוק ההון 25
ת שאלות לגבי החישוב של מדד STOXX EUROPE 600 שוק ההון 4
אייקiן שאלות של משקיעים מתחילים שוק ההון 3
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
T דירה על הנייר - שאלות של מתחיל נדל"ן 25
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ע כמה שאלות של חדש בתחום נדל"ן 0
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M שאלות על סיכון של מניות בודדות אל מול מדד עולמי שוק ההון 12
M התיק של MR-Y + שאלות שוק ההון 80
R תיק השקעות פסיבי - שאלות של מתחיל שוק ההון 79
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
ברזילרו שאלות של נוב, ברכה על ראש העונים צרכנות פיננסית 5
י קרנות של בלאקרוק - שאלות על העקיבה שוק ההון 3
Y שאלות של צעיר על קרן השתלמות וביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 52
ו שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 11
A שתי שאלות של מתחיל שוק ההון 0
S שאלות של מתחילה שוק ההון 11
E שאלות של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 6
Y שאלות של מתחיל נדל"ן 3
לא חשוב שמות שאלות של בגינרים על קרן השתלמות שוק ההון 64
F תיק השקעות של משקיע מתחיל+מספר שאלות שוק ההון 10
ג שאלות של מתחיל - אג"חים וקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 32
א ניהול תיק השקעות עצמאי- שאלות של מתחיל שוק ההון 3
E שאלות של מתחילים בנושא נדל"ן נדל"ן 24
F כמה שאלות בנוגע לקרן פנסיה במקרה של מוות צרכנות פיננסית 1
ג מספר שאלות של מתחילים- על עמלות שוק ההון 7
א מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
דוג שוב שאלות של מתחיל פנסיה צרכנות פיננסית 12
P תיק של חדש + כמה שאלות שוק ההון 17
י שאלות של מתחיל: דמי ניהול של ני"ע שוק ההון 1
J מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 5
S שתי שאלות של מתחילים - קופ"ג להשקעה וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
M שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
אמירב מספר שאלות של מתחיל בIRA שוק ההון 0
Oziris שאלות מקדימות של מתחיל להרכבת ובחינת תיק שוק ההון 40
F מספר שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 23
דוג האם יש מישהו שמבין בתכנות ב kernel של לינוקס ויכול לענות לי על כמה שאלות אוף טופיק 2
T מספר שאלות של מתחיל. שוק ההון 6
L פתיחת קרן השתלמות - שאלות של מתחילים שוק ההון 27
O מספר שאלות בעקבות הפוסט האחרון של הסולידית. שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה