• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות שכדאי לשאול את מי שמציע ליווי לרכישת בוננזה בישראל

נגב

משתמש רגיל
דירוג
26
היי,
קיבלנו הצעה לליווי מא' עד ת' לרכישת דירה למטרת שיפוץ ומכירה ברווח.
זה לא היה הכיוון שחשבנו עליו אבל אנחנו מבינים שלרכישת דירה להשקעה בארץ לא נוכל להגיע לתזרים חיובי גם אם נמתח את אורך המשכנתא למקסימום וזה לא מתאים לנו.
נכון להיום האפשרות שלנו להתקדם נדלנית היא למשכן חלק מהבית הקיים (נוכל לקבל עליו עקרונית יותר ממליון וחצי אבל אנחנו מכוונים להרבה פחות: 250-300 אלף) ולהשלים את המימון ע"י משכנתא על הדירה החדשה (הקטנה) שנקנה (חצי-חצי פלוס מינוס, בהתאם לתנאים ולריביות).
*** לא מעוניינים למכור את הבית ולעבור לגור בשכירות.
** ללא סכום מזומן שאפשר לעשות איתו משהו מעבר לעלויות הקמת העסקה.
* שנינו שכירים במשרה מלאה עם ילדים קטנים ומשק בית פעיל, בלי התחייבויות מעבר למשכנתא צנועה, יכולת חיסכון צנועה אבל קיימת (אלפים בודדים בחודש).

ולהצעה...
כמו שכתבו פה/חוו על בשרם רבים טובים כדי להצליח ניתן לשלם שכר טירחה או לשלם שכר לימוד (עצמי).
בחודשים הקרובים, שמסתמנים כמו חלון הזדמנויות שלא בטוח שיחזור, לא יהיה לנו זמן להשקיע וכאן נכנס רעיון הליווי: מקצוען שיעשה את כל הבירורים, יעיין בתב"עות, יסייר בשכונות, יסתכל על הצנרות, יתשאל את השכנות ויחסוך לנו את כל הטעויות שכנראה שנעשה, ימצא לנו נכס ב20% מתחת למחיר השוק במיקום מעולה עם פוטנציאל מדהים, ילווה אותנו משפטית, ייעץ מימונית ויתמוך בשיפוץ - עד המכירה ברווח.
הסכום שנשלם:
1. ישמש לנו בי"ס לסיבוב הבא, שאולי נעשה כבר לבד.
2. יחזיר את עצמו במכירה ברווח.
3. יחסוך לנו את הזמן והכסף למציאת הבוננזה (שלא היינו מצליחים לעלות עליה לבד עם המשאבים שלנו).

נשמח לשמוע דעות לכאן ולשם.
וכמו כן, אילו שאלות אנחנו צריכים להציב בפני המקצוען שילווה אותנו.

תודה מראש

מקצוען שיעשה את כל הבירורים, יעיין בתב"עות, יסייר בשכונות, יסתכל על הצנרות, יתשאל את השכנות ויחסוך לנו את כל הטעויות שכנראה שנעשה, ימצא לנו נכס ב20% מתחת למחיר השוק במיקום מעולה עם פוטנציאל מדהים
יש לי שאלה: למה שהמקצוען יעבוד עבורכם במקום לנצל את הכישרון הפנטסטי הזה כדי להתעשר בעצמו?

יש לי שאלה: למה שהמקצוען יעבוד עבורכם במקום לנצל את הכישרון הפנטסטי הזה כדי להתעשר בעצמו?
1. כנראה שגם למקצוען יש יכולת מימונית מוגבלת
2. משער שענייני מיסוי מורידים את האטרקטיביות מעבר למספר נכסים להשקעה שברשותך

מקצוענים שמביאים בוננזות זה מעולה, כלומר מאד מוזר שהוא מוכר בזיל הזול את הבוננזה לאחרים אבל אני אדם שמאמין לבריות, הייתי מציע לו את הדבר הבא:
אתם הולכים הרי לדפוק פה קופה יפה מאד, תציעו לו להעלות את שכר הטרחה שלו ב20% אבל אם שינוי קטן: את השכר הטרחה הוא יראה אחרי המכירה, ככה כולם מרוויחים יותר מהבוננזה, לא ככה?
1. כנראה שגם למקצוען יש יכולת מימונית מוגבלת
למקצוען שיודע להביא עסקאות ב20% פחות ממחיר השוק אמורה להיות יכולת מימונית אינסופית בערך.

אם הוא יודע למצוא עסקאות ב20% מתחת למחיר שוק, אז למה בעצם להתעסק בכל הטררם של השיפוץ והיזמות ולא למכור מיד ברווח של 25%?

אם הוא זרק כאלו מספרים זה אומר דרשני

תבקש דוגמה מהזמן האחרון לעסקה שעשה + מספר טלפון של הלקוחות. את המספרים אתה יכול לוודא לפי אתר של רשות המיסים.

וכאן נכנס רעיון הליווי: מקצוען שיעשה את כל הבירורים, יעיין בתב"עות, יסייר בשכונות, יסתכל על הצנרות, יתשאל את השכנות ויחסוך לנו את כל הטעויות שכנראה שנעשה, ימצא לנו נכס ב20% מתחת למחיר השוק במיקום מעולה עם פוטנציאל מדהים, ילווה אותנו משפטית, ייעץ מימונית ויתמוך בשיפוץ - עד המכירה ברווח.
אם אני הייתי בוחרת להיות מלווה כזאת, הייתי מתמחרת את זה ב-10% עמלה מהקניה ועוד 10% מהמכירה.
על עצלנות כזאת צריך לשלם, והרבה...

היי,
זה לא היה הכיוון שחשבנו עליו אבל אנחנו מבינים שלרכישת דירה להשקעה בארץ לא נוכל להגיע לתזרים חיובי גם אם נמתח את אורך המשכנתא למקסימום וזה לא מתאים לנו.
נכון להיום האפשרות שלנו להתקדם נדלנית היא למשכן חלק מהבית הקיים (נוכל לקבל עליו עקרונית יותר ממליון וחצי אבל אנחנו מכוונים להרבה פחות: 250-300 אלף) ולהשלים את המימון ע"י משכנתא על הדירה החדשה (הקטנה) שנקנה (חצי-חצי פלוס מינוס, בהתאם לתנאים ולריביות).
* שנינו שכירים במשרה מלאה עם ילדים קטנים ומשק בית פעיל, בלי התחייבויות מעבר למשכנתא צנועה, יכולת חיסכון צנועה אבל קיימת (אלפים בודדים בחודש).

ולהצעה...
כמו שכתבו פה/חוו על בשרם רבים טובים כדי להצליח ניתן לשלם שכר טירחה או לשלם שכר לימוד (עצמי).
בחודשים הקרובים, שמסתמנים כמו חלון הזדמנויות שלא בטוח שיחזור, לא יהיה לנו זמן להשקיע וכאן נכנס רעיון הליווי: מקצוען שיעשה את כל הבירורים, יעיין בתב"עות, יסייר בשכונות, יסתכל על הצנרות, יתשאל את השכנות ויחסוך לנו את כל הטעויות שכנראה שנעשה, ימצא לנו נכס ב20% מתחת למחיר השוק במיקום מעולה עם פוטנציאל מדהים, ילווה אותנו משפטית, ייעץ מימונית ויתמוך בשיפוץ - עד המכירה ברווח.
הסכום שנשלם:
3. יחסוך לנו את הזמן והכסף למציאת הבוננזה (שלא היינו מצליחים לעלות עליה לבד עם המשאבים שלנו).

תודה מראש
אני לא מתלהב מקוסמים שיודעים למצוא נכס ב 20 אחוז הנחה עוד לפני שהתחילו לעבוד, אבל אם זה המצב, סגור איתו על אחוז מהרווח נטו. כך יהיה לו כדאי לעבוד קשה בכל שלבי העסקה ואתה לא יכול להפסיד (אפשר גם סכום מינימום נמוך כדי שלא יהיה סיכון שיעבוד בחינם).

היי,

ולהצעה...
הסכום שנשלם:

תודה מראש
אתחיל מגילוי נאות שזה מה שאני עושה ומן הסתם במידה ולא הייתה מאמינה בזה לא הייתי עוסקת בזה.
עקרונית אני חושבת שגם במסגרת ליווי פסיבית לחלוטין ניתן לעבור קפיצה בחשיבה וברמת הביטחון הפיננסית, גם אם לא אתה זה שעשה את עבודת השטח.
יש הבדל בין המנטורים, אם באזורי הרכישה (חו"ל/בארץ, פריפריה/מרכז), אם ברמות המינוף ואם ברמת החדשנות והלוגיקה בתפיסת ההשקעה.
אם מדובר ברכישת דירה בחו"ל, הייתי בודקת את עלות הליווי לעומת עלות הנכס, באחוזים הייתי נמנעת משלם יותר בהרבה ממה שהייתי משלמת על תיווך רגיל (על אף שבעסקאות כאלה בנוסף יתכן ותדרש עלות נוספת עבור תיווך מקומי).

אני לא מתלהב מקוסמים שיודעים למצוא נכס ב 20 אחוז הנחה עוד לפני שהתחילו לעבוד, אבל אם זה המצב, סגור איתו על אחוז מהרווח נטו. כך יהיה לו כדאי לעבוד קשה בכל שלבי העסקה ואתה לא יכול להפסיד (אפשר גם סכום מינימום נמוך כדי שלא יהיה סיכון שיעבוד בחינם).
הי,
גם זה רעיון. אבל חשוב לי להדגיש שהמלווה ציין מראש שתהליך מציאת הנכס לוקח זמן, מחקר שטח מעמיק ושוטטות רבה ברשת ובשטח.
ההנחה שלו היא שיש נכסים כאלה, יקח זמן למצוא אותם ולו יש את הכלים, הידע, הקשרים והנסיון להגיע אליהם.

אתחיל מגילוי נאות שזה מה שאני עושה ומן הסתם במידה ולא הייתה מאמינה בזה לא הייתי עוסקת בזה.
עקרונית אני חושבת שגם במסגרת ליווי פסיבית לחלוטין ניתן לעבור קפיצה בחשיבה וברמת הביטחון הפיננסית, גם אם לא אתה זה שעשה את עבודת השטח.
יש הבדל בין המנטורים, אם באזורי הרכישה (חו"ל/בארץ, פריפריה/מרכז), אם ברמות המינוף ואם ברמת החדשנות והלוגיקה בתפיסת ההשקעה.
אם מדובר ברכישת דירה בחו"ל, הייתי בודקת את עלות הליווי לעומת עלות הנכס, באחוזים הייתי נמנעת משלם יותר בהרבה ממה שהייתי משלמת על תיווך רגיל (על אף שבעסקאות כאלה בנוסף יתכן ותדרש עלות נוספת עבור תיווך מקומי).
תודה סנופי,
מדובר על ליווי לרכישת דירה קטנה וצנועה בארץ.
נניח והמנטור אומר לי בינגו! מצאנו את מה שאתה רוצה ומציג לי דוחות, תוכניות ותחזיות שמאמתות את הקביעה הזו, מהן לדעתך השאלות "הקשות" שצריך להפנות אליו, בלי קשר לנושא גידור ההשקעה כמו שהציעו פה למעלה (תשלום העמלה רק לאחר המכירה כאחוז מהרווח וכיו"ב)?

אם הוא יודע למצוא עסקאות ב20% מתחת למחיר שוק, אז למה בעצם להתעסק בכל הטררם של השיפוץ והיזמות ולא למכור מיד ברווח של 25%?

אם הוא זרק כאלו מספרים זה אומר דרשני

תבקש דוגמה מהזמן האחרון לעסקה שעשה + מספר טלפון של הלקוחות. את המספרים אתה יכול לוודא לפי אתר של רשות המיסים.
הרעיון הבסיסי הוא די פשוט: דירה שמחירה נמוך למשל כי המוכר בלחץ או כי היא נראית על הפנים, אבל הנתונים האחרים שלה מצויינים (מיקום, תשתיות, פוטנציאל פיתוח אזורי...). להעביר לה שיפוץ מינימלי ולמכור כעבור זמן ברווח.
מנחש שדירות שמראש נראות לא טוב לא נוכל למכור מיידית ברווח.
ההצעה לקבל ממליצים היא מצויינת. תודה

אולי מכונס נכסים תוכל למצוא נכס במחיר מוזל?
למרות שאני לא יודע כמה זה נכון - אולי מישהו פה יוכל לאמת?

הרעיון הבסיסי הוא די פשוט:
פשוט זה לא,
הוא יצטרך למצוא דירה שנראית על הפנים וגם מוכר לחוץ שיסכים למכור בהנחה מאוד משמעותית שתוכל לכסות את עלויות העסקה (עו"ד, מתווך, מלווה) וכן את עלויות המימון (אא"כ אתה קונה במזומן), על כל זה אתה מוסיף עלויות שיפוץ "מינימליות" שעולות הרבה כסף, ואז כשתרצה למכור את הדירה תצטרך לנקוב/לסגור במחיר אטרקטיבי, ואז לספוג את עלויות המכירה, ועדיין להרוויח מספיק כסף.
בדרך כלל בדירות שבורות עלות השיפוץ מתומחרת כבר ואפילו בחסר, מהסיבה שאנשים מעדיפים לשפץ בעצמם ובטעם שלהם.

נערך לאחרונה ב:
תודה סנופי,
מדובר על ליווי לרכישת דירה קטנה וצנועה בארץ.
נניח והמנטור אומר לי בינגו! מצאנו את מה שאתה רוצה ומציג לי דוחות, תוכניות ותחזיות שמאמתות את הקביעה הזו, מהן לדעתך השאלות "הקשות" שצריך להפנות אליו, בלי קשר לנושא גידור ההשקעה כמו שהציעו פה למעלה (תשלום העמלה רק לאחר המכירה כאחוז מהרווח וכיו"ב)?
השאלות הקשות מתחילות באפיון שלך כלקוח.
אם אתה לקוח שכל מה שהוא מחפש הוא תשואה למשל(מה שסביר באיזוריי פריפריה), בלימיט של נניח 5 אחוז תשואה באיזור מסויים,
הגוזר רמת אוכלוסיית דיירים אותה קבעתם. ורמת "כשרות" כלשהי של הנכס אותה הגדרתם מראש... נניח נכס ללא חריגות בניה וללא חלוקות לא חוקיות.
כל הפרמטרים הללו צריכים להופיע בנכס המוצע. נניח למשל שבאיזור נמכרות דירות ב 4 אחוז תשואה וזו ספציפית היא 5 אחוז תשואה, אם הכל כשר(לעיתים צריך לקיים בדיקה מקדמית של אנשי מקצוע כגון שמאי/עו"ד)כנראה שהעיסקה מעל הממוצע.

מקצוענים שמביאים בוננזות זה מעולה, כלומר מאד מוזר שהוא מוכר בזיל הזול את הבוננזה לאחרים אבל אני אדם שמאמין לבריות, הייתי מציע לו את הדבר הבא:
אתם הולכים הרי לדפוק פה קופה יפה מאד, תציעו לו להעלות את שכר הטרחה שלו ב20% אבל אם שינוי קטן: את השכר הטרחה הוא יראה אחרי המכירה, ככה כולם מרוויחים יותר מהבוננזה, לא ככה?

למקצוען שיודע להביא עסקאות ב20% פחות ממחיר השוק אמורה להיות יכולת מימונית אינסופית בערך.
+ אינסוף.

מגן עלייך גם מזה שהוא יכול לסדר את הדברים איך שהוא ירצה - אתה יודע לקרוא תב"עות? להבין זכויות בנייה? להבין אם מה שאתה רואה בצנרת ובחשמל זה טוב או לא? להעריך שיפוץ? אם כן, מעולה אז למה את צריך אותו? אם לא, מודל כזה בלבד יגן עלייך.

אגב בלי קשר, אני תמיד חשדן במי שמציע לי בוננזות / רווח ודאי / תשואה מובטחת / חד קרן מאולף.

אני דווקא חושב הקונספט של ליווי משקיעים בנדל"ן הוא מצויין ויכול לשפר פלאים את איכות העסקה של משקיע מתחיל, בהינתן כמובן שנבחר המלווה הנכון.

נורה אדומה מבחינתי היא "הבטחה" למצוא עסקה ב-20 אחוז מתחת למחיר השוק. לא יצא לי לשמוע על מלווה משקיעים רציני שמבטיח מראש דבר כזה.

• אהבתי
Reactions: Roi
לא הייתי עושה את זה בלי:
1. יישור אינטרסים. אל תכנס להרפתקה כלכלית עם מישהו שיש לו אינטרס מנוגד ממך. כמו שאמרו פה - תנאי הכרחי זה עמלה שמבוססת בעיקר על הרווח, עם עמלה מינימאלית מאד בתנאים אחרים.
2. בדיקת רקע - תבקש רפרנסים לעסקאות קודמות שהוא עשה עם לקוחות אחרים, תבקש לראות חוזה רכישה ומכירה של כל אחת מהעסקות ופרטי קשר של לקוחות קודמים (ששמם על החוזה) ותתקשר אליהם.
3. תגדר את עצמך מרמאות/רשלנות - כל דבר שהוא מציג לך או מספר לך, תבדוק בעצמך שהוא אכן כך. תפעיל נותני שירות משלך (עו״ד, שמאי, שיפוצניק) ואל תסמוך על מי שהוא מביא לך, אם הוא עושה קומבינות הוא יכול גם להביא לך נותני שירות שמעבירים לו כסף מהצד.
4. כמובן שהוא לא נוגע בכסף שלך. אתה משלם ואתה מקבל כל שקל.

תבין שמה שאתה עושה זה פעילות ייזמית. אם אתה חושב שאתה יכול לישון בנחת כשמישהו אחר עושה הכל בשבילך אתה חולם, וכנראה שאתה הופך להיות המיזם של הייזם שעושה עליך סיבוב.

כשאני הגעתי לתקווה לפניי 11-12 שנה היה לי מנטור בלי הטייטל בדמות מתווך שגזר קופונים פסיכיים על עסקאות בוננזה, דבר שגרם לי למכור דרכו אבל לא לקנות כלום. חשבתי כמו רוב הכותבים פה.

בדיעבד זו היתה טעות. אלו היו עיסקאות מטורפות שאם הייתי נכנסת לחצי מהן בכל הכח...
לא חושבת שיש חוקים בנושא הזה.
הידע הוא כח עצום ככל שתדעו יותר תוכלו לרתום את כח המנטור לטובתכם. גם אם הוא שקרן- עד כדיי כך.

יש פער עצום בין מה שמשקיע מתחיל מוגבל בזמן וידע יכול להגיע, לבין עסקה של אדם בעל נסיון. המשמעות היא רווחיות עצומה בעצם בחירת העסקה לא בהכרח בדלתא של הורדת המחיר.

אני רואה היום את ההבדל בין מסלול ליווי חלקי בו מתקיים יעוץ ביחס לעסקאות פונציאליות שהמתאמן מביא דרך הפריזמה המוגבלת שלו לעומת ליווי מלא בו אני בוחרת את הנכס. אין ספק שמי שרוצה להיות נדלניסט שווה לו ללמוד ולהתנסות בעצמו כהשקעה לטווח ארוך. אבל צריך להבין שזו החלטה שיש בצידה שכר הלימוד, ככל הנראה תרוויחו פחות. הבחירה של הנכסים בעייניו של משקיע לא מנוסה מוטה כמעט תמיד מסיבות שאינן רלוונטיות- הכי רווחת למשל זו רמת האסתטיקה של הסביבה או הנכס. השניה אחריה היא ענייני אגו לא רלוונטים מול אנשיי הביינים או המוכרים. הפרמטרים האלה לרוב נסתרים ובאים לידי ביטוי ברשימת הנכסים בהם יתמקד מלחתכילה.

האינדיקציה שהייתי מחפשת, אלו הן המלצות מאנשים שעברו את התהליך.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 18
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3