• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות עזרה בדבר מילוי דוח 1301/1399 רווחי הון קריפטו

theinvestor123

משתמש רשום
דירוג
5
מתקרב לו התאריך בו אני צריך למלא טופס 1301 ולצרף לו טפסי 1399 על רווחי הון מקריפטו ואני זקוק למעט עזרה כי להוציא מעל ל-1000 שקל על רו"ח זה לא מעט מבחינתי בהתחשב בשכר שלי והיותי סטודנט, עדיף לי להקדיש אפילו 1-2 ימי עבודה בשביל זה...

1. האם אני צריך למלא טופס 1399 על כל עסקה קטנה או שניתן להחליק את זה ולעשות טפסים קצת יותר משמעותיים? הרי אני משער שלעשות טופס על כל FEE ששילמתי על העברה בתור הפסד זה מיותר לחלוטין מבחינת מס הכנסה לא? כמעט כל הקניות והמכירות שלי נעשו על-פני הפלטפורמה של BINANCE (והמיעוט האחר ב PANCAKE SWAP ו-TERRASWAP) וזה ממש לא עניין מסובך להבין את הרווחים ועתות הקנייה והמכירה, פשוט זה יכול להגיע למאות או אפילו אלפי טפסים אם זה כולל למלא טופס על כל FEE ששולם או על כל רווח של 10 שקלים מ STAKING REWARDS במקום פעם אחת לעשות את זה על רווח של 500 שקל נניח.

1ב. דוגמא נוספת, נניח ואני עושה DCA וקונה כל יום 0.01 ביטקוין, בסוף השנה מכרתי את כל הביטקוין שקניתי. האם אני צריך לעשות FIFO של טפסי 1399 על כל יום שקניתי וככה למלא 365 טפסים לפיהם תאריך הקנייה משתנה כל פעם ביום ותאריך המכירה נשאר אותו תאריך ---- או שאני יכול לעשות נניח טופס על כל פעם בשבוע או חודש שקניתי ביטקוין.

2. בטופס 1301, אם במהלך שנת המס עבדתי אצל 2 מעסיקים והיו לי 2 טפסי 106, האם אני צריך לצרף את שני טפסי ה-106 ולמלא תחת סעיף ג' ב-158 ו-172 את שני הערכים בהתאם או שצריך לעשות זאת בדרך אחרת?

3. אם היו לי רווחים ממניות בבית ההשקעות מיטב-דש ששילמתי עליהם כבר מס בעת המכירה למיטב, האם אני עדיין צריך לצרף טופס 867 לטופס ה-1301 שלי? אם-כן, האם אני יכול לציין איפשהו שם שכבר שילמתי מס על זה?

4. האם יש מקום כלשהו בטופס ה-1301 או ה-1399 שבו אני אמור לסכם את סך הסכום החייב במס או שהפקיד שומה אמור לקחת בעצמו את כל הסכומים שרשמתי ולעשות במחשבון בעצמו?

אני שוקל בלוקסטאקס למרות שגם זה יכול לעלות לי סכום שנושק ל- או אפילו עובר את ה-1000 ש"ח אם כל עסקה של רווחים של פחות מ-100 שקל רלוונטית.

אני רוצה לציין במעמד זה שזה ביזיוני לחלוטין שהמדינה גובה 25% מס על רווחים מקריפטו אך לא מעניקה שירותים מינימליים אותם היא מעניקה במניות כמו; אבטחה של הכסף שלי, היכולת למלא את כל פעולות הקנייה והמכירה בטופס אחד כמו במניות מבלי הצורך לשלם לחברה כמו BLOXTAX , היכולת להפקיד את הכסף לבנק מבלי לחכות חודשים בתקווה שהבנק יועיל בטובו להפקיד לי כסף שהמדינה לא היססה לקחת לי עליו מס. סוף ראנט.

נראה לי שסיכמת יפה את הסיבות בגללן אתה צריך רו"ח. חוץ מזה, ההנחה שאתה מפסיד 1000₪ לא נכונה בהרבה מקרים אם משקללים כספים חבויים שתגלה שמגיעים לך

אני זקוק למעט עזרה כי להוציא מעל ל-1000 שקל על רו"ח זה לא מעט מבחינתי בהתחשב בשכר שלי והיותי סטודנט, עדיף לי להקדיש אפילו 1-2 ימי עבודה בשביל זה...
אתה מתכוון לעשות את זה כל שנה במשך החיים או שמדובר על פעם אחת בלבד?
נראה לי שסיכמת יפה את הסיבות בגללן אתה צריך רו"ח
יתכן מאד שייעוץ מהסוג שאתה מנסה לעשות עכשיו יכול להיות שווה לך אם אתה לומד את זה כמקצוע לחיים ועושה את זה לבד מידי שנה.
עם זאת, תהיה חייב לעשות את זה עם גוגל פתוח, ולא רק עם הפורום כאן.

ובכלל, יש לך כאן כמות של שאלות שלא קשורות רק לבעיה שלך עם קריפטו (שאלות 2 3 ו-4), כותרת השרשור שלך עשויה להרחיק משיבים פוטנציאליים.
כדאי שתמצא שרשורים קיימים שעוסקים בתחום ותתחבר אליהם לגבי זה.
ההנחה שאתה מפסיד 1000₪ לא נכונה בהרבה מקרים אם משקללים כספים חבויים שתגלה שמגיעים לך
ואת זה תמיד תצטרך לקחת בחשבון כשאתה מנסה לחסוך ייעוץ מקצועי (ולא דווקא בתחום של חשבונאות ומיסים).

אני בערך באותה סירה כמוך @theinvestor123

למיטב הבנתי צריך גם למלא דוחות רטרו על כל השנים בהם היו לך אירועי מס הקשורים לקריפטו (ואני חושב שאפילו על שנים שהחזקת ושלא היו בהם אירועי מס) ולא דיווחת עליהם.

אני צריך לדווח על כמה שנים.
עשיתי את התהליך עם בלוקסטאקס אבל עדיין לא שילמתי. אני מתכנן לשלם רק עבור שנת 2021. בתמורה של כ1000 ש"ח מבחינתי זה שכר לימוד גם לעתיד וגם כרפרנס מעולה ומדוייק (בתקווה...) לטפסים עבור שנים אחרות.

1000 זה לא מעט, אבל אני באמת חושב שההתעסקות בזה, במיוחד אם יש לך המון טרנקזציות+סטייקינג(+ ריביות מdefi?), לא שווה את זה. מה גם שבקלות אתה יכול לטעות בדיווח (זה לא תורה מסיני, אבל זו עבודה סיזיפית במיוחד למי שלא בקיא)

בתמורה של כ1000 ש"ח מבחינתי זה שכר לימוד גם לעתיד וגם כרפרנס מעולה ומדוייק (בתקווה...) לטפסים עבור שנים אחרות.
זה כנראה רק אני, אבל זה נשמע כמו 1000 שקל מרתקים, כמו לקנות קורס ממש טוב.
אני רחוק מלהיות אוהב בירוקרטיה, גם לא משפטן, אבל אם באמת בלוקסטקס יודעים מה הם עושים,
אני חושב שמרתק לראות יחס רגולטורי של המדינה בהתהוות, ביחס לטכנולוגיה ונכס חדשים, שנלמד מפי מקצוענים.
בקיצור, הייתי נותן הרבה כדי להיות ביחידת המו"פ או התכנון של משרד התקשורת\בזק בשנות ה90 המוקדמות, גם אם נאמר שיכולתי ללמוד פריסת רשתות וכו' גם מספרים

2. בטופס 1301, אם במהלך שנת המס עבדתי אצל 2 מעסיקים והיו לי 2 טפסי 106, האם אני צריך לצרף את שני טפסי ה-106 ולמלא תחת סעיף ג' ב-158 ו-172 את שני הערכים בהתאם או שצריך לעשות זאת בדרך אחרת?
אתה צריך לחבר את 2 המספרים מטפסי 106 ואת הערך שקיבלת להציב בשדה 158 (אם אתה ״בן הזוג הרשום״) או שדה 172 (אם אתה ״בן הזוג״). אתה צריך לצרך לדוח את שני טפסי ה-106 ולציין שצירפת שניים כאן:
1649227829361.png

3. אם היו לי רווחים ממניות בבית ההשקעות מיטב-דש ששילמתי עליהם כבר מס בעת המכירה למיטב, האם אני עדיין צריך לצרף טופס 867 לטופס ה-1301 שלי? אם-כן, האם אני יכול לציין איפשהו שם שכבר שילמתי מס על זה?
בטופס 1301 אתה מפרט את כל מקורות ההכנסה שהיו לך, גם כאלה שבגינם כבר שולם מס. זה כולל כמובן רווחי הון. אתה צריך לצרף נספח 1322 אליו אתה מעתיק את הערכים הרלבנטים מטפסי 867 שבידך. טפסי 867 מפרטים כמה ואיזה סוג של מס שולם בגין הרווחים. את המס ששולם, כמפורט בטפסי 867 יש להכניס לשדות 040 ו-043 (בהתאם לסוג ההכנסה) בטופס 1301. אתה צריך לצרף לדוח גם את טפסי 867 שבידך.

4. האם יש מקום כלשהו בטופס ה-1301 או ה-1399 שבו אני אמור לסכם את סך הסכום החייב במס או שהפקיד שומה אמור לקחת בעצמו את כל הסכומים שרשמתי ולעשות במחשבון בעצמו?
הכנסות שונות החייבות במס מופיעות בטופס 1301 ונספחיו בשדות שונים. החישוב מבוצע על ידי מס הכנסה באופן אוטומטי. בהגשה מקוונת, לפני הגשת הדוח המערכת תיתן לך פירוט של המס המחושב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O בקשת עזרה - שאלות לפני התחלת השקעה שוק ההון 2
A עזרה בכמה שאלות טיפשיות שוק ההון 7
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33