שאלות לגבי דוח שנתי לשכיר (טופס 1301 ונספחיו)

Daniel G

משתמש ותיק
דירוג
119
היי,

היה לי אירוע מס במהלך שנת 2019 שגורר איתו חבות דיווח למס הכנסה בישראל (אני תושב ישראלי לצרכי מס, ללא תושבות במדינה נוספת). נעזרתי במדריך המעולה של @FIYaacov, ויש לי מספר שאלות:
1. בטופס 1322 (נספח ג) האם ״הכנסה מריבית ודיבידנד מניירות ערך״ משמע סך הדיבידנדים לפני ניכוי מס רווחי הון של ממשלת ארה״ב, או אחרי מס, או לחילופין מדובר בכסף חייב בלבד (ולכן עליי לרשום במשבצת אפס)?
2. בטופס 1322 (נספח ג) האם ״קיזוז הפסד הון שוטף מניירות ערך הניתן לקיזוז כנגד הכנסה מריבית ודיבידנד״ משמע קיזוז הפסדי מס רווחי הון עם מס דיבידנדים? (אם כן, האם זה רלוונטי? כי הרי אין לי חבות כספית כי המס נוכה במקור לממשלת ארה״ב בהתאם לאמנת המס)
3. בטופס 1301 - האם ״מספר תיק״ רלוונטי במקרה שבו אין לי עוסק במס הכנסה? (אני שכיר לחלוטין)
4. בטופס 1301 סעיף 17 (קוד 141) - האם לרשום כאן את סך הדיבידנדים לפני המס ששילמתי לממשלת ארה״ב? או אחרי? או שבכלל צריך לרשום אפס כי אין לי חבות כספית למס ההכנסה בארץ על הדיבידנדים האלו?
5. טופס 1301 סעיף 15 (קוד 157) - האם למלא את סך המכירות? או סך הרווחים? (אם היה הפסד בשנת המס - האם עליי לרשום אותו כאן?)

כמובן אני לא מצפה לייעוץ אישי, ולא מחשיב אף תגובה כייעוץ מכל סוג שהוא. מדובר בדיון פתוח, לא מעבר.

tuktut

משתמש רשום
דירוג
0
הי, האם קיבלת תשובה? מעניין אותי 2. בטופס 1322 (נספח ג) האם ״קיזוז הפסד הון שוטף מניירות ערך הניתן לקיזוז כנגד הכנסה מריבית ודיבידנד״ משמע קיזוז הפסדי מס רווחי הון עם מס דיבידנדים? (אם כן, האם זה רלוונטי? כי הרי אין לי חבות כספית כי המס נוכה במקור לממשלת ארה״ב בהתאם לאמנת המס) ו
1. בטופס 1322 (נספח ג) האם ״הכנסה מריבית ודיבידנד מניירות ערך״ משמע סך הדיבידנדים לפני ניכוי מס רווחי הון של ממשלת ארה״ב, או אחרי מס, או לחילופין מדובר בכסף חייב בלבד (ולכן עליי לרשום במשבצת אפס)?

תודה.

שוקי555

משתמש ותיק
דירוג
40
אני לא רו"ח, עונה רק לפי מיטב ידיעתי.

3. בטופס 1301 - האם ״מספר תיק״ רלוונטי במקרה שבו אין לי עוסק במס הכנסה? (אני שכיר לחלוטין)
מספר התיק של שכירים הוא מספר ת.ז שלהם. אם אתה נשוי, אז ייתכן גם שזה מספר ת.ז. של בן/בת הזוג לפי כללים שאני לא לגמרי מבין.

4. בטופס 1301 סעיף 17 (קוד 141) - האם לרשום כאן את סך הדיבידנדים לפני המס ששילמתי לממשלת ארה״ב? או אחרי? או שבכלל צריך לרשום אפס כי אין לי חבות כספית למס ההכנסה בארץ על הדיבידנדים האלו?
צריך לרשום את הסכום בשקלים של הדיבידנדים שהתקבלו ברוטו, מכל מקום בעולם. כלומר אם, לצורך הדוגמה, קיבלת 10 ש"ח דיבידנדים מחברה ישראלית (מתוכם 2.5 ש"ח נוכו במקור), ועוד 20 ש"ח דיבידנדים מחברה אמריקאית (מתוכם 3 שקלים הועברו לממשלת ארה"ב) - אתה צריך לרשום 30.

5. טופס 1301 סעיף 15 (קוד 157) - האם למלא את סך המכירות? או סך הרווחים? (אם היה הפסד בשנת המס - האם עליי לרשום אותו כאן?)
שדה 157 הוא עבור ריבית מני"ע או ריבית מקופ"ג. אין קשר לרווח הון או הפסד הון.

מדובר בסכום ברוטו, כמו בתשובה לשאלה (3).

2. בטופס 1322 (נספח ג) האם ״קיזוז הפסד הון שוטף מניירות ערך הניתן לקיזוז כנגד הכנסה מריבית ודיבידנד״ משמע קיזוז הפסדי מס רווחי הון עם מס דיבידנדים? (אם כן, האם זה רלוונטי? כי הרי אין לי חבות כספית כי המס נוכה במקור לממשלת ארה״ב בהתאם לאמנת המס)
אפשר להשתמש בשדה הזה כדי לקזז הפסד הון שוטף (שנוצר מני"ע שמכרת בהפסד) מהכנסה שנוצרה מריבית ודיבידנד. אין קשר למס שנוכה במקור או למס ששולם לממשלת ארה"ב. אם יש לך הפסד הון שוטף, אתה צריך לבחור איך להשתמש בו (לקזז מרווח הון / מהכנסה מריבית / דיבידנדים / להעביר לשנה הבאה). יש כאן כל מיני חוקים לגבי מה מותר לעשות מתי... אם זה המקרה שלך אפשר לנסות להבין יותר לעומק את המקרה ולהפנות לשרשור הרלבנטי בפורום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T שאלות לגבי מניות SPAC שוק ההון 1
ד שאלות בסיסיות לגבי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S שאלות לגבי קרן השתלמות IRA + שאלות על INTERACTIVE BROKERS דרך מיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y שאלות לגבי קופת גמל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
tomchoook כמה שאלות בסיסיות לגבי IRA שוק ההון 12
H שאלות תם לגבי ira שוק ההון 5
A שאלות לגבי הקצאת תיק השקעות שוק ההון 4
A מספר שאלות לגבי קרן פנסיה\קופת גמל צרכנות פיננסית 2
R מספר שאלות לגבי תיק ממוסה ותיק פטור מס. שוק ההון 10
4 כמה שאלות לגבי השקעה בזהב דרך ETF (וכמה ספציפיות לגבי ZGLD) שוק ההון 2
O דעתכם על תיק השקעות ראשון + שאלות לגבי חלקו הסולידי + שיקולי ברוקר,IRA שוק ההון 2
B 2 שאלות - לגבי בית השקעות ולגבי אופציות שוק ההון 7
S שאלות לגבי חיסכון לטווח קצר, תיק מנוהל וחיסכון בכללי שוק ההון 0
ז שאלות לגבי יציאה לפנסיה, הלכה למעשה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
V שאלות לגבי טופס 161א צרכנות פיננסית 6
Y שאלות לגבי ההשקעה באמצעות IB שוק ההון 52
T שאלות לגבי בחירת קרן נאמנות שוק ההון 0
לא חשוב שמות שאלות לגבי איגרות חוב. שוק ההון 145
ה שאלות לגבי מהות עבודה כמתכנת אוף טופיק 48
Ben Dover מספר שאלות טכניות לגבי IRA שוק ההון 11
הדב מספר שאלות, לגבי המיקרו בהשקעות ודברים נוספים שוק ההון 10
V שאלות לגבי תיק ראשון שוק ההון 7
Y מתחיל, קצת שאלות לגבי השקעות ועתיד השוק שוק ההון 7
S שאלות לגבי קרן פנסיה והשלתמות צרכנות פיננסית 12
מ מספר שאלות לגבי מסחר בבית השקעות בארץ שוק ההון 2
אמירב כמה שאלות לגבי ETF ממונף שוק ההון 2
OkanemochiJanai שאלות לגבי קניית VT שוק ההון 31
Oziris מס' שאלות לגבי מסך הרכישה- קניית קרן אג"ח במערכת ספרק שוק ההון 13
Oziris שאלות לגבי VT ומח"מ שוק ההון 2
BRK שאלות לגבי פורקס שוק ההון 5
T שאלות לגבי קרנות נאמנות. שוק ההון 10
A שאלות לגבי מימוש רווחים/הפסדים ,קיזוזי הפסדים וכו' שוק ההון 4
ברננקי שאלות לגבי אגח ממשלת ישראל ואחוז מניות בתיק שוק ההון 19
י שאלות לגבי ביטוח דירה צרכנות פיננסית 2
H שאלות לגבי קניית ני"ע באופן עצמאי ומקוון צרכנות פיננסית 2
yanosh34 מספר שאלות לגבי חישוב מס רווחי הון שוק ההון 2
אהרון שאלות לגבי סוכן פנסיוני וטיפול בביטוח מנהלים / קרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ S&P 500 שאלות: חסרונות המדד, משמעות המדד, פיזור המדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה חסכון זמין - כיצד מנהלים לצד תיק השקעות? (ועוד כמה שאלות) שוק ההון 8
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 5
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17
D מספר שאלות על פייפאל אוף טופיק 1
א כמה שאלות בענייני מיסוי דיבידנדים שוק ההון 8
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
1 שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
Y שאלות בקשר לקופת גמל להשקעה vs מסחר עצמאי פסיבי שוק ההון 9

נושאים דומים

למעלה