• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות לגבי איגרות חוב.

לא חשוב שמות

משתמש רגיל
דירוג
381
ערב טוב :)

לאחר סקירה של כל הפוסטים בבלוג אשר דנים על איגרות חוב וסיכום הנקודות המעשיות, עלו בי מספר שאלות לגביהן לא מצאתי תשובות. לנוחיותכם, אחלק את השאלות לאלו שחשוב לי ברמה המעשית ולאלו שאהיה מסוגל לשרוד גם מבלי לקבל תשובות לגביהן:

שאלות מהותיות עבורי:
1) אם חיברתי את כל חלקי הפאזל מהבלוג נכון, האידאל הוא – לקנות באופן ישיר איגרת חוב לטווח בינוני (כי התנודתיות של הטווח הארוך מאפילה על התשואה הפוטנציאלית), עם ריבית קבועה, אשר אינן צמודות-מדד והן מפוזרות מספיק?
* פספסתי נקודה חשובה כלשהי או שטעיתי במשהו?

2) אם לכל איגרת קיים תאריך פירעון, כיצד אוכל לנהל את אופרציית האיזון שלי ללא הפרעות? כיצד זה משתלב?

3) אם אני מעוניין לרכוש אגרות חוב באופן ישיר כפי שהסולידית נוהגת. כיצד אוכל לשמור על עיקרון הפיזור? אם כולן ישראליות, באילו עוד פרמטרים אוכל להשתמש על מנת לנסות "לפזר" אותן כמה שיותר?

4) אם אני רוכש אגרות חוב באופן ישיר ולא קרנות נאמנות, מהן הנקודות שעלי לקחת בחשבון ומהו הידע הבסיסי שאמור להיות ברשותי לפני שאני עושה זאת, על מנת לצלוח את האופרציה שכוללת: קנייה, אחזקה ומכירה?

שאלות רשות (מהחשובה יותר לחשובה פחות):
1) מכל הנבירה בבלוג, לא הצלחתי להבין מהם הנתונים להם אצטרך לשים לב בבואי לבחור איגרת חוב בדף הבא: https://info.tase.co.il/Heb/MarketData/Bonds/GovernmentBonds/Pages/BondsGov.aspx
* דמי ניהול אני לא רואה שמצויין שם. איפה הם כן מצויינים?

2) אני מניח שנכנסו לעשור של עליות ריבית הדרגתיות. אם לדוגמה, עד למועד האיזון הבא שלי מדינת ישראל תעלה את הריבית באחוז אחד ואני מעוניין לשמור על העיקרון של תיק השקעות סולידי ועצל (בקנאות), האם יהיה מוטב לקנות קרן נאמנות מחקה חדשה שתספק לי ריבית גבוהה יותר, או שגם מפני פיתויים כאלו עלי להתעלם ולהמשיך לדגול בעיקרון "קנה ואחזק"? האם ישנם שיקולים נוספים בתרחיש זה שעלי לקחת בחשבון?

3) פחות מהותי לי אבל לשם ידע כללי – "מידת ההשפעה של שינוי שער הריבית במשק על האגרת. לדוגמה, אג”ח עם מח”מ של 7 שנים תאבד בערך 7% ממחירה בבורסה על כל עליה ב-1% בריבית בנק ישראל. לעומת זאת, אם הריבית תרד ב-1%, מחיר האגרת בבורסה יעלה ב-7%" - אם רכשתי אג"ח מחו"ל, מהו הקשר בינו לבין שינויים בריבית בנק ישראל?

סוף שבוע מדהים ומעצים לכולם :)

כן -
לקנות באופן ישיר איגרת חוב
והן מפוזרות מספיק
לא ברור איך שני המשפטים האלו הולכים יחד. אם אתה קונה איגרת חוב אז היא לא יכולה להיות מפוזרת (אלא אם כן אתה קונה שלל איגרות חוב).

וגם שאין דבר כזה:
הכל שאלה של מטרות וצרכים אישיים.

2) אם לכל איגרת קיים תאריך פירעון, כיצד אוכל לנהל את אופרציית האיזון שלי ללא הפרעות? כיצד זה משתלב?
תלוי מה אסטרטגית האיזון שלך.
אם תרצה למכור איגרות חוב בעת נפילה בשוק אז יתכן שתאלץ לעשות זאת לפני מועד פירעון.
לחילופין, אתה יכול להחליט שאתה קלנדרית (נניח כל חצי שנה) ומראש לרכוש מעין סולם של איגרות חוב בהפרשי פירעון של חצי שנה כך שבכל פעם שתאזן את התיק תפרע איגרת.

כיצד אוכל לשמור על עיקרון הפיזור? אם כולן ישראליות, באילו עוד פרמטרים אוכל להשתמש על מנת לנסות "לפזר" אותן כמה שיותר?
ממשלתיות/קונצרניות/צמודות מדד/לא צמודות מדד/קצרות/בינוניות/ארוכות...

1) אם חיברתי את כל חלקי הפאזל מהבלוג נכון, האידאל הוא – לקנות באופן ישיר איגרת חוב לטווח בינוני (כי התנודתיות של הטווח הארוך מאפילה על התשואה הפוטנציאלית), עם ריבית קבועה, אשר אינן צמודות-מדד והן מפוזרות מספיק?
שלום, טעית בהכל לעניות דעתי (ואינני מומחה בתחום), ואינני רואה את הקשר בין חלקי המשפט השונים ומדוע הגעת למסקנות האלו.
* דמי ניהול אני לא רואה שמצויין שם. איפה הם כן מצויינים?
למה שיהיו דמי ניהול לאיגרת חוב שאתה רוכש ישירות?

ג.נ. מחזיק (כרגע, לא בהכרח לתמיד):
1. קרן מחקה אג"ח ממשלתי ישראלי לטווחי זמן שונים.
2. קרן מחקה אג"ח ממשלתי אירופאי (AAA בלבד אפילו שלא מאמין לזה) לטווחי זמן שונים.
3. קרן מחקה אג"ח ממשלתי ארה"ב לטווחי זמן שונים.

תודה רבה על ההתייחסות המהירה והעניינית :)

אלא אם כן אתה קונה שלל איגרות חוב
אכן לזו הייתה כוונתי, אך עדיין יש בכוונתי בעיה. כי אני מתכוון ללכת על סוג האג"ח הטוב דיו (מהמיטב שהצלחתי להבין מהבלוג), ולא על רוב האלטרנטיבות שציינת בסוף תגובתך. כך שאם רק סוג האג"ח הישראלי יהווה את הפרמטר היחידי לפיזור (נוציא לרגע את האג"חים הזרים), לא ברור לי כיצד הפוסטים הספורדים בבלוג מתחברים לכדי טקטיקת פעולה מעשית למשקיע העצל והלא מבריק במיוחד.

הכל שאלה של מטרות וצרכים אישיים.
מטרות וצרכים אישיים:
1. לא להידרש להבין את איגרות החוב על בוריין בכדי להשקיע בהן ולהפיק את מטרת קיום הפלח הזה.
2. ליהנות מהאפקט שפלח האג"ח בתיק אמור לספק: הגנה מפני דפלציה ואיזון כללי כנגד ירידות של מניות, ריבית ואינפלציה.
3. ליהנות מעוצמת אפקט מספיק חזקה (משמע, בלי קרנות סל של אג"חים בתיק שלי).
4. לשלב את התנהגות פלח זה (ריביות, פירעון) עם טקטיקה שמרנית ומרובעת שלא אמורה להשתנות עד סוף תקופת ההשקעה - איזון פעם או פעמיים בשנה.
5. כמה שפחות התעסקות.

לחילופין, אתה יכול להחליט שאתה קלנדרית (נניח כל חצי שנה) ומראש לרכוש מעין סולם של איגרות חוב בהפרשי פירעון של חצי שנה כך שבכל פעם שתאזן את התיק תפרע איגרת.
אוקי, מלבד אחד הפוסטים בו הסולידית מזכירה בכלליות משהו בסגנון: https://www.hasolidit.com/איך-לקנות-אגח-ממשלתי

יש דרך פרקטית ללמוד את צורת הפעולה הזאת?

שלום, טעית בהכל לעניות דעתי (ואינני מומחה בתחום)
סביר בהחלט.

הקשר למעשה מהווה הלחמה לא מבריקה במיוחד של הנקודות אשר בעיניי היו חשובות בפוסטים הבאים:
- השקעה באגרות חוב – מבוא קצרצר.
- אג”ח ממשלתי – האם להחזיק ישירות או דרך קרן נאמנות?
- 5 סוגי אגרות חוב שמהן מומלץ להתרחק.
- איך לא להתגונן מאינפלציה: 6 חלופות גרועות להשקעה בזהב.

למה שיהיו דמי ניהול לאיגרת חוב שאתה רוכש ישירות?
אני עדיין לא מתורגל היטב במושגים המגלמים תשלום תשלום כסף עליו לא תקבל תשואה. מהי המקבילה של "דמי ניהול" במוצרי איגרות החוב?

והאם לגבי איגרות החוב יש איזשהו הליך מס ייחודי משאר המוצרים?

קרן מחקה אג"ח ממשלתי ישראלי לטווחי זמן שונים.
נשמע פרמטר לא רע לביצוע רעיון הפיזור בתיק (כמובן שבאופן דיי מינורי). מצד שני, לא בטוח עד כמה אג"חים קצרים מתאימים לתיק השקעות המנסה להיות עצל ומאוזן. לגבי טווח ארוך, דברי הימים של הסולידית אמרו שזה כבר פחות אפקטיבי כי הסיכון בתנודתיות עולה על התשואה הפוטנציאלית. דעות?

2. קרן מחקה אג"ח ממשלתי אירופאי (AAA בלבד אפילו שלא מאמין לזה) לטווחי זמן שונים.
3. קרן מחקה אג"ח ממשלתי ארה"ב לטווחי זמן שונים.
אני מניח שסיכון מט"ח לא כלכך מטריד אותך?
והאם ניתן לשאול מהי למעשה המטרה שלך בהקצאת פלח האג"ח בתיק, שההשקעה באג"חים זרים נועדה למלא?

אגב, תודה רבה ששיתפת!

נערך לאחרונה ב:
מטרות וצרכים אישיים:
1. לא להידרש להבין את איגרות החוב על בוריין בכדי להשקיע בהן ולהפיק את מטרת קיום הפלח הזה. --> קרן (באג"ח ספציפי אתה צריך להבין ספציפית כל נייר).
2. ליהנות מהאפקט שפלח האג"ח בתיק אמור לספק: הגנה מפני דפלציה ואיזון כללי כנגד ירידות של מניות, ריבית ואינפלציה. --> קרן.
3. ליהנות מעוצמת אפקט מספיק חזקה (משמע, בלי קרנות סל של אג"חים בתיק שלי). --> למשפט הזה אין כל הגיון בעיניי (ולכן --> קרן).
4. לשלב את התנהגות פלח זה (ריביות, פירעון) עם טקטיקה שמרנית ומרובעת שלא אמורה להשתנות עד סוף תקופת ההשקעה - איזון פעם או פעמיים בשנה. --> קרן.
5. כמה שפחות התעסקות. --> קרן.

כמו שכתבתי אינני מומחה ואייני איש מקצוע ואני לא ממליץ להשמע לדעתי. יש להתחשב במטרטת וצרכים אישיים. אני כן ממליץ ללמוד טוב יותר את הנושא ולהחליט לבד ובאופן עצמאי כאשר אתה מרגיש שיש לך מספיק בטחון וידע.

מהי המקבילה של "דמי ניהול" במוצרי איגרות החוב?
באיגרת חוב אותה אתה רוכש ישירות מהמנפיק אין דמי ניהול. בקרן נאמנות/קרן מחקה/קרן סל יש דמי ניהול ועליך לבצע סקר שוק.

והאם לגבי איגרות החוב יש איזשהו הליך מס ייחודי משאר המוצרים?
כן, אבל נושא בפני עצמו.

מצד שני, לא בטוח עד כמה אג"חים קצרים מתאימים לתיק השקעות המנסה להיות עצל ומאוזן. לגבי טווח ארוך, דברי הימים של הסולידית אמרו שזה כבר פחות אפקטיבי כי הסיכון בתנודתיות עולה על התשואה הפוטנציאלית. דעות?
לא טענתי שקצרים. יש גם קרנות לבינוני, קרנות לבינוני ארוך, ואתה יכול גם לשלב וליצור את מה שנכון בעיניך. לגבי הארוכות, שוב אינני מבין את הקשר בין הדברים.

אני מניח שסיכון מט"ח לא כלכך מטריד אותך?
והאם ניתן לשאול מהי למעשה המטרה שלך בהקצאת פלח האג"ח בתיק, שההשקעה באג"חים זרים נועדה למלא?
ייתכן וכאן באמת הייתי צריך להסביר - נכסיי וחיי מחולקים כרגע בין הארץ לחו"ל, לכן ראיתי לנכון להחזיק גם וגם (כאמור, מטרות וצרכים אישיים).

אגב, תודה רבה ששיתפת!
בשמחה. כאמור, דעתי האישית בלבד. רבים וטובים ממני בפורום הגיעו למסקנות אחרות.

תודה רבה על הפירוט.

3. ליהנות מעוצמת אפקט מספיק חזקה (משמע, בלי קרנות סל של אג"חים בתיק שלי). --> למשפט הזה אין כל הגיון בעיניי (ולכן --> קרן).
אנסה להיתלות על אילן גבוה:
"באופן אישי, אני מחזיקה באגרות חוב ישירות. הגם שאני חסידה אדוקה של פילוסופיית ההשקעה הפסיבית, לקרן נאמנות המחקה מדד אג”ח פשוט אין את פוטנציאל הזינוק, או ה”אפסייד”, שיוכל למשוך את התיק בעת הצורך, מפני שהיא מחזיקה גם באג”חים קצרים יותר מהנדרש (ראו לדוגמה את הניירות המרכיבים את מדד האג”ח הארוך ביותר, ממשלתי שקלי 5+ שנים)".

האם כעת הכיוון אליו חתרתי מובן יותר? האם ישנם טיעוני נגד הגיוניים?

אני כן ממליץ ללמוד טוב יותר את הנושא ולהחליט לבד ובאופן עצמאי כאשר אתה מרגיש שיש לך מספיק בטחון וידע.
אידאל לא ריאלי כלכך בשלב בו אני נמצא. משתדל ללמוד כמיטב יכולתי אך נכון לרגע זה לא מסתדר.
מה הייתי עושה בלי הפורום הזה ;)

כן, אבל נושא בפני עצמו.
חשוב לי מאוד ללמוד את ההליך בשביל לא להיות מופתע כשאדרש לו!
לא הצלחתי לאתר מקורות מידע באינטרנט, תוכלל זרוק לי עצם?

לא טענתי שקצרים.
אז לא הצלחתי להבין, התיק אמור לכלול רק אג"חים בינוניים או בינוניים-ארוכים?
הייתי בטוח מדבריך שהכיוון הוא יותר לשלב בין סוגי אג"חים שונים.

לגבי הארוכות, שוב אינני מבין את הקשר בין הדברים.
"תנודתיות: מחיריהן של אגרות החוב שלכם יעלו וירדו על בסיס יומי. אם משך החיים הממוצע של האג”ח ארוך מאוד (עשר שנים ויותר), התנודות במחיר עלולות להיות קיצוניות".

"ככל שטווח הפידיון של האג”ח ארוך יותר, כך הוא מסוכן יותר. הסיבה לכך היא שיש סיכוי גדול יותר שבתקופת זמן זו האגרת תיפול טרף לעליית ריבית ולאינפלציה".

ולסיכום - "התנודתיות והתשואה הצפויה גבוהים הרבה יותר מאג”חים קצרים יותר. אולם ככל שהטווח לפידיון ארוך יותר, התנודתיות גבוהה מהתשואה הצפויה".

(ובהקשר לטווח בינוני - "התנודתיות נמוכה יותר לעומת אגרות חוב לטווח ארוך, אך עדיין יש פוטנציאל לרווח")

כל זה הוביל אותי להאמין שהשקעה באיגרות חוב ארוכות טווח היא בעייתית, ועלי לכוון יותר לאיגרות חוב בינוניות, בין 5-10 שנים. דעות? :roll:

ייתכן וכאן באמת הייתי צריך להסביר - נכסיי וחיי מחולקים כרגע בין הארץ לחו"ל, לכן ראיתי לנכון להחזיק גם וגם (כאמור, מטרות וצרכים אישיים).
הבנתי. נשמע הגיוני ולגיטימי.

בשמחה. כאמור, דעתי האישית בלבד. רבים וטובים ממני בפורום הגיעו למסקנות אחרות.
כולי תקווה שכמה מהם יראו לנכון לחלוק מניסיונם ודעתם, ויגיבו :)

נערך לאחרונה ב:
אכן לזו הייתה כוונתי, אך עדיין יש בכוונתי בעיה. כי אני מתכוון ללכת על סוג האג"ח הטוב דיו (מהמיטב שהצלחתי להבין מהבלוג), ולא על רוב האלטרנטיבות שציינת בסוף תגובתך. כך שאם רק סוג האג"ח הישראלי יהווה את הפרמטר היחידי לפיזור (נוציא לרגע את האג"חים הזרים), לא ברור לי כיצד הפוסטים הספורדים בבלוג מתחברים לכדי טקטיקת פעולה מעשית למשקיע העצל והלא מבריק במיוחד.
לדעתי מספיקות לך אחת צמודת מדד ואחת לא (לא ממליץ כמובן).

1. לא להידרש להבין את איגרות החוב על בוריין בכדי להשקיע בהן ולהפיק את מטרת קיום הפלח הזה.
2. ליהנות מהאפקט שפלח האג"ח בתיק אמור לספק: הגנה מפני דפלציה ואיזון כללי כנגד ירידות של מניות, ריבית ואינפלציה.
3. ליהנות מעוצמת אפקט מספיק חזקה (משמע, בלי קרנות סל של אג"חים בתיק שלי).
4. לשלב את התנהגות פלח זה (ריביות, פירעון) עם טקטיקה שמרנית ומרובעת שלא אמורה להשתנות עד סוף תקופת ההשקעה - איזון פעם או פעמיים בשנה.
5. כמה שפחות התעסקות.
מה ש @adamshalev אמר -
קרן אג״ח רחבה פותרת לך את רוב הבעיות.

יש דרך פרקטית ללמוד את צורת הפעולה הזאת?
לא מסובך מאוד. כאן תוכל לראות איגרות חוב ממשלתיות ולתכנן רכישה בהתאם לזמן פידון אל מול מועדי האיזון שלך.

@לא חשוב שמות
עושה רושם שאתה מסתבך יותר מידי "סתם".
נכון שיש הבדלים בין קרן אג"ח לבין אחזקה ישירה, בין אג"ח בינוני לאג"ח קצר לאג"ח ארוך ועוד המון דברים, אבל ההבדלים האלה הם יחסית שוליים לעומת ההבדל בין אג"ח לבין מניות.
את מתעסק באיפטום של האחוזים הקטנים בזמן שאתה מפספס לגמרי את 95% מהתמונה. עזוב אותך, אל תסתבך. קח קרן אג"ח רחבה ושכח מכל השטויות האלה.

נראה שסתם הסתבכת מרוב קריאה.
עושה רושם שאתה מסתבך יותר מידי "סתם".
אני חושב שבהתחשב לנקודת המוצא שלי, ביחס לאנשים שהיו מתחילים מאותה נקודת מוצא עשיתי עבודה סבירה מבחינת הבנת מקורות המידע האחדים בעברית. בהבנת הנקרא איני מרגיש שהסתבכתי בצורה חמורה.

קרן אג״ח רחבה פותרת לך את רוב הבעיות.

אבל ההבדלים האלה הם יחסית שוליים לעומת ההבדל בין אג"ח לבין מניות.
בהקשר זה יש כמה דרגות, אני מבין את הרצינואל שאתה מציג בדבר השקעת אנרגיה ב-80% העיקר ולא ב-20% אופטימיזציות, אבל השאלה בדבר ההבדלים בין קרן מחקה לאג"ח ישיר עדיין מצויה בטווח של ה-80% לדעתי. בעיניי לפחות, האם להשתמש בטקטיקת "הסולם" שהסולידית הציגה או בטקטיקה דומה - זה ה-20% אופטימיזציות ולשם איני בהכרח מרגיש שכדאי להיכנס. יכול להיות שהניסיון ילמד אותי אחרת.

קח קרן אג"ח רחבה ושכח מכל השטויות האלה.
מעריך מאוד את הניסיון לפשט עבורי את הדילמה ולהעלות לי את המוטיבציה :)
איני מרגיש וחושב בשלב זה שיהיה נכון לפעול כך, אולי לאחר עוד לימוד אשיג את הביטחון הדרוש לכך.

לא מסובך מאוד. כאן תוכל לראות איגרות חוב ממשלתיות ולתכנן רכישה בהתאם לזמן פידון אל מול מועדי האיזון שלך.
ראיתי שנקוב ברשימות רק תאריך פדיון אחד. זאת אומרת, שאם רכשתי אג"ח לטווח של 20 שנים, היום והחודש הנקובים ברובריקת הפדיון יהיו תקפים מידי שנה ושנה במהלך תקופת האיגרת? אם כן, עד כמה ניתן להסתמך על זה בבואי לתכנן את מועדי האיזון של התיק שלי?

ראיתי שנקוב ברשימות רק תאריך פדיון אחד. זאת אומרת, שאם רכשתי אג"ח לטווח של 20 שנים, היום והחודש הנקובים ברובריקת הפדיון יהיו תקפים מידי שנה ושנה במהלך תקופת האיגרת? אם כן, עד כמה ניתן להסתמך על זה בבואי לתכנן את מועדי האיזון של התיק שלי?
או שלא הבנת נכון או שאני לא הבנתי אותך נכון.
כשאתה קונה איגרת חוב היא נפדת במועד אחד בלבד. אתה כמובן יכול למכור אותה לפני מועד הפדיון אבל אז אין הבטחה שהמחיר יהיה זהה למחיר שרכשת אותה בו.

אתה כמובן יכול למכור אותה לפני מועד הפדיון אבל אז אין הבטחה שהמחיר יהיה זהה למחיר שרכשת אותה בו.
אם לדייק- כמעט אף פעם אין הבטחה כזו. בהחזקה לפדיון יש הבטחה (אם כי לא הבטחה לקיים) להחזיר את הערך הנקוב (נומינלי, או ריאלי בצמוד), לא את מחיר הרכישה (ובעוד הערך הנקוב קבוע, מחיר הרכישה משתנה).

אם לדייק- כמעט אף פעם אין הבטחה כזו. בהחזקה לפדיון יש הבטחה (אם כי לא הבטחה לקיים) להחזיר את הערך הנקוב (נומינלי, או ריאלי בצמוד), לא את מחיר הרכישה (ובעוד הערך הנקוב קבוע, מחיר הרכישה משתנה).
נכון, תודה על הדיוק.
משום מה חשבתי על רכישה במועד ההנפקה (אז הערך הנקוב הוא מחיר הרכישה, נכון?) שזה כנראה לא מה שעושים לרוב...

או שלא הבנת נכון או שאני לא הבנתי אותך נכון.
כשאתה קונה איגרת חוב היא נפדת במועד אחד בלבד.
או שהתבלבלתי וטעיתי ;)
הבלבול היה בין מועד הפדיון של האיגרת למועדי תשלום הריביות. מתנצל.

בכל אופן, עדיין איני מצליח להבין עד כמה יש צורך לתזמן בין מועדי האיזון שלי למועד פירעון האיגרות או למועדי תשלום הריביות (בשביל להרוויח אותן במקרה שאני מעוניין למכור איגרת לדוגמה).

מה שאני כלכך אוהב בתגובות שלך @Yoss , זה שברגע שאתה כבר מגיב, אתה למעשה חושף איזשהו עיקרון שלא נראה לעין בלמידה ראשונה של הנושא. כאילו שאתה חושף את ההבדל שעושה את ההבדל מבחינת הבנת הנושא, ומסיבה לא ברורה ההיגיון ממש מתחבר ברמה האינטואיטיבית של הקורא. תודה רבה על הדיוק החשוב :)

אבדוק כיצד עלי להשתמש בו בבואי לרכוש איגרות.

בכל אופן, עדיין איני מצליח להבין עד כמה יש צורך לתזמן בין מועדי האיזון שלי למועד פירעון האיגרות או למועדי תשלום הריביות (בשביל להרוויח אותן במקרה שאני מעוניין למכור איגרת לדוגמה).
תזמון האיזון למועד הפדיון יכול להיות יעיל מכיוון שאז עומד לרשותך סכום גדול יותר של כסף נזיל. למועדי חלוקת הריבית זה פחות קריטי כי הסכום קטן בהרבה.

תזמון האיזון למועד הפדיון יכול להיות יעיל מכיוון שאז עומד לרשותך סכום גדול יותר של כסף נזיל.
נניח והייתי מבצע איזון אחת לשנה, האם זה היה יישים לתזמן את המועד היחיד הזה בהתאם לפלח של איגרות החוב בתיק?

אם כן, כיצד?

האם יש עוד פרמטרים לפיהם עלי לקבוע את מועד האיזון של פעם או פעמיים בשנה?

אם אני הייתי משקיע מדדים, הייתי מחזיק אג"ח ישירות, הכי רחוק שיש. אמריקאי. אולי בגלל זה אני לא משקיע מדדים.

מה המשמעות של "משקיע מדדים" וכיצד החזקת של אג"ח ישירות מתקשרת למושג זה?
ולמה הכוונה "הכי רחוק", מבחינת הזמן?

נניח והייתי מבצע איזון אחת לשנה, האם זה היה יישים לתזמן את המועד היחיד הזה בהתאם לפלח של איגרות החוב בתיק?

אם כן, כיצד?

האם יש עוד פרמטרים לפיהם עלי לקבוע את מועד האיזון של פעם או פעמיים בשנה?
אתה יכול לנסות לתכנן את זה לפי מועד הפירעון. אולי לא תצליח 1 לשנה במדויק אבל בוא נגיד שתוכל בסטיה של מספר חודשים לכאן או לכאן.
אתה עושה את זה באמצעות רכישת אג״ח שמועד הפדיון שלהן מתאים למועד האיזון.
אני אישית לא רואה בזה תועלת גדולה מדי וזה גם יוצר לך אילוץ על האג״ח שאתה יכול לרכוש.

עוד פרמטר יכול להיות תאריכי חלוקת דיבידנדים (במידה ותשקיע בקרן המחלקת דיבידנדים).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
C כמה שאלות לגבי מכרז קרקע ברמ"י נדל"ן 4
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A כמה שאלות לגבי T Bills שוק ההון 4
P הוצל"פ - שאלות לגבי תיק איחוד אוף טופיק 1
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 36
R שאלות לגבי קרנות מחקות זרות ו IRA שוק ההון 0
T שאלות לגבי משכנתא נדל"ן 5
ת שאלות לגבי החישוב של מדד STOXX EUROPE 600 שוק ההון 4
ע שאלות לגבי ברוקר זר / חשבון זר שוק ההון 0
ה שאלות לגבי ישובים הזכאים להטבות מס מיסים 0
פיטר גריפין שאלות לגבי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y שאלות לגבי mlp - master limited partnership מיסים 2
Shnizelia שאלות לגבי מעבר מ-PC ל-MAC אחרי 30 שנה עם PC אוף טופיק 56
DiverGirl שאלות לגבי מק"מ שוק ההון 0
ו שאלות לגבי קרן השתלמות IRA לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד חישוב מח"מ ועוד שאלות לגבי תיק-השקעות-שוקולד-מריר שוק ההון 5
Y מספר שאלות לגבי תיק ל5-10 שנים הקרובות שוק ההון 10
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ כמה שאלות לגבי קרנות סל שוק ההון 0
A שאלות לגבי קרן השתלמות ופנסיה ומעבר לחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T שאלות לגבי מניות SPAC שוק ההון 1
ד שאלות בסיסיות לגבי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S שאלות לגבי קרן השתלמות IRA + שאלות על INTERACTIVE BROKERS דרך מיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y שאלות לגבי קופת גמל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
tomchoook כמה שאלות בסיסיות לגבי IRA שוק ההון 12
H שאלות תם לגבי ira שוק ההון 5
A שאלות לגבי הקצאת תיק השקעות שוק ההון 4
A מספר שאלות לגבי קרן פנסיה\קופת גמל צרכנות פיננסית 2
R מספר שאלות לגבי תיק ממוסה ותיק פטור מס. שוק ההון 10
4 כמה שאלות לגבי השקעה בזהב דרך ETF (וכמה ספציפיות לגבי ZGLD) שוק ההון 11
O דעתכם על תיק השקעות ראשון + שאלות לגבי חלקו הסולידי + שיקולי ברוקר,IRA שוק ההון 2
D שאלות לגבי דוח שנתי לשכיר (טופס 1301 ונספחיו) מיסים 2
B 2 שאלות - לגבי בית השקעות ולגבי אופציות שוק ההון 7
S שאלות לגבי חיסכון לטווח קצר, תיק מנוהל וחיסכון בכללי שוק ההון 0
ז שאלות לגבי יציאה לפנסיה, הלכה למעשה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
V שאלות לגבי טופס 161א צרכנות פיננסית 6
Y שאלות לגבי ההשקעה באמצעות IB שוק ההון 52
T שאלות לגבי בחירת קרן נאמנות שוק ההון 0
ה שאלות לגבי מהות עבודה כמתכנת אוף טופיק 48
Ben Dover מספר שאלות טכניות לגבי IRA שוק ההון 11
הדב מספר שאלות, לגבי המיקרו בהשקעות ודברים נוספים שוק ההון 10
V שאלות לגבי תיק ראשון שוק ההון 7
Y מתחיל, קצת שאלות לגבי השקעות ועתיד השוק שוק ההון 7