• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות בנושא קופת גמל להשקעה

טומי

משתמש סולידי
דירוג
20
1. האם העובדה שמסלול מחקה מדד S&P קיים כמדומני רק ב אי בי אי הופך אותו לאטרקטיבי משאר המתחרים?

2. האם ניתן לפתוח על שמי קופת גמל להשקעה ביותר מקופת גמל אחת?

3. האם בהינתן העובדה שפתחתי קופת גמל שכזו פאסייבת שכוללת אגחים ומניות ניתן לומר את המשפט.: " אני משקיע בשוק ההון".

4 . האם בעצם כל עובד במשק שיש לו קרן פנסיה מושקע (או כספו מושקע) בשוק ההון?

5. האם ההשקעה הכי שמרנית בשוק ההון של 100 אחוז אגח ומזומן וזהב וכו' (נכסים בעל סיכון נמוך) וללא מניות עדיין תתן לאורך שנים תשואה גבוהה יותר מפקדון פשוט בבנק?

6. האם החילוניים שבכם נוהגים לערוך קידוש בערבי שישי.?
האם במהלך הקידוש בהנחה שעושים מדברים על הנושאים הכלכליים שנידונים פה או יותר שבירת שגרה ו "סתלבט"

שבת שלום לכולם (::::::::::::

1. תבחר איזה מסלול שמתאים לך בדמי ניהול הכי נמוכים. כל השאר זה מיתוג.

2. די בטוח שכן.

3. כן.

4. כן.

5. לא בהכרח. גם אגח וגם מזומן וגם זהב כולם נכסים מסוכנים. הסיכונים שהם חשופים אליהם יכולים להיות שונים למדי.

6. חילוני / דתי זה לייבל שרירותי. בדיוק כמו האבחנה בין משקיע אקטיבי / פסיבי. מי שעושה קידוש עושה קידוש, זה לא גוזר השתייכות לחילוני/דתי, כפי שמי שמגדר מטח מגדר מטח וזה לא גוזר השתייכות למשקיע אקטיבי/פסיבי.

שאלה נוספת:
אני משקיע בקופת גמל להשקעה ב3 מסלולים.
כל מסלול מורכב מכמה שילובים(מניות ארץ, חול, אגח וכו')
האם פשוט יכלתי לבנות לי תיק כזה אם הייתי פותח חשבון השקעות?
למה בעצם זה לא עדיף ?מיסוי?דמי ניהול?

היתרון של קופת גמל להשקעה (וקופת גמל בכלל) הוא שיש פטור ממס רווחי הון במידה ואתה מושך את הכסף כקצבה לאחר גיל הפרישה (אם תמשוך קודם לכן אז כן תשלם מס). בתיק השקעות רגיל אין פטור כזה ואתה משלם מס כל פעם שאתה קונה או מוכר ני"ע. לגבי דמי ניהול זו שאלה - אם דמי ניהול שלך בגמל מאוד גבוהים, בהחלט יכול להפחית משמעותית מהתשואה, אבל אם נמוכים - אז עדיף לקבל פטור ממס רווחי הון (יש דיונים לגבי סף דמי הניהול שמשתלמים או לא). בגדול - אם אתה מחפש חסכון לטווח הרחוק (פנסיה) - אז להשקיע בגמל או פנסיה. אם כבר יש לך קרנות פנסיה/גמל והשתלמות אז לפתוח תיק השקעות.
לגבי השאלה הראשונה - תלוי.. אם אתה במסלולים פסיביים מחקי מדד אז כן, אתה יכול לקנות קרנות מחקות על אותם מדדים בתיק השקעות. אם קופת גמל אקטיבית אתה לא יודע בדיוק במה משקיעה ואיזה מניות בוחרת, כך שלא תוכל לחקות אותה ע"י פתיחת תיק השקעות.

@ayeletavr@

תודה רבה
בהנחה שהיתרון של פטור על מס רווח הון מתבטל.?אני משקיע 15 שנה לערך.. עד גיל 45
אז בעצם במצב כזה מתבטל היתרון היחסי של קופת גמל.?

שאלה נוספת: מה ההבדל בין פתיחת תיק השקעות וקניית מדדים מחקי מניות ואגחים(כמו אס אנד פי 500 וחקה תא 100)
לבין רכישת VTI ודומיו
??

@ayeletavr@

תודה רבה
בהנחה שהיתרון של פטור על מס רווח הון מתבטל.?אני משקיע 15 שנה לערך.. עד גיל 45
אז בעצם במצב כזה מתבטל היתרון היחסי של קופת גמל.?

שאלה נוספת: מה ההבדל בין פתיחת תיק השקעות וקניית מדדים מחקי מניות ואגחים(כמו אס אנד פי 500 וחקה תא 100)
לבין רכישת VTI ודומיו
??
א. יש שיקולים לכאן ולכאן - בהנחה שמוציאים מהמשוואה את היתרון של פטור ממס רווי הון (שזה יתרון משמעותי מאוד), יתרונות נוספים לקופת גמל להשקעה - אם מושכים את הכסף כקצבה לאחר גיל פרישה מקבלים פטור גם ממס הכנסה. אם מושכים כסף לפני גיל פרישה משלמים 25% מס על הרווח הריאלי, בדומה למיסוי של תיק השקעות רגיל. בקופ"ג רגילה (לא להשקעה) גם ההפקדות השוטפות לאורך השנים מוכרות לך לצורכי מס, בניגוד להפקדות לתיק השקעות רגיל. עוד יתרון של קופ"ג - בהנחה שהיא לא IRA, אז מישהו אחר מנהל את כספך ואתה לא מסתמך רק על שיקול דעתך ונסיונך (או חוסר נסיונך) בניהול תיק השקעות. כלומר אם תעשה טעויות עקב חוסר נסיון אתה יכול למצוא את עצמך ללא חסכון פנסיוני כלל...לכן אישית למשל אני נמנעת מלפתוח את כל הקרנות IRA כי לא סומכת מספיק על עצמי. עוד יתרון לגמל מבחינתי לפחות (יש שיראו בו חסרון) - אם אתה רוצה לפדות את הכסף לפני פרישה אתה משלם קנס גבוה מאוד (נדמה לי כשליש מסכום הצבירה). הכוונה בגמל רגילה ולא בהשקעה, שם כן אתה יכול להנזיל את הכסף מתי שתרצה. כך, אני שמה כספים בקופ"ג רגילה ויודעת ש"אסור לי לגעת בהם". כלומר בשום מצב לא הורסת לעצמי את החסכון הפנסיוני.
ב. לא מתמצאת בקרנות אמריקאיות אבל יש פה מלא חומר בנושא :)

לבין רכישת VTI ודומיו
??
אם כוונתך להבדל בין קרנות ישראליות מחקות לבין קרנות של וואנגרד (למשל): ההבדל הוא שעם הישראליות לא צריך להמיר מט"ח בשביל הרכישה, לא תצטרך לפתוח חשבון בברוקר דוגמת IB (בהנחה ואף אחד כאן לא קונה קרנות זרות דרך בנק/בית השקעות ישראלי כי העלויות אדירות), ולא תהיה חשוף לענייני מס ירושה שחלים על נכסים אמריקאים. אם אני מבין נכון, גם טיפול שוטף בענייני מסים פשוט יותר בעבודה דרך ברוקר ישראלי. מצד שני לקרנות הזרות יתרונות רבים שנידונו לאחרונה למשל כאן: http://www.hasolidit.com/kehila/threads/אמ-לק-לבחירת-הקרנות-בפלח-המנייתי.4814/

קודם כל תודה.
אני מרגיש שבעקבות העובדה שקופת גמל להשקעה מיועדת לטווח הבינוני , איבדתי את היתרון היחסי של המוצר.

מה מומלץ לבחור שרוצה להתחיל להשקיע , באופן פאסיבי , בקרנות מחקות מדד ?
פשוט לפתוח חשבון השקעות באחד מן בתי ההשקעות(ולא קופת גמל) - ולרכוש למשל מחקה S&P ו MSCI. וכו'.. כל הקומבינציות שמופיעות בפוסט של 25 תיקים?זה בעצם IRA.?
להחליט על המשקלים של כל חלק ופשוט לאזן כל תקופת זמן?

או שבעצם כל הדיבור פה בפורום מתייחס יותר ל IRA בקרנות השתלמות?(מוצר שאין לי)

או שאני כבר מבולבל לגמרי.
HELP

אם אני מבין נכון, גם טיפול שוטף בענייני מסים פשוט יותר בעבודה דרך ברוקר ישראלי.
נכון באותה מידה גם לETFים זרים.

או שבעצם כל הדיבור פה בפורום מתייחס יותר ל IRA בקרנות השתלמות?
מדברים כאן גם על חשבון חייב במיסים (חשבון רגיל בבית השקעות) וגם על חשבונות פטורים (חלקם בIRA).
למרות ההבדלים הגדולים, גישת ההשקעות הכללית הינה זהה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
B מספר שאלות בנושא ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z כמה שאלות בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
deussex שאלות בנושא IB והעברת ניירות שוק ההון 24
S שאלות בנושא קרן השתלמות IRA ואלטרנטיבות ראויות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
F שאלות בנושא מסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
ת שאלות בנושא משכנתא נדל"ן 7
D שאלות בנושא פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
N שאלות בנושא חוזים עתידיים ואגרות חוב שוק ההון 6
ע שאלות בנושא חל"ת אוף טופיק 4
א שאלות בנושא השקעת נדל״ן בחו״ל נדל"ן 100
Z 2 שאלות בנושא NTR מיסוי דיבידנד במקור על ידי ארה"ב 25% או 30%? מיסים 3
E כמה שאלות בנושא ניוד תיק לIB והוספת כסף (לא שלי) לחשבון שוק ההון 4
Odnight מקבץ שאלות בנושא קרנות נאמנות מחקות שוק ההון 32
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
E שאלות של מתחילים בנושא נדל"ן נדל"ן 24
A מספר שאלות בנושא אג"ח וETF דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 0
A שאלות בנושא קניית קרנות סל או קרנות מחקות. שוק ההון 5
J שאלות בנושא ברוקר זר/ישראלי שוק ההון 12
G שאלות בנושא ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 30
S שאלות בנושא תעודות סל אג"ח שוק ההון 3
G שאלות בנושא אג"ח שוק ההון 21
ק מספר שאלות בנושא VTI/VQUS שוק ההון 12
E שאלות בנושא פתיחת קרן השתלמות שוק ההון 17
Cfy מקבץ שאלות בנושא קרנות השתלמות שוק ההון 13
תמר שאלות בנושא קרן השתלמות וקרנות מחקות/ תעודות סל שוק ההון 18
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33