• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית

sagrub

משתמש רשום
דירוג
0
שלום, בן 24, רווק, משכורת יציבה שתגדל בהמשך.
מתכנן לקנות דירה ראשונה להשקעה, הדגש התיאורטי הוא על התחדשות עירונית.

עד כה עיקר ה"ניסיון" שלי הוא לשמוע פודקאסט על אנשים שמספרים את הסיפורי נדלן שלהם עם כל מיני טיפים ברשת
ובעיקר בעיקר קריאה ברשת איפה שאפשר.

לאחרונה התחלתי להנעל על שכונה בעיר שלי שלפי התוכניות מתוכננת בה מסה נכבדת של התחדשות עירונית.

אז במהלך הדרך עלו לי כמה שאלות מפתח בכל מיני כיוונים
1. מה לדעתכם האנשי מקצוע שחייב לעבור דרכם לפי שרוכשים דירה להשקעה כזו?

2. האם אתם מכירים מקור מומלץ לקרוא בו על מה שמסביב להתחדשות עירונית, על השלבים וכל ההיתרים עם המילים הקטנות, ועל האפשרויות ונקודות שצריכות להדליק לי נורת אזהרה לפני קנייה

3. באילו כלים (או יועצים/אנשי מקצוע) נהוג להשתמש כדי להעריך כדאיות של רכישה כזו?

מניח שיעלו לי עוד שאלות בנושא אבל אשמח לכל מקור מידע מומלץ לא משנה קריאה או שמיעה כדי ללמוד ולהעמיק עד כמה שאפשר.
גם מקורות שיש בהם מסע דרך של קניה בסגנון מא' עד ת' יכול לעזור מאוד

תודה רבה

נערך לאחרונה ב:
לא נתקלתי במקור אחד שיכול לכסות את התחום הזה.
לדעתי, כדי להתחיל לקבל מושג צריך להבין שזה לוקח זמן לקרוא את התיאוריה וחייבים גם לקפוץ למים בשביל הפרקטיקה.

אתה יכול להתחיל בכך שתגיד על איזה אזור השקעה חשבת, למה דווקא את האזור הזה, מה גרם לך להגיע למסקנה שזה אזור נכון להשקעה.
טווח השקעה, מטרה.

עו"ד מקרקעין/נדל"ן חובה
אולי שמאי כדי שבטעות לא תשלם מעל מחיר שוק, למרות שאתה יכול ללמוד את זה , יש מספיק הסברים על כך. בנוסף, ללכת ולראות הרבה נכסים באזור הרלוונטי. כך תקבל מושג. כמובן שצריך לבדוק דברים נוספים כמו נסח טאבו, חריגות בנייה, בעיות רישום שונות, בדיקת המוכרים ועוד.
משא ומתן.

תודה רבה על התשובה
בגדול חשבתי על שכונת קריית נורדאו בנתניה
אשמח לשמוע התנגדויות וחסרונות למי שמכיר את השכונה

ממה שאני חשבתי
יתרונות
- בראש ובראשונהתנופת התחדשות עירונית בשכונה שמורכבת מבנינים מאוד ישנים, כולל תוכנית מתאר שנראית די מסודרת מהמעט שאני מבין
יש כמה פרויקטים די גדולים שנראה שאושרו, בעיקר ראיתי את של אפריקה ישראל (כמובן שאין לי מושג מה בדיוק ההסכמים ומה קיבלו הדיירים)
- קרבה לדרום העיר לשכונות מבוססות (פולג מצד אחד ואגמים מצד שני) וליציאה מהעיר לכיוון תל אביב ובנוסף לרחוב הראשי שממנו כמעט כל הקווים הבינעירוניים עוברים, בנוסף קרבה יחסית לתחנות רכבת
- אני רואה את נתניה כעיר שבשנים הקרובות מרכזי התעסוקה המרכזיים בתל אביב והרצליה יזלגו החוצה, בין היתר לנתניה, רואים שיש תנופת בנייה של משרדים ואיזורי תעסוקה

ברור לי שיש גם חסרונות
- השכונה במעמד סוציו אקונומי נמוך
- אולי כרגע זה זמן קצת מאוחר להשקיע שם בגלל שלפי המחירים שכרגע בעיניי הלא מקצועיות לא נראים הכי אטרקטיביים נראה שהרבה שמשקיעים ומתווכים יושבים על השכונה
(אני אכניס כאן שמה שהכי קשה לי הוא להבין האם נכס שווה את המחיר שדורשים עליו, איך עושים את החישובים וההערכות האלו)

אשמח לשמוע עוד חסרונות ממי שמכיר את השכונה וגם ממי שלא מכיר ובכללי על טיפ בנושא יעזור

גדלתי באזור ואכן המיקום מאוד הסטרטגי.
דירת 4 חדרים חדשה בשכונה של קבוצת יובלים משווקת ב2.35מיליון בפריסייל, אז זה מלמד משהו על הפוטנציאל.
לפי המחירים שכרגע בעיניי הלא מקצועיות לא נראים הכי אטרקטיביים נראה שהרבה שמשקיעים ומתווכים יושבים על השכונה
(אני אכניס כאן שמה שהכי קשה לי הוא להבין האם נכס שווה את המחיר שדורשים עליו, איך עושים את החישובים וההערכות האלו)
לפי מכירות דירות דומות באזור. זה כמובן קשה כי אין 2 דירות זהות לחלוטין אבל רק ככה אפשר לקבל תחושה

תודה על התשובה, אבדוק את המחירים של עסקאות באיזור
שאלה נוספת,
עד כמה זה לגיטימי להתקשר לחברות בניה כמו אלקטרה ישראל או קבוצת יובלים וכו' שמשווקות פרויקטים של התחדשות עירונית, כדי לדעת מה ואיפה הפרויקטים הבאים שלהם? שאולי עדיין לא הגיעו לפריסייל.
בנוסף עד כמה המדור של התחדשות עירונית בעירייה ירצה לתת לי מידע?
בכללי אשמח להבין את הflow של איך בניין מגיע להתחדשות עירונית, מה השלבים שעוברים, באיזה שלב המחירים מתחילים לקפוץ, ומה רמת הסיכון בכל שלב שכלום לא יצא לפועל?

עד כמה זה לגיטימי להתקשר לחברות בניה כמו אלקטרה ישראל או קבוצת יובלים וכו' שמשווקות פרויקטים של התחדשות עירונית, כדי לדעת מה ואיפה הפרויקטים הבאים שלהם? שאולי עדיין לא הגיעו לפריסייל.
מאוד לגיטימי. הרבה חברות מחלקות את המידע באתר שלהם לפרויקטים "בשיווק" ו"בתכנון" או פרויקטים עתידיים. אפשר להתקשר ולהתעניין.

תודה על התשובה, אבדוק את המחירים של עסקאות באיזור
שאלה נוספת,
בנוסף עד כמה המדור של התחדשות עירונית בעירייה ירצה לתת לי מידע?
בכללי אשמח להבין את הflow של איך בניין מגיע להתחדשות עירונית, מה השלבים שעוברים, באיזה שלב המחירים מתחילים לקפוץ, ומה רמת הסיכון בכל שלב שכלום לא יצא לפועל?
לכל עירייה שמכבדת את עצמה, יש אתר אינטרנט שבו אתה יכול לראות את הבקשות להיתרים.
תעבור רחוב , רחוב ואז תראה אם הגישו בקשה להיתר חדש. ( התחדשות עירונית וכדומה )

בתור אחד שצלל לנתניה בתקופה האחרונה, להלן סקירה קצרה, אבל לפני כן חשוב לדבר באותה השפה בכדי להשוות תפוחים לתפוחים (גילוי נאות - החלטתי לא להשקיע בנתניה):
מחיר תמיד כדאי לדבר במחיר למ"ר - כמובן זה תלוי בקומה, בכיווני אויר, הצמדות וכו' - אבל נותן בסיס נח להשוואה - החישוב מחיר הדירה \ (שטח עיקרי + חצי שטח מרפסת)
התחדשות עירונית - הריסה ובנייה. לא חיזוק מבנים. פרוייקטי חיזוק זולים בעד 20% מאחרים.
צפי סיום של כל המרחב

מסביר
בנתניה יש תנופת בנייה מטורפת. יש לא מעט איזורים שברחו עם המחירים למעלה בעוד שאחרים עדיין בטווח הסביר
שתי מגמות מהים באיזור בארי, לדוגמא, אזורים שפתחה את השיווק של פרוייקט בארי, המחירים סבירים 4 חד ב 21 אשח למר, 5 ב 18 אשח למר
אפריקה שיותר קרובים לים, אבל עדיין בצפון בשכונה שתישאר ללא פיתוח מסיבי במחירים של 24 אשח למר.
בפארק הים, מרכז העיר קרוב לטיילת יש לא מעט פרוייקטים ב 21אשח למר, הבעייה שאין דירות קטנות, דבר שמציב מחירים התחלתיים יקרים לדירה.
בצפון החדש, איזור איינשטיין, המחירים גם במרחב ה 21 - 23.
שיכון ובינוי באגמים גם 23 אשח למר
ועוד ועוד ועוד
מכאן אתה צריך להחליט אם הפרוייקט בנורדאו אטרקטיבי או לא.

מסביר למה החלטתי לוותר על נתניה, יקח לתשתיות זמן להדביק את קצב הבנייה בנוסף זה שהיא לא חלק מפרוייקט הרכבת הקלה יצור עומסי תנועה שירתיעו הגירה מהמרכז.
בטווח הארוך, בהנחה שיפתחו צירים חדשים ויתגברו נתצים, כנראה שהמחירים יעלו
בהצלחה

טוב אז קפצו לי קצת שאלות, אני מתנצל אם הם קצת של מתחילים מידי, אבל חייב להתחיל ממשהו
ישנתי היום לקרוא את תוכנית המתאר שפורסמה לשכונה שאני מתעניין בה.
לפי מה שאני מבין, מה שקרה פה זה חלוקה לאיזורים שרואים בהם חשיבות יותר רבה להתחדשות, וקבעה את ה"גבולות" והתנאים לכל מתחם בנפרד.
מכאן הכדור ביד של התושבים?
אז איך נוצרים פרויקטים כמו זה, שנראה כאילו לא בדיוק שאלו את התושבים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
Z כמה שאלות בנוגע לדו"ח שנתי מיסים 2
D שאלות בנוגע לפנסיה וביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
K שאלות בנוגע לניהול סיכונים התפתחות אישית 7
TheOneTech שאלות בנוגע להליכים אחרי פטירת בן אדם אוף טופיק 12
G שאלות בנוגע להתנהלות מול קרן פנסיה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17
A שאלות טכניות בנוגע לקרנות ישראליות חשופות למטח שוק ההון 2
L כמה שאלות בנוגע לקרנות מחקות שוק ההון 7
A 2 שאלות בנוגע לאפיקי השקעה ״בטוחים״ שוק ההון 5
Almoni שאלות בסיסיות בנוגע להשקעה בקרנות מחקות בארץ שוק ההון 5
M כמה שאלות בסיסיות בנוגע למיסוי צרכנות פיננסית 3
מ שאלות בנוגע לפנסיה וקרן השתלמות שוק ההון 1
W שאלות בנוגע להפסדי הון ומגן מס שוק ההון 5
A כמה שאלות בנוגע לקרן השתלמות IRA שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע שאלות בנוגע לעלות ילדים צרכנות פיננסית 21
B מספר שאלות בנוגע לסיכונים אשמח לעזרה שוק ההון 7
O מספר שאלות בנוגע למסחר עם Interactive Brokers. שוק ההון 55
O מספר שאלות בנוגע למיסוי. שוק ההון 1
D שאלות בנוגע להתחלת מסחר שוק ההון 7
G מספר שאלות בנוגע לקרן פנסיה חדשה. צרכנות פיננסית 7
מ כמה שאלות בנוגע לתיק ראשון עם סכום גדול שוק ההון 22
G שאלות בסיסיות בנוגע למעבר לקופת השתלמות בניהול עצמי צרכנות פיננסית 2
לא חשוב שמות שאלות בנוגע לאסטרטגית איזון מחדש שוק ההון 27
לא חשוב שמות שאלות בנוגע לפלח המנייתי בתיק השקעות שוק ההון 60
לא חשוב שמות שאלות בנוגע לפלח הזהב בתיק שוק ההון 42
O שאלות בנוגע לגרעונות תקציביים וחובות לאומיים אוף טופיק 3
F כמה שאלות בנוגע לקרן פנסיה במקרה של מוות צרכנות פיננסית 1
C מספר שאלות בנוגע לחשבון IB חדש שנפתח שוק ההון 2
tpr שאלות בנוגע לפנסיה מוקדמת / רמת חיסכון נוכחית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 43
E 2 שאלות בנוגע להשקעה (נטרול מטבע חוץ & ואנגארד) שוק ההון 7
לא חשוב שמות שתי שאלות קיומיות בנוגע לפנסיה אוף טופיק 2
R שאלות בנוגע לק. פנסיה וק. השתלמות צרכנות פיננסית 0
לא חשוב שמות שאלות בנוגע לתרפיה, רגיעה וניקוי נפשי. אוף טופיק 14
G שתי שאלות בנוגע לקופות גמל להשקעה שוק ההון 5
A כמה שאלות בנוגע למעבר מתיק ממוסה לקרן השתלמות IRA שוק ההון 5
M שאלות בנוגע לקרן השתלמות שוק ההון 11
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12

נושאים דומים