• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

שאלה לגבי ריבית דריבית

PassiveInvest

משתמש ותיק
דירוג
97
לא כל כך הבנתי את עניין הריבית דריבית.
לפי הבנתי היבשה, קניתי מוצר ב 100$ כעבור שנה הוא עלה ב - 5% ועכשיו שווה 105 שקלים.
כעבור עוד שנה הוא עלה בעוד 5% וכרגע שווה 110.25 ש"ח וכן הלאה וכן הלאה.
למה זה אמור לעניין אותי שיש פה ריבית דריבית?
אני רואה נטו את הרווח הסופי שלי שהוא מחיר המניה בעוד 10 שנים פחות מחיר המניה שקניתי אותו, סה טו.
מה אכפת לי מהריבית דריבית הזאת?
קניתי ב 100$ היום, עוד 10 שנים שווה 130$ זהו הרווחתי מקסימום 30$ (בהנחת אינפלציה 0 אבל עזבו)
מה זה כל המשחק הזה של ריבית דריבית?
סורי על השאלה של מתחיל, אני פשוט לא מצליח להבין מה קורה פה

המאמין

משתמש סולידי
דירוג
20
לא כל כך הבנתי את עניין הריבית דריבית.
לפי הבנתי היבשה, קניתי מוצר ב 100$ כעבור שנה הוא עלה ב - 5% ועכשיו שווה 105 שקלים.
כעבור עוד שנה הוא עלה בעוד 5% וכרגע שווה 110.25 ש"ח וכן הלאה וכן הלאה.
למה זה אמור לעניין אותי שיש פה ריבית דריבית?
אני רואה נטו את הרווח הסופי שלי שהוא מחיר המניה בעוד 10 שנים פחות מחיר המניה שקניתי אותו, סה טו.
מה אכפת לי מהריבית דריבית הזאת?
קניתי ב 100$ היום, עוד 10 שנים שווה 130$ זהו הרווחתי מקסימום 30$ (בהנחת אינפלציה 0 אבל עזבו)
מה זה כל המשחק הזה של ריבית דריבית?
סורי על השאלה של מתחיל, אני פשוט לא מצליח להבין מה קורה פה
אם הנחת 100 שקל עם ריבית של 10 אחוז לשנה, בלי ריבית דריבית (מה שקורה פעמים רבות בנדל"ן) יהיה לך אחרי עשר שנים 200 שקל.
אם אתה עושה את אותו דבר עם ריבית דריבית, הרי שבסוף התקופה תגיע ל260
זה כל ההבדל

PassiveInvest

משתמש ותיק
דירוג
97
אם הנחת 100 שקל עם ריבית של 10 אחוז לשנה, בלי ריבית דריבית (מה שקורה פעמים רבות בנדל"ן) יהיה לך אחרי עשר שנים 200 שקל.
זה כל ההבדל
זה כל ההבדל

אוקיי, הבנתי תודה רבה לך.
יש לי עוד שאלה קטנה, לא רוצה לפתוח פוסט חדש אז אולי אפתח פה,

הרבה פכמים מדברים על השקעה במדדים, אני רואה לדוגמא את הנייר VT,
כשאני לוקח את הגרף אחורה עד הסוף רואה שב 27 יוני 2008 הוא היה שווה 49.5$, והיום אחרי כל הירידות שווה 57$.
זאת אומרת שבן אדם שהשקיע כסף חודש בחודשו (או קבעון ברבעון) לפי שיטת ההשקעה הפאסיבית, -יכול מאד להיות שתקזז היום והגיע למצב שהוא אפילו מופסד. ואנחנו מדברים כבר על תקופה של 12 שנים.
אני אומר שיכול מאד להיות שהפסיד כי הרבה מההפקדות הן בתקופה שהערך היה מעל 57$ כלומר איזה 7 שנים שהפקיד והפקיד.
כיום, הכל הלך לפח, זאת אומרת שאחרי 12 שנה( שזה טווח השקעה בינוני) בן אדם מגיע למצב שלא ראה שקל.
אני מבין שיש פה לקיחת סיכונים ואף אחד לא מבטיח שארוויח, אבל אני באמת לא מבין, אם יודעים שכל פעם יש תיקון כזה כמו שקורה היום בגלל הנגיף, פעם בכמה שנים, למה שארצה להשאר באש ובמים עם המניות שלי?
אני מרגיש כאילו משחקים פה על משחק סכום 0, משקיעים משקיעים משקיעים בסוף חוזרים לאותה נקודה, אז יופי "הרווחנו" והגענו ל 80$, אבל לא מכרת, לא נהנת מהכסף, סתם רווח על הנייר, עוד כמה שנים תגיע שוב פעם לנקודת האפס.
אני מקווה שאני ברור,
מה הטעם בלגלגל סלע ענק במעלה הר רק כדי להגיע לפסגה ולצפות בו נופל חזרה למטה? (סיזיפוס)

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
10,149
כיום, הכל הלך לפח, זאת אומרת שאחרי 12 שנה( שזה טווח השקעה בינוני) בן אדם מגיע למצב שלא ראה שקל.
תחזור על הבדיקה הזו, אבל עם תאריכי התחלה וסיום אחרים. תעשה את זה כמה פעמים. ואז תבין מה המשמעות של רווח וסיכון.

PassiveInvest

משתמש ותיק
דירוג
97
תחזור על הבדיקה הזו, אבל עם תאריכי התחלה וסיום אחרים. תעשה את זה כמה פעמים. ואז תבין מה המשמעות של רווח וסיכון.

עשיתי ממש בדיקה שטחית ולא מעמיקה יותר מדי.
אשמח לדעת אם יש כלי נוח לעושות את הבדיקה הזאת שמתחשב גם בשקלול הדיבידנדים?
תודה רבה על התשובות שלכם

klayhamn

משתמש בכיר
דירוג
1,515
הנה תרגיל בשבילך -

התבונן בגרף ההיסטורי של מדד S&P500 (מותאם אינפלציה)
ונסה לראות כמה תקופות אתה יכול לזהות (תקופה היא נקודת התחלה + נקודת סיום כלשהי) בנות יותר מ-10 שנים, שבהן נקודת הסיום נמוכה יותר מנקודת ההתחלה.
לאחר מכן עשה אותו דבר עם 20 שנים ועם 30 שנים.

https://www.macrotrends.net/2324/sp-500-historical-chart-data

real12

משתמש סולידי
דירוג
17
זה כל ההבדל
לא הבנתי מה ההבדל בין נדל"ן לבין מניות. בוא נוציא את עניין הדיבידנדים לצורך העניין, איפה ישנה ריבית דריבית בין הקנייה למכירה? ואיפה ישנם הבדלים בין דירה לבין מניה?

קנית דירה ב-100 ש"ח ומכרת אותה לאחר שנה ב-300 ש"ח, הרווחת 200 ש"ח.

קנית מניה ב-100 ש"ח ומכרת אותה לאחר שנה ב-300 ש"ח, הרווחת 200 ש"ח.

מה ההבדל?

Shadows

משתמש ותיק
דירוג
185
לא הבנתי מה ההבדל בין נדל"ן לבין מניות. בוא נוציא את עניין הדיבידנדים לצורך העניין, איפה ישנה ריבית דריבית בין הקנייה למכירה? ואיפה ישנם הבדלים בין דירה לבין מניה?

מה ההבדל?
ההבדל הוא לא במכירה אלא בהשקעה שלך בכל רגע נתון. בכל ששווי המנייה עולה + דיבידנדים, הכסף הזה נשאר להיות מושקע וגם הוא מניב לך ריבית - להלן ריבית דריבית.
בנדל"ן אתה מקבל דמי שכירות חודשיים. מה אתה עושה עם הכסף הזה? הכסף הזה לא מושקע, אתה לא יכול לקנות נדל"ן בשווי דמי שכירות חודשיים ולעשות על זה תשואה.

אם אתה עושה 7% תשואה בנדל"ן ובמניות (נניח שכל אחד נקנה במליון ש"ח), אחרי שנה הרווחת 70 אלף ש"ח בכל אחד מהם. בשנה שאחרי, בעוד שהנדל"ן יניב עוד 70 אלף ש"ח, המניות שלך בשווי 1070000 ש"ח שלך יניבו לך 74900 ש"ח.

real12

משתמש סולידי
דירוג
17
ההבדל הוא לא במכירה אלא בהשקעה שלך בכל רגע נתון. בכל ששווי המנייה עולה + דיבידנדים, הכסף הזה נשאר להיות מושקע וגם הוא מניב לך ריבית - להלן ריבית דריבית.
בנדל"ן אתה מקבל דמי שכירות חודשיים. מה אתה עושה עם הכסף הזה? הכסף הזה לא מושקע, אתה לא יכול לקנות נדל"ן בשווי דמי שכירות חודשיים ולעשות על זה תשואה.

אם אתה עושה 7% תשואה בנדל"ן ובמניות (נניח שכל אחד נקנה במליון ש"ח), אחרי שנה הרווחת 70 אלף ש"ח בכל אחד מהם. בשנה שאחרי, בעוד שהנדל"ן יניב עוד 70 אלף ש"ח, המניות שלך בשווי 1070000 ש"ח שלך יניבו לך 74900 ש"ח.
שוב, כמו שכתבתי קודם, נוציא לצורך העניין את הדיבידנדים מההשוואה (הרי לא כל מניה מציעה דיבידנדים) ונשתמש בדוגמא שהבאת:

אתה כתבת:" בכל ששווי המנייה עולה + דיבידנדים, הכסף הזה נשאר להיות מושקע וגם הוא מניב לך ריבית - להלן ריבית דריבית".

עכשיו תחליף במשפט שלך את המילה "מניה" במילה "דירה" ותוריד את ה-"+דיבידנדים".

מה ההבדל? למה אי אפשר לומר זאת על דירה?

Shadows

משתמש ותיק
דירוג
185
שוב, כמו שכתבתי קודם, נוציא לצורך העניין את הדיבידנדים מההשוואה (הרי לא כל מניה מציעה דיבידנדים) ונשתמש בדוגמא שהבאת:

אתה כתבת:" בכל ששווי המנייה עולה + דיבידנדים, הכסף הזה נשאר להיות מושקע וגם הוא מניב לך ריבית - להלן ריבית דריבית".

עכשיו תחליף במשפט שלך את המילה "מניה" במילה "דירה" ותוריד את ה-"+דיבידנדים".

מה ההבדל? למה אי אפשר לומר זאת על דירה?
כי אין לך ריבית על שכר הדירה

real12

משתמש סולידי
דירוג
17
יש לך תשואה
ויש לך תשואה גם על דירה.

כל עוד המניה שקנית לא מחלקת דיבידנדים, אין טיפת הבדל בינה לבין קניית דירה בכל הקשור לריבית דריבית. או במילים אחרות, אין דבר כזה ריבית דריבית על מניות בלי דיבידנדים.

klayhamn

משתמש בכיר
דירוג
1,515

מה ההבדל?

ההבדל הוא שכשמספרים לך שמחיר המניה עלה ב-10% בשנה הראשונה להשקעה שלך,
ואז מספרים לך שהוא עלה בעוד 10% בשנה השניה להשקעה שלך -

אז אתה יודע שהעליה הנוספת ב-10% היא ביחס לערך שהיה בסוף השנה הראשונה

בדוגמא הספציפית של הנדל"ן שהביאו פה - הריבית יכולה להיות על *ערך ההשקעה המקורי* מבלי "להצטבר".

ואז אם נניח השקעת מליון ש"ח בקניית דירה והשכרת אותה באופן שהניב לך "3% תשואה" בכל שנה (רק מהשכרה),
ונניח לצורך העניין שאנחנו מניחים שמחיר הדירה בשוק לא השתנה והיא עדיין שווה מליון (ונתעלם גם מהאינפלציה),
אז בכל שנה אתה תקבל 3% ממליון,
אבל בשנה השניה אתה לא תקבל 3% גם על ה-3% שקיבלת בשנה הראשונה

אני באמת ובתמים לא מצליח להבין איך אנשים מסתבכים עם זה.

אין "ריבית" על מניות, יש תשואה.
ריבית יש במכשירים פיננסיים מאוד ספציפיים כמו הלוואות.
ריבית היא *חוב*,
תשואה היא בסך הכל עליה בערך.

אכן, אין "ריבית" וגם לא "ריבית דריבית" על מניות, משום שמניות הן בסך הכל אחזקה (יחסית) בחברה.
יש תשואה, ויש דיבידנדים, וזהו.

כשמדברים על "ריבית דריבית" בהקשר של מניות הכוונה היא ל-"אפקט ריבית דריבית" - כלומר, סתם דרך חשבונאית שרירותית להסתכל על זה. זה באמת חסר משמעות ולא מעוגן באיזושהי מציאות פיננסית.
הסיבה לדרך ההסתכלות הנפוצה הזו היא כי נוטים לחלק את המסחר בבורסה לתקופות - ימים, שבועות, רבעונים, שנים, ולמדוד "שינוי" לפי קבועי זמן אלה ---
למרות שהמסחר עצמו נעשה באופן רציף לגמרי - ויחידת הזמן הקטנה ביותר של מסחר היא משהו כמו חלקיק שניה.

והיות ואנשים מודדים שינויים נניח בשנים, אז נוח יותר לומר ש-"אם כל שנה שוק המניות עולה ב-7%, אז בחישוב של ריבית-דריבית - תגיע ל-X% תשואה אחרי 10 או 20 שנה"
כאמור, סתם דרך שרירותית להסתכל על זה.
אפשר באותה מידה פשוט לומר בכמה עולה השוק בממוצע ב-10 שנים או ב-20 שנה בלי התרגיל הזה.

נערך לאחרונה ב:

real12

משתמש סולידי
דירוג
17

בדוגמא הספציפית של הנדל"ן שהביאו פה - הריבית יכולה להיות על *ערך ההשקעה המקורי* מבלי "להצטבר".

ואז אם נניח השקעת מליון ש"ח בקניית דירה והשכרת אותה באופן שהניב לך "3% תשואה" בכל שנה (רק מהשכרה),
ונניח לצורך העניין שאנחנו מניחים שמחיר הדירה בשוק לא השתנה והיא עדיין שווה מליון (ונתעלם גם מהאינפלציה),

ריבית היא *חוב*,

נראה לי שהתבלבלת. זה בדיוק מה שאני אומר - שאין דבר כזה ריבית על מניות. יש עלייה בערך.

התשואה החודשית היא לא רלוונטית לצורך הדיון. השאלה היא האם יש ריבית דריבית על רווח ממכירת מניה (שלא חילקה דיבידנדים) או ממכירת דירה. והתשובה בשני המקרים, היא שאין!

real12

משתמש סולידי
דירוג
17

ריבית היא *חוב*,

אכן, אין "ריבית" וגם לא "ריבית דריבית" על מניות, משום שמניות הן בסך הכל אחזקה (יחסית) בחברה.
יש תשואה, ויש דיבידנדים, וזהו.

כשמדברים על "ריבית דריבית" בהקשר של מניות הכוונה היא ל-"אפקט ריבית דריבית" - כלומר, סתם דרך חשבונאית שרירותית להסתכל על זה. זה באמת חסר משמעות ולא מעוגן באיזושהי מציאות פיננסית.
הסיבה לדרך ההסתכלות הנפוצה הזו היא כי נוטים לחלק את המסחר בבורסה לתקופות - ימים, שבועות, רבעונים, שנים, ולמדוד "שינוי" לפי קבועי זמן אלה ---
למרות שהמסחר עצמו נעשה באופן רציף לגמרי - ויחידת הזמן הקטנה ביותר של מסחר היא משהו כמו חלקיק שניה.

והיות ואנשים מודדים שינויים נניח בשנים, אז נוח יותר לומר ש-"אם כל שנה שוק המניות עולה ב-7%, אז בחישוב של ריבית-דריבית - תגיע ל-X% תשואה אחרי 10 או 20 שנה"
כאמור, סתם דרך שרירותית להסתכל על זה.
אפשר באותה מידה פשוט לומר בכמה עולה השוק בממוצע ב-10 שנים או ב-20 שנה בלי התרגיל הזה.
אני רואה שערכת את ההודעה במקום להגיב מחדש, אז רק אציין שעכשיו אחרי העריכה שלך, אין בינינו מחלוקת.

ואגב, מסכים לגמרי שזה תרגיל ותו לא, ולדעתי הרבה מאוד נופלים בזה וחושבים שיש כאן איזה קסם מיוחד והבדל ייחודי על פני השקעות אחרות.

אפילו משתמשים בשמו של איינשטיין כחיזוק לעוצמתה של ריבית דריבית בהקשר הזה, למרות שהוא מעולם לא אמר זאת וככל הנראה זה הומצא על ידי איש מכירות שמוכר פנסיות.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
15,075
ואגב, מסכים לגמרי שזה תרגיל ותו לא, ולדעתי הרבה מאוד נופלים בזה וחושבים שיש כאן איזה קסם מיוחד והבדל ייחודי על פני השקעות אחרות.

אפילו משתמשים בשמו של איינשטיין כחיזוק לעוצמתה של ריבית דריבית בהקשר הזה, למרות שהוא מעולם לא אמר זאת וככל הנראה זה הומצא על ידי איש מכירות שמוכר פנסיות.
שיווק או לא, מי שמבין את עיקרון ריבית דריבית ירוויח (וזה לא משנה אם זה נדלן או מניות או הקמת עסק).

אתה צודק שאין הבדל בין עליית ערך של מניה לזו של דירה, מבחינת האפקט על התשואה.
יש הבדל מהותי בין דיבידנדים לשכירות, בכך שדיבידנדים אתה ישר יכול להשקיע בחזרה ולקבל עליהם תשואה מיידית. ההבדל המהותי בין דיבידנד לשכירות הוא שדיבידנד אתה מקבל בין אם החברה מחלקת אותו או לא (הדיבידנד פשוט נגרע מהתשואה השנתית של החברה), שכירות אתה צריך לעבוד בשבילה וגם לצבור כמה שנים כדי לרכוש נדלן נוסף.

אבל נעזוב שנייה בצד הבדלים בין סוגי תשואות, אני מקווה מאוד שאתה לא מציע לא להשקיע רק בגלל שריבית דריבית לא מקושר לאיינשטיין (נניח וזה נכון).

נראה לי עיקר הבעיה עם ריבית דריבית הוא שאין לאנשים סבלנות, אז הם לא זוכים לראות את התוצאה המופלאה של אותה ריבית דריבית.

naftali10

משתמש רשום
דירוג
1
אני מרגיש כאילו משחקים פה על משחק סכום 0, משקיעים משקיעים משקיעים בסוף חוזרים לאותה נקודה, אז יופי "הרווחנו" והגענו ל 80$, אבל לא מכרת, לא נהנת מהכסף, סתם רווח על הנייר, עוד כמה שנים תגיע שוב פעם לנקודת האפס.

אני חושב שהשיטה היא לא לקנות עוד ועוד מניות לתיק, להחזיק בהן ולקוות לטוב. למיטה הבנתי, המפתח הוא איזון התיק והורדה הדרגתית של הסיכון (ע"י קניית אג"ח) ככל שמתקרבים למועד השימוש בכסף (משיכת תיק ההשקעות). האיזון מבטיח שלא נקנה כשהמניות עולות בהרבה, וכן נקנה כשהמניות בשפל, והאג"חים מבטיחים תנודתיות נמוכה סמוך למימוש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O שאלה לגבי מס על ריבית בארה"ב. מיסים 21
ל שאלה לגבי קרן מחכה S&P שוק ההון 2
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
W שאלה לגבי wecheck נדל"ן 10
A שאלה לגבי דוחות כספיים שוק ההון 2
S שאלה לגבי גוגל פיננס אוף טופיק 6
H שאלה לגבי תנאי קבלה למחיר למשתכן עקב מצב מסורבל. נדל"ן 17
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
כ שאלה לגבי דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ו שאלה טכנית לגבי אג"ח ישראלית שוק ההון 12
H שאלה לגבי מארגין קול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ג שאלה לגבי זכייה בדירה בהנחה נדל"ן 3
ח שאלה לגבי השקעה בעזרת הלוואה שוק ההון 21
9 שאלה של מתחילים לגבי עמלות בהשקעה בקרן מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 9
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
M שאלה לגבי מטרייה ביטוחית וביטול קיזוז פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Itaigrin שאלה לגבי הלוואת בלון צרכנות פיננסית 2
klayhamn שאלה לגבי ETF ו-NAV שוק ההון 13
L שאלה לגבי תהליך אישור תמ"א 38/פינוי-בינוי נדל"ן 4
tomchoook שאלה טכנית לגבי קניה בלאומי טרייד ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
ת ביטוח מבנה - שאלה לגבי אמירה ששמעתי צרכנות פיננסית 1
H שאלה לגבי MSCI ACWI שוק ההון 16
W שאלה לגבי הלוואה בריבית 0 שוק ההון 24
ב שאלה לגבי סעיפי "הרווח הריאלי" בטופס 1399 - עסקת מס שבח. מיסים 1
E שאלה היפותטית לגבי חבות מס הכנסה + בט"ל למי שעובד חלק מהשנה מיסים 5
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
M שאלה לגבי מיסוי שוק ההון 6
M שאלה לגבי מינוף. נדל"ן 24
S שאלה היפותטית לגבי אבטלה אוף טופיק 7
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
A שאלה לגבי RSU ברכישת חברה שוק ההון 1
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 13
A שאלה לגבי נספח 1322 כאשר אין מכירות בשנת המס מיסים 1
עייף ומותש סעמק שאלה לגבי דמי ניהול ב s&p שוק ההון 29
S שאלה לגבי השקעה בהלוואות P2P השקעות אלטרנטיביות 6
O שאלה טכנית לגבי טופס 1301 מקוון: דיווח מס הכנסה ליחיד מיסים 1
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
ד שאלה עקרונית לגבי מינוף צרכנות פיננסית 1
C שאלה לגבי אינפלציה והיפר-אינפלציה צרכנות פיננסית 12
M שאלה לגבי חישוב מצבי בתיק ההשקעות. שוק ההון 3
Sp0 שאלה לגבי מס רווחי הון מיסים 2
D שאלה לגבי ניוד כספי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S שאלה די מעניינת לגבי הקשר בין ביטוח צד ג' לרכב לבין מינימליזם ואנטי-צרכנות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי זכויות בדירה שרשומה על זוג נדל"ן 5
R שאלה טכנית לגבי ספר פקודות פוסטים מאיכות נמוכה 0

נושאים דומים

למעלה