• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת.

matan1090

משתמש סולידי
דירוג
10
אז ככה אני בן 28 משקיע במחקה מדד פסיבי כבר שנתיים +. אני כל חודש כמו שעון שם סכון מאוד יפה של קרוב ל10 אלף בבית ההשקעות ib עושה הכל לפי הספר. הייתי לרעיונות או דרכים איך להמשיך ולהתקדם לעצמאות כלכלית בדרך אחרת. לא מבחינת חיסכון אני מרגיש שלם איתו, לא מבחינת עבודה משרה מלאה יש לי עסק שמתפתח ואני מבסוט עליו. אולי בדרכים של השקעת זמן לתמורה גבוה לדוגמא נכס דיגיטלי קורס מסויים שאפשר למכור ללא קשר לזמן שלך. או כל דרך שיכולה לקרב אותי לעצמאות כלכלית גם פעולות קטנות. בעיקר שהמשאב הוא לא דווקא כסף שאותו אני משקיע...

אז ככה אני בן 28 משקיע במחקה מדד פסיבי כבר שנתיים +. אני כל חודש כמו שעון שם סכון מאוד יפה של קרוב ל10 אלף בבית ההשקעות ib עושה הכל לפי הספר. הייתי לרעיונות או דרכים איך להמשיך ולהתקדם לעצמאות כלכלית בדרך אחרת. לא מבחינת חיסכון אני מרגיש שלם איתו, לא מבחינת עבודה משרה מלאה יש לי עסק שמתפתח ואני מבסוט עליו. אולי בדרכים של השקעת זמן לתמורה גבוה לדוגמא נכס דיגיטלי קורס מסויים שאפשר למכור ללא קשר לזמן שלך. או כל דרך שיכולה לקרב אותי לעצמאות כלכלית גם פעולות קטנות. בעיקר שהמשאב הוא לא דווקא כסף שאותו אני משקיע...
מאד קשה לענות בלי לדעת מה ההעדפות והכישורים שלך.
אם מתעלמים מאלו אז העצה הכי טובה מבחינת חיסכון היא להכנס לשותפות כלכלית עם בת זוג דומה לך ולהביא כמה שפחות ילדים לעולם

בגדול, אין הרבה מה לעשות. רק להימנע משטויות. אל תעשה את הטעות הכל כך אופיינית לגברים - קניית מכונית חדשה. יש איזה מחקר שאנשים שקונים מכוניות חדשות לאורך חייהם, הם חותכים את הפנסיה שלהם בערך בחצי.

עוד משהו שהייתי ממליץ לבחון, זה לשקול לייפסטייל של רווקות ולהתרחק מנישואין/מגורים בשותפות. אחוזי הגירושין היום גבוהים מאוד והעברות הון מהצד החזק לצד החלש בעת גירושין, נמצאות בשיא שלא נראה כמוהו בהיסטוריה האנושית. אם אתה לא ג׳ף בזוס או ביל גייטס, זה עלול לפגוע בך פיננסית אנושות. יש היום הרבה דרכים אלטרנטיביות לחיות את החיים - כולל הבאת ילדים מחוץ למסגרת מסורתית.

עוד משהו שהייתי ממליץ לבחון, זה לשקול לייפסטייל של רווקות ולהתרחק מנישואין/מגורים בשותפות.
ואם בכל זאת מתחתן: עלות של כל ילד מוערכת במליון ש"ח שמרחיקים אותך מהיעד. רק אומר.

• אהבתי
Reactions: HHH
ללמוד לעשות כמה שיותר דברים בעצמך, גם אם בהתחלה זה ידרוש המון זמן, בהמשך זה יכול להשתלם.
אתה יכול לגלות שאתה נהנה מחלק מהדברים ככה שהרווח יהיה כפול
בישול, עבודות אינסטלציה קטנות, צבע, שיפוצים קטנים בבית וכו...

עוד משהו שהייתי ממליץ לבחון, זה לשקול לייפסטייל של רווקות ולהתרחק מנישואין/מגורים בשותפות. אחוזי הגירושין היום גבוהים מאוד והעברות הון מהצד החזק לצד החלש בעת גירושין, נמצאות בשיא שלא נראה כמוהו בהיסטוריה האנושית
המלצה אלטרנטיבית עבור מי שמודאג מהנושא הנ"ל יכולה להיות למצוא בת זוג ששקולה לו יחסית מבחינה כלכלית.
חיי פרישות לא מתאימים לכל אחד...

תתחיל להתארגן המרכיבים הלא-פיננסים הכרוכים בעצמאות כלכלית.
ראה: https://www.hasolidit.com/על-דכדוך-ויודימוניה

ואם בכל זאת מתחתן: עלות של כל ילד מוערכת במליון ש"ח שמרחיקים אותך מהיעד. רק אומר.
אפשר גם לתרום זרע, אם לא בהכרח חשוב לך לגדל אותם בעצמך או אפילו להכיר אותם.
המלצה אלטרנטיבית עבור מי שמודאג מהנושא הנ"ל יכולה להיות למצוא בת זוג ששקולה לו יחסית מבחינה כלכלית.
חיי פרישות לא מתאימים לכל אחד...
לא דיברתי על חיי פרישות. אפשר לדוגמה להביא ילד לעולם עם לסבית או רווקה בת 30 ולגדל אותם בשותפות מבלי לנהל משק בית משותף. ועדיין לצאת עם מי שאתה רוצה.

אל תעשה את הטעות הכל כך אופיינית לגברים - קניית מכונית חדשה. יש איזה מחקר שאנשים שקונים מכוניות חדשות לאורך חייהם, הם חותכים את הפנסיה שלהם בערך בחצי
יש לך איזה קישור לאיזשהו מחקר הזה? נשמע ממש לא קשור. רוב האנשים הרי גם ככה חוסכים לפנסיה רק דרך הפרשה מהמשכורת.

*חייב לציין שיש לי בת זוג ואנחנו גרים ביחד ומאוד טוב לנו ביחד.
*אני לא רוצה שהכסף יהיה הדבר העיקרי אם ירגיש לי נכון ורצון להקים משפחה כסף לא יעמוד בדרכי... אבל כן רוצה לחשוב איך אני מגיע לשם גם עם משפחה.

הייתי שמח לשמוע ממכם אנשים שמשקיעים ועובדים יש עוד דרכים בהם אתם מקדמים את ההון שלכם /דרך לעצמאות כלכלית ללא השקעה כספית?

עוד משהו שהייתי ממליץ לבחון, זה לשקול לייפסטייל של רווקות ולהתרחק מנישואין/מגורים בשותפות. אחוזי הגירושין היום גבוהים מאוד והעברות הון מהצד החזק לצד החלש בעת גירושין, נמצאות בשיא שלא נראה כמוהו בהיסטוריה האנושית. אם אתה לא ג׳ף בזוס או ביל גייטס, זה עלול לפגוע בך פיננסית אנושות. יש היום הרבה דרכים אלטרנטיביות לחיות את החיים - כולל הבאת ילדים מחוץ למסגרת מסורתית.
שווה איזו קפיצה קטנה להימלאיה אם זה סגנון החיים שאתה חותר אליו. ;)

הייתי שמח לשמוע ממכם אנשים שמשקיעים ועובדים יש עוד דרכים בהם אתם מקדמים את ההון שלכם /דרך לעצמאות כלכלית ללא השקעה כספית?
בסופו של דבר, לפי התפיסה שלי, עצמאות כלכלית זה מאבק בלתי פוסק להקטנת ההוצאות שלך.
אין פה יותר מידי חוכמות. פתח עוד ועוד כישורי חיים שיאפשרו לך לצמצם הוצאות.
זה מה שתעשה מעתה ועד יום מותך. אז תתחיל עכשיו. בהצלחה.

שתי הצעות לכאורה מנוגדות, אבל אפשר וצריך לשלב ביניהן.
1. אל תפתח טעם יקר. למשל, אם העיקר ביציאה זה הביחד ושבירת השגרה, אפשר כרגיל לאכול במאה ש"ח לזוג ולשמור את היציאה במחיר כפול לאירועים מיוחדים.
2. תמצא מה כן חשוב ומהנה עבורך כי גם ההווה חשוב ובזה תשקיע. למשל, אם הופעות חיות עושות לך את זה אז תשקיע בהן גם אם ללכת לקולנוע יותר זול.

*חייב לציין שיש לי בת זוג ואנחנו גרים ביחד ומאוד טוב לנו ביחד.
*אני לא רוצה שהכסף יהיה הדבר העיקרי אם ירגיש לי נכון ורצון להקים משפחה כסף לא יעמוד בדרכי... אבל כן רוצה לחשוב איך אני מגיע לשם גם עם משפחה.

בת הזוג שלך נמצאת באותו מקום או בפער ניתן לגישור מבחינת התנהלות פיננסית? אם אתם באותו הראש זה דווקא יכול להיות מכפיל כח.

הייתי ממליץ ללמוד לבשל. האוכל במסעדות לא טעים, פחות בריא ואין לי מזל עם השירות. אה, והוא גם יקר פי כמה ואני מבשל משמעותית יותר טוב.
אנחנו לא רואים ארוחה במסעדה כבילוי, במיוחד אחרי הסגרים.

התירוץ שאני מקבל בעד יציאה למסעדה היא שלא צריך להגין את האוכל ולשטוף כלים אבל גם על זה אפשר לעבוד ;)

אם מתעלמים מאלו אז העצה הכי טובה מבחינת חיסכון היא להכנס לשותפות כלכלית עם בת זוג דומה לך ולהביא כמה שפחות ילדים לעולם
יש עוד חלופה:
להתחתן עם אישה הרבה יותר עשירה ואז לא להיות מוגבל בכמות הילדים...

• אהבתי
Reactions: HHH
בת הזוג שלך נמצאת באותו מקום או בפער ניתן לגישור מבחינת התנהלות פיננסית? אם אתם באותו הראש זה דווקא יכול להיות מכפיל כח.

הייתי ממליץ ללמוד לבשל. האוכל במסעדות לא טעים, פחות בריא ואין לי מזל עם השירות. אה, והוא גם יקר פי כמה ואני מבשל משמעותית יותר טוב.
אנחנו לא רואים ארוחה במסעדה כבילוי, במיוחד אחרי הסגרים.

התירוץ שאני מקבל בעד יציאה למסעדה היא שלא צריך להגין את האוכל ולשטוף כלים אבל גם על זה אפשר לעבוד ;)
היא סטודנטית ככה שהיא מרוויחה הרבה פחות ממני. אבל היא הרבה יותר חסכונית פשוט מטבע היא לא צריכה הרבה בשביל להיות שמחה...

כל דרך שיכולה לקרב אותי לעצמאות כלכלית
מה אתה מגדיר כעצמאות כלכלית מבחינתך? ואם התכוונת לפרישה מלאה, אז באיזה גיל אתה רוצה? ועל איזה סכום הוצ' חודשיות מדובר (עכשיו, מחר, בפרישה)?
יש לי עסק שמתפתח ואני מבסוט עליו
אני כל חודש כמו שעון שם סכום מאוד יפה של קרוב ל10 אלף בבית ההשקעות
מממ... תפתח עוד את העסק ויהיו לך 20K להשקיע כל חודש?
בכל מקרה, 120K חסכון בשנה זה מאד יפה.

היא סטודנטית ככה שהיא מרוויחה הרבה פחות ממני. אבל היא הרבה יותר חסכונית פשוט מטבע היא לא צריכה הרבה בשביל להיות שמחה...
בסוף (רב) הסטודנטים מפסיקים להיות כאלה, ואם היא "חסכונית" כמו שאתה מספר אז היא יכולה להיות מכפיל כח בשבילכם.

תפרוט את כל ההוצאות השנתיות שלך על אקסל (האקסלוסידית הוא פורמט מעולה לזה)
ותתחיל לטפל בהוצאות מהגבוהה להכי זולה
כמעט בכל דבר אפשר להתייעל ולחסוך כסף (מבלי לוותר על התוצר הסופי בצורה מהותית בסוף)

כמה דוגמאות:
ביטוח רכב - החלפה לחברה יותר זולה (במיוחד היום עם ליברה וWESURE), בקשה לביטול פוניטר אם יש (החלפה בכספת או בכלל ביטול), ביטול ביטוח מקיף)
ביטוחי בריאות - זיקוק של החלקים החשובים באמת (אם יש לך חיסכון משמעותי כנראה שאתה לא צריך נספחים אמבולטורים והחזרים על דברים שעולים אלפי שקלים בודדים), כנל כנראה לא צריך שבן זהב או פלטיניום אם אתה לא אישה שמתכננת הריון
חבילת תקשורת - כבלים (שינוי חבילה/ התנתקות, מער לנטפליס), שינוי חבילת אינטרנט / טלפון הוזלה
חשמל - מעבר לנורות LED/ מכשירים חסכונים, דוד חכם, פאנלים סולארים אם רלוונטי
מים - עדכון מספר נפשות, חסכמים, צמצום גינה
ארנונה - בדיקת גודל בית, הנחת משרת מילואים
אוכל - ללמוד לבשל זול+ בריא
מסעדות - שוברים, מועדונים
ביגוד - קניה מאתרי חול / קניית בגדים דרך כרטיסי הנחה/ בחודשי יום הולדת
דלק - אוטו חשמלי/ חסכוני, תחנת דלק זולה עם הנחת מועדון
אגרת רישוי -הוספת אמצעי בטיחות והנחת אגרה וביטוחים
דיור - מחזור משכנתא, בקשה בהנחה בשכירות
טיולים ומלונות - השוואות מחירים והוזלה - עולם בפני עצמו

ויש עוד מכל דבר - בגדול תנסה להוזיל הוצאות, לרוב האנשים יש עוד הרבה שומן תמיד להוריד

בטווח הרחוק, שתחילטו על העתיד שלכם והמקום מגורים
יחידת דיור להשכרה לרוב יכולה לגלח עוד כמה שנים מהחיסכון
(יחידת דיור שתוכל להשכיר ב3,350 שקל, שווה עוד 1 מיליון שקל בחיסכון לפרישה, בהנחה שזה יחידה פשוטה ואת רוב התיקונים תוכל לעשות בעצמך)

אם בכל זאת מתחתן: עלות של כל ילד מוערכת במליון ש"ח שמרחיקים אותך מהיעד. רק אומר.
ומזכיר שעצמאות כלכלית, או חיסכון כספי הוא רק אמצעי למטרה ולא המטרה עצמה
אם אתה רוצה להתחתן/ להביא ילדים אז תראה מה אתה רוצה ואחרכ תתאים את החיסכון שלך לזה ולא הפוך
עוד כסף לא עושה אותך מאושר לפעמים זה הפוך
ילדים/ בת זוג יעשו אותך מאושר בסבירות (ובבמוצע (-:) יותר

לא רשמת מה אחוז החיסכון שלך
אבל אם אתה חוסך 50 אחוז מהנטו שלך (כלומר השכר נטו שלך זה 20K, ואז אתה בעצם מפריש לקרן השתלמות+הפניסה עוד 6.6K)
אז אתה עוד 8 שנים תוכל להפסיק לעבוד כלומר בגיל 36!
לא יודע מה היעדים שלך
אבל כן יכול להגיד לך שאם אתה מתכנן משפחה וילדים - לעבוד בשנים הראשות יש לו הרבה יתרונות (בעיקר בלתת לילדים דוגמא וערך על עבודה ומחויביות)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
חצי פנסיון שאלה לגבי הזנת רווחים מהבורסה בטופס 135 מיסים 5
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
D שאלה לגבי טופס 101 אוף טופיק 3
Shekel Hadash שאלה לגבי מיסוי מיסים 8
R שאלה לגבי משיכת כספים מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
פ שאלה טכנית לגבי לאומי טרייד שוק ההון 1
Shekel Hadash שאלה לגבי הבדלי מיסוי מיסים 39
I שאלה לגבי דוח שנתי 1301 מיסים 2
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
C העברת ני"ע מבנק בארץ ל IB שאלה לגבי השכבות שוק ההון 7
Z שאלה לגבי מיסוי עסקים בחו"ל שמקורם בארץ מיסים 16
A שאלה תיאורטית לגבי קרנות נאמנות שוק ההון 8
A שאלה לגבי אג"ח צמוד מדד שוק ההון 64
A שאלה לגבי מיסוי בעקבות מכירת RSU מיסים 2
M שאלה לגבי מס בתיק מניות מיסים 7
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
Aslan שאלה לגבי שערי מט״ח ומיסוי מכירת ניירות ערך זרים שוק ההון 6
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
O שאלה לגבי חישוב הרווח מאג"ח treasury bill שוק ההון 1
N שאלה לגבי דוח פעילות שנתי בInteractive - לטובת דוח שנתי למס הכנסה מיסים 5
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
A שאלה לגבי קרן נאמנות (או קרן סל) סנטטית שוק ההון 12
O שאלה לגבי מס מחושב בנייר ערך בארה"ב שוק ההון 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
A שאלה לגבי תמהיל משכנתא -- אוקטובר 2022 נדל"ן 11
Shnizelia יש בעלי Google Pixel בקהל? יש לי שאלה לגבי ה-Voice Recorder פוסטים מאיכות נמוכה 5
ל שאלה לגבי קרן מחכה S&P שוק ההון 2
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
W שאלה לגבי wecheck נדל"ן 10
A שאלה לגבי דוחות כספיים שוק ההון 2
S שאלה לגבי גוגל פיננס אוף טופיק 6
H שאלה לגבי תנאי קבלה למחיר למשתכן עקב מצב מסורבל. נדל"ן 17
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה