1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

שאלה לגבי השקעה.

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י matan1070, ‏6/2/19.

1. matan1070

matan1070 משתמש רשום

אז ככה שמי מתן סטונדט צעיר בן 25 חסכתי כ 250 אלף ש"ח ורציתי לשאול אני צעיר ואין לי הוצאות גדולות כרגע (גר עם ההורים) עובד וקורא ונהנה מכל רגע מתבונתה של הסולידית.
    בעצם לפי הבנתי לגבי מניות שבגדול : 1. כדאי להשקיע במניות מחקות מדד.
    2. כדאי להשקיע במניות מחקות מדד אבל לא לחברה ספציפית אלה מדד רחב לדוגמא S&P 500 בעצם לא לחפש להכות את השקות.
    3. לבנות תיק שהוא בעצם עצל ולתת לזמן לעשות את שלו.

בהתחשב בנסיבות שאני צעיר ואין לי בעיה לשים את הכסף אפילו מעל 5 שנים ולתת לו לעבוד.

מה עדיף ? לשים את הכסף פשוט לדוגמא לקנות ב100 אלף שקל את S&P 500 מחקה מדד לא לבנות תיק שמשלב גם אג"ח גם זהב גם מניות גם קרנות נאמנות לא לחפש איזון אלה לקנות עוקב מדד אחד גדול ולתת לו לעבוד 5-10 שנים ולא להסתכל אפילו על הגרפים או עדיף לבנות תיק לדוגמא כמו של בראון או תיק אחר של 25% מ4 מדיים שיאזנו אחד את השני.

שאלה נוספת:

שאלה נוספת האם שכיר יכול לפתוח לעצמו ira קרן השתלמות בניהול אישי ?
    ובמידה וכן האם בנוסף אני אוכל גם לפתוח קרן בשביל עצמי מההטבות של קרן השתלמות ובנוסף לבקש מהמעסיק שיפתח לי קרן ולהנות גם שם מההטבות ?

אשמח לתשובות מגוונות :)

2. cypriano de rore

cypriano de rore משתמש ותיק

תלוי מה המטרות שלך.

בהגדרה החיקוי הוא של מדד ולא של חברה ספציפית (אחרת זו פשוט מניית חברה ולא קרן מחקה).

זה רעיון טוב לדעתי :)

וגם זה :)

5 שנים זה כלום זמן. אם אתה מעוניין להשקיע חלק גדול מהתיק של בקרן מחקה מנייתית אז 5 שנים זה טווח מסוכן מאוד.

תקנון הפורום אוסר להמליץ.

אם תקנה קרן מחקה S&P אז אתה חשוף לשוק האמריקאי בלבד. אני לא אומר שזה דבר רע אבל חשוב שתדע את זה.

שוב, זה טוב למטרות מסוימות אבל לאחרות אולי לא.

תיק הארי בראון נועד לשימור הון (בניגוד לצבירת הון).

לסיכום,
    חשוב מאוד שתגדיר את המטרות שלך באופן הרבה יותר מדויק. בנוסף, כדאי שתמפה את פרופיל ההשקעה שלך (טווח ההשקעה, סיבולת סיכון, אופן האיזון והכנסת הכספים וכו׳). רק באופן הזה תלמד מה התיק הנכון בשבילך.

בהצלחה רבה :)

מוריארטי אוהב/ת את זה.
  3. אנדי ג

אנדי ג משתמש רשום

שאפו על החסכון והמון בהצלחה!
    אני לא מהאורקלים שמסתובבים פה,
    אבל אני הלכתי לכיוון של מדדים רחבים - VXUS VTI BND , עם מעט השקעה דומה "בשביל הפאן" במדדים בישראל.
    אבל אני חושב שלא פחות משמעותי מזה, גם דאגתי להיות מכוון מטרה כלכלית, וזה הערך האמיתי שיצא לי מהמקום הזה.
    אני מחושב, אני חוסך, אני יודע כל שקל שיוצא ממני, אני ער לתוכניות החיסכון, הפנסיה, הביטוח והקופות שלי.
    ובעיקר, אני ער לסכנה של הכסף השוכב בעו"ש (ולכן אין לי הרבה ממנו) .
    כמו כן, יש לי אתגר רב יותר לעמוד ביעדים הכלכליים החצי-שנתיים שלי, יש לי תחרות עם עצמי לחסוך יותר, ולמצוא אפיקי השקעה והכנסה נוספים.

תשקיע ותנהל את עצמך באופן מחושב, ובעניין בחירת תיק וניירות - מה שיגרום לך לישון בראש שקט ולהתמיד לטווח הארוך.
    יכול להמליץ מניסיון אישי שעדיף כמה שפחות בירוקרטיה ועצמאות וIRAים כאשר רק מתחילים להשקיע, אלא לעשות את זה בתהליך אחרי שבאמת מבינים במה זה כרוך.

esng.33, Body Solid ו-כימאי אוהבים את זה.
  4. רומן.י

רומן.י משתמש רשום

תאורטית אתה יכול להשקיע עכשיו בS&P 500 ואחרי זה השוק יקרוס וארה"ב תאבד את הסטטוס שלה ככלכלה המובילה בעולם והמניות לא יגדלו באותו קצב כמו עכשיו.
    5 שנים וגם 10 שנים עלולים לא להספיק כדי לפצות על המצב.
    5 שנים זאת השקעה לטווח קצר, לכן עדיף לבחון שילוב שיתן מקסימום רווחים ובמקרה הכי גרוע לא תפסיד ולא תרוויח.
    להשקיע אך ורק בS&P 500 נשמע לי קיצוני מדי.

5. Yoss

Yoss משתמש בכיר

לא ממש הולך ביחד

ניצן המצוין אוהב/ת את זה.
  6. ALEX47

ALEX47 משתמש ותיק

שכיר לא יכול לפתוח בעצמו קרן השתלמות בניהול עצמי,אבל במידה והמעסיק פתח לך, תוכל לנייד אותה לניהול עצמי בכל אחד מהגופים שמאפשרים זאת (בהנחה שיש לך את הצבירה המינימלית הנדרשת, כי לרוב הגופים יש כזאת).
    לא ממש ברור לי מה אתה שואל.

7. matan1070

matan1070 משתמש רשום

תודה לכולם זה עולם מרתק והתחלתי רק ללמוד לפני חודש שאלה נוספת האם אתם מכירים קורס במינימום כסף שיתן לי את כל הידע והלמידה העצמית איך לנהל תיק משל עצמי וכדומה לא רק תיאורטית אלה ברמה הפרקטית ?
    והשאלה שלי אם גם טווח ארוך כמו 10 שנים עדיף לבנות תיק רק עם הרבה מניות מגוונות מחקות מדד ואחרי 10 -15 שנה הוא אמור לפצות על הנפילות שלו ולייצר רווח או גם אם אסגור ל10-15 שנה עדיף לי אולי תיק כמו של הארי בראון ? 25% מכל מדד? מה עדיף לטווח ארוך האם בעצם התיק של הארי בראון נועד לטווח קצר ?

8. Modric19

Modric19 משתמש ותיק

בקשר לקורס, רוב היושבים בפורום יגידו שהדרך הכי טובה ללמוד על שוק ההון היא לעבור על בלוג הסולידית ובלוג התמונה הגדולה + ספרים.
    תנסה לאמוד את סיבולת הסיכון שלך, תבחר באיזה מכשירים אתה רוצה להשקיע ומהי ההקצאה הנכונה לדעתך.
    המידע הוא בחינם ובשפע. כל שאלה שיש לך תרשום בצד, כשמצטברות לך 4-5 שאלות פתח אשכול פה בפורום ויענו לך על הכל.

אחר כך אתה יכול לנסות לקנות מניות/אג"ח בסכום קטן למשל 1000 ש"ח, אם דרך הבנק או דרך בית השקעות.
    תן למספרים קצת לעלות או לרדת במשך כמה זמן ותראה איך זה גורם לך להרגיש.

לגבי השאלה, תיק מחקה מדד (האם אתה מתכוון ל100% מניות?) צפוי תיאורטית להשיא תשואה גדולה יותר מתיק הארי בראון,
    אם זאת תיק כזאת הוא הרבה יותר מסוכן (תנודתי).

לא מייעץ ולא ממליץ.

JBUZZ אוהב/ת את זה.
  9. Modric19

Modric19 משתמש ותיק

בקשר לקורס, רוב היושבים בפורום יגידו שהדרך הכי טובה ללמוד על שוק ההון היא לעבור על בלוג הסולידית ובלוג התמונה הגדולה + ספרים.
    תנסה לאמוד את סיבולת הסיכון שלך, תבחר באיזה מכשירים אתה רוצה להשקיע ומהי ההקצאה הנכונה לדעתך.
    המידע הוא בחינם ובשפע. כל שאלה שיש לך תרשום בצד, כשמצטברות לך 4-5 שאלות פתח אשכול פה בפורום ויענו לך על הכל.

אחר כך אתה יכול לנסות לקנות מניות/אג"ח בסכום קטן למשל 1000 ש"ח, אם דרך הבנק או דרך בית השקעות.
    תן למספרים קצת לעלות או לרדת במשך כמה זמן ותראה איך זה גורם לך להרגיש.

לגבי השאלה, תיק מחקה מדד (האם אתה מתכוון ל100% מניות?) צפוי תיאורטית להשיא תשואה גדולה יותר מתיק הארי בראון,
    אם זאת תיק כזאת הוא הרבה יותר מסוכן (תנודתי).

לא מייעץ ולא ממליץ.

10. Shaz

Shaz משתמש ותיק

היסטורית כבר היו זמנים שבהם כשהשקעת x כסף ברגע נתון תוך 10 שנים הכסף במקרה הגרוע היה פחות מנקודת ההתחלה

אבל אם בנוסף ל x היית משקיע עוד סכום y שהוא לפחות 5% מ x -+ אולי אפילו קצת פחות מזה כל רבעון כנראה שהיית יוצא ברווח ואני לא חושב שהיית מגיע להפסד תוך 10 שנים גם לא בשפל הגדול.

אבל זה רק העבר והוא לא אומר כלום על העתיד...

סתם שאלה, תוך 10 שנים אתה מתכנן להוציא ממש את כל הכסף?

11. matan1070

matan1070 משתמש רשום

תוך 10 שנים אני לא מתכנן להוציא מתלבט אם ארצה לקנות דירה או שאשאר בהשכרה כרגע גם עם ההורים אני גמיש בעניין הזה.

וכמה זמן בשביל תיק שרק מניות בזמן נחשב לא מסוכן ? 15 שנה 12? יותר?

12. Shaz

Shaz משתמש ותיק

אין זמן שהוא בטוח... ככל שהזמן יגדל הסיכון יקטן (בהנחה שאתה ממשיך להשקיע עקבית סכום מסויים לאורך כל הזמן פעם ברבעון או משהו כזה)

אישית אם הייתי צריך להוציא את כל הכסף בזמן x הייתי מוריד מהמניות 5-7 שנים לפני במידה שלא הייתה קריסה רצינית לפני
    לא ממליץ ולא מייעץ

13. matan1070

matan1070 משתמש רשום

למה "ככל שהזמן יגדל הסיכון יקטן" ? רק בהנחה שאתה ממשיך להשקיע בעקביות ? אם לא הוא עדיין לא קטן ככל שהזמן יותר ארוך?

14. Shaz

Shaz משתמש ותיק

כי היסטורית גם לטווחי זמן ארוקים של 30 שנים הכסף לא חזר בהשקעה חד פעמית

אבל בהשקעה עקבית לאורך מחיר המדד נותן לך עקיבה טובה יותר גם במחיר הנמוך יותר

השקעה חד פעמית זה יותר קרוב לסוג של הימור פשוט כי המדד יכול לעלות ולרדת ויכול להיות שהשקעת ממש בשיא ואז תבוא נפילה שריאלית יכול להביא אותך גם להפסד 5 שנים קדימה נניח.. אבל אם בעקביות תמשיך לקנות בזמן השפל אז ריאלית אתה יכול להחזיר את ההפסד גם תוך 3 שנים

15. matan1070

matan1070 משתמש רשום

אבל אם אתה משקיע בתיק לדוגמא 30 % 70% אחוז מניות ואג"ח כלשהו ומאזן פעם בשנה את התיק בשביל לשמור על מינימום של תשלומים מס על קניה ומכירה זה מספיק עקבי לא ?

16. Shaz

Shaz משתמש ותיק

פעם בשנה זה סביר לדעתי...

אם אתה רוצה תשובה על משהו שמישהו כתב תן ציטוט כי אחרת לא רואים...

17. cypriano de rore

אתה מדבר על ניקיי?

בפיזור טוב הסיכוי שזה יקרה נמוך מאוד מאוד (כמובן שלא ניתן להבטיח כלום).

18. Shaz

Shaz משתמש ותיק

בדיוק ולכן צריך להיזהר... קרה גם בארצות הברית בשנת 29
    לכן אם אדם רוצה רוצה להשקיע כסף ל 10 שנים כמו שהוא אמר (בהתחלה אמר 5 ואז הגדיל ל 10)
    יש סיכוי קלוש אבל קיים שלא תהיה לו תשואה ראלית חיובית..
    ול 5 שנים הסיכוי גם קטן אבל קיים... וצריך לקחת בחשבון בהנחה שהוא רוצה לשלוף את כל הכסף

cypriano de rore אוהב/ת את זה.
  19. cypriano de rore

עשר שנים זה זמן קצר למניות. 30 בפיזור מספק זה מעולה :)

20. Shaz

Shaz משתמש ותיק

30 זב סבבה... אני מתכנן באופן אישי להחזיק לנצח אז בנתיים 80% מניות עד להודעה חדשה

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
שאלה לגבי קרן השתלמות פינת המשקיעים ‏ביום רביעי ב- 17:08
שאלה לגבי קניית מניות ומכירה בטווח זמן קצר פינת המשקיעים ‏9/2/19
שאלה לגבי מערכת מסחר ספארק בIBI.. פינת המשקיעים ‏8/2/19
שאלה לגבי השקעה בחו"ל פינת המשקיעים ‏27/1/19
שאלה לגבי קרן השתלמות מחקה מדד פינת המשקיעים ‏12/1/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.