• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה לגבי הגשת דוח למס הכנסה עבור מסחר בארהב.

ori24

משתמש סולידי
דירוג
9
שלום לכולם!

פתחתי בתחילת שנה שעברה חשבון בביטריידר עבור מסחר בארהב וכעת אני יודע שעליי להגיש דוח למס הכנסה עד סוף חודש זה.

קראתי כמה פוסטים כאן אך לא הצלחתי להבין את התהליך אז אשמח להסבר, את הדוח לצרכי מיסוי עבור 2016 הם שלחו לי במייל ואני יודע שצריך להגיש מין מכתב כזה למס הכנסה כדי לשלם מקדמות או שיש משהו אחר..

מגיש כבר שנים רבות לבדי דוחות למס הכנסה עבור מסחר בארץ ככה שאני יודע את הבסיס ואת התהליך.

תודה לעוזרים!

לא בטוח ב-100 אחוז, ממה שקראתי פה בשנה שעברה אמרו שעד ה30.1 צריך להגיש מין מכתב הצהרה כזה על הפעילות ב2016 ואז מקבלים שובר לשלם מקדמות.

אם יש תאריך שונה או הנחיה אחרת אשמח לשמוע...

לא בטוח ב-100 אחוז, ממה שקראתי פה בשנה שעברה אמרו שעד ה30.1 צריך להגיש מין מכתב הצהרה כזה על הפעילות ב2016 ואז מקבלים שובר לשלם מקדמות.

אם יש תאריך שונה או הנחיה אחרת אשמח לשמוע...
לפי חוברת "דע את זכויותיך" לשנת (פרק ב') 2015
5
. מועד הגשת הדוחות
מי שאינו מנהל את חשבונותיו לפי שיטת החשבונאות הכפולה, או שכיר החייב בהגשת דוח, עליו להגיש את הדוח עד ליום 30.4.2016 , על נישום המנהל מערכת חשבונות מלאה לפי שיטת החשבונאות הכפולה ומצרף לדוח מאזן וחשבון רווח והפסד, להגיש את הדוחות עד ליום 31.5.2016 .
יחיד החייב בהגשת דוח מקוון יגיש אותו עד ליום 31.5.2016 , אלא אם ניתנה לו אורכה למועד אחר. פקיד השומה רשאי, לאחר שהנישום הניח את דעתו כי אינו יכול להגיש את הדוח בגלל סיבות מוצדקות, להתיר לו להגיש אותו במועד מאוחר יותר) 3(. אישור הארכה מותנה בכך שהנישום יגיש לפקיד השומה, עד המועד החוקי להגשת הדוח, דוח משוער על הכנסתו וישלם את המס המגיע על-פיו עד אותו מועד. מייצגי נישומים )רו״ח, יועץ מס, עו״ד( אשר רשומים ב״מרשם המייצגים״ של רשות המסים, מקבלים ארכות מרוכזות להגשת הדוחות של לקוחותיהם במועדים שונים.

קפה שחור, האם זה תקף גם למי שיש לו חשבון מסחר בארהב ולא נוכה ממנו מס בכלל עבור רווחים בשנת 2016?

אשמח לעוד דעות לחמע שיודע בוודאות, למה יצאתי כבר מבולבל..תודה!

קפה שחור, האם זה תקף גם למי שיש לו חשבון מסחר בארהב ולא נוכה ממנו מס בכלל עבור רווחים בשנת 2016?

אשמח לעוד דעות לחמע שיודע בוודאות, למה יצאתי כבר מבולבל..תודה!
הבנתי על מה דיברת
מתוך הפוסט של הסולידית בנושא פתיחת עסק
אחת לשנה, עד ה-31 לינואר יש לדווח למע"מ על גובה ההכנסות שלכם בשנה החולפת ("הצהרת עוסק פטור"). מע"מ ישלחו לכם מכתב (אדום בוהק) הביתה, אך ניתן להתעלם ממנו ובמקום זה להצהיר באינטרנט. שימו לב, במידה שתדווחו על הכנסה שנתית גבוהה מ-79,482 ש"ח, חובה עליכם להודיע למע"מ מבעוד מועד ולהפוך לעוסק מורשה.

הבנתי על מה דיברת
מתוך הפוסט של הסולידית בנושא פתיחת עסק
זה לא זה.
בעיקרון מי שמדווח על המכירות שלו פעמיים בשנה (ביולי וינואר) ואין לו סיבה אחרת להגשת דוח שנתי, פטור מהגשת דוח שנתי. אבל ככל הנראה גם במצב כזה תהיה זכאי להחזר ככה שכדאי להגיש דוח שנתי.
בגלל שבכל מקרה כדאי להגיש דוח שנתי, אז עדיף פשוט לדחות את המס כמה שיותר ולשלם אותו עם הדוח השנתי וזהו.

התכוונתי לתאריך 31.01 שהוזכר כאן, שהוא מתייחס למע"מ ולא למס הכנסה
לפי מה שהסברתי לעיל, ניתן להגיש דיווח מקוצר למס הכנסה ב-31.7 ו-31.1 ולשלם כל פעם את המס (רווח הון) המתחייב ואז מקבלים "פטור" מהגשת דוח שנתי בהנחה ואין לך סיבה אחרת להגיש

שלחתי פנייה למס הכנסה בקשר לזה וצריכים לחזור אליי בטלפון אבל אשמח למי שיש תשובה מלומדת בנושא אז שיכתוב.

זה שצריכים לחזור אליי בטלפון "מפחיד" אותי כי אם הייתה להם תשובה מושכלת וברורה לגבי מועד קבוע אז היו כבר עונים במייל כפי שלא פעם עשו.

שלחתי פנייה למס הכנסה בקשר לזה וצריכים לחזור אליי בטלפון אבל אשמח למי שיש תשובה מלומדת בנושא אז שיכתוב.

זה שצריכים לחזור אליי בטלפון "מפחיד" אותי כי אם הייתה להם תשובה מושכלת וברורה לגבי מועד קבוע אז היו כבר עונים במייל כפי שלא פעם עשו.

תבדיל בין דוח לדיווח.
דוח אכן צריך להגיש עד סוף מאי (בדכ יש הארכה עד ליוני)
דיווח על רווחי הון שלא נוכה מס במקור, יש לדווח פעמיים בשנה - סוף יולי וסוף ינואר
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/הגשת-דוח-מס-הכנסה-עבור-מסחר-ב-ib.3890/page-2#post-92500
http://www.israeltaxlaw.com/page677.asp

שאלתי את רואה החשבון של אבא שלי אם אפשר להגיש טופס דיווח מקוצר בלבד (5329ב).
הוא ניפנף אותי ואמר "עזוב, נגיש דו"ח שנתי".

לא יודע מדוע אך זה מה שאמר.

לא יודע מדוע אך זה מה שאמר.

כלומר ביחד עם הדוח שאני מגיש עבור המסחר בארץ + כל ה106 וכו'?

אז זו התשובה שקיבלתי:
שלום רב, וסליחה על העיכוב.
הוראות הדיווח נקבעו בסעיף 91(ד)(2ג) לפקודה לגבי נייר ערך הרשום למסחר בבורסה או במכירת יחידה. לגבי אלו, אם במועד המכירה נוכה מס במקור, אין צורך בדיווח מיידי. אם לא נוכה מס במקור, יוגש הדוח ב-31 ביולי וב-31 בינואר כל שנה בשל מכירת ניירות ערך שנמכרו בששת החודשים שקדמו למועדים אלו. עם הגשת הדוח תשולם מקדמה בסכום המס החל לפי הפקודה.

בנוסף, יש לדווח על ההכנסה בדוח השנתי.
בברכה,
נאוה נמיר,
היחידה למיסוי בינלאומי

לפי החוק היבש צריך לדווח פעמיים בשנה אבל מה בפועל? עד עכשיו לא הצלחתי להבין מה המועד "המותר"..אשמח אם מישהו סוף סוף יעשה סדר, תודה ושבוע טוב.

נערך לאחרונה ב:
תרשה לי לנחש:
הוא גובה ממך תשלום על דו"ח שנתי והדו"ח המקוצר פשוט מדי בשביל שתשלם לו שקל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
חצי פנסיון שאלה לגבי הזנת רווחים מהבורסה בטופס 135 מיסים 5
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
D שאלה לגבי טופס 101 אוף טופיק 3
Shekel Hadash שאלה לגבי מיסוי מיסים 8
R שאלה לגבי משיכת כספים מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
פ שאלה טכנית לגבי לאומי טרייד שוק ההון 1
Shekel Hadash שאלה לגבי הבדלי מיסוי מיסים 39
I שאלה לגבי דוח שנתי 1301 מיסים 2
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
C העברת ני"ע מבנק בארץ ל IB שאלה לגבי השכבות שוק ההון 7
Z שאלה לגבי מיסוי עסקים בחו"ל שמקורם בארץ מיסים 16
A שאלה תיאורטית לגבי קרנות נאמנות שוק ההון 8
A שאלה לגבי אג"ח צמוד מדד שוק ההון 64
A שאלה לגבי מיסוי בעקבות מכירת RSU מיסים 2
M שאלה לגבי מס בתיק מניות מיסים 7
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
Aslan שאלה לגבי שערי מט״ח ומיסוי מכירת ניירות ערך זרים שוק ההון 6
O שאלה לגבי חישוב הרווח מאג"ח treasury bill שוק ההון 1
N שאלה לגבי דוח פעילות שנתי בInteractive - לטובת דוח שנתי למס הכנסה מיסים 5
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
A שאלה לגבי קרן נאמנות (או קרן סל) סנטטית שוק ההון 12
O שאלה לגבי מס מחושב בנייר ערך בארה"ב שוק ההון 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
A שאלה לגבי תמהיל משכנתא -- אוקטובר 2022 נדל"ן 11
Shnizelia יש בעלי Google Pixel בקהל? יש לי שאלה לגבי ה-Voice Recorder פוסטים מאיכות נמוכה 5
ל שאלה לגבי קרן מחכה S&P שוק ההון 2
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
W שאלה לגבי wecheck נדל"ן 10
A שאלה לגבי דוחות כספיים שוק ההון 2
S שאלה לגבי גוגל פיננס אוף טופיק 6
H שאלה לגבי תנאי קבלה למחיר למשתכן עקב מצב מסורבל. נדל"ן 17
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה