• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה בקשר להלוואה ופתיחת עסק

מיקי

משתמש רגיל
דירוג
182
שלום לכולם!
אני מקווה שאני כותב במקום הנכון. אם לא, אשמח שאחד המנהלים יזיזו את הנושא למקום המתאים.

יש לי דילמה די רצינית, לפחות בשבילי, ואולי הרוב פה יצחקו עלי.

אני רוצה לפתוח עסק סמויים שאני מאמין בו ונורא אוהב אותו.
העניין הוא שיש לי טריק שיווקי התחלתי שיחודי רק לי שאני חושב שיש לו יתרון משמעותי!
הטריק הזה לא זול בשבילי, הוא מצריך ציוד. הציוד הזה עולה בערך 17K₪ ניסיתי לחסוך בשבילו ואפילו הצלחתי קצת עד שיום אחד (גם טעויות שלנו) נמחקו 7K מהחסכונות. אני כבר ממש רוצה להתחיל. בת זוגתי העלתה רעיון, יש לה הלוואה שעומדת היום על 27K, היא אומרת שנמחזר אותה וניקח עוד 17K לטובת הציוד. היום אנחנו מחזירים להלוואה הזאת 1,500₪ במשך כמה שנים ואנחנו חיים עם זה טוב. אם נמחזר אותה וניקח עוד 17,000 אנחנו נשלם את אותו ההחזר החודשי אבל הוא יהיה ליותר זמן מין הסתם, אני מפחד פחד מוות לקחת הלוואה, מי שמכיר אותי מפוסטים קודמים יודע שאני הגעתי לפה במצב הכי לא טוב שיש ולקח לי המון זמן עד שישתקמתי בחזרה. אני מת כבר להתחיל אני מתוסכל מזה, מעבר לעסק זה גם משהו ריגשי בשבילי ואני לא יודע מה לעשות.
אני אתן לכם כמה שיותר פרטים כדי שתגידו לי מה הייתם עושים במקומי.

אנחנו זוג +1
ההכנסות שלנו עומדים היום על 18,100
סך ההוצאות שלנו 14,250
לגבי העסק ומה הוא ירוויח, אין לי תוכנית עיסקית כרגע אבל אני יודע שיש לו שוק שהיום גדול יותר מתמיד ואני מאמין בו ואני מאמין שאני יכול למנף אותו. איננו חייבים לעזוב את מקום העבודה שלנו כדי להפעיל אותו אפשר להמשיך לעבוד תוך כדי עד שהוא יגיע למצב שהוא מספיק ריווחי

אשמח לתשובות.
מקווה שהייתי מספיק ברור ☺️
המון תודה

אני רוצה לפתוח עסק סמויים שאני מאמין בו ונורא אוהב אותו.
לגבי העסק ומה הוא ירוויח, אין לי תוכנית עיסקית כרגע
קח את הזמן ותבנה לך תכנית ראשונית: ההשקעות הנדרשות, ההוצאות החודשיות (הקמת עסק עצמאי אם אין, רכב, חשמל, פירסום, יעוץ, לימוד, הנה"ח... רק אתה יודע מה נדרש), מי השוק שלך (כולם זאת לא תשובה נכונה), איפה הוא נמצא (פיזית ובאינטרנט), מחירים מקובלים בשוק. אחר-כך תבנה לו"ז מטרות: כמה זמן עד שתגיע לאיזון בין הכנסה להוצאה (מהיום הראשון זאת לא תשובה נכונה כמעט בוודאות) ואיך תממן את ההפרש בינתיים, לכמה שעות חודשיות תזדקק בשביל להגיע להכנסות שמשאירות לך רווח אחרי הוצאות והחזרי הלוואות (אם תיקח), לאיזה רווח חודשי אתה שואף להגיע בעוד שנה, שנתיים ושלוש (הכי הרבה זאת לא תשובה טובה).בהמשך הדרך תעדכן את המטרות לפי ההתקדמות (ותרגיש בנוח לסגור אם תראה שההפסדים מעיקים).
איננו חייבים לעזוב את מקום העבודה שלנו כדי להפעיל אותו אפשר להמשיך לעבוד תוך כדי עד שהוא יגיע למצב שהוא מספיק ריווחי
זה מצויין, רק תבדוק שזה תואם את השעות שאתה זקוק ליצירת רווח לעסק (חלק מבניית לו"ז המטרות) ואל תשכח שיש גם שעות לטיפול בילד :)
ההכנסות שלנו עומדים היום על 18,100
סך ההוצאות שלנו 14,250
אם אתם חוסכים 4K בחודש, תוך 5 חודשים יהיה לך את הסכום הדרוש ללא לקיחת הלוואות. אם תהדקו חגורה לכמה חודשים, תוכלו לעשות זאת בשלושה חודשים.
אתה במיוחד צריך להזהר מאד מלקיחת הלוואות (ועוד יותר במיוחד כי עדיין יש לכם החזר הלוואות קודם).
עד שתחסכו, תלמד היטב את השוק ותבנה את התכניות.
בהצלחה!

לפני הכל תעצור ותתכנן מראש כמו שכתבה בת העמק. תוכנית תעזור לך לעשות סדר בראש ויכולה למנוע כישלון או לפחות להפחית אותו.
הקמת עסק זה דבר מלהיב למי שאוהב את זה, יש המון דרייב (ו''דולרים בעיניים'') ורצון להקים את העסק מהר אבל צריך להאט, כי אתה יכול לעשות טעויות.
יהיה הרבה יותר חכם קודם לבדוק את הכל ורק אז לפעול.

יש לי טריק שיווקי התחלתי שיחודי רק לי שאני חושב שיש לו יתרון משמעותי!
האם היתרון הזה אמיתי? האם יש לך בידול מהמתחרים? מה תעשה אם מתחרה יעתיק אותך? האם העסק שלך יהיה לא רלוונטי (כי אין בידול) אם מתחרה מעתיק ממך?
אם אין בידול, התחרות תהיה בדרך כלל על המחיר, ותחרות מהסוג הזה זה מירוץ לתחתית... (race to the bottom)
האם העסק שלך יכול לפעול בצורה אוטומטית בהתחלה?
כל מה שאפשר לעשות אוטומטית בעסק יחסוך לך הרבה זמן והתעסקות.

יש המון שאלות לשאול לפני שמקימים עסק כלשהוא ועוד הרבה עבודה לעשות לפני. אני מבינה את ההתלהבות, אבל אתה צריך להאט.

הציוד הזה עולה בערך 17K
האם אתה יכול להשיג את אותו ציוד במחיר זול יותר? חפש ספקים נוספים.
כמו כן האם אתה חייב כבר עכשיו את כל הציוד הזה או שאפשר להתחיל רק עם חלק מהציוד?
נסה למצוא דרכים יצירתיות.
אולי אפשר לעבוד בשיטה כלשהיא, למשל קונסיגנציה? כך שלא כל הסיכון עליך.
האם אתה חייב להשתמש רק בציוד הזה או שיש אפשרויות נוספות?

מה קורה עם הציוד אם העסק נכשל ונסגר? האם ההשקעה הולכת לפח או שאתה יכול לפחות למכור את הציוד?

האם אתה יודע את כל ההוצאות שיהיו לך בעסק? למשל השכרת חנות- מה שיביא אתכם להוצאות נוספות. מה לגבי עובדים? אם תצטרך עובדים בעסק -זו ההוצאה הכי גדולה אאל''ט שיש בעסקים. עובד עולה לך יותר מאשר הברוטו שמופיע בתלוש שלו, כי יש גם תשלומים לבט''ל וכו' וזה מגיע ל30%-50% יותר מהברוטו.

לא בטוחה -לפי מה שכתבת-שאתה יכול להעסיק עובדים. אם העסק לא מרוויח, לא תוכל לשלם להם משכורות ואז הדרך למטה מהירה מאוד-קשיי תזרים מזומנים, הלנת שכר של העובדים (כי אין הכנסות לעסק), תביעות ועוד ועוד....

גם הקמת אתר זה לא תמיד דבר זול. גם אם זה זול, זה ''עולה'' בדברים אחרים.

האם יש לכם נסיון בשוק? האם אתם מכירים את השוק מספיק טוב? האם זה שוק עונתי? אם זה עונתי-זה אומר שתפסידו בחלק מהשנה.
האם השוק משתנה ומתחדש כל הזמן?
האם הציוד מתיישן מהר ולא ישתמשו בו בעתיד? האם עבדתם בעסק מהסוג הזה?
האם יש הוצאות נוספות כלשהן מעבר ל-17K? למשל שדרוג של הציוד אם יש. או עלויות נוספות שלא חשבתם עליהן.

כמה שעות ביום\שבוע\חודש העסק יקח ממכם? האם הערכת השעות ריאלית? מה לגבי בלת''מים?
האם הציוד נמצא בארץ או שאתה מייבא אותו מחו''ל? אם אתה מייבא, האם צריך אישורים של המכס וכו'? האם יכולים להיות עיכובים שונים בהבאת הציוד לארץ?
(יש הרבה דברים שיכולים להשתבש בדרך). האם יש לכם ידע בייבוא?
האם יש לכם מספיק זמן כדי לעבוד על העסק? גם לפני ההקמה וגם אחרי.
האם זה ציוד כבד שצריך בשבילו רכב גדול (מסחרית או משאית) כדי לשנע אותו (מה שמוסיף עוד עלויות)?

עסק חדש יכול לקחת הרבה שעות מהיום ואתם צריכים לראות איך אתם משלבים את העסק ביום-יום שלכם.

תחשבו טוב טוב כמה זה הולך לעלות לכם עם כל הנ''ל ואם אתם באמת, אבל באמת, יכולים לממן את זה.

נערך לאחרונה ב:
עוד משהו חשוב מאוד ששכחתי: תמחור המוצרים. האם אתם יודעים איך לתמחר? אני מנחשת שלא. הרבה לא יודעים וזה בסדר. לכן כדאי מאוד להיעזר ביועץ עסקי שיתמחר ויגיד לכם אם בכלל יש היתכנות עסקית, כי צריך לגלם את כל העלויות כולל שכר שלכם, שכר עובדים, עלות הציוד וכו'. לא ממליצה לנסות לעשות תמחור לבד כי אתם לא יודעים את כל ה-in and out של תמחור והמחרה. כשלא יודעים-עושים טעויות.
כשמדובר על טעויות בתמחור והמחרה, אלו טעויות קריטיות שיכולות להפיל את העסק שלכם.

לגבי השאלה על ידע ב-ייבוא, הכוונה לידע בסיסי לפחות. אם הייתי צריכה לייבא מוצר לארץ, הייתי קוראת על זה קודם כל כדי לדעת מה זה אומר בכלל ייבוא, מה נדרש ממני, למי לפנות, כמה זמן זה לוקח וכו'.

יכולה להעיד מנסיון אישי בהקמת אתר שיש המון מה לעשות. אני עובדת על הקמת אתר כבר כמה חודשים ועוד לא סיימתי (חוץ מהעבודה השוטפת יש דברים נוספים).
עוד דבר חשוב, לא לכל אחד מתאים להקים עסק. צריך אופי מתאים ליזמות בשביל זה, התמדה, נחישות, הרבה אורך רוח ועוד תכונות.
עסק זו הרפתקה שאתה אולי יודע איך אתה נכנס אליה, אבל לא תמיד תדע איך אתה יוצא.
העסק תלוי בכם לגמרי-אם לא תעבדו עליו, אף אחד לא יעבוד עליו והוא ייסגר. הסטטיסטיקה של סגירת עסקים אכזרית.
קח בחשבון שאם העסק נכשל, יתכן שתישארו עם חובות.

לדעתי לפי התיאור של המצב שלכם, אתם צריכים לחסוך יותר מהרגיל לפני שתחשבו על פתיחת העסק בפועל.
כדאי מאוד שיהיה לכם בסיס כלכלי יציב במקום שתצטרכו לקחת הלוואה למשל.
גם לוקח זמן לעסק חדש להמריא. אם נראה שעסק דומה הצליח בן-לילה, זה לא באמת ככה. מאחורי זה יש המון עבודה.
או במילים אחרות: there is no elevator to success, you have to take the stairs.

קח את הזמן ותבנה לך תכנית ראשונית: ההשקעות הנדרשות, ההוצאות החודשיות (הקמת עסק עצמאי אם אין, רכב, חשמל, פירסום, יעוץ, לימוד, הנה"ח... רק אתה יודע מה נדרש), מי השוק שלך (כולם זאת לא תשובה נכונה), איפה הוא נמצא (פיזית ובאינטרנט), מחירים מקובלים בשוק. אחר-כך תבנה לו"ז מטרות: כמה זמן עד שתגיע לאיזון בין הכנסה להוצאה (מהיום הראשון זאת לא תשובה נכונה כמעט בוודאות) ואיך תממן את ההפרש בינתיים, לכמה שעות חודשיות תזדקק בשביל להגיע להכנסות שמשאירות לך רווח אחרי הוצאות והחזרי הלוואות (אם תיקח), לאיזה רווח חודשי אתה שואף להגיע בעוד שנה, שנתיים ושלוש (הכי הרבה זאת לא תשובה טובה).בהמשך הדרך תעדכן את המטרות לפי ההתקדמות (ותרגיש בנוח לסגור אם תראה שההפסדים מעיקים).

זה מצויין, רק תבדוק שזה תואם את השעות שאתה זקוק ליצירת רווח לעסק (חלק מבניית לו"ז המטרות) ואל תשכח שיש גם שעות לטיפול בילד :)

אם אתם חוסכים 4K בחודש, תוך 5 חודשים יהיה לך את הסכום הדרוש ללא לקיחת הלוואות. אם תהדקו חגורה לכמה חודשים, תוכלו לעשות זאת בשלושה חודשים.
אתה במיוחד צריך להזהר מאד מלקיחת הלוואות (ועוד יותר במיוחד כי עדיין יש לכם החזר הלוואות קודם).
עד שתחסכו, תלמד היטב את השוק ותבנה את התכניות.
בהצלחה!
חוץ מהציוד אין לי עוד הוצאות עד שהעסק יתחיל להרוויח חוץ מזה שאני לא לחוץ, אנחנו עדיין עובדים והעבודה שלי נורא גמישה אני יכול לקדם את העסק תוך כדי העבודה שלי. אני חשבתי הרבה על זמן על זה ואני מכיר את השוק, הוא נורא התפתח בשנים האחרונות במיוחד באוכליסיה הצעירה אני מכיר המון אנשים שמשלמים כל חודש הרבה כסף. אני לא ארוויח מליונים אבל בתור התחלה אבל אני חושב שזאת אחלה הכנסה צדדית עד שיהיה לי מספיק כסף כדי לעשות עוד דברים.
בשלב הזה, איני מתכוון להרוויח יותר מעוסק פטור

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
J שאלה בקשר לטופס 1325 מיסים 1
M חוקי? שאלה בקשר לתלוש המשכורת. אוף טופיק 9
L שאלה בקשר למגן מס מיסים 6
N שאלה בקשר לשדה 218 מטופס 1301 מיסים 1
א שאלה בקשר לאתר פייבר מיסים 0
א שאלה בקשר לדוח הצהרת הון מיסים 9
S שאלה בקשר לחיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
E שאלה בקשר לפרטי הסכם פתיחת חשבון מסחר בIBI. שוק ההון 3
ד שאלה בקשר לקרן השתלמות של מגדל שוק ההון 2
ש שאלה בקשר לליהמן ברודרס שוק ההון 2
O שאלה בקשר לדוחות רבעוניים והתקופה שהם יוצאים שוק ההון 3
R משקיע חדש - שאלה בקשר לאג"ח שוק ההון 6
עמיתא שאלה בקשר לעמלות קניה ומכירה בIBI (או בכל אחד אחר) שוק ההון 2
ה שאלה טכנית בקשר לקניית קרנות נאמנות דרך אקסלנס שוק ההון 1
נ שאלה בקשר לאקסולידית- ספירה של משיכות מזומן צרכנות פיננסית 5
E שאלה בקשר להגשת דוח מס שוק ההון 17
jenglender שאלה בקשר למדדים מחקים מניות חו"ל שוק ההון 2
U שאלה בקשר לקיזוז מס ני"ע שוק ההון 8
H שאלה בקשר להעברה בנקאית בין חברים שוק ההון 14
E שאלה בקשר ליתרת עו"ש בIRA שוק ההון 17
Koby Paris שאלה בקשר לפיזור גיאוגרפי שוק ההון 3
A שאלה בקשר לתעודה עוקבת אחרי STOXX EUROPE 600 שוק ההון 6
O שאלה בקשר למיסוי רווחי הון דרך ברוקר זר. שוק ההון 35
smadga שאלה של מתחילה בקשר לשעות מסחר שוק ההון 2
B שאלה בקשר למעקב הכספים באקסל. שוק ההון 0
דניאלה שאלה בקשר לאיזון התיק שוק ההון 5
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 5
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

Back