• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה בנושא אופציות

AF1k

משתמש רגיל
דירוג
555
שלום לכולם, יש לי שאלה הבנתית בנוגע לאופציות.
במידה ואני קונה אופציה, אני משלם למוכר פרמיה מסוימת ולאחר מכן בפקיעה יש לי אפשרות לממש את האופציה אם היא בתוך הכסף/מחוץ לכסף. במידה ואני מוכר אופציה, אני מקבל מהקונה את הפרמיה ולאחר מכן בפקיעה אני מחויב לקונה.

מה מונע ממני בתור משקיע למכור אופציה במחיר מימוש גבוה/נמוך משמעותית, לקבל מהקונה את הפרמיה, ולאחר מכן הוא לא יממש את האופציה כיוון שהיא תהיה רחוקה מאוד מלהיות בתוך הכסף? ואז בעצם על ידי כך לקבל רווחים מדי חודש (למשל) מהפרמיות בלבד.

לפי מה שהבנתי החסרונות הם שיכול להיות שאני אקבל פרמיה נמוכה (כיוון שאני הרי לא המוכר בשוק), ויכול להיות שלא יהיה קונה במחיר מימוש הזה.

החסרונות הם שיכול להיות שאני אקבל פרמיה נמוכה (כיוון שאני הרי לא המוכר בשוק), ויכול להיות שלא יהיה קונה במחיר מימוש הזה.
נכון.

בעצם על ידי כך לקבל רווחים מדי חודש (למשל) מהפרמיות בלבד.
אילו היה שוק האופציות יעיל (הוא איננו), בתוחלת היית מקבל את תשואת השוק משיטה זו.

מה מונע ממני בתור משקיע למכור אופציה במחיר מימוש גבוה/נמוך משמעותית, לקבל מהקונה את הפרמיה, ולאחר מכן הוא לא יממש את האופציה כיוון שהיא תהיה רחוקה מאוד מלהיות בתוך הכסף? ואז בעצם על ידי כך לקבל רווחים מדי חודש (למשל) מהפרמיות בלבד.
אפשרי בהחלט, קוראים לשיטה: "לאסוף בכפיות ולשפוך בדליים"
1. הפרמייה שתקבל נמוכה מאד.
2. הפרמייה שתקבל אחרי עמלות נמוכה עוד יותר.
3. פעם בX זמן האופציה תכנס לכסף ואתה תפסיד הרבה מאד כסף.

הבנתי, אז בתיאוריה זה נחמד בפועל זה לא משתלם :) תודה רבה

שום דבר.
חשוב להבין שאתה למעשה מהמר שנכס הבסיס לא ינוע מספיק בשביל להכניס את אותה עסקה לתחום של הפסדים.

3. פעם בX זמן האופציה תכנס לכסף ואתה תפסיד הרבה מאד כסף.
+1

הבנתי, אז בתיאוריה זה נחמד בפועל זה לא משתלם :)
לא בהכרח.
יש תיעוד באינטרנט לאנשים שהרוויחו מכך מיליונים אבל הם בודדים והרוב נוטים להיכנס לחובות ולהפסיק.
אני אישית נוקט בגישה הזו בכסף קטן וחטפתי הפסדים כבדים בעבר (כמו ש @אורי ג. ציין) שמחקו לי רווחים של כמה חודשים אחורה.
בשורה התחתונה כשאני משקלל את הכל אני יצאתי ברווח ולא בהפסד.

שלום לכולם, יש לי שאלה הבנתית בנוגע לאופציות.
במידה ואני קונה אופציה, אני משלם למוכר פרמיה מסוימת ולאחר מכן בפקיעה יש לי אפשרות לממש את האופציה אם היא בתוך הכסף/מחוץ לכסף. במידה ואני מוכר אופציה, אני מקבל מהקונה את הפרמיה ולאחר מכן בפקיעה אני מחויב לקונה.

לפי מה שהבנתי החסרונות הם שיכול להיות שאני אקבל פרמיה נמוכה (כיוון שאני הרי לא המוכר בשוק), ויכול להיות שלא יהיה קונה במחיר מימוש הזה.
אם היית market maker אז יש אסטרטגיות שבהן אתה יכול למכור נגזרים עם 0 סיכון (או כמעט 0 סיכון) ולהרוויח על הפרמיה.

נערך לאחרונה ב:
שלום לכולם, אני מגיב בנושא הזה מאשר לפתוח נושא חדש.
קראתי רבות על האסטרטגיה הזאת, שהיא אומרת אכן להמר שנכס הבסיס לא ירד מתחת למחיר המימוש (במכירת אופציית PUT למשל), ויש כלים (Porbability Lab בInteractive Brokers) שמאפשרים לחשב על סמך נתוני העבר מהי ההסתברות שמחיר נכס הבסיס יגיע למחיר מימוש מסוים.
אם מדובר ב-70%, ונניח שאני מבצע את האסטרטגיה שוב ושוב מדי שבוע, אז ב-70% מהפעמים אני אצליח וב-30% אני אפסיד (תיאורטית כמובן). אבל אם למשל אני שם פקודת מכירה לאופציה קצת מעל מחיר המימוש שלי, לכאורה במידה ונכס הבסיס ינוע לקראת מחיר המימוש של האופציה האופציה תימכר והתשלום עבור האופציה יתבצע מהפרמיה שקיבלתי, כך שבסופו של דבר אין הפסד.

דעתכם? מה אני מפספס?

קראתי רבות על האסטרטגיה הזאת
אני לא יודע אם בדקת את הקישור שנתתי לך בפעם הקודמת.
אהיה ספציפי יותר:
כאן הם מדברים על האסטרטגיה וכאן הם מבצעים אותה. הם מסבירים איך הם גם מפחיתים עמלות ו(מורכבות בדיווח) מיסים ומנתחים את סטטיסטיקת ההפסדים.

אני לא יודע אם בדקת את הקישור שנתתי לך בפעם הקודמת.
אהיה ספציפי יותר:
כאן הם מדברים על האסטרטגיה וכאן הם מבצעים אותה. הם מסבירים איך הם גם מפחיתים עמלות ו(מורכבות בדיווח) מיסים ומנתחים את סטטיסטיקת ההפסדים.
בדקתי וקראתי על שניהם, הם מבצעים מה שכתבתי פשוט שהם כתבו שבהסתברות מסוימת יכולים להיגרם הפסדים, אבל בסך הכל יהיה רווח. השאלה שלי האם לא ניתן לשים פשוט פקודת הגנה לפני מחיר המימוש.

השאלה שלי האם לא ניתן לשים פשוט פקודת הגנה לפני מחיר המימוש.
לא הבנתי אותך בפעם הראשונה, מכיוון שדברת על מכירת אופציה שכבר מכרת. כנראה התכוונת לסגירת פוזיציה. בפועל, אם תקנה בחזרה את אותה האופציה במחיר השוק, אתה תספוג את ההפרש בנכס הבסיס (כמעט) כאילו היה מימוש.

אני אנסה להסביר יותר טוב למה התכוונתי.
מכרתי אופציית PUT במחיר מימוש 100, כרגע הנכס נמצא במחיר 150. כמה ימים לפני הפקיעה, המחיר של הנכס ירד ל-110. במידה ויש לי באותו מחיר פקודת הגנה (קנית אופצית PUL) אז אני מרוויח את הפרמיה מהמכירה הראשונה, ומפסיד את הפרמיה מהמכירה השניה. תיאורטית, הרווח עדיין אמור להיות חיובי. לא?

אני אנסה להסביר יותר טוב למה התכוונתי.
מכרתי אופציית PUT במחיר מימוש 100, כרגע הנכס נמצא במחיר 150. כמה ימים לפני הפקיעה, המחיר של הנכס ירד ל-110. במידה ויש לי באותו מחיר פקודת הגנה (קנית אופצית PUL) אז אני מרוויח את הפרמיה מהמכירה הראשונה, ומפסיד את הפרמיה מהמכירה השניה. תיאורטית, הרווח עדיין אמור להיות חיובי. לא?
אתה מדבר על משהו שנקרא "קניית מרווח". במקרה שלך מרווח יורד 100-150. הרווח חסום (לא אינסופי) וקיים אם הנכס יורד.
קיימת פרמייה לקניית מרווח כמו שקיימת פרמייה לקניית אופציה בודדת. הפרמיה נמוכה יותר (הפרש בין ערכי 2 האופציות) והרווח בהתאם (חסום).

דומה, אבל לא בדיוק. קיימת פקודות קניה רק אם מחיר הכנס יורד לאותו מחיר, כלומר בפועל יש רק פעולת מכירה, ובמידה והמחיר יורד זה הופך למרווח.

דומה, אבל לא בדיוק.
כפי שאמרתי, הזמן אמנם מסבך את הסיפור, אבל למען פשטות החישוב עדיף להפריד אותו מכיוון שמדובר בגורמים פריקים.

שאלה לגבי מיסוי,
אצל ברוקר/בנק ישראלי המנכה מס במקור,
כשמוכרים אופציה מתי נגבה המס, מיד בקבלת הפרמיה או בפקיעה?
כשקונים אופציה מתי מקבלים מגן מס בגין הפרמיה ששולמה, מיד בקניה או בפקיעה?

בברוקר ישראלי -

בכתיבת אופציה - לאחר סגירת הפוזיציה או הפקיעה.
בקניית אופציה - במכירה/פקיעה.

אתה מבלבל בין מחיר מימוש (סטרייק) שהוא בדוגמא שלך 100 או 150, לפרמיה על האופציה שהיא בעצם המחיר האמיתי שאתה משלם או מקבל תמורת אותה אופציה. כשנכס הבסיס ב150, אז הפרמיה שתקבל ממכירה של אופציית פוט 100 תהיה 20 סנט, לעומת זאת אם נכס הבסיס יצנח ל110 אז כדי לסגור את המכירה תצטרך לרכוש חזרה את הפוט במחיר שיזנק ל2$ (סתם דוגמא), שילמת פי 10 ממה שקיבלת במקור.
אני למשל עושה את מה שדיברת אבל עם מרווחים ועושה את זה בשני הכיוונים, גם קול וגם פוט. אני עובד עם אופציות שבועיות, פותח פוזיציה שבוע וחצי לפני הפקיעה וסוגר אותה באמצע השבוע של הפקיעה, ולפעמים אפילו לפני. אחרי כוויות קטנות שקיבלתי ראיתי שזה עדיף ממה שהייתי עושהמלפני כן שזה היה לפתוח את הפוזיציות שבוע לפני הפקיעה ולחכות לפקיעה. הסיבה לכך שבגלל מימד הזמן, תנועה חריפה של נכס הבסיס צד אחד המרווח גדל מאד כי קרוב לפקיעה אם התקרבת לאופציה שמכרת המחיר שלה יזנק מאד, אבל לעומת זאת אופציית ההגנה שקנית במורד הסטרייקים לא עולה מספיק כדי לקזז. מצד שני השחיקה בצד השני שהתרחקת ממנו קטנה מכדי לפצות על הזינוק בצד אליו התקרבת. כשעושים את כל זה מוקדם יותר הנתנהגות של האופציות שונה ומאפשרת לסגור את הפוזיציה שנשחקה ולפתוח חדשה באותו צד אבל קרוב יותר לשער נכס הבסיס שהתרחק וכך לסחוט עוד קצת פרמיה ולפצות על העליה בשער המרווח שמכרת בצד אליו התקרב נכס הבסיס. כמובן שצריך לקבוע לעצמך גבול של סטופלוס שבו אתה סוגר את הצד המפסיד.
צריך נכס בסיס תנודתי יחסית שייתן לך מספיק בשר למרווחים. מדדים עם כל זה שהם יחסית יציבים ולכן לכאורה אטרקטיביים לצורך העניין נותנים מרווחים מאד עלובים אפילו כשקרובים יחסית למחיר נכס הבסיס, ולכן לא כדאי להתעסק איתם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
מ שאלה כללית בנושא משכנתא נדל"ן 7
O שאלה בנושא תשואות של מק"מ שוק ההון 0
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
A שאלה בנושא הצהרת הון מיסים 3
A שאלה בנושא המרת מטח שוק ההון 4
M שאלה כללית בנושא דו"ח שנתי מיסים 11
O שאלה בנושא מגן מס בשוק ההון מיסים 5
F שאלה בנושא מימון / ערבות מדינה אוף טופיק 1
S שאלה לדיון בנושא תיק דיבידנדים Vs תיק מחקה מדדים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 12
מ שאלה בנושא תשלום ריבית בלבד על משכנתא נדל"ן 5
H שאלה בנושא מס שבח על דירה שניה נדל"ן 2
A שאלה עקרונית בנושא קיזוז רווח והפסד הון שוק ההון 3
R שאלה בנושא מיסוי מקרקעין נדל"ן 1
T שאלה בנושא rsu מיסים 28
A שאלה בנושא קניית זהב אל מול שמירת הכסף בעו"ש שוק ההון 12
מ שאלה בנושא הקצאה לאג"ח שוק ההון 25
S שאלה בנושא אג"ח שוק ההון 0
M שאלה בנושא מס רכישה נדל"ן 2
R סדר בנושא עמלות/דמי ניהול בתיק השקעות - שאלה של מתחילים צרכנות פיננסית 4
כ שאלה ליודעי דבר בנושא יינות מומלצים אוף טופיק 41
M שאלה בנושא חובת דיווח של ברוקר על שינויים בקרן שוק ההון 0
unrealx שאלה בנושא המרת מט"ח - 2 פיפס שוק ההון 11
ש שאלה בנושא התחרות של ETF לא אמרקאיות שוק ההון 2
נ שאלה בנושא קופת גמל להשקעה לאזרח אמריקאי שוק ההון 8
A שאלה בנושא "מקנה מתנה" ואפוטרופוס בהקשר של קופת גמל להשקעה צרכנות פיננסית 1
דניאלה שאלה בנושא אג"ח ממשלתי ארוך טווח על פי הארי בראון שוק ההון 25
O שאלה בנושא אגח ממשלתי בריבית קבועה 2-5 שוק ההון 12
N שאלה בנושא קופת גמל מהסוג הישן שוק ההון 2
H שאלה בנושא פנקסי עוסק פטור אוף טופיק 4
ה שאלה בנושא קופת גמל שוק ההון 10
M שאלה של חדש בתחום (בנושא חלוקת דיבידנד) שוק ההון 1
לא חשוב שמות שאלה של "צעיר" בהשקעות [בנושא swing trading] שוק ההון 38
ר שאלה בנושא עמלת ניהול תיק. שוק ההון 13
efrat שאלה בנושא פנסיה צוברת שוק ההון 22
א שאלה בנושא קרן השתלמות צרכנות פיננסית 3
A שאלה בנושא רפורמת תעודות הסל שוק ההון 0
whybe שאלה בנושא קרנות מנייתיות שוק ההון 4
P שאלה בנושא חוזים עתידיים שוק ההון 1
nimrodko שאלה בנושא דו"ח שנתי של עוסק פטור אוף טופיק 16
ק עוד פעם שאלה בנושא אג"ח ממשלתי שוק ההון 9
שלי שאלה בנושא יורו שוק ההון 3
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17

נושאים דומים

Back
למעלה