• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה בנוגע ל RSU

שואל השאלות2

משתמש רשום
דירוג
3
היי כולם,
קראתי ועברתי על מספר פוסטים בנושא מיסוי של RSU, אך עדיין לא ברור לי כמה דברים ואשמח לחידוד לגביהם.
קודם כל בנוגע למכירה חלקית של RSU, יש לי מניות RSU של חברה שאני כבר לא עובד בה מכמה נקודות כניסה שונות (מחירים שונים, בחלקם במחיר גבוהה מהמשער הנוכחי וחלקם בשער נמוך יותר), אני מעוניין למכור רק חלק מהמניות שיש לי. אחרי שעברתי על הפוסטים השונים, הגעתי למסקנה שעדיף למכור דווקא את המניות שכרגע במחיר נמוך יותר מהמחיר שקיבלתי אותן- כי עליהן אצטרך לשלם מיסוי פירותי עד שיחזרו למחיר הרכישה, ואילו באלו שאני כבר מורווח אצטרך לשלם רק מס רווחי הון מעתה והלאה. האם המסקנה שלי נכונה? אני מפספס משהו?
שאלה נוספת שיש לי נוגעת לעניין שנת המס שלפיה מחושב המס שלפיה מחשבים את המס שצריך לשלם, היום אני מרוויח יותר מהנקודה שבה קיבלתי את המניות שאני מעוניין למכור (שנתיים-שלוש אחורה), יש אפשרות לעשות את חישוב המס שאני צריך לשלם לפי ההכנסות שהיו לי בשנה שבה קיבלתי את הRSU ולא לפי ההכנסות בשנת המכירה? במידה ואין אופצייה כזאת, איך אני דואג לשלם מס נכון בהתחשב שאנחנו יחסית בתחילת שנת המס, ועוד לא ידוע באמת כמה הכנסות יהיו לי (אני צופה שלא יהיה שינוי משמעותי בשנה הנוכחית, אם זה משנה משהו)

תודה מראש!

ואילו באלו שאני כבר מורווח אצטרך לשלם רק מס רווחי הון מעתה והלאה. האם המסקנה שלי נכונה? אני מפספס משהו?
אם לא עברו שנתיים ממועד ההענקה אתה תשלם מס פירותי על כל הסכום כולל הרווחים, אם עברו שנתיים תשלם מס פירותי עד מחיר ההענקה ועל הרווחים מס רווחי הון.
הRSU ולא לפי ההכנסות בשנת המכירה?
החישוב הוא לפי השנה שבה אתה מוכר.
בשביל לקבל החזר מס אתה מוכר ואז מגיש דוח למס הכנסה.

ממליץ לך לקרוא שרשורים דומים, זה נשאל עשרות פעמים.

אחרי שעברתי על הפוסטים השונים, הגעתי למסקנה שעדיף למכור דווקא את המניות שכרגע במחיר נמוך יותר מהמחיר שקיבלתי אותן- כי עליהן אצטרך לשלם מיסוי פירותי עד שיחזרו למחיר הרכישה, ואילו באלו שאני כבר מורווח אצטרך לשלם רק מס רווחי הון מעתה והלאה. האם המסקנה שלי נכונה? אני מפספס משהו?
על מניות שירדו ממחיר ההענקה שלהם, תשלם רק מס פירותי.
על מניות שעלו ממחיר הענקה שלהם תשלם מס פירותי על מחיר ההענקה, ומס רווח הון על הרווח (בתנאי שעברו שנתיים מיום ההענקה).

על פניו זה אומר שעדיף למכור את המניות שירדו.
שאלה נוספת שיש לי נוגעת לעניין שנת המס שלפיה מחושב המס שלפיה מחשבים את המס שצריך לשלם, היום אני מרוויח יותר מהנקודה שבה קיבלתי את המניות שאני מעוניין למכור (שנתיים-שלוש אחורה), יש אפשרות לעשות את חישוב המס שאני צריך לשלם לפי ההכנסות שהיו לי בשנה שבה קיבלתי את הRSU ולא לפי ההכנסות בשנת המכירה?
ממה שאני מכיר, זה הולך לשנת המכירה (לרוב זו הטבה כי אתה שולט במועד המכירה, אבל גם יכול להיות חסרון כמו במקרה שלך)
ביטוח לאומי הולך לפי החודש שעזבת את המעסיק ההוא (פלוס פריסה אחורה 12 חודשים במידה ורלוונטי).
במידה ואין אופצייה כזאת, איך אני דואג לשלם מס נכון בהתחשב שאנחנו יחסית בתחילת שנת המס, ועוד לא ידוע באמת כמה הכנסות יהיו לי (אני צופה שלא יהיה שינוי משמעותי בשנה הנוכחית, אם זה משנה משהו)
המעסיק הקודם צריך להוציא לך תלוש שכר בחודש העוקב את המכירה.
ככל שתספק לו תיאום מס שמתבסס על הכנסותיך הנוכחיות, הוא יוכל לחשב כמה שיותר נכון את המס. עם זאת, לא מן הנמנע שבגלל שמדובר במשכורת אחת, אז שגביית המס לא תהיה נכונה ותצטרך לבדוק בסוף שנה אם אתה זכאי להחזר.

תודה רבה על התשובות, הבנתי שיש משהו שנקרא בקשה לניקוי מס מופחת שאפשר להגיש למס הכנסה, יודעים להגיד איך זה בדיוק עובד? לרוב מקבלים הפחתה משמעותית באמת?

תודה רבה על התשובות, הבנתי שיש משהו שנקרא בקשה לניקוי מס מופחת שאפשר להגיש למס הכנסה, יודעים להגיד איך זה בדיוק עובד? לרוב מקבלים הפחתה משמעותית באמת?
יכול לצרף מקור?

יכול לצרף מקור?
זה הטופס ממה שאני מבין. מי שאמר לי למלא טופס כזה ולהעביר לו את האישור זה נציג חברת ESOP שאחראית אצלי לתהליך ניכוי המס אחרי המכירה (החברה שעבדתי בה עובדת איתם, לא משהו שאני בחרתי).

עריכה:
במבט שני, אני לא בטוח שזה הטופס, נראה שזה משהו של מעסיקים יותר. אני צריך לברר מול חברת ESOP את העניין ולהבין באיזה טופס בדיוק מדובר.

נערך לאחרונה ב:
על פניו זה אומר שעדיף למכור את המניות שירדו
למה? זה יגרום לתשלום מס גבוה יותר בהווה.
לדעתי אין פה פתרון פשוט.

דוגמא:
נניח שפות"ש קיבל מניות בשווי 100 ובשווי 200 ועכשיו הן שוות 150.

אם ימכור מניה שקיבל ב 100, ישלם 50 שח מס פירותי (נניח מדרגה של 50%) ועוד 12.5 רווח הון ובסה"כ 62.5 שח

אם ימכור מניה שקיבל ב 200, ישלם 75 שח מס פירותי.

ואז נשאלת השאלה - האם עדיף לשלם פחות מס בהווה ולשלם יותר מס בעתיד או להיפך?

למה? זה יגרום לתשלום מס גבוה יותר בהווה.
+1

על פניו זה אומר שעדיף למכור את המניות שירדו.
לא חושבת שזה נכון.
בהנחה שהוא רוצה/זקוק לסכום מסויים הוא יצטרך למכור יותר מניות אם ימכור את המניות שירדו כי הוא משלם יותר מס.

האם עדיף לשלם פחות מס בהווה ולשלם יותר מס בעתיד או להיפך
לדעתי תמיד עדיף לשלם פחות מס בהווה.
הרי אתה לא יודע מה יהיה בעתיד. אולי בעתיד הוא ימכור את המניות כאשר יהיה מובטל ואז המס השולי שלו יהיה מאוד נמוך?
לא רואה סיבה לבחור היום לשלם יותר מס…

ואילו באלו שאני כבר מורווח אצטרך לשלם רק מס רווחי הון מעתה והלאה. האם המסקנה שלי נכונה? אני מפספס משהו?
למה הכוונה מעתה והלאה?
לא משנה מתי תמכור את המניה הזו, אתה תמיד תשלם מס שולי על מחיר ההענקה ומס רווחי הון על הרווח (כלומר על החלק שמעל מחיר ההענקה).
אם בעתיד המניה תרד (נניח מתחת למחיר ההענקה גם של המניה הזו) אז גם בה תשלם רק מס שולי, כי לא יהיה רווח הון.

אוקיי אז עכשיו אני מבין משהו שפספסתי עד עכשיו.
המס הפירותי שאני משלם, ללא תלות במחיר המנייה הנוכחי, יהיה לפי המחיר שמנייה הוענקה? אני חשבתי שאשלם מס לפי מחיר המנייה הנוכחי..

אם אין דרך להוריד את המס הפירותי שאשלם, למעט מכירה בתקופת אבטלה וכו', אז כן. אכן עדיף למכור את המניות שהתקבלו בשער נמוך יותר.

תודה לכם על החידוד.

המס הפירותי שאני משלם, ללא תלות במחיר המנייה הנוכחי, יהיה לפי המחיר שמנייה הוענקה?
המס הפירותי על הנמוך מבין מחיר ההענקה למחיר המכירה.
אם אין דרך להוריד את המס הפירותי שאשלם, למעט מכירה בתקופת אבטלה וכו', אז כן. אכן עדיף למכור את המניות שהתקבלו בשער נמוך יותר.
אלא אם אתה צופה שהחברה תשלם דיבידנד. חלוקת הדיבידנד מורידה את המחיר אבל במקביל על הדיבידנד אתה משלם 25% בלבד (ואולי עוד 3% מס יסף על כל או חלק מהסכום, בהתאם להכנסת הכוללת).

נערך לאחרונה ב:
המס הפירותי על הנמוך מבין מחיר ההענקה למחיר המכירה.

אלא אם אתה צופה שהחברה תשלם דיבידנד. חלוקת הדיבידנד מורידה את המחיר אבל במקביל על הדיבידנד אתה משלם 25% בלבד (ואולי עוד 3% מס יסף על כל או חלק מהסכום, בהתאם להכנסת הכוללת).
שנייה, אז אני כבר מבולבל, @קפיצת הדרך רשמה שהמס הפירותי שצריך לשלם קבוע. זה לא נכון?

שנייה, אז אני כבר מבולבל, @קפיצת הדרך רשמה שהמס הפירותי שצריך לשלם קבוע. זה לא נכון?
אם לא עברו שנתיים ממועד ההענקה:
- זה קל, מס פירותי על הסכום של המכירה.
עברו שנתיים:
- יש רווחים: מס פירותי עד מחיר ההענקה, מס רווחי הון על מה שמעל
- אין רווחים: מס פירותי על הסכום של המכירה, הרי אין רווחים בכלל.

אני כתבתי את זה בהתייחס למצב שאתה תיארת, שבו אתה מורווח על המניה:
ואילו באלו שאני כבר מורווח
כלומר אם יש רווח הרי בהגדרה מחיר המניה הוא מעל מחיר ההענקה, ועל כן המס הפירותי יהיה על מחיר ההענקה.

כאשר מחיר המניה הוא מתחת למחיר ההענקה אתה תשלם מס פירותי על מחיר המכירה (כלומר מס הכנסה משתתף איתך בהפסדים).

נערך לאחרונה ב:
לא רואה סיבה לבחור היום לשלם יותר מס…
במחשבה שניה אני בכל זאת יכולה לראות מצב שבו הייתי מעדיפה למכור את המניה שירדה מתחת למחיר ההענקה ולא את המניה המורווחת. וזאת במקרה שהירידה מתחת למחיר ההענקה היא מאוד מאוד משמעותית.
לדוגמא אם הייתה לי מניה עם מחיר הענקה 300 ומניה עם מחיר הענקה 40 והמניה הייתה שווה 50. הייתי מוכרת את המניה של ה- 300.
במקרה כזה ההנחה שלי תהיה שאם המניה תחזור לעלות ההפרש במס שאשלם בעתיד יאפיל עשרות מונים על ההפרש במס העכשווי.

בקיצור, זה כנראה יהיה תלוי במספרים.

לא חושבת שזה נכון.
בהנחה שהוא רוצה/זקוק לסכום מסויים הוא יצטרך למכור יותר מניות אם ימכור את המניות שירדו כי הוא משלם יותר מס.
זו הסתכלות נקודתית על מה הוא צריך עכשיו. הרעיון הוא להסתכל על מה הוא צריך גם במכירה הבאה.

במחשבה שניה אני בכל זאת יכולה לראות מצב שבו הייתי מעדיפה למכור את המניה שירדה מתחת למחיר ההענקה ולא את המניה המורווחת. וזאת במקרה שהירידה מתחת למחיר ההענקה היא מאוד מאוד משמעותית.
לדוגמא אם הייתה לי מניה עם מחיר הענקה 300 ומניה עם מחיר הענקה 40 והמניה הייתה שווה 50. הייתי מוכרת את המניה של ה- 300.
במקרה כזה ההנחה שלי תהיה שאם המניה תחזור לעלות ההפרש במס שאשלם בעתיד יאפיל עשרות מונים על ההפרש במס העכשווי.

בקיצור, זה כנראה יהיה תלוי במספרים.
זה לא תלוי במספרים.

נניח מניה אחת בסכום הענקה 200, ומניה שניה ב-202. עברו יותר משנתיים מההענקות.

מחיר המניה היום 201 ובעוד שבוע הוא 203.
אם נמכור היום את המניה שהוענקה ב-202 ובעוד שבוע את המניה שהוענקה ב-200, המס יהיה 100.5+100.75=201.25.
אם נמכור בסדר הפוך, המס שנשלם יהיה 100.25+101.25=201.5.

זו הסתכלות נקודתית על מה הוא צריך עכשיו. הרעיון הוא להסתכל על מה הוא צריך גם במכירה הבאה.

זה לא תלוי במספרים.

נניח מניה אחת בסכום הענקה 200, ומניה שניה ב-202. עברו יותר משנתיים מההענקות.

מחיר המניה היום 201 ובעוד שבוע הוא 203.
אם נמכור היום את המניה שהוענקה ב-202 ובעוד שבוע את המניה שהוענקה ב-200, המס יהיה 100.5+100.75=201.25.
אם נמכור בסדר הפוך, המס שנשלם יהיה 100.25+101.25=201.5.
חשוב להסתכל על עוד דברים.
גם על מה הוא צריך במכירה הבאה גם על מה הוא עושה עם הכסף וגם כמה כסף הוא צריך.
ההנחה שלך שלא חשוב לו כמה כסף הוא מקבל הוא מוכר כמות מניות מסוימת. לדעתי לרוב זה הפוך. אתה מתכנן כמה כסף אתה צריך/רוצה ומשם גוזר את כמות המניות שתרצה למכור. כך יוצא שתצטרך למכור יותר מניות בשביל אותו סכום שאתה צריך *כרגע*.
בנוסף אתה מניח שהוא מוכר את שאר המניות באותו מצב מיסויי כמו היום (כלומר לא בפרישה/אבטלה וכו׳).
בנוסף אתה לא מניח שום דבר על מה הוא מתכוון לעשות עם הכסף (ומה הכסף הזה עושה בינתיים כך שסכום גדול יותר בהתחלה שווה יותר כסף בעתיד).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
T שאלה פרקטית בנוגע להיחלשות השקל שוק ההון 164
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
E עסק פטור - שאלה בנוגע לדיווחים מיסים 1
deussex שאלה בנוגע לרלוקיישן דרך עבודה אוף טופיק 3
L שאלה בנוגע להעברת מניות מבנק לבית השקעות שוק ההון 8
L שאלה בנוגע להעברת תיק מהבנק לאקסלנס שוק ההון 1
D שאלה בנוגע לצבירה מקרן אירית שוק ההון 2
O שאלה בנוגע לתשלום שומת מס על שנת 2020. מיסים 18
T שאלה כללית בנוגע לרכש ETF-ים בתור סוחר עצמאי שוק ההון 3
D שאלה בנוגע לקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Aslan שאלה בנוגע לביטוח בריאות - למי שמבין צרכנות פיננסית 2
Y שאלה בנוגע להחזר עמלות שוק ההון 15
I שאלה בנוגע לספטמבר בשוק ההון שוק ההון 13
G שאלה בנוגע לביטוח סיעודי מקופת החולים אוף טופיק 6
D שאלה בנוגע לאשראי שוק ההון 1
עייף ומותש סעמק שאלה בנוגע לעקיבה אחרי מדד ה s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
N שאלה בנוגע לאופן הגביה של העמלות בבית השקעות שוק ההון 7
yehonatanlavian שאלה בנוגע לקרנות סל שוק ההון 1
R דעה בנוגע לבניית תיק השקעות + שאלה בנוגע לרכישת ETF שוק ההון 1
I שאלה בנוגע לרכישת קרן SSAC בדולר או שקל שוק ההון 4
לאונל שאלה טכנית בנוגע להעברת קרן מנוהלת ל-IRA שוק ההון 1
D רווחים ב - TD Ameritrade - שאלה בנוגע למס הכנסה מיסים 9
ס שאלה בנוגע למשכנתא נדל"ן 8
G שאלה בנוגע לקרן S&P500 לא זזה מיום 4/6/20 שוק ההון 3
T שאלה בנוגע להגשת דו"ח למס הכנסה צרכנות פיננסית 7
Dinoman שאלה בנוגע לדיבידנדים שוק ההון 13
Wolfman שאלה בנוגע האופן בו מתעדכן שווי התיק שוק ההון 4
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
W שאלה בנוגע להתחמקות מסעיף אי תחרות ביציאה לחלת אוף טופיק 2
D שאלה בנוגע להבנת מסחר ב ETF שוק ההון 2
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
S שאלה בנוגע לתיקון 190 בניהול אישי צרכנות פיננסית 1
S שאלה בנוגע לקביעת היחס של EIMI+IWRD שוק ההון 39
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
לא חשוב שמות שאלה בנוגע למילוי טופס 161א' אוף טופיק 9
G שאלה בנוגע לקרנות פנסיה והשתלמות מחקות S&P500 צרכנות פיננסית 29
G שאלה קטנה בנוגע לאקסולידית. אוף טופיק 2
G שאלה בנוגע לפפר. צרכנות פיננסית 60
D שאלה בנוגע לשינוי הפקדות לכספי פיצויים עבור קופת גמל צרכנות פיננסית 7
S שאלה בנוגע לבחירת בית השקעות (מתלבט בין שניים) שוק ההון 10
לא חשוב שמות שאלה בנוגע לתוכניות חיסכון בבנקים בהקשר למשבר הנדל"ן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
I שאלה בנוגע לקרנות נאמנות ובתי ההשקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה