• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת)

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

קיבלתי הצעה משתלמת יותר בהראל ביטוח על דירה שאני משכיר, כשאני הייתי מבוטח ב AIG.

יש לי הסכם עם השוכרים על ביטול שיבוב, כלומר במקרה של נזק לצד ג', שהחברת ביטוח לא תתבע אותם. ב AIG, כתוב במפורש ת.ז של השוכרים עם האחריות הצולבת וביטול השיבוב.

בהראל ביקשתי שיכניסו את הסעיף, וחזרו אלי, שלמעשה אצלם בפוליסה, אין אחריות צולבת בכל מקרה כלפי השוכרים, לכל שוכר.

אני קורא בפוליסה שלהם, ורואה את הסעיף הבא על תחלוף, אני מביא את הפסקה, האם סעיף 4.51 אכן מציין זאת, של ביטול שיבוב כלפי השוכרים והם לא יהיה נתבעים במקרה של הפעלת הביטוח ? או שזה חשוד שהם לא מציינים ספציפית את ת.ז השוכרים בתוך פוליסת הביטוח, מה דעתכם ?

51 .תחלוף
1.51 .הייתה למבוטח בשל מקרה הביטוח גם זכות פיצוי או שיפוי כלפי אדם שלישי, שלא מכוח חוזה ביטוח, עוברת זכות זו למבטח מששילם למבוטח תגמולי ביטוח וכשיעור התגמולים ששילם.
2.51 .המבטח אינו רשאי להשתמש בזכות שעברה אליו לפי סעיף זה באופן שיפגע בזכותו של המבוטח לגבות מן האדם השלישי פיצוי או שיפוי מעל לתגמולים שקיבל מהמבטח.
3.51 .קיבל המבוטח מן האדם השלישי פיצוי או שיפוי שהיה מגיע למבטח לפי סעיף זה, עליו להעבירו למבטח, עשה פשרה, ויתור או פעולה אחרת הפוגעת בזכות שעברה למבטח, עליו לפצותו בשל כך.
4.51 .הוראות סעיף זה לא יחולו אם מקרה הביטוח נגרם שלא בכוונה בידי אדם שמבוטח סביר לא היה תובע ממנו פיצוי או שיפוי, מחמת קרבת משפחה או יחסי עבודה או בשל יחסי שוכר ומשכיר שביניהם ובתנאי שהשוכר והמשכיר ויתרו על זכות התחלוף האחד כלפי השני.

נ.ב
אני רואה שבסעיף 4.51 ישנו תנאי של ביטול שיבוב כלפי השוכרים אם השוכר והמשכיר ויתרו על זכות התחלוף כלפי האחד כלפי השני - מה זה אומר ? זה אמור להיות מצוין בחוזה, בעל פה, או בעת הפעלת הביטוח לציין שאין לתבוע את השוכר/המשכיר ?

תודה לעונים.

נערך לאחרונה ב:
אני רואה שבסעיף 4.51 ישנו תנאי של ביטול שיבוב כלפי השוכרים אם השוכר והמשכיר ויתרו על זכות התחלוף כלפי האחד כלפי השני - מה זה אומר ? זה אמור להיות מצוין בחוזה, בעל פה, או בעת הפעלת הביטוח לציין שאין לתבוע את השוכר/המשכיר ?
צריך להיות כתוב בחוזה.

אני החלטתי שפחות מתאים לי להתעסק מול חברות הביטוח בעניין ביטול שיבוב ולזכור לעדכן את הפוליסה בכל פעם שדיירים מתחלפים.
הוספתי לשוכרים שלי סעיף שהם מודעים לכך שאינם מכוסים בביטוח צד ג׳ מטעם המשכיר. אם הם רוצים להיות מכוסים הם מוזמנים לעשות לעצמם ביטוח צד ג׳ על שמם.

הוספתי לשוכרים שלי סעיף שהם מודעים לכך שאינם מכוסים בביטוח צד ג׳ מטעם המשכיר. אם הם רוצים להיות מכוסים הם מוזמנים לעשות לעצמם ביטוח צד ג׳ על שמם.
זה רעיון טוב, עם זאת - כמו במקרה שלי, יהיו שוכרים שמנסים להכניס סעיף - שאתה כמשכיר אמור לעשות צד ג' ולהכניס סעיף שיבוב, איך אתה מתמודד עם כאלה ? אומר שיקחו את זה או שילכו ?
(אני הכנסתי, אבל אמרתי - שהם ישלמו את הצד ג' במקרה כזה.)

כמו כן - במקרה של מה שאתה מציע - נניח והם עושים את הצד ג', גם בביטוח שלהם, בברירת מחדל, לא יהיה שיבוב כלפיך המשכיר, ובמקרה של הפעלת הביטוח שלהם, יתכן שאתה תהיה חשוף לתביעה מחברת הביטוח שלהם, לא ? (אם כי אתה כנראה תהיה מכוסה על ידי הביטוח שלך נגדם).

זה רעיון טוב, עם זאת - כמו במקרה שלי, יהיו שוכרים שמנסים להכניס סעיף - שאתה כמשכיר אמור לעשות צד ג' ולהכניס סעיף שיבוב, איך אתה מתמודד עם כאלה ? אומר שיקחו את זה או שילכו ?
נתקלת בכאלה? ממה שהתרשמתי רוב השוכרים (וכנראה גם רוב המשכירים) בכלל לא מודעים לנושא ביטוח צד ג׳ ולא מבינים את הסיכון שעלול ליפול עליהם.
כמו כן - במקרה של מה שאתה מציע - נניח והם עושים את הצד ג', גם בביטוח שלהם, בברירת מחדל, לא יהיה שיבוב כלפיך המשכיר, ובמקרה של הפעלת הביטוח שלהם, יתכן שאתה תהיה חשוף לתביעה מחברת הביטוח שלהם, לא ? (אם כי אתה כנראה תהיה מכוסה על ידי הביטוח שלך נגדם).
לי יש ביטוח צד ג׳ כחלק מביטוח המבנה.

נתקלת בכאלה? ממה שהתרשמתי רוב השוכרים (וכנראה גם רוב המשכירים) בכלל לא מודעים לנושא ביטוח צד ג׳ ולא מבינים את הסיכון שעלול ליפול עליהם.
כן, ממש היו נודניקים עם סעיף אחרי סעיף בחוזה. בדיעבד אולי זה היה סימן לא להתקדם איתם.

מצד שני הם גרו אצלי מעל 4 שנים, ושמרו על הדירה. אבל, בהחלט היו קשים אם זה בכל דבר קטן היו קוראים לי, והיו קשים למדי כשזה נגע להעלאת שכר דירה, ובאופן כללי קשים ודורשים.

איך אתה מסתכל על כאלה ? פדנטים לטוב ולרע ?

כן, ממש היו נודניקים עם סעיף אחרי סעיף בחוזה. בדיעבד אולי זה היה סימן לא להתקדם איתם.

מצד שני הם גרו אצלי מעל 4 שנים, ושמרו על הדירה. אבל, בהחלט היו קשים אם זה בכל דבר קטן היו קוראים לי, והיו קשים למדי כשזה נגע להעלאת שכר דירה, ובאופן כללי קשים ודורשים.
הייתי מוכן להתפשר על אי העלאת שכר דירה, אבל אם היו קוראים לי על כל פיפס לא הייתי מחדש איתם חוזה.
איך אתה מסתכל על כאלה ? פדנטים לטוב ולרע ?
יותר מדי פדנטיות היא בעיניי תכונה שלילית.
אמנם דירה להשקעה אינה השקעה פסיבית לחלוטין כמו לרכוש מניה ולמכור אותה כשאתה רוצה בלחיצת כפתור, אבל היא גם לא אמורה להפוך לחצי משרה מצד המשכיר. מבחינתי ההתעסקות בניהול הנכס אמורה להיות מספר מוגבל של שעות בשנה ובגלל זה מראש בחרתי נכס במצב שמור יחסית והשקעתי לפני ההשכרה בתיקון כל מה שראיתי שדורש תיקון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 5
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
ש שאלה בנוגע ל RSU מיסים 18
T שאלה פרקטית בנוגע להיחלשות השקל שוק ההון 164
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
E עסק פטור - שאלה בנוגע לדיווחים מיסים 1
deussex שאלה בנוגע לרלוקיישן דרך עבודה אוף טופיק 3
L שאלה בנוגע להעברת מניות מבנק לבית השקעות שוק ההון 8
L שאלה בנוגע להעברת תיק מהבנק לאקסלנס שוק ההון 1
D שאלה בנוגע לצבירה מקרן אירית שוק ההון 2
O שאלה בנוגע לתשלום שומת מס על שנת 2020. מיסים 18
T שאלה כללית בנוגע לרכש ETF-ים בתור סוחר עצמאי שוק ההון 3
D שאלה בנוגע לקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Aslan שאלה בנוגע לביטוח בריאות - למי שמבין צרכנות פיננסית 2
Y שאלה בנוגע להחזר עמלות שוק ההון 15
I שאלה בנוגע לספטמבר בשוק ההון שוק ההון 13
G שאלה בנוגע לביטוח סיעודי מקופת החולים אוף טופיק 6
D שאלה בנוגע לאשראי שוק ההון 1
עייף ומותש סעמק שאלה בנוגע לעקיבה אחרי מדד ה s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
N שאלה בנוגע לאופן הגביה של העמלות בבית השקעות שוק ההון 7
yehonatanlavian שאלה בנוגע לקרנות סל שוק ההון 1
R דעה בנוגע לבניית תיק השקעות + שאלה בנוגע לרכישת ETF שוק ההון 1
I שאלה בנוגע לרכישת קרן SSAC בדולר או שקל שוק ההון 4
לאונל שאלה טכנית בנוגע להעברת קרן מנוהלת ל-IRA שוק ההון 1
D רווחים ב - TD Ameritrade - שאלה בנוגע למס הכנסה מיסים 9
ס שאלה בנוגע למשכנתא נדל"ן 8
G שאלה בנוגע לקרן S&P500 לא זזה מיום 4/6/20 שוק ההון 3
T שאלה בנוגע להגשת דו"ח למס הכנסה צרכנות פיננסית 7
Dinoman שאלה בנוגע לדיבידנדים שוק ההון 13
Wolfman שאלה בנוגע האופן בו מתעדכן שווי התיק שוק ההון 4
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
W שאלה בנוגע להתחמקות מסעיף אי תחרות ביציאה לחלת אוף טופיק 2
D שאלה בנוגע להבנת מסחר ב ETF שוק ההון 2
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
S שאלה בנוגע לתיקון 190 בניהול אישי צרכנות פיננסית 1
S שאלה בנוגע לקביעת היחס של EIMI+IWRD שוק ההון 39
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
לא חשוב שמות שאלה בנוגע למילוי טופס 161א' אוף טופיק 9
G שאלה בנוגע לקרנות פנסיה והשתלמות מחקות S&P500 צרכנות פיננסית 29
G שאלה קטנה בנוגע לאקסולידית. אוף טופיק 2
G שאלה בנוגע לפפר. צרכנות פיננסית 60
D שאלה בנוגע לשינוי הפקדות לכספי פיצויים עבור קופת גמל צרכנות פיננסית 7
S שאלה בנוגע לבחירת בית השקעות (מתלבט בין שניים) שוק ההון 10
לא חשוב שמות שאלה בנוגע לתוכניות חיסכון בבנקים בהקשר למשבר הנדל"ן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
I שאלה בנוגע לקרנות נאמנות ובתי ההשקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה