• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה| בנוגע לדמי אבטלה.

לא חשוב שמות

משתמש רגיל
דירוג
381
היי חברים,

העדפתי לשאול את השאלה בקטגוריה זו מכיוון שיש לה קשר מסוים לחסכנות ומינימליזם לפי ההיגיון.

שאלתי היא - אדם שפוטר ממקום עבודתו ויש לו וותק של מעלה לשנה, לפי מיטב הבנתי הוא זכאי לדמי אבטלה במשך מספר חודשים נכון?

השאלה אם דמי האבטלה הם זוהרים, נוצצים "כסף נקי" שנכנס לכיס, או שהם תומנים בחובם איזשהו "עוקץ"? כמו למשל שקבלת פיצויים בעצם נלקחים גם מהפנסיה, לפחות בחלקם, אז השאלה אם יש גם בדמי אבטלה את ה-"שורות הקטנות" שרובנו לא מכירים?

עוד שתי שאלות טכניות:
- מהי התקופה בה מקבלים דמי אבטלה?
- האם מוכרחים לקבל מהעבודה מכתב פיטורים על מנת להינות מדמי אבטלה או שאפשר ליהנות מהם גם במצבים בהם אנו מתפטרים מרצוננו?

חשוב לי לדעת זאת על מנת לא לקבל החלטות שגויות בנושא באופן כללי בימים בהם אמצא את עצמי ללא עבודה חלילה.

כמו למשל שקבלת פיצויים בעצם נלקחים גם מהפנסיה
הם לא, ואין מנגנון שמאפשר דבר כזה.

מהי התקופה בה מקבלים דמי אבטלה?
כל זכות.

האם מוכרחים לקבל מהעבודה מכתב פיטורים על מנת להינות מדמי אבטלה או שאפשר ליהנות מהם גם במצבים בהם אנו מתפטרים מרצוננו?
בשני המקרים אפשר, אבל יתכן שתצטרך לחכות שלושה חודשים.
אני שוב מפנה לכל זכות ליתר הפרטים.

אני שוב מפנה לכל זכות ליתר הפרטים.
תודה על ההפנייה, אבל בכוונה אני לא פונה לאתרים הללו ושואל כאן, הם כותבים אינפורמציה בצורה לא ברורה בעליל, אפילו יותר גרועה מזו של הסולידית בעניינים פיננסיים..

נערך לאחרונה ב:
תודה עלההפנייה, אבל בכוונה אני לא פונה לאתרים הללו ושואל כאן, הם כותבים אינפורמציה בצורה לא ברורה בעליל, אפילו יותר גרועה מזו של הסולידית בעניינים פיננסיים..
מה גורם לך לחשוב שלנו יש כושר התבטאות טובה יותר מהכותבים בכל-זכות?

אפילו יותר גרועה מזו של הסולידית בעניינים פיננסיים
כן בטח, בוא תיכנס למישהו הביתה, תגיד להם שהטלפון שלהם מכוער ותבקש לעשות שיחה מאחד האורחים האחרים

תודה על ההפנייה, אבל בכוונה אני לא פונה לאתרים הללו ושואל כאן, הם כותבים אינפורמציה בצורה לא ברורה בעליל, אפילו יותר גרועה מזו של הסולידית בעניינים פיננסיים..
א. זכאי לדמי אבטלה.
ב. לא מקוזז, הכל במלואו. (התבלבלת עם החקיקה החדשה לעצמאים)
ג. כן מנוכה ביטו"ל ובריאות.
ד. סך הימים שאתה זכאי לחתום בהם- תלויים בגיל שלך, ובמספר נפשות ב"ב שיחיו.
ה. ברוב המקרים- הסכום המשולם תמורת ימי זכאות אלו- הוא בגובה של 66-75 אחוז מסך ההכנסה הממוצעת לחודשים שעברו. ולא סכום זהה.

ה"כפית" לא מתאימה לך בגודל או שאתה לא אוהב את מה שיש עליה?

התגובה שלך חצופה ומתנשאת במידה שהייתי חייב להניח את הקפה לרגע
אתה בכלל מבין כמה השקעה בוצעה בכתיבת שני האתרים הללו שציינת? האנשים שעבדו\עובדים על ריכוז כל החומר
על המחקר, על הזמן, על הניסוח, כן גם על הניסוח, וכל זה על מנת שאתה תוכל להנהות מהחומר בלי להוציא אגורה שחוקה
תלמד להעריך ולדבר בשם עצמך, מה זה הדיבור הזה ברבים? את מה אתה מייצג או בשם מי אתה מדבר?

ה"כפית" לא מתאימה לך בגודל או שאתה לא אוהב את מה שיש עליה?

התגובה שלך חצופה ומתנשאת במידה שהייתי חייב להניח את הקפה לרגע
אתה בכלל מבין כמה השקעה בוצעה בכתיבת שני האתרים הללו שציינת? האנשים שעבדו\עובדים על ריכוז כל החומר
על המחקר, על הזמן, על הניסוח, כן גם על הניסוח, וכל זה על מנת שאתה תוכל להנהות מהחומר בלי להוציא אגורה שחוקה
תלמד להעריך ולדבר בשם עצמך, מה זה הדיבור הזה ברבים? את מה אתה מייצג או בשם מי אתה מדבר?
נכון!
תופעה נפוצה כאן.
יושב אדם בחדר נוחיות, ומנסה למצוא מענה מקצועי, חינמי ואיכותי גם יחד במרשתת, כדי לפתור את בעיותיו.
אממה - כדי להגיב בסולידית צריך יוזר?
אין בעיה!
פותחים מפיחים הודעה,
ו...מתנדפים כלעומת שבאו. לעיתים אף בלא להציץ שוב בתגובות.
והם גם מתפלאים חוצפתה של הסולידית... למה לוקח לה יותר מ10 שניות לענות להם?!
על מה משלמים לה לשווא?!
ואנן נעני אבתריהו-
שאפו לסולידית!
אתר מושלםםםם D::>
למתמידים ולעקביים, בלבד.

@קפה שחור, לרגע לא טענתי שלא בוצעה השקעה, אבל אני יודע לעמוד על רגליי האחוריות ולומר מתי אתר או מוצר שימושיים ומועילים עבורי, ומתי לא. או גם לחילופין, האם אני מספיק "אינטליגנט" על מנת להבין את כתב החרטומים של האתרים הללו או לא, אשר לדעתי כלל לא מובנים לסקטור רחב מאוד באוכלוסיה (ויש לי הרגשה שכל המאמץ שציינת מוקדש בדיוק לאותו סקטור שכלל לא יכול להפיק תועלת מהאתרים הללו).

אני לא יודע אם את/ה פרובוקטור/ית או סתם כותב/ת מהבטן, אבל תפסיק/י להוציא דברים מהקשרם.

@פסיוני, תודה רבה על הפירוט בתגובתך הראשונה, ועדיין אין כל לגיטימציה בהוצאה מהקשר שביצעת בתגובתך השנייה:

יושב אדם בחדר נוחיות, ומנסה למצוא מענה מקצועי, חינמי ואיכותי גם יחד במרשתת, כדי לפתור את בעיותיו.

זו אכן בין המטרות הנעלות ביותר של המרשתת ואין סיבה להילחם בה, זה יקרה בלאו הכי ככל שהשנים יעברו, ואם גופים אלו ואחרים ימנעו זאת, פשוט לא תהיה מרשתת אלא משהו מקביל אחר שימלא בדיוק את המטרה הנעלה הזאת.

אין סיבה להתנגד לכך.

לגבי שאר השטויות שכתבת, יתכן שבאמת היה יותר חכם מצידי שלא להציץ בתגובתך השנייה.

שבת שלום ותודה לכולם :)

אבל אני יודע לעמוד על רגליי האחוריות ולומר מתי אתר או מוצר שימושיים ומועילים עבורי
המספרים שעונים על השאלות ששאלת נמצאים בכל האתרים והם לא משתנים, מה שמשתנה זה הרקע והגופן שעליו הוא נכתב
התוצאה הסופית היא שאתה מחפש מחט בערימה של מחט
לגבי שאר השאלות הפילוסופיות שהעלת יש מספיק דיונים בנושא הסוציאליזם ושם תוכל לפרוס את משנתך

@קפה שחור, לרגע לא טענתי שלא בוצעה השקעה, אבל אני יודע לעמוד על רגליי האחוריות ולומר מתי אתר או מוצר שימושיים ומועילים עבורי, ומתי לא. או גם לחילופין, האם אני מספיק "אינטליגנט" על מנת להבין את כתב החרטומים של האתרים הללו או לא, אשר לדעתי כלל לא מובנים לסקטור רחב מאוד באוכלוסיה (ויש לי הרגשה שכל המאמץ שציינת מוקדש בדיוק לאותו סקטור שכלל לא יכול להפיק תועלת מהאתרים הללו).

אני לא יודע אם את/ה פרובוקטור/ית או סתם כותב/ת מהבטן, אבל תפסיק/י להוציא דברים מהקשרם.

@פסיוני, תודה רבה על הפירוט בתגובתך הראשונה, ועדיין אין כל לגיטימציה בהוצאה מהקשר שביצעת בתגובתך השנייה:

זו אכן בין המטרות הנעלות ביותר של המרשתת ואין סיבה להילחם בה, זה יקרה בלאו הכי ככל שהשנים יעברו, ואם גופים אלו ואחרים ימנעו זאת, פשוט לא תהיה מרשתת אלא משהו מקביל אחר שימלא בדיוק את המטרה הנעלה הזאת.

אין סיבה להתנגד לכך.

לגבי שאר השטויות שכתבת, יתכן שבאמת היה יותר חכם מצידי שלא להציץ בתגובתך השנייה.

שבת שלום ותודה לכולם :)
שיהיה ברור שבהודעה השניה ממש לא התכוונתי לגביך!
וסליחה עם מישהו הבין כך.
אלא כתבתי זאת בהמשך למה שכתבו מעליי, שלעתים אנשים לא משקיעים זמן כדי לקרוא ביסודיות חומר שנכתב בעמל, ולתועלת כולם.
ולגבי תופעת היוזרים-
בטח בעצמך ראית רבות (בעיקר הטרלות לגבי קרקעות/ביטוחים- בפורום משקיעים) כיצד זה קורה..
ושבת שלום לכווולם

טרילילי טרילי לה טרלול חדש בשכונה:lol:

@לא חשוב שמות האם אתה באמת לא מצליח להבין תחבירית את כתבי הסולידית, או שזה פשוט הייתה בדיחה גרועה?

@לא חשוב שמות האם אתה באמת לא מצליח להבין תחבירית את כתבי הסולידית, או שזה פשוט הייתה בדיחה גרועה?
אני חושב שהוא לא מאותגר ביכולת הבנת הנקרא שלו, אלא שהדעות השמאליות שלו תוקעות טריז בין הנהירות של הסולידית לבין תמונת המצב שלו למציאות.
אדוני שלא מחשיב שמות, איזה חסך פסיכולוגי מניע את תת־המודע שלך?

o_o

>:D

;)

אני אומנם מצליח להבין תחבירית את רוב הפוסטים שלה, אבל לא מצליח להבין מה לעשות עם האינפורמציה, איך בכלל ניתן לגלם אותה למעשים (כולל ההיבטים היותר פשוטים בה) ומה הקשר בינה לבין המציאות של האדם הממוצע. מה שאני כן מצליח להבין מכל פוסט שלה, זה שאלוקים נותן אגוזים למי שאין שיניים.

יש בי תחושה שאם הצלחת להבין את לוחות הברית של הסולידית, כנראה שאתה כלל לא זקוק להם.

לגבי האתרים, אפילו פעם אחת בחיים לא יצא לי להיתקל בדילמה או בנושא שאני לא מבין בו, לקרוא באתרים הללו, ולהשיג תשובה. לרוב, יצאתי מהאתרים הללו מבולבל אף יותר והם גרמו לי להרים ידיים.

אני אומנם מצליח להבין תחבירית את רוב הפוסטים שלה, אבל לא מצליח להבין מה לעשות עם האינפורמציה, איך בכלל ניתן לגלם אותה למעשים (כולל ההיבטים היותר פשוטים בה) ומה הקשר בינה לבין המציאות של האדם הממוצע.

תוכל לתת דוגמה לנושא שבו התקשית להבין
איך לגלם עיקרון תיאורטי בפוסט אצלה למעשים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לא חשוב שמות שאלה בנוגע לדמי אבטלה אוף טופיק 4
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
ש שאלה בנוגע ל RSU מיסים 18
T שאלה פרקטית בנוגע להיחלשות השקל שוק ההון 164
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
E עסק פטור - שאלה בנוגע לדיווחים מיסים 1
deussex שאלה בנוגע לרלוקיישן דרך עבודה אוף טופיק 3
L שאלה בנוגע להעברת מניות מבנק לבית השקעות שוק ההון 8
L שאלה בנוגע להעברת תיק מהבנק לאקסלנס שוק ההון 1
D שאלה בנוגע לצבירה מקרן אירית שוק ההון 2
O שאלה בנוגע לתשלום שומת מס על שנת 2020. מיסים 18
T שאלה כללית בנוגע לרכש ETF-ים בתור סוחר עצמאי שוק ההון 3
D שאלה בנוגע לקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Aslan שאלה בנוגע לביטוח בריאות - למי שמבין צרכנות פיננסית 2
Y שאלה בנוגע להחזר עמלות שוק ההון 15
I שאלה בנוגע לספטמבר בשוק ההון שוק ההון 13
G שאלה בנוגע לביטוח סיעודי מקופת החולים אוף טופיק 6
D שאלה בנוגע לאשראי שוק ההון 1
עייף ומותש סעמק שאלה בנוגע לעקיבה אחרי מדד ה s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
N שאלה בנוגע לאופן הגביה של העמלות בבית השקעות שוק ההון 7
yehonatanlavian שאלה בנוגע לקרנות סל שוק ההון 1
R דעה בנוגע לבניית תיק השקעות + שאלה בנוגע לרכישת ETF שוק ההון 1
I שאלה בנוגע לרכישת קרן SSAC בדולר או שקל שוק ההון 4
לאונל שאלה טכנית בנוגע להעברת קרן מנוהלת ל-IRA שוק ההון 1
D רווחים ב - TD Ameritrade - שאלה בנוגע למס הכנסה מיסים 9
ס שאלה בנוגע למשכנתא נדל"ן 8
G שאלה בנוגע לקרן S&P500 לא זזה מיום 4/6/20 שוק ההון 3
T שאלה בנוגע להגשת דו"ח למס הכנסה צרכנות פיננסית 7
Dinoman שאלה בנוגע לדיבידנדים שוק ההון 13
Wolfman שאלה בנוגע האופן בו מתעדכן שווי התיק שוק ההון 4
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
W שאלה בנוגע להתחמקות מסעיף אי תחרות ביציאה לחלת אוף טופיק 2
D שאלה בנוגע להבנת מסחר ב ETF שוק ההון 2
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
S שאלה בנוגע לתיקון 190 בניהול אישי צרכנות פיננסית 1
S שאלה בנוגע לקביעת היחס של EIMI+IWRD שוק ההון 39
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
לא חשוב שמות שאלה בנוגע למילוי טופס 161א' אוף טופיק 9
G שאלה בנוגע לקרנות פנסיה והשתלמות מחקות S&P500 צרכנות פיננסית 29
G שאלה קטנה בנוגע לאקסולידית. אוף טופיק 2
G שאלה בנוגע לפפר. צרכנות פיננסית 60
D שאלה בנוגע לשינוי הפקדות לכספי פיצויים עבור קופת גמל צרכנות פיננסית 7
S שאלה בנוגע לבחירת בית השקעות (מתלבט בין שניים) שוק ההון 10
לא חשוב שמות שאלה בנוגע לתוכניות חיסכון בבנקים בהקשר למשבר הנדל"ן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
I שאלה בנוגע לקרנות נאמנות ובתי ההשקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה