• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רשות ניירות ערך אוסרת על אינטראקטיב לתת שירותי מטבע

• פותח הנושא wa11a
  • פורסם בתאריך
אתה רוצה להגיד שמי שמקים חברה אינטרנטית במדינה כלשהי, צריך לבדוק מאיזה מדינה כל לקוח מתחבר ולעמוד ברגולציות של כל המדינות שמגיעים מהן לקוחות?
הנה קטע מכתבה, הפעם באנגלית הקשור לשאלתך\טענתך
Interactive Brokers of course is an easily accessible American firm so the ISA can get to it and ask it to stop offering forex trading to Israelis. Offshore brokers which are unregulated completely would be significantly harder for the israeli watchdog to reach, and won’t necessarily comply anyway. It remains to be seen what will the ISA do in such a case.

לפי הכתבה הזאת, הכל בסדר
דוקא אותי זה עכשיו יותר מטריד.
לפי מה שאני מבין מהליק שלך, אם אני רוצה סתם להמיר שקלים לדולרים בלי לקנות איתם אח"כ נייר ערך כלשהו, אני כבר לא אוכל לעשות את זה.
חלק מהשימוש שלי בIB היה כדי להמיר ולהעביר שקלים בחשבון בנק ישראלי שלי לדולרים בחשבון בנק אמריקאי שלי (ובכיוון ההפוך). לפי ציטוט שלי אני לא בטוח שזה עדיין אפשרי...

דוקא אותי זה עכשיו יותר מטריד.
לפי מה שאני מבין מהליק שלך, אם אני רוצה סתם להמיר שקלים לדולרים בלי לקנות איתם אח"כ נייר ערך כלשהו, אני כבר לא אוכל לעשות את זה.
חלק מהשימוש שלי בIB היה כדי להמיר ולהעביר שקלים בחשבון בנק ישראלי שלי לדולרים בחשבון בנק אמריקאי שלי (ובכיוון ההפוך). לפי ציטוט שלי אני לא בטוח שזה עדיין אפשרי...
לא בדיוק הבנתי מה מטריד, עצם העובדה שאתה לא יכול לסחור בפורקס במינוף פי 40 או שלא תוכל ליצור רווח ע"י פעילות בצמדי מטבעות?

אם אזרח ארה"ב פתח חשבון בIB ארה"ב אז מדינת ישראל לא יכולה לאסור עליו או על IB כלום. אם פתחת חשבון והעברת אליו שקלים מחשבון בארץ+אתה אזרח ישראל=אתה לא יכול לסחור בפורקס בIB
ואם אני גם אזרח ארה"ב וגם אזרח ישראלי? או לחלופין אזרח ניו-זילנדי וישראלי?
ומה אם אני אזרח אמריקאי, בלי אזרחות ישראלית, ובכל זאת יש לי חשבון בנק בישראל והעברתי ממנו שקלים לIB?

קרא את החלק המודגש, המרות ניתן לעשות כי הן קשורות (נלוות) לפעילות אחרת של החברה - מסחר במניות
לא כי הן קשורות
שקשורות
לא שאני יודע איך יהיה אפשר לדעת
לפי אינטראקטיב ישראל אי אפשר יהיה לסחור מטבע במטבע במינוף

לא בדיוק הבנתי מה מטריד, עצם העובדה שאתה לא יכול לסחור בפורקס במינוף פי 40 או שלא תוכל ליצור רווח ע"י פעילות בצמדי מטבעות?
האם אני אוכל עדיין להפקיד שקלים לIB, להמיר אותם לדולרים ולמשוך את הדולרים לחשבון הבנק שלי בארה"ב?
לפי הציטוט שלך כנראה שלא, כי זה לא "מתבצעת באופן נלווה ותוצאתי לפעילות הברוקראז' שמבצעת החברה בניירות ערך."

זאת בדיוק הייתה השאלה המקורית שלי - האם ההחלטה משפיעה רק על ה"סניף הישראלי" שנקרא אינטראקטיב-ישראל, או שההחלטה משפיעה גם על מי שפתח חשבון בIB ארה"ב בלי לעבוד עם ה"סניף" הישראלי.
שאלה טובה, איני יודע ,אבל כיוון שIB מנסים כן לרצות את הרשות לני"ע פה (על פי השמועות) אני מהמר שזה יהיה תקף לכל לקוחותיהם עם כתובת בארץ.
לא רלוונטי, מה שחשוב זה מבחן התושבות (אולי בנוסף למבחן האזרחות בחלק מהמקרים).

ומה אם אני אזרח אמריקאי, בלי אזרחות ישראלית, ובכל זאת יש לי חשבון בנק בישראל והעברתי ממנו שקלים לIB?
לא יודע. כדאי לשאול עורך דין/רואה חשבון שמתמחה בנושא.

לא כי הן קשורות
שקשורות
לא שאני יודע איך יהיה אפשר לדעת
לפי אינטראקטיב ישראל אי אפשר יהיה לסחור מטבע במטבע במינוף
יש ב IB, מודול נפרד ל FOREX, הוא לא יהיה זמין, לא הבנתי למה אתה חושב שיסגרו בפניך את ההמרות, גם אם הן במינוף סביר לצרכי רגולציה
מינוף פי 40 הוא לא סביר וכאן רשות ניירות הערך נלחמת בכל "מוכרי החלומות" שלא יכניסו אנשים לצרות הללו - ללא פיקוח
לפי הציטוט שלך כנראה שלא, כי זה לא "מתבצעת באופן נלווה ותוצאתי לפעילות הברוקראז' שמבצעת החברה בניירות ערך."
אם מטבע הבסיס שלך הוא שקל וזה מה שיש לך, אז השקל הוא חלק מפעילות רכישת המניות, כי כדי לאפשר את הרכישה המטבע אמור לעבור המרה לדולרים\יורו כדי שניתן יהיה לבצע מסחר

נערך לאחרונה ב:
אבל זה המודל שאנחנו משתמשים בו לביצוע המרות, לא?
לא

image.jpg

אתה בטוח?
אני לא הצלחתי לבצע המרות מטבע עד שאיפשרתי את מודול הforex
הוא צודק, אלו 2 מודולים שונים, צירפתי כאן תמונה לא מזמן מIB.
יתכן ורכישת/מכירת המט"ח מתבצעת באותה הצורה אבל זהו מודול שונה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 92
doc29 מגדיר הרעלים הפיננסיים- גרסת רשות ניירות הערך אוף טופיק 0
עידו ג error 404 - אתר רשות המיסים אוף טופיק 14
י רשות ני"ע מקדמת הקמת קרנות כספיות שיבטיחו תשואה מראש שוק ההון 2
ה מחירי דירות- רשות המיסים נדל"ן 1
V interactive broker רשות המס מיסים 62
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
A משיכת כספים מתוך קרן השתלמות IRA על ידי הגוף הפנסיוני ללא רשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E מערכת פניות הציבור באתר האינטרנט של רשות המסים (מפ"ל) לא עובדת מיסים 2
T עד כמה אמין מדד איכות השירות ע״פ רשות שוק ההון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מתכנת רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי מיסים 18
M רשות שוק ההון עוצרת את המינוף בקרנות הפנסיה המחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K רווח קטן מניירות ערך בבנק מצריך התעסקות עם רשות המיסים? מיסים 3
A רשות ני"ע מובילה מהלך לצמצום משמעותי במספר קרנות הנאמנות בישראל שוק ההון 1
hommie האתר של רשות המיסים אוף טופיק 5
ח הבנת טופס של רשות המיסים - 867 צרכנות פיננסית 1
A רשות המיסים ו- IRA לא פטורה שוק ההון 17
כ רשות ני"ע מציעה: כל אחד יוכל לתת המלצות השקעה לציבור שוק ההון 8
S רשות האוכלוסין וההגירה / ועדה הומניטרית אוף טופיק 0
aeh רכז הצעה מורשה ע"י רשות ני"ע - מי שמע מי השקיע שוק ההון 15
amidar מסלול ירוק של רשות המיסים להעברת כספים להשקעות בחו"ל. שוק ההון 8
Sinister רשות ני"ע הופכת את תעודות הסל לקרנות נאמנות! שוק ההון 10
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
M קניה ומכירה של ניירות ערך גלובלנט IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
A חישוב מס על ניירות ערך זרים מיסים 3
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
B מכירת ניירות ערך וחישוב מטח מיסים 6
littleSeal צעדים ראשונים בקניית ניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 1
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
caterpillar המרה והעברת ניירות שקליות לחשבון זר שוק ההון 7
L העברת ניירות מחול לבית השקעות בארץ שוק ההון 1
S אלו שעוברים לIB - מה הטעם בהעברה והמרה של ניירות הערך השקליות של בלאקרוק שלהם? פוסטים מאיכות נמוכה 17
ע ניוד ניירות דואלים מברוקר ישראלי ל ib שוק ההון 1
לארוצה גידור אינפלציה בשקל באמצעות ניירות זרים שוק ההון 26
S המרת הפסדי ניירות ערך זרים לשקלים, מברוקר זר שלא מנכה מס במקור מיסים 21
Aslan שאלה לגבי שערי מט״ח ומיסוי מכירת ניירות ערך זרים שוק ההון 6
Y החלפת ניירות ערך דולרים שוק ההון 17
e4e5nf3nc6 קניית ניירות ערך בשקלים או בדולרים שוק ההון 3
M ניירות ערך בקופת גמל IRA שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי האם ניירות ערך ישנים יותר יקרים מחדשים? שוק ההון 6
T החזקת ניירות ערך מחוץ לגבולות הארץ שוק ההון 49
deussex שאלות בנושא IB והעברת ניירות שוק ההון 24
פטל ואוכמניות מיסוי ניירות ערך במעבר בין מדינות שוק ההון 22
ע חשבון השקעות ללא ניירות ערך שוק ההון 5