• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רעיונות לקרנות של אגחים

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,148
כיום התיק שלי הוא 100% מניות ואני מחפש לפזר אותו עוד וחשבתי אולי על אגחים..
אשמח לרעיונות

אגחים הם בדרך כלל ברירת המחדל כשרוצים לגוון את התיק המנייתי.

עם זאת גם לאגחים יש שתי תפקידים אפשריים וצריך להחליט איזה מהם רוצים
1. (היותר נפוץ) למתן את תנודתיות התיק
2. להגביר את התשואה על ידי קורלציה הפוכה למניות (לרוב משתמשים באגח ארוכות בלבד, וכנראה גם אמריקאיות כי לא נראה לי שיש קשר כלשהוא בין אגח ישראלי למניות כלל עולמיות)

אגחים הם בדרך כלל ברירת המחדל כשרוצים לגוון את התיק המנייתי.

עם זאת גם לאגחים יש שתי תפקידים אפשריים וצריך להחליט איזה מהם רוצים
1. (היותר נפוץ) למתן את תנודתיות התיק
2. להגביר את התשואה על ידי קורלציה הפוכה למניות (לרוב משתמשים באגח ארוכות בלבד, וכנראה גם אמריקאיות כי לא נראה לי שיש קשר כלשהוא בין אגח ישראלי למניות כלל עולמיות)

יש לך דוגמה לקרנות אגח אמריקאיות?
לגבי התנודתיות זה פחות משנה.. כי אני מחזיק לטווח של 15-20 שנים אם לא יותר... אבל אשמח להרחיב את ההשקעה וככה להוריד את הסיכון

BND מחקה את כלל האגח האמריקאי.

לא אמרתי שזה מוריד את הסיכון. יש כאלה שחושבים שזה יגדיל את התשואה.
איך זה בדיוק אמור להגדיל את התשואה?

ספציפית BND עכשיו ראיתי אותו והוא נראה לא משהו...

BND יותר מתאים לגישה הראשונה של אגחים והיא הקטנת סיכון.

אם אתה רוצה שמתאים לגישה השנייה של אנטי-קורלציה למניות שתיאורטית תגדיל לך תשואה, אז אתה צריך קרן של אגחים ארוכים (EDV הוא דוגמא בלבד, לא ממליץ)

אם מאזנים, אז אחרי מפולת מנייתית אפשר להכניס אג"ח (שבתקווה נפל פחות) ואז מרוויחים את העלייה שלו.
אפשר למצוא תקופות שבהן האסטרטגיה הזו פועלת, אבל ההבדל לא משמעותי ביחס לסתם קנה והחזק (ויש עלויות מיסוי שאולי בכלל מוחקות את היתרון)

עריכה: קח מקרה תאורטי שבו כל שנתיים תשואת המניות היא 100% ואז מינוס 50%. ונגיד שאג"ח נותן אפס.
אז תיק מאוזן אג"ח יהיה יותר טוב מתיק מנייתי.

אם מאזנים, אז אחרי מפולת מנייתית אפשר להכניס אג"ח (שבתקווה נפל פחות) ואז מרוויחים את העלייה שלו.
אפשר למצוא תקופות שבהן האסטרטגיה הזו פועלת, אבל ההבדל לא משמעותי ביחס לסתם קנה והחזק (ויש עלויות מיסוי שאולי בכלל מוחקות את היתרון)

עריכה: קח מקרה תאורטי שבו כל שנתיים תשואת המניות היא 100% ואז מינוס 50%. ונגיד שאג"ח נותן אפס.
אז תיק מאוזן אג"ח יהיה יותר טוב מתיק מנייתי.
לא הבנתי... עליה של 100% ואז ירידה של 50% זה 0 ואם האגח נותן 0 זה אותו דבר לא?

לא הבנתי... עליה של 100% ואז ירידה של 50% זה 0 ואם האגח נותן 0 זה אותו דבר לא?
תתחיל מתיק של 50% אג"ח ו- 50% מניות וחשב איך הוא מתנהג, עם איזונים ליחס הזה כל שנה.

תתחיל מתיק של 50% אג"ח ו- 50% מניות וחשב איך הוא מתנהג, עם איזונים ליחס הזה כל שנה.

קצת מאוחר מידי בשבילי לעשות 50-50 כי אלה אם אמכור את המניות ואני לא יודע אם זה נכון.. נראה כאילו הירידות ימשיכו אבל לא הייתי רוצה לפספס את העליות אחרי הפסד של 2% בתיק...

יש משהו שאני לא ממש מבין.. ספציפית ב Vanguard... השמח להסבר אם אתה יודע.. (לא מחפש המלצה על שום דבר כמובן.. רק הסבר אם אפשר.. )
כי אולי אני לא קורא נכון את הנתונים שם...

מה ההבדל בין ETF ל-Mutual Funds?

למשל כתוב שם שמאז שהוא הוקמה בשנת 12/27/1978 עלתה כל שנה בממוצע ב8.26% בממוצע כל שנה.. הדבר נשמע מוזר בתור אגחים...
https://investor.vanguard.com/mutual-funds/profile/VWEHX

אבל לפי נראה שיש ירידה לאורך כל הזמן הזה.. אז מאיפה התשואה? דיבידנדים? או שאני לא קורא את הנתונים נכון?
https://finance.yahoo.com/quote/VWEHX

קודם כל שים לב ששני המשפטים הבאים לא לגמרי מסתדרים:
לגבי התנודתיות זה פחות משנה.. כי אני מחזיק לטווח של 15-20 שנים אם לא יותר...
קצת מאוחר מידי בשבילי לעשות 50-50 כי אלה אם אמכור את המניות ואני לא יודע אם זה נכון.. נראה כאילו הירידות ימשיכו אבל לא הייתי רוצה לפספס את העליות
אם רצית להיכנס במניות, ואחרי חודשיים בלבד התנודתיות גורמת לך להתחיל לשקול לשנות הקצאה, סימו שכן אכפת לך מהתנודתיות (זה בסדר, טבעי ואולי גם משתלם). אני כן חושב שזה לגיטימי לבצע שינויים בהקצאה בעקבות זה שאתה לומד דברים על השוק או על עצמך (אבל שים לב שזה רק אם אתה באמת לומד משהו שגורם לך לבצע את השינוי, ולא תגובות אמוציונליות שוריות, דוביות או חזיריות, שסביר שיובילו להפסד תשואה לאורך זמן).
מה ההבדל בין ETF ל-Mutual Funds?
קרן סל (סחירה) מול קרן נאמנות: קרן סל נסחרת בבורסה, ואילו קרן נאמנות לא. בהנחה שאתה (רק) ישראלי אתה בכל מקרה לא יכול לקנות קרנות נאמנות אמריקאיות.
עלתה כל שנה בממוצע ב8.26% בממוצע כל שנה.. הדבר נשמע מוזר בתור אגחים...
לא- זה "אג"ח זבל", כלומר של חברות עם דירוג אשראי נמוך, שצריכות לשלם ביוקר (ריבית גבוהה) כדי שיסכימו להלוות להן. כלומר זו השקעה מסוכנת יותר (ויש שיאמרו , יותר ממדד מניות רחב).
אבל לפי נראה שיש ירידה לאורך כל הזמן הזה.. אז מאיפה התשואה? דיבידנדים?
בקצרה, כן.
בהרחבה: יש הבדל יסודי בין מניות לאג"ח. כמו שדיברנו בשרשור על הצמיחה וריבית דריבית, חברות משתמשות בכסף שלהן כדי להרוויח יותר כסף. אם אתה מחזיק במניות של חברה כזו, ערך המניה עולה ככל שהחברה מרוויחה יותר ויותר כסף. לכן, עבור חברה צומחת אתה תראה עליה במחיר המניה (אבל עדיין הוא לא תמיד יתן את התמונה המלאה - ראה בהמשך).
לעומת זאת, אג"ח זה לא נכס צומח. אתה לא מחזיק בחברה שמייצרת כסף. אתה במקום זה מלווה כסף לחברה/מדינה/גוף כלשהו, שבתמורה להלוואה משלם לך ריבית. סכום ההלוואה לא צומח, והרווחים שלך הם מהריבית הנכנסת (הסיבה שחברה לוקחת הלוואה היא שהיא מצפה להרוויח עוד יותר כסף באמצעות הכסף שהיא לווה ממך, כלומר מינוף). מחיר האג"ח אמנם משקף שינויים בריבית בשוק (שמעלים או מורידים את האטרקטיביות של ההלוואה הספציפית שנתנה עבור אג"ח ספציפי), וגם את הסיכון שתאבד את ההשקעה כי החברה תפשוט רגל או תבצע "תספורת", אבל המקור העיקרי לרווח באג"ח הוא הריבית ולא שינויי המחיר. לכן אגח מכונה fixed income- כי זו הכנסה קבועה של ריבית.
לכן, כשאתה רוצה לראות תשואה של אג"ח אתה חייב להסתכל גם על הריבית ששולמה, וממנה נובע הרווח (בדומה לדיבידנד במניות, שמהווה גם כן חלק משמעותי מתשואת המניות).

וחזרה לעניין העקרוני- כאמור, הקרן הזו היא של אג"ח בסיכון גבוה ולכן התשואה הגבוהה יחסית (התשואה מותאמת לסיכון). שים לב שהקרן הזו איבדה למעלה מ-20% ב-2008 (הרבה חברות פשטו רגל, והרבה אנשים רצו להיפטר מאג"ח כזה מהר ככל האפשר). לעומת זאת BND שפסלת במהירות דווקא עלתה ב-2008. לכן חשוב שתבין האם ומה המטרה שלך בהחזקת אג"ח, ונסה לבחור לפי זה. לדוגמה, אם ב-2008 היו לך גם מניות וגם BND, והמניות ירדו ו-BND עלה, אתה יכול למכור חלק מ-BND (כדי לאזן חזרה את התיק שמכיל עכשיו יחסית פחות מניות מההקצאה שלך) ולקנות בזה מניות בזול. אחרי שנה-שנתיים כשהמניות עולות, אתה מוכר את המניות ברווח וקונה שוב BND (שוב- כדי לאזן את התיק, כי עכשיו יש בתיק יותר מניות מההקצאה שלך). אבל כמו שכתבו לך, יש שיקולים שונים למה להחזיק אג"ח ואתה צריך לבחור אותם לפני שאתה בוחר קרן לפי תשואות עבר בלי להבין מה היא מחזיקה.

קצת מאוחר מידי בשבילי לעשות 50-50 כי אלה אם אמכור את המניות ואני לא יודע אם זה נכון.. נראה כאילו הירידות ימשיכו אבל לא הייתי רוצה לפספס את העליות אחרי הפסד של 2% בתיק...
הגישה שלך מאוד מטרידה. אתה מצד אחד מחפש בטחון באג"ח כי התנודתיות בשוק ההון מפריעה לך (עיין ערך ירידה של 2%), מצד שני אתה פוסל קרנות אג"ח כי הם לא משיאות תשואה מספקת.
שים לב שאתה מתייחס לשתי צדדים של אותו מטבע, יש תשואה וסיכון. אם קרן מסוימת עשתה 8%+ לאורך השנים זה רק כי ההשקעה ההית מאוד מסוכנת. אל תשכח ש8%+ קיבלו רק מי שהחזיקו בקרן הזאת באש ובמים, תחשוב כמה קשה היה לך בירידה של 30% אם כבר עכשיו בירידה של 2% אתה מחפש לשנות את ההקצאה שלך.

הגישה שלך מאוד מטרידה. אתה מצד אחד מחפש בטחון באג"ח כי התנודתיות בשוק ההון מפריעה לך (עיין ערך ירידה של 2%), מצד שני אתה פוסל קרנות אג"ח כי הם לא משיאות תשואה מספקת.
שים לב שאתה מתייחס לשתי צדדים של אותו מטבע, יש תשואה וסיכון. אם קרן מסוימת עשתה 8%+ לאורך השנים זה רק כי ההשקעה ההית מאוד מסוכנת. אל תשכח ש8%+ קיבלו רק מי שהחזיקו בקרן הזאת באש ובמים, תחשוב כמה קשה היה לך בירידה של 30% אם כבר עכשיו בירידה של 2% אתה מחפש לשנות את ההקצאה שלך.

צודק.. מצד אחד אני רוצה תשואה גבוהה ומצד שני להוריד סיכון.. ותכלס זה לא הולך ביחד..
אני צריך לחשוב על איזה שהו איזון נכון..
נראה לי שעדיף לי בנתיים לא לעשות כלום ולעשות עם עצמי חושבים מחדש

אני צריך לחשוב על איזה שהו איזון נכון..
בגדול או שאתה מסכים לקבל סיכון גבוה ובתמורה לקבל תשואה גבוהה (בתנאי שלא תידע בשנים הרעות), או שאתה מוכן לוותר על תשואה גבוהה ולהסתפק בבטחון.

ראוי לומר שבתיק בסיכון נמוך, יש סיכון מסוג אחר והוא שהתיק לא יצמח "מספיק" בהינתן שיש לך מטרות שאתה שואף אליהן.

בגדול או שאתה מסכים לקבל סיכון גבוה ובתמורה לקבל תשואה גבוהה (בתנאי שלא תידע בשנים הרעות), או שאתה מוכן לוותר על תשואה גבוהה ולהסתפק בבטחון.

ראוי לומר שבתיק בסיכון נמוך, יש סיכון מסוג אחר והוא שהתיק לא יצמח "מספיק" בהינתן שיש לך מטרות שאתה שואף אליהן.
אני מחפש תשואה גבוהה תוך כדי פיזור רחב.. הגדלת פיזור בחברות גדולות ולא קטנות או עם פחות חשיפה לחברות קטנות אני מוכן גם לירידה של 30 וגם 40% של התיק אבל אם אפשר לפזר במניות שסביר שלפחות לא יפשטו רגל

להשקיע רק ב TV מרגיש לי כמו לשים את כל הביצים בסל אחד ומפה לדעתי מתחילות כל השאלות שלי..

להשקיע רק ב TV מרגיש לי כמו לשים את כל הביצים בסל אחד ומפה לדעתי מתחילות כל השאלות שלי..
הפוך... VT זה הכי מפוזר שקיים. אתה משקיע בכל החברות הסחירות בכל העולם. בכולן... לא יודע מה יש יותר מפוזר מזה.
אבל אם אפשר לפזר במניות שסביר שלפחות לא יפשטו רגל
לצערי אין מדד כזה. אפשר לנסות כדורי בדולח או קוראים בקפה.
היופי במדד הוא שאתה רוכש את כל החברות, יהיו כאלה שיפשטו רגל, ואז הם מפסידים 100% ויוצאים מהמדד לנצח.
אבל יש גם חברות במדד שצומחות. בכמה הם צומחות? הן יכולות לצמוח 100% אבל הן לא מוגבלות בזה, הן יכולות גם 200% 1000% ויותר
בגלל זה יש נטייה מאוד חזקה למדד לעלות למעלה לאורך זמן. אבל כדי ליהנות מתשואות המדד אתה צריך להיות מושקע במדד, ולא לנסות לזגזג פנימה והחוצה כמו שהתגובות האחרונות שלך מראות שאתה רוצה אולי לנסות.

BND יותר מתאים לגישה הראשונה של אגחים והיא הקטנת סיכון.

אם אתה רוצה שמתאים לגישה השנייה של אנטי-קורלציה למניות שתיאורטית תגדיל לך תשואה, אז אתה צריך קרן של אגחים ארוכים (EDV הוא דוגמא בלבד, לא ממליץ)
אתה לא ממליץ כי אסור לך להמצליץ או לא ממליץ כי לדעתך זה רעיון רע?

אתה לא ממליץ כי אסור לך להמצליץ או לא ממליץ כי לדעתך זה רעיון רע?
אני לא משתמש בזה כי לדעתי התועלת שאולי תהיה ואולי לא, לא שווה את ההתעסקות הנוספת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
N רעיונות לתוכניות לטובת הציבור פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 59
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
L הורדה בשכר - רעיונות אוף טופיק 36
ג רעיונות להעביר 6 שעות בתל אביב אוף טופיק 31
וינסנט רעיונות לשמירת ערך של מזומן דולרי שוק ההון 7
G מקומות 'להחנות' כסף - רעיונות? שוק ההון 61
ש רעיונות להכנסה נוספת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
ד רעיונות להשקעה ראשונה נדל"ן 9
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
א נדל"ן בסכומים קטנים - סינדקציה, חו"ל ועוד רעיונות? נדל"ן 12
E רעיונות ליום צוות בעבודה? אוף טופיק 4
M רעיונות לארוחת בוקר וערב. אוף טופיק 12
ש רעיונות להכנסה קטנה נוספת פוסטים מאיכות נמוכה 3
נ רעיונות להכנסה צדדית התפתחות אישית 2
ש רעיונות להתנדבות אוף טופיק 18
י הרגל למידה לפים בשבוע- רעיונות לנושאים? התפתחות אישית 5
J רעיונות לשיפור מצבה הכלכלי של אימי אוף טופיק 34
L רעיונות להשקעה בבורסה בתחומים שאתם מבינים בהם שוק ההון 23
S רעיונות מאיזו סיבה תבוא הקריסה הבאה שוק ההון 46
F רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק פטור שוק ההון 13
G רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק שוק ההון 7
liranviper רעיונות למהנדס בן 60 שדובר רוסית בלבד אוף טופיק 11
E רעיונות להכנסה נוספת בשביל להגדיל את שיעור החיסכון התפתחות אישית 27
י רעיונות להשקעה אפריל 2019 ? שוק ההון 43
M הכנסה נוספת לסגירת חובות - רעיונות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
מ אבן בטוחה - רעיונות מישהו? שוק ההון 12
N רעיונות לחצר וגינה סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
L תקוע עם צ'ק LLC רעיונות? צרכנות פיננסית 39
L רעיונות לתיק סופר סולידי שוק ההון 10
מ רעיונות להשקעה טובה בתשואה של 8% - 12% שוק ההון 30
J רעיונות להרחבת הכנסה כעצמאי התפתחות אישית 28
liranviper רעיונות למקצועות לא ריאליים התפתחות אישית 27
א רעיונות להכנסה נוספת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
H קניית מוצרים יד שנייה - רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
M עמלה גבוהה ברכישת מט"ח - רעיונות? שוק ההון 4
Yesmad משיכת קרנות\קופות ללא חשבון בנק ישראלי - מצב ביש, רעיונות? צרכנות פיננסית 13
י רעיונות להשקעת 15000 ש"ח מבת מצוה שוק ההון 22
Jane Doe רעיונות. איך עושים כסף מכשרון ציור? התפתחות אישית 21
ק מחפשת רעיונות למתנות זולות, שיתפסו ע'י המקבלים כלא זולות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
D כתבה ממומנת עם הרבה רעיונות "טובים" אוף טופיק 2
א רעיונות לעסקים מינימלים לפתיחת IRA פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
G מחפש רעיונות לאיפו אפשר להתנדב התפתחות אישית 17
DiverGirl בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
ק רעיונות/בקשות מהסולידית לפוסטים בבלוג אוף טופיק 80
S החלפת קרנות אמריקאיות לקרנות אחרות שוק ההון 3
T ניוד תיק השקעות ל-IB ומעבר לקרנות איריות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה