• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רעיונות להשקעת 15000 ש"ח מבת מצוה

יויויו

משתמש רשום
דירוג
1
שלום
בתי קיבלה 15000 ש"ח לבת מצוה. מעוניין להשקיע את הכסף לטווח ארוך.
האם אפשר לפתוח לה חשבון בבית השקעות? יש אופציות נוספות? אשמח לדעתכם בנושא.

יש אופציות נוספות?
בנק וברוקר זר.

האם אפשר לפתוח לה חשבון בבית השקעות?
כן, אבל יתכן שיהיה יותר זול בבנק וכנראה יהיה זול יותר (אבל קצת מסובך יותר).

אשמח לדעתכם בנושא
אסור לנו להמליץ.
רק אציין שאם אתה מבין את כל יתר המשמעויות החוקיות (ואם בתך איננה אזרחית ארה"ב), כנראה שהכי זול לקנות ולשכוח קרן צוברת בחשבון בבורקר זר.

כנראה שהכי זול לקנות ולשכוח קרן צוברת בחשבון בבורקר זר
אני יודע שבארה"ב לא נותנים לפתוח לקטינים אלא אם זה חשבון שההורה בעל שליטה בו ואחראי עליו. באירופה ניתן?

אני יודע שבארה"ב לא נותנים לפתוח לקטינים אלא אם זה חשבון שההורה בעל שליטה בו ואחראי עליו.
לדעתי אותן הגבלות תתקיימנה בכל חשבון.

לקבל בבנק הטבת דמי ניהול של 0.2% . במקרה שלך זה יוצא 30 ש"ח לשנה וחוסך את ההתעסקות עם בית השקעות/ברוקר זר /תאומי מס.
כשהסכום יהיה גדול יותר, להעביר למקום אחר או להתמקח שוב על דמי הניהול.

אם אתה מחזיק תיק גדול/לקוח אח"מ ייתכן שתוכל לקשר את החשבון שלה אליך ולקבל הטבה גדולה יותר כבר בהתחלה.

אם כך אז לפחות בארה"ב אין סיכוי לפתוח חשבון לקטינים למי שאינו אזרח. מיועד לאזרחי ארה"ב בלבד.
בIB ניתן לפתוח חשבון שמנהל חשבונות של אחרים. האם לא ניתן להגדיר עבור אחד מהם שהיא הנהנית היחידה?

נערך לאחרונה ב:
לקבל בבנק הטבת דמי ניהול של 0.2% . במקרה שלך זה יוצא 30 ש"ח לשנה
לוודא שמדובר בד"ן שנתיים ולא רבעוניים. בנוסף, אם תרכוש נייר שמחלק דיבידנדים, וודא שהבנק לא גובה עליהם עמלה.
@יויויו

אם אתה מחזיק תיק גדול/לקוח אח"מ ייתכן שתוכל לקשר את החשבון שלה אליך ולקבל הטבה גדולה יותר כבר בהתחלה.
נכון גם עבור בית השקעות.

אם תרכוש נייר שמחלק דיבידנדים, וודא שהבנק לא גובה עליהם עמלה.
ותוודא שהוא לא מבצע גביית מס דיבידנדים של 25% בנוסף למה שנגבה במקור במקום השלמה ל-25% ביחד עם מה שנגבה במקור.

נתנו לך הרבה פרטים שבעיני יכולים לבלבל. אני אתן תשובה פשוטה שלא נכנסת לכל הסיבוכים שהם פחות חשובים:
אם זה כל הסכום שיש לכם להשקיע, כנראה שעדיף להשקיע אותו דרך הבנק, אחרי שמבקשים הנחה בדמי ניהול/משמרת. איך להשקיע? לא נוכל לייעץ לך, אבל מה שאני הייתי עושה אם הייתי צריכה להשקיע סכום כסף כזה לטווח ארוך, הוא לבחור קרן נאמנות שמחקה מדד מניות ישראלי או עולמי, ושדמי הניהול שלה כמה שיותר נמוכים (סדר גודל של 0.25% או פחות), לקנות את הקרן בכל הסכום, ולשכוח מזה למשך עשר שנים לפחות. לא לבדוק מה הקרן עשתה, לא להחליף או למכור אם היו ירידות. כן לבדוק מדי פעם אם דמי הניהול לא עלו, ואם הם עלו, לשקול להחליף לקרן אחרת עם דמי ניהול נמוכים יותר.

הערה: לא כתבת מהו טווח ארוך בעיניך, בפורום הזה טווח ארוך פירושו בדרך כלל לפחות 10-15 שנה. אם כוונתך בעצם לטווח קצר יותר (למשל עד שתהיה בת 18 או 21), התשובה צריכה להיות אחרת.

נתנו לך הרבה פרטים שבעיני יכולים לבלבל. אני אתן תשובה פשוטה שלא נכנסת לכל הסיבוכים שהם פחות חשובים:
אם זה כל הסכום שיש לכם להשקיע, כנראה שעדיף להשקיע אותו דרך הבנק, אחרי שמבקשים הנחה בדמי ניהול/משמרת. איך להשקיע? לא נוכל לייעץ לך, אבל מה שאני הייתי עושה אם הייתי צריכה להשקיע סכום כסף כזה לטווח ארוך, הוא לבחור קרן נאמנות שמחקה מדד מניות ישראלי או עולמי, ושדמי הניהול שלה כמה שיותר נמוכים (סדר גודל של 0.25% או פחות), לקנות את הקרן בכל הסכום, ולשכוח מזה למשך עשר שנים לפחות. לא לבדוק מה הקרן עשתה, לא להחליף או למכור אם היו ירידות. כן לבדוק מדי פעם אם דמי הניהול לא עלו, ואם הם עלו, לשקול להחליף לקרן אחרת עם דמי ניהול נמוכים יותר.

הערה: לא כתבת מהו טווח ארוך בעיניך, בפורום הזה טווח ארוך פירושו בדרך כלל לפחות 10-15 שנה. אם כוונתך בעצם לטווח קצר יותר (למשל עד שתהיה בת 18 או 21), התשובה צריכה להיות אחרת.
תודה רבה!

@יויויו
בהזמדנות זו, אולי כדאי שתחשוב על פתיחת חשבון בברוקר זר לעצמך שיוכל לשמש גם את הבת שלך.

איך בפרקטיקה עושים זאת? גם דרך הבנק?

קצת מסיט את הדיון אבל להלן 3 אפשרויות:

1. הכי פשוט, זול מאוד, אבל עם תוספת סיכון - פתיחת חשבון ב״ביטריידר״ דרך הנחה של קבוצת דיבידעת.
החשבון עצמו נמצא בברוקר האמריקאי המפורסם Interactive Brokers (נחשב למאוד בטוח). ביטריידר משמשים כנציגות הישראלית שלהם כאן ומספקים שירות טלפוני מעולה בעברית. אין להם יכולת למשוך להם כסף מהחשבון שלך אך באופן תאורטי, עובד ביטריידר יכול לבצע פעולות הרסניות בחשבון שלך ואז הבעיה שלך תהיה מול ביטריידר ותצטרך לתבוע אותם. ברור שהסיכוי לזה מאוד נמוך אבל חשוב לזכור זאת אם מתעסקים בסכומים גדולים.
עלויות: 2.5 דולר להמרה משקלים לדולרים, 1.4 דולר לקנייה/מכירה. סהכ ייצא לך כנראה 3.9 דולר לחודש שזה מאוד מאוד זול.

2. פשוט, מאוד בטוח, אבל בתנאי שיש לך יותר מ-100,000 דולר - פתיחת חשבון ישירות דרך Interactive Brokers - כאן אין לך את התיווך של ביטריידר ואתה עובד ישירות מול אינטראקטיב כך שזה נחשב מאוד בטוח. שירות הלקוחות של אינטראקטיב בצ׳ט מצוין מניסיון. העניין הוא שאתה נדרש ללפחת 100,000 דולר בחשבון כדי לא לשלם עמלת אי-פעילות קבועה של 10 דולר לחודש שאולי תהפוך את האפשרות הזו לפחות משתלמת.
העמלות בעבודה דרך אינטראקטיב אפילו זולות יותר: 2 דולר להמרה, 1 דולר לקנייה/מכירה. ייצא כנראה 3 דולר לחודש.

3. קצת יותר מסובך, מאוד בטוח והכי זול שאפשר - עבודה גם דרך Interactive Brokers וגם דרך TD Ameritrade (או שוואב)- שני ברוקרים אמריקאים גדולים ואמינים. הרעיון הוא בעצם לנצל את ההמרה הזולה של אינטראקטיב משקלים לדולרים, להעביר את הדולרים ל-TD ושם לקנות את המניה שאתה רוצה (תוכל לקנות את המניות המובילות VTI או VT ללא עמלות בכלל).
עמלות: המרה באינטראקטיב - 2 דולר. קניה ב-TD בחינם. סה״כ 2 דולר כנראה לחודש.

לא ממליץ, לא מייעץ ולא לוקח אחריות.

קצת מסיט את הדיון אבל להלן 3 אפשרויות:

1. הכי פשוט, זול מאוד, אבל עם תוספת סיכון - פתיחת חשבון ב״ביטריידר״ דרך הנחה של קבוצת דיבידעת.
החשבון עצמו נמצא בברוקר האמריקאי המפורסם Interactive Brokers (נחשב למאוד בטוח). ביטריידר משמשים כנציגות הישראלית שלהם כאן ומספקים שירות טלפוני מעולה בעברית. אין להם יכולת למשוך להם כסף מהחשבון שלך אך באופן תאורטי, עובד ביטריידר יכול לבצע פעולות הרסניות בחשבון שלך ואז הבעיה שלך תהיה מול ביטריידר ותצטרך לתבוע אותם. ברור שהסיכוי לזה מאוד נמוך אבל חשוב לזכור זאת אם מתעסקים בסכומים גדולים.
עלויות: 2.5 דולר להמרה משקלים לדולרים, 1.4 דולר לקנייה/מכירה. סהכ ייצא לך כנראה 3.9 דולר לחודש שזה מאוד מאוד זול.

2. פשוט, מאוד בטוח, אבל בתנאי שיש לך יותר מ-100,000 דולר - פתיחת חשבון ישירות דרך Interactive Brokers - כאן אין לך את התיווך של ביטריידר ואתה עובד ישירות מול אינטראקטיב כך שזה נחשב מאוד בטוח. שירות הלקוחות של אינטראקטיב בצ׳ט מצוין מניסיון. העניין הוא שאתה נדרש ללפחת 100,000 דולר בחשבון כדי לא לשלם עמלת אי-פעילות קבועה של 10 דולר לחודש שאולי תהפוך את האפשרות הזו לפחות משתלמת.
העמלות בעבודה דרך אינטראקטיב אפילו זולות יותר: 2 דולר להמרה, 1 דולר לקנייה/מכירה. ייצא כנראה 3 דולר לחודש.

3. קצת יותר מסובך, מאוד בטוח והכי זול שאפשר - עבודה גם דרך Interactive Brokers וגם דרך TD Ameritrade (או שוואב)- שני ברוקרים אמריקאים גדולים ואמינים. הרעיון הוא בעצם לנצל את ההמרה הזולה של אינטראקטיב משקלים לדולרים, להעביר את הדולרים ל-TD ושם לקנות את המניה שאתה רוצה (תוכל לקנות את המניות המובילות VTI או VT ללא עמלות בכלל).
עמלות: המרה באינטראקטיב - 2 דולר. קניה ב-TD בחינם. סה״כ 2 דולר כנראה לחודש.

לא ממליץ, לא מייעץ ולא לוקח אחריות.
הבת שלו קטנה מגיל 18 ולכן הוא לא יוכל לפתוח חשבון על שמה אלא אם היא אזרחית אמריקאית.

על שמו יוכל לפתוח ולעשות תת-חשבון שבו "יצבע" את הכספים.
אבל @יויויו בסכום המצוין, הייתי הולך על הדעה של חשבון השקעות בבנק, ואם יש הפקדות נוספות בעתיד אז לשקול להעביר לאימטראקטיב על כל המשמעויות של זה.

כדאי לקחת בחשבון שאם הקרן לא צוברת, אז היא תחלק דיבידנדים שלא יושקעו מחדש במהלך התקופה.
בברוקר אמריקאי להבנתי (אני סוחר בישראלי כרגע אז אני לא חותם על זה) אפשר להגדיר לו להשקיע מחדש אוטומטית.

שלום
בתי קיבלה 15000 ש"ח לבת מצוה. מעוניין להשקיע את הכסף לטווח ארוך.
לא ממליצה על כלום אבל גם אני רציתי לפתוח תיק לבת על סכום כזה ובבתי השקעות המינימום הוא 20,000 ש"ח אז השלמתי את החסר, פתחתי לה תיק השקעות בחלוקה שהתאימה בעיניי וזהו. רק קרנות עוקבות ישראליות על מדדים שונים בעולם ובארץ. הבת שלי אמנם גדולה בעשור משלך אבל גם לה זה נועד לזמן ארוך.

איך בפרקטיקה עושים זאת?
פונים אל BeTrader אם רוצים לפתוח חשבון בIB, או לTD Ameritrade, ומבקשים לפתוח חשבון. הם ינחו אותך בשאר השלבים. לIB יש יתרון של חשבון בנק להעברת שקלים בארץ ועמלת המרה זולה. לעומת זאת, בTD, תצטרך להמיר את הכסף ולהעביר אותו דרך בנק או חברה יעודית.

1.4 דולר לקנייה/מכירה.
קצת יותר מכיוון שמדובר בקרנות אירופאיות/קנדיות.

סהכ ייצא לך כנראה 3.9 דולר לחודש שזה מאוד מאוד זול.
לא לחודש. חד פעמי.

הבת שלו קטנה מגיל 18 ולכן הוא לא יוכל לפתוח חשבון על שמה אלא אם היא אזרחית אמריקאית.
אני לא בטוח שאתה צודק. אתה מדבר על חשבון על שמה, אבל יש אפשרויות אחרות להשיג את אותה התוצאה (לאו דוקא "לצבוע").

הייתי הולך על הדעה של חשבון השקעות בבנק
זו בהחלט האפשרות הפשוטה והיקרה יותר (אבל לא באופן משמעותי).

בברוקר אמריקאי להבנתי (אני סוחר בישראלי כרגע אז אני לא חותם על זה) אפשר להגדיר לו להשקיע מחדש אוטומטית.
בחלק מהברוקרים, ולא בכל הקרנות. לIB אין שירות כזה.

מעוניין להשקיע את הכסף לטווח ארוך.
אם הגעת לכאן תצטרך ללמוד בעצמך ותוכל לקבל הכוונה,
אין כאן תשובות אינסטנט במה וכיצד להשקיע.

הייתי היום בבנק והציעו לי קרן נאמנות מחקה מדד תל אביב 100 ללא דמי ניהול של הקרן. מה שכן אמרו לי שיש לשלם כל רבעון 0.2% לבנק עצמו. האם זה נחשב סביר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
N רעיונות לתוכניות לטובת הציבור פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 59
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
L הורדה בשכר - רעיונות אוף טופיק 36
ג רעיונות להעביר 6 שעות בתל אביב אוף טופיק 31
וינסנט רעיונות לשמירת ערך של מזומן דולרי שוק ההון 7
G מקומות 'להחנות' כסף - רעיונות? שוק ההון 61
ש רעיונות להכנסה נוספת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
ד רעיונות להשקעה ראשונה נדל"ן 9
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
א נדל"ן בסכומים קטנים - סינדקציה, חו"ל ועוד רעיונות? נדל"ן 12
E רעיונות ליום צוות בעבודה? אוף טופיק 4
M רעיונות לארוחת בוקר וערב. אוף טופיק 12
ש רעיונות להכנסה קטנה נוספת פוסטים מאיכות נמוכה 3
נ רעיונות להכנסה צדדית התפתחות אישית 2
ש רעיונות להתנדבות אוף טופיק 18
י הרגל למידה לפים בשבוע- רעיונות לנושאים? התפתחות אישית 5
J רעיונות לשיפור מצבה הכלכלי של אימי אוף טופיק 34
L רעיונות להשקעה בבורסה בתחומים שאתם מבינים בהם שוק ההון 23
S רעיונות מאיזו סיבה תבוא הקריסה הבאה שוק ההון 46
F רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק פטור שוק ההון 13
G רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק שוק ההון 7
liranviper רעיונות למהנדס בן 60 שדובר רוסית בלבד אוף טופיק 11
E רעיונות להכנסה נוספת בשביל להגדיל את שיעור החיסכון התפתחות אישית 27
י רעיונות להשקעה אפריל 2019 ? שוק ההון 43
M הכנסה נוספת לסגירת חובות - רעיונות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
S רעיונות לקרנות של אגחים שוק ההון 19
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
מ אבן בטוחה - רעיונות מישהו? שוק ההון 12
N רעיונות לחצר וגינה סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
L תקוע עם צ'ק LLC רעיונות? צרכנות פיננסית 39
L רעיונות לתיק סופר סולידי שוק ההון 10
מ רעיונות להשקעה טובה בתשואה של 8% - 12% שוק ההון 30
J רעיונות להרחבת הכנסה כעצמאי התפתחות אישית 28
liranviper רעיונות למקצועות לא ריאליים התפתחות אישית 27
א רעיונות להכנסה נוספת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
H קניית מוצרים יד שנייה - רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
M עמלה גבוהה ברכישת מט"ח - רעיונות? שוק ההון 4
Yesmad משיכת קרנות\קופות ללא חשבון בנק ישראלי - מצב ביש, רעיונות? צרכנות פיננסית 13
Jane Doe רעיונות. איך עושים כסף מכשרון ציור? התפתחות אישית 21
ק מחפשת רעיונות למתנות זולות, שיתפסו ע'י המקבלים כלא זולות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
D כתבה ממומנת עם הרבה רעיונות "טובים" אוף טופיק 2
א רעיונות לעסקים מינימלים לפתיחת IRA פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
G מחפש רעיונות לאיפו אפשר להתנדב התפתחות אישית 17
DiverGirl בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
ק רעיונות/בקשות מהסולידית לפוסטים בבלוג אוף טופיק 80
B משכנתא להשקעת נדלן בחול נדל"ן 4
A עזרה בבחירת ברוקר להשקעת סכומי כסף נמוכים יחסית שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה