• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רעיונות להשקעה בבורסה בתחומים שאתם מבינים בהם

• פותח הנושא Leo1
  • פורסם בתאריך

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
3,691
אני מתרשם שיש פה בפורום הרבה אנשים חכמים שעובדים בהייטק ומכירים את התעשיות שלהם. הניסיון שלי הוא שמי שמבין בתחום מסוים, יכול לפעמים להבין דברים שהשוק מפספס. זה יכול להיות מהעבודה שלכם, זה יכול להיות מתחביב שלכם וזה יכול להיות סתם משהו שאתם מתעניינים בו. המפתח הוא אבל באמת להבין ולא להסתמך על מה שאיזה אנליסט כתב. אני אשמח מאוד לשמוע אם יש לאנשים רעיונות טובים. אפשר לכתוב זאת כאן ואתם יכולים גם לכתוב לי בפרטי. יש לי ניסיון טוב עם מסחר על כל מני דברים שעליתי עליהם בעצמי ואשמח לראות על מה האנשים פה יכולים לעלות. אם למישהו יש רעיונות ממש טובים, אפשר גם לעבוד ביחד ולשתף ידע. אלה יכולים להיות רעיונות השקעה או שורט באותה המידה. גם אם אין לכם רעיון עכשיו, אבל עולה לכם משהו בעוד שנה, אשמח מאוד לשמוע על זה.
צריך להיות ברור לכולם שכל מה שנכתב פה זה לא יעוץ בשום צורה לאף אחד. כל אחד אחראי לבצע מחקר מלא בעצמו לפני שהוא מקבל החלטת השקעה כלשהי. כמו כן, מן הסתם אסור לרשום מידע פנים. אין אבל בעיה לרשום דברים שאפשר למצוא באינטרנט או דברים שיחסית מוכרים בתעשיה וכן מה שמבוסס על דעה אישית. אני מבקש גם לא להפוך את הדיון הזה לויכוח האם השוק יעיל. היו על כך דיונים רבים ואפשר גם לפתוח דיון חדש. יהיה הרבה יותר פרודוקטיבי להתמקד ברעיונות.

@Leo1 , אני מציע שאתה תתחיל להעלות את הרעיונות שלך.

@Leo1 , אני מציע שאתה תתחיל להעלות את הרעיונות שלך.
אין לי רעיונות טובים כרגע ואני מחפש. הרעיון האחרון שלי היה שורט על חברות תיירות בפברואר, בדיוק לפני שהתחילו הנפילות. זה עבד לא רע. בעבר גם חשבתי על כל מני רעיונות טובים אחרים. ניסיתי לקרוא הרבה מאמרים עם כל מני רעיונות של אנשים, אבל כשאני מנתח את ההיסטוריה שלי, אני רואה שכמעט ללא יוצא מן הכלל, הדברים שעליהם הרווחתי יפה הם רעיונות שחשבתי עליהם בעצמי ולא קראתי בשום מקום בתור רעיון השקעה. אשמח לראות על מה אנשים אחרים פה יכולים לעלות.

יש לי רעיון ממש טוב עם פוטנציאל לתשואה של עשרות אלפי אחוזים, השאלה כמה אתה מוכן לשלם עבורו.

אתה מבקש בעצם שאנשים ימסרו לך מידע בעל ערך רב (לכאורה) בחינם

יש לי רעיון ממש טוב עם פוטנציאל לתשואה של עשרות אלפי אחוזים, השאלה כמה אתה מוכן לשלם עבורו.

האם אתה מוכן לקבל תשלום על בסיס הצלחה ?

אין לי רעיונות טובים כרגע ואני מחפש. הרעיון האחרון שלי היה שורט על חברות תיירות בפברואר, בדיוק לפני שהתחילו הנפילות. זה עבד לא רע. בעבר גם חשבתי על כל מני רעיונות טובים אחרים.

נשמע שהולך לך יפה.

התחום של השקעות אקטיביות קורץ לי. אפשר לשאול כמה הרווחת על השורט של חברות התיירות . וכמה הממוצע השנתי שלך בהשקעות אקטיביות שכאלה ?

נשמע שהולך לך יפה.

התחום של השקעות אקטיביות קורץ לי. אפשר לשאול כמה הרווחת על השורט של חברות התיירות . וכמה הממוצע השנתי שלך בהשקעות אקטיביות שכאלה ?
אני לא חושב שזה נכון לתת מספרים של כמה מי הרוויח איפה בפורום באינטרנט. הסכומים לא משנים. בסוף משנה אם יודעים למצוא רעיונות טובים.
בכל מקרה, המטרה פה היא לראות אם לאנשים יש רעיונות טובים. גם מי שיציע את הרעיון יכול להרוויח רק מהדיון בו, ואם הוא באמת יעלה רעיונות טובים, גם משיתוף פעולה בהמשך. מעט מאוד אנשים מצליחים להרוויח ממסחר פעיל לאורך זמן, וגם אלה שידעו להרוויח בעבר לפעמים מאבדים את היכולת כי השוק משתנה עם הזמן ומה שעבד פעם לא עובד יותר. עדיין אבל, אני לא מאמין שהשוק יעיל ואני חושב שלפעמים אנשים יכולים לעלות על דברים מעניינים. חבל להסיט את הדיון. אם למישהו יש תובנה או רעיון ממש טובים או שיהיה לו כזה בעתיד, אשמח לשמוע על כך פה או בהודעה פרטית. אם אין לכם, חבל להעמיס על הדיון סתם.

אם למישהו יש תובנה או רעיון ממש טובים או שיהיה לו כזה בעתיד, אשמח לשמוע על כך פה או בהודעה פרטית.
אני מנסה להבין אותך. אתה רוצה שאנשים יעלו רעיונות כדי שאתה תרוויח מזה כסף והם ירוויחו מהדיון? או שלא הבנתי אותך...

אני מנסה להבין אותך. אתה רוצה שאנשים יעלו רעיונות כדי שאתה תרוויח מזה כסף והם ירוויחו מהדיון? או שלא הבנתי אותך...
חבל שאנשים פה סתם מסיטים את הדיון בלי לתרום רעיונות.
יש אינסוף מקומות באינטרנט, בהם אנשים דנים באינסוף רעיונות השקעה. אפשר לדון גם כאן. מי שמעלה את הרעיון מרוויח מתובנות של אנשים אחרים. אף אחד לא שם כסף על כל רעיון, שהוא קורא באינטרנט. אם מישהו יעלה באמת רעיונות טובים ובאמת יתרום, אוכל גם לשתף אותו בעתיד ברעיונות שאעלה עליהם בעצמי, ובעבר עליתי בעצמי על לא מעט רעיונות טובים ואפשר יהיה לעבוד ביחד.

אף אחד לא שם כסף על כל רעיון, שהוא קורא באינטרנט
אני שואלת אם אתה מבקש רעיונות בשביל שתוכל לבחור מתוכם את מה שתפתח לעסק משלך או שאתה מציע שיתוף פעולה בעסק עם מביא הרעיון?
או שבעצם מדובר על רעיונות יצירתיים להשקעה בבורסה? מצטערת, אבל אני לא ממש מבינה עדיין.

אני שואלת אם אתה מבקש רעיונות בשביל שתוכל לבחור מתוכם את מה שתפתח לעסק משלך או שאתה מציע שיתוף פעולה בעסק עם מביא הרעיון?
או שבעצם מדובר על רעיונות יצירתיים להשקעה בבורסה? מצטערת, אבל אני לא ממש מבינה עדיין.
אני מדבר על רעיונות להשקעה\מסחר בבורסה. לא חשבתי שמישהו יבין מזה משהו אחר. אולי הייתי צריך לשים לב לניסוח מדויק.

אני אישית הייתי מאמין גדול בסקטור הפיננסי לפני הנפילה כי הוא לא היה יקר ובטח שבטח שאחריה.
הוא חטף הרבה יותר מהמדד אבל החברות בסקטור באו עם הרבה שומנים למשבר ואין חשש ממשי לפשיטות רגל סטייל 2008.
אני אישית מושקע בVFH באחוזים ניכרים ומאמין שיש לסקטור סיכוי טוב להכות את מדד הסנופי בשנתיים הקרובות.
עוד סקטור מעניין הן מניות הMORTGAGE REITS שחטף בצורה מטורפת, לא בדקתי לעומק את החברות שם אבל חלקן ממש בצרות. אני אישית חשוף ליותר בעייתיות שבהן לצערי עוד מלפני המשבר. התעודה העוקבת שלהם זה REM. גם פה יש סיכוי לא רע לדעתי להכות את הסנופי אבל הסיכון גבוה.
גם מדד קרנות הריט חטף כהוגן: VNQ
לא ממליץ כמובן.

לטווח שמרוויח כסף. הייתי מתמקד בטווח של שבועיים עד שנתיים, אבל כל טווח שמרוויח יותר ממדדי הייחוס הוא טוב.
מעניין, אני בדיוק חוקר על כורי זהב, זה תחום רציני ביותר וספקולטיבי ברמות

תודה רבה על הדיון,
אני חושב שהמהפכה הבאה הינה מהפכת הרובוטיקה, בחמש שנים האחרונות מחירי הרובוטים התעשייתיים ירדו ב 90 אחוז למחיר נוח של 10k $ לרובוט.יש היום מחקר עצום בנסיון לשלב רובוטיקה חכמה במפעלים בעזרת למידה עמוקה, מדובר במלחמה של ממש שתכריע היכן יתבצע היצור ככל שיותר רובוטים ישתלבו בתעשיה ככה פחות חברות ייצרו בחול. יש חברה אחת מאוד מעניינת שאני עוקב אחרי שנקראת artimind שגדלה בטירוף ב 3 שנים האחרונות. אם הייתי צריך להמר הייתי מהמר שזה יהיה הגל הבא.

תודה רבה על הדיון,
אני חושב שהמהפכה הבאה הינה מהפכת הרובוטיקה, בחמש שנים האחרונות מחירי הרובוטים התעשייתיים ירדו ב 90 אחוז למחיר נוח של 10k $ לרובוט.יש היום מחקר עצום בנסיון לשלב רובוטיקה חכמה במפעלים בעזרת למידה עמוקה, מדובר במלחמה של ממש שתכריע היכן יתבצע היצור ככל שיותר רובוטים ישתלבו בתעשיה ככה פחות חברות ייצרו בחול. יש חברה אחת מאוד מעניינת שאני עוקב אחרי שנקראת artimind שגדלה בטירוף ב 3 שנים האחרונות. אם הייתי צריך להמר הייתי מהמר שזה יהיה הגל הבא.

נכון, זה הולך להיות שוק ענקי, אין ספק בכלל.

אבל ARTIMINDS , כמו שאר הסטארטאפים שמובילים את השוק הזה, לא רשומות בבורסה. אז איך אפשר להשקיע ?

אין לך שום סיכוי לחולל דיון כזה כאן.
כאן זה הותיקן של ההשקעות הפאסיביות (אם השקעה פאסיבית הייתה דת)
לא שאני טוען שזו לא אסטרטגיה טובה, אבל זה כמו לנסות לדבר על הנצרות עם בחור חרדי מ100 שערים.. הוא לא ינהל איתך אפילו דיון תאורטי.

לי אישית כרגע אין "הברקה" יוצאת דופן, אבל אני כן יכול לשתף טרייד 1 משמעותי ב2016-

בדיוק הייתי מהנדס אלגוריתמים צעיר לאחר סיום תואר, התעסקי בעיקר בעיבוד תמונה וראיה ממוחשבת.. ואז, בערך ב2016-2017, צצו ופותחו כמה ספריות open source לdeep learning ובינה מלאכותית שפשוט הנגישו את התחום לכמעט כל בוגר תואר מדעי/מתמטי שיודע לתכנת. (למי שלא מהתחום: ספריה הכוונה סט של פונקציות ופקודות שבעזרתן ובאמצעות תוכנת מחשב כמו פייתון, אפשר לבנות מודל של "רשת נוירונים" שיכול לדוגמא, ללמוד לזהות כלבים וחתולים בתמונה, או אפילו ללמוד לכתוב, ללמוד לקרוא משפטים, או אפילו, ללמוד להבדיל בין 25 סוגי כלבים שונים רק על בסיס תמונה, שזה סהכ מטריצה ובה יש ערכים מ0 עד 255 שמייצגים צבעים, 0 זה שחור ו255 זה לבן)
בשביל לאמן רשת כזו, יש צורך בgpu (כרטיס גרפי) וב2016 היחידים שעשו gpu ללמידה עמוקה היו nvidia וכל הספריות שפותחו, פותחו לעבוד רק עם כרטיסי מסך של נבידיה, ותתפלאו, ב2020 זה עדין המצב, על אף הניסיונות של amd.

בקיצור, אני הבנתי שהתחום מתחמם, התחילו להופיע יותר ויותר קורסים שהנגישו את הכלים והיכולות האלו לכולם, פתאום כל חברה עשתה ai, פתאום כולם היו חייבים gpu..

קניתי הרבה מניות של נבידיה באזור ה50-60 דולר למניה, והשאר היסטוריה.
פוזיציות אחרות היו אמאזון וגוגל, אמאזון בגלל הענן aws, שאיפשר שימוש במכונות מצויידות בgpu כאלה ללא צורך לקנות אחד כזה למשרד. וגוגל, בגלל שהדאטה זה הנפט החדש והם מעסיקים את טובי המוחות בעולם.

אני עדיין bull על הטכנולוגיות ולא מכרתי אפילו מניה אחת, למעשה קניתי עוד בכל ירידה.

הכתי את השוק במאות אחוזים.. ב2016 היה לי תיק בשווי של 30 אלף, היום אני עומד על כמעט מיליון, ורובו כמובן לא מחסכון

איכשהוא תמיד יוצא שאלה ששוברים את השוק זה יוזרים עם 10 הודעות.
בשביל להפוך 30,000 למיליון צריך בערך פי 30.
נבידיה עשו בערך x5, גוגל עשו בערך x2, אמאזון בערך פי 4x. אז איך עשית x30?
בכל מקרה, שאפו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד רעיונות להשקעה ראשונה נדל"ן 9
י רעיונות להשקעה אפריל 2019 ? שוק ההון 43
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
מ רעיונות להשקעה טובה בתשואה של 8% - 12% שוק ההון 30
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
N רעיונות לתוכניות לטובת הציבור פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 59
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
L הורדה בשכר - רעיונות אוף טופיק 36
ג רעיונות להעביר 6 שעות בתל אביב אוף טופיק 31
וינסנט רעיונות לשמירת ערך של מזומן דולרי שוק ההון 7
G מקומות 'להחנות' כסף - רעיונות? שוק ההון 61
ש רעיונות להכנסה נוספת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
א נדל"ן בסכומים קטנים - סינדקציה, חו"ל ועוד רעיונות? נדל"ן 12
E רעיונות ליום צוות בעבודה? אוף טופיק 4
M רעיונות לארוחת בוקר וערב. אוף טופיק 12
ש רעיונות להכנסה קטנה נוספת פוסטים מאיכות נמוכה 3
נ רעיונות להכנסה צדדית התפתחות אישית 2
ש רעיונות להתנדבות אוף טופיק 18
י הרגל למידה לפים בשבוע- רעיונות לנושאים? התפתחות אישית 5
J רעיונות לשיפור מצבה הכלכלי של אימי אוף טופיק 34
S רעיונות מאיזו סיבה תבוא הקריסה הבאה שוק ההון 46
F רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק פטור שוק ההון 13
G רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק שוק ההון 7
liranviper רעיונות למהנדס בן 60 שדובר רוסית בלבד אוף טופיק 11
E רעיונות להכנסה נוספת בשביל להגדיל את שיעור החיסכון התפתחות אישית 27
M הכנסה נוספת לסגירת חובות - רעיונות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
S רעיונות לקרנות של אגחים שוק ההון 19
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
מ אבן בטוחה - רעיונות מישהו? שוק ההון 12
N רעיונות לחצר וגינה סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
L תקוע עם צ'ק LLC רעיונות? צרכנות פיננסית 39
L רעיונות לתיק סופר סולידי שוק ההון 10
J רעיונות להרחבת הכנסה כעצמאי התפתחות אישית 28
liranviper רעיונות למקצועות לא ריאליים התפתחות אישית 27
א רעיונות להכנסה נוספת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
H קניית מוצרים יד שנייה - רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
M עמלה גבוהה ברכישת מט"ח - רעיונות? שוק ההון 4
Yesmad משיכת קרנות\קופות ללא חשבון בנק ישראלי - מצב ביש, רעיונות? צרכנות פיננסית 13
י רעיונות להשקעת 15000 ש"ח מבת מצוה שוק ההון 22
Jane Doe רעיונות. איך עושים כסף מכשרון ציור? התפתחות אישית 21
ק מחפשת רעיונות למתנות זולות, שיתפסו ע'י המקבלים כלא זולות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
D כתבה ממומנת עם הרבה רעיונות "טובים" אוף טופיק 2
א רעיונות לעסקים מינימלים לפתיחת IRA פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
G מחפש רעיונות לאיפו אפשר להתנדב התפתחות אישית 17
DiverGirl בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
ק רעיונות/בקשות מהסולידית לפוסטים בבלוג אוף טופיק 80
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 2
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה