• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכשתי 2 קרנות סל עוקבות מדדים וחשבתי על משהו מעניין

4461vegeta

משתמש סולידי
דירוג
10
קניתי ב5000 שח תכלית קרן סל מדד 90 וב5000 נוספים תכלית קרן סל מדד 125
(לא מייעץ לאף אחד רק אומר מה עשיתי וזו הפעם ראשונה שלי)
חשבתי לעצמי מה יקרה לכסף שלי אם תכלית תקרוס, כלומר המדד ממשיך להתקיים, הקרן סל כנראה ימות יחד עם תכלית נכון ? ומה עם הכסף שלי..
אני לקחתי כאן את תכלית בתור דוגמא אותו דבר נגיד אם הייתי קונה קרן סל ששירת להראל והראל קורסת...

זה השינוי בין תעודת סל לקרן סל, אחרי השינוי האחרון אין יותר תעודות סל, מה שאומר שאתה בעלים ישיר של הניירות במדד, מה שקורה לתכלית לא אמור להעסיק אותך

@4461vegeta
אתה מתפרץ לחדר דיונים ומתחיל לזרוק שאלות על ימין ועל שמאל, לא מקשיב לדברים שנאמרים לך, לא קורא את חומר הקריאה הבסיסי הנדרש, ושואל שאלות שנשאלו לפניך - אתה לא המשתמש הראשון בפורום, אתה ה-5000+, באמת נראה לך שזה נושא שאף אחד מחמשת אלפי המשתמשים האחרים לא שאל לפניך?
תלמד להשתמש בגוגל, גוגל הוא חבר.

זה השינוי בין תעודת סל לקרן סל, אחרי השינוי האחרון אין יותר תעודות סל, מה שאומר שאתה בעלים ישיר של הניירות במדד, מה שקורה לתכלית לא אמור להעסיק אותך
לא מדוייק, אתה בעלים עקיפים בחשבון נאמנות ולא בעלים של ניירות במדד.
יש סיכוי לא רע שתקבל את רוב הכסף שלך בחזרה.

@4461vegeta
אתה מתפרץ לחדר דיונים ומתחיל לזרוק שאלות על ימין ועל שמאל, לא מקשיב לדברים שנאמרים לך, לא קורא את חומר הקריאה הבסיסי הנדרש, ושואל שאלות שנשאלו לפניך - אתה לא המשתמש הראשון בפורום, אתה ה-5000+, באמת נראה לך שזה נושא שאף אחד מחמשת אלפי המשתמשים האחרים לא שאל לפניך?
תלמד להשתמש בגוגל, גוגל הוא חבר.
מאיפה אתה יודע בדיוק מה אני קורא ומה אני לא ומה אני עושה עם עצמי. קראתי טוב מאוד וכתוב שתעודות סל לא היה ביטוח למנפיק אבל לקרנות סל יש, אבל בשום מקום לא ראיתי שכתוב מי מבטח כלומר אם באמת המנפיק קורס למי אני הולך? מי המבטח, וזה לא כתוב בשום מקום

יופי אחד שהבין את הכוונה שלי, הבנתי את זה שיש ביטוח, ושאקבל את הכסף חזרה השאלה היא דרך מי... כלומר האם הבנק נושא הזה שחברת המנפיק קרסה והוא יתן לי את ניירות הערך זו השאלה במקרה כזה למי פונים....

חפש בגוגל דיני נאמנות, סבור שיענה לך על כל השאלות שהעלת.

לדעתי אתה בעלים של ניירות במדד, רק שהניירות מוחזקים בחשבון נאמנות, אתה חולק על זה?
אני חושב שקרוב למאה אחוז מוחזקים בניירות הערך עצמם, כך שאני לא רואה סיטואציה שלא מקבלים קרוב למאה אחוז מהכסף, על זה אתה חולק?

לדעתי אתה בעלים של ניירות במדד, רק שהניירות מוחזקים בחשבון נאמנות, אתה חולק על זה?
אני חושב שקרוב למאה אחוז מוחזקים בניירות הערך עצמם, כך שאני לא רואה סיטואציה שלא מקבלים קרוב למאה אחוז מהכסף, על זה אתה חולק?
תיכנס לתשקיף של קרן ותראה מה באמת היא מחזיקה.

בחיי שזה כתוב בצורה קריפטית. תראה פה.
תודה
אבל כנראה זה רק בעוקבי מדדים זרים, כנראה זה באמת מסובך לקנות את כל המדד האמריקאי פיזית..
אבל תראה את המדדים הישראלים בביזפורטל, בדקתי תכלית וקסם על ת"א 125 החזקה של 100%

אבל זה באמת מתמיה אותי שיש להם אפשרות לא להחזיק את הניירות בעצמם, צריך לבדוק טוב בתיקון 28 מה הכללים המדוייקים

תגיד, אתה יודע שתל אביב 125 זה תא90 + תא35?
כלומר קנית 50% תא 90 ועוד 50% תא 90+35

מה הצעד הבא? לקנות עוד תא 35?

חבל שקפצת למים בלי ללמוד קודם, תשמח שזה בסכומים נמוכים. מציע לך ללמוד ולקרוא עוד לפני שתחליט על הצעדים הבאים.

סתם אנקדוטה, גם כשקונים מניות "ישירות", אתה לא באמת מחזיק מניות, אלא נהנה בנאמנות של החברה לרישומים. כך שתמיד הכל בסוף חוזר ל"דיני נאמנויות". :lol:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 92
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad קרנות פנסיה וקה"ש - האם הן "מנוטרלות מטח"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
Ido42 קרנות אגח שוק ההון 11
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
Y קרנות איריות שקליות - המיסוי הוא ריאלי או צמוד מטח? שוק ההון 0
K להמיר קרנות בלי לייצר אירוע מס שוק ההון 6
Y השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים שוק ההון 265
מ קרנות מחקות מדד - לקנות בזול או ביקר? שוק ההון 10
N אתר לחיפוש קרנות נאמנות להשקעה מחקות מדדים שוק ההון 3
R שאלות לגבי קרנות מחקות זרות ו IRA שוק ההון 0
S החלפת קרנות אמריקאיות לקרנות אחרות שוק ההון 3
O קרנות כספיות עבור אזרח אמריקאי - pfic בעייתי? מיסים 21