• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

הרבה זמן מתכנן להתחדש עם רכב אמין ובטיחותי - חשוב לי שהיה בטיחותי לנהג + בטחותי עם הגנות אקטיביות + כמה שיותר אמין וזול לתחזוקה.

התכנסתי ליפאניות וחשבתי על טויוטה קורולה, שנחשבת למאוד אמינה ובטיחותית פנימה והחוצה.

בהתחלה התחלתי עם יד2, בת 2-3 אבל הן גם ככה מאוד יקרות (סביב ה 95-100 אלף) וגם יש המון התעסקות עם המוכרים, וגם סיכון שתיפול על נוכלים.

לכן התחלתי לחשוב על רכבים חדשים, אבל מאז עליית הרכבים - טויוטה קורולה בנזין הכי בסיסית עולה 135 אלף אצל היבואן, אבזור טוב יותר 139.

כמו כן דיברתי עם 3-4 מוכרים מורשים טויוטה (תחת יוניון מוטורס), וכולם אמרו שלא קונים בנזין עכשיו ושזה נדיר, וכולם מוכרים היברידית, שמתחילה מ 146 והמאובזרת 150) וכל זה עוד לפני אגרת רישוי של עוד 2000 ש"ח.

לא רציתי היברידית עד עכשיו כי אני מתכנן להחזיק את הרכב לפחות 10 שנים, ולא הייתי רוצה להתעסק עם החלפת בטריה ואחזקה גבוהה יותר. אני נוסע מעט, במיוחד עכשיו אז לא ממש חשובה לי עוד קצת חיסכון בדלק.

בקיצור עם המחירים האלה, ועם זה שהורידו לי את הביטחון עם הטויוטה בנזין אני חוזר לנקודת ההתחלה.

אני מתלבט עכשיו אם בכלל כדאי טויוטה עם כל האמינות, לעומת נניח מאזדה 3 או ה CX3 הקרוסאובר שמשום מה אפילו זול יותר ממאזדה 3. או אולי סובארו.

מה תוכלו להציע, מבחינת אמינות (יפאניות) + בטיחות של הנהג + עוברי רגל + שתהיה כמה שיותר זולה בקניה ובתחזוקה.

מעדיף להימנע מיד 2, שכן עד עכשיו נסעתי במכוניות ישנות. אבל אם אין ברירה אולי אחזור לזה גם.... בהתלבטויות קשות.

לי יש רכב טויוטה קורולה 2008 והאמינות שלה לא נופלת מרכב חדש
היום זה לא כמו פעם אתה יכול לקנות רכב ב20 אלף וזה אמין כמו חדש

לא רשמת האם הרכב ליחיד/ זוג או למשפחה . אם ליחיד או זו, ניתן להסתפק ברכבים קטנים יותר מקטגוריית הסופר מיני. סופר מיני לדוגמא: סיאט איביזה, טויוטה יאריס, יונדאי i20 וחברותיהן לקבוצה

• אהבתי
Reactions: drx
היום זה לא כמו פעם אתה יכול לקנות רכב ב20 אלף וזה אמין כמו חדש
חולק עליך. רכב משומש בכלל וב 20K בפרט עשוי להיות מציאה אך עלול להיות נבלה (סבירות לנבלה עולה ככל שהמחיר והשנתון יורדים). לרוכש הסביר לרוב אין כלים לבחון רכב משומש בצורה מקצועית (מכוני בדיקה בעיקר מכסת"חים את עצמם)

שלום חברים,

הרבה זמן מתכנן להתחדש עם רכב אמין ובטיחותי - חשוב לי שהיה בטיחותי לנהג + בטחותי עם הגנות אקטיביות + כמה שיותר אמין וזול לתחזוקה.

התכנסתי ליפאניות וחשבתי על טויוטה קורולה, שנחשבת למאוד אמינה ובטיחותית פנימה והחוצה.

בהתחלה התחלתי עם יד2, בת 2-3 אבל הן גם ככה מאוד יקרות (סביב ה 95-100 אלף) וגם יש המון התעסקות עם המוכרים, וגם סיכון שתיפול על נוכלים.

לכן התחלתי לחשוב על רכבים חדשים, אבל מאז עליית הרכבים - טויוטה קורולה בנזין הכי בסיסית עולה 135 אלף אצל היבואן, אבזור טוב יותר 139.

כמו כן דיברתי עם 3-4 מוכרים מורשים טויוטה (תחת יוניון מוטורס), וכולם אמרו שלא קונים בנזין עכשיו ושזה נדיר, וכולם מוכרים היברידית, שמתחילה מ 146 והמאובזרת 150) וכל זה עוד לפני אגרת רישוי של עוד 2000 ש"ח.

לא רציתי היברידית עד עכשיו כי אני מתכנן להחזיק את הרכב לפחות 10 שנים, ולא הייתי רוצה להתעסק עם החלפת בטריה ואחזקה גבוהה יותר. אני נוסע מעט, במיוחד עכשיו אז לא ממש חשובה לי עוד קצת חיסכון בדלק.

בקיצור עם המחירים האלה, ועם זה שהורידו לי את הביטחון עם הטויוטה בנזין אני חוזר לנקודת ההתחלה.

אני מתלבט עכשיו אם בכלל כדאי טויוטה עם כל האמינות, לעומת נניח מאזדה 3 או ה CX3 הקרוסאובר שמשום מה אפילו זול יותר ממאזדה 3. או אולי סובארו.

מה תוכלו להציע, מבחינת אמינות (יפאניות) + בטיחות של הנהג + עוברי רגל + שתהיה כמה שיותר זולה בקניה ובתחזוקה.

מעדיף להימנע מיד 2, שכן עד עכשיו נסעתי במכוניות ישנות. אבל אם אין ברירה אולי אחזור לזה גם.... בהתלבטויות קשות.
ואז כשתחליט לקנות קורולה היברידית ב150k מישהו יגיד לך שאתה חייב טסלה ב200k כי העתיד הוא חשמלי.

אני הייתי מקציב לזה 50,000 ומחפש רכב יפני משומש.

רכבים בני 2-3 (וגם מעט יותר) קונים באותם מקומות שקונים רכב חדש.
אין שום סיבה לשלם פרמיה של עשרות אלפי שקלים על הזכות לקרוע את הניילונים שמכסים את הריפוד.

בשביל לקבל המלצה תצטרך להגדיר את הצרכים (גודל המשפחה, קילומטרז חודשי, עירוני/בין עירוני,...) ואת התקציב.

באופו כללי
1. אם אתה נוסע מעט היברידי זה יקר ומיותר
2. למשפחתית בת 2-3 תהיה בערך אותה רמת אמינות, איבזור ובטיחות כמו לחדשה מאותו דגם.
3. יד 2 זה לבטח הכי משתלם וחסכון של 50K שווה לדעתי את ההתעסקות.

מחזיק כבר כ 8 שנים בסוזוקי - למעט טיפול תקופתי וצמיגים/בלמים פעם בכמה שנים לא רואה מוסך. מאוד נוח לנהג ולנוסע ליד. פחות נוח למי שצריך לסוע במושב האחורי.

הבטיחות הכי טובה היא להיות נהג זהיר בתשומת לב מלאה לכביש.
לנו יש סיטרואן פיקסו זקנה ונוחה בת כ-15 שנה שעלתה לנו בסביבות 20K והוצ' האחזקה השנתיות הן כ-5K ש"ח.

לא רשמת האם הרכב ליחיד/ זוג או למשפחה . אם ליחיד או זו, ניתן להסתפק ברכבים קטנים יותר מקטגוריית הסופר מיני. סופר מיני לדוגמא: סיאט איביזה, טויוטה יאריס, יונדאי i20 וחברותיהן לקבוצה
ליחיד, אבל אני רוצה רכב ביטוחתי ומשפחתי, כדי שיהיה כמה שיותר בטיחותי כלפי הנהג גם. אחרת היה אפשר לסגור עם I10 בת 3 שנים ב 15 אלף ולא לחשוב על זה... אם אני כבר מחדש, אני רוצה שיהיה בטיחותי מאוד.

בשביל לקבל המלצה תצטרך להגדיר את הצרכים (גודל המשפחה, קילומטרז חודשי, עירוני/בין עירוני,...) ואת התקציב.

באופו כללי
1. אם אתה נוסע מעט היברידי זה יקר ומיותר
2. למשפחתית בת 2-3 תהיה בערך אותה רמת אמינות, איבזור ובטיחות כמו לחדשה מאותו דגם.
3. יד 2 זה לבטח הכי משתלם וחסכון של 50K שווה לדעתי את ההתעסקות.
1. נוסע יחסית מעט, 12 אלף בשנה וזה כשלא היה קורונה, כנראה שעכשיו זה חצי או פחות.
2. לנוסע יחיד, אבל מעדיף רכב לא מיני שחלילה במקרה של טעונה, יהיה מרחק בלימה גדול בין הנהג לרכב הפוגע.
3. התלבטות קשה מאוד... כי זה 50 אלף, שבה אתה צריך להתעסק עם המון אנשים, לקחת לבדיקות + אתה מקבל רכב לא הכי חדש לא עם כל המערכות הגנה של רכב 2022 + יש סיכוי שה 100 אלף ילכו על נוכל לרכב, כי הסתירו תקלה טוב.
הבטיחות הכי טובה היא להיות נהג זהיר בתשומת לב מלאה לכביש.
לנו יש סיטרואן פיקסו זקנה ונוחה בת כ-15 שנה שעלתה לנו בסביבות 20K והוצ' האחזקה השנתיות הן כ-5K ש"ח.
מעוניין בהגנות אקטיביות ובלימה אוטונומית, כי עם גישה כזאת גם הטרטנה שלי עדיין נוסעת ואני נהג זהיר ואפשר לנסוע עליה שלא תחליד לגמרי. אבל אני כבר מרגיש שאני לא נהנה מהרכב, אני מרגיש שאינו בטיחותי, ועניין של אסטטיקה, מתחיל להרגיש כשאני נוהג בו כאילו אני לובש בגדים ישנים. אני גם איפשהו רוצה להנות מהחיים, לא בצורה אקטרווגנטית, אלא פשוט מרכב אסטטי, בטיחותי ואמין.

וגם לא המחיר הוא הבעיה, כמו שאני לא מרגיש בפנים טוב מה אני רוצה. כלומר אם תשלחו אותי לקנות ג'ינס, אני אדע מה המחיר הסביר שלו, ואם LEVIS יקר מדי, אני אמצא FOX שנראה דומה בשליש מחיר, אבל עם רכב, אני מרגיש או שלא עשיתי מספיק שעורי בית (חשבתי שכן), שאני לא מרגיש בפנים נכון לשלם את המחיר הזה, מצד שאני אני לא מרגיש טוב ללכת לחפש טויוטה יד2, ואני גם לא יודע למצוא תחליף למה שאני רוצה.. אולי אני צריך לקחת עוד חצי שנה בלימוד הנושא... + קניית רכב אמורה להיות חוויה נעימה כמו להתחדש עם משהו, ואצלי זה הופך למשהו לא נעים. לכן התגובה שלי כלפי עצמי היא כזאת, התברר לי שאני לא באתי לקניה מוכן + אני לוקח את התהליך כתהליך מעיק.

תודה על הקריאה :)

אבל אני כבר מרגיש שאני לא נהנה מהרכב, אני מרגיש שאינו בטיחותי, ועניין של אסטטיקה, מתחיל להרגיש כשאני נוהג בו כאילו אני לובש בגדים ישנים. אני גם איפשהו רוצה להנות מהחיים
פה קבור הכלב. אתה רוצה רכב חדש כי אתה רוצה להנות מהחיים. אתה עושה לחשק הזה רציונליזציה של בטיחות.

רכב משנת 2022 לא בטיחותי בסדר גודל מרכב מ2020.

תהיה כן עם עצמך מה הדרישה האמיתית שלך מהרכב.

אתה רוצה רכב חדש כי אתה רוצה להנות מהחיים. אתה עושה לחשק הזה רציונליזציה של בטיחות.
ממש לא נכון, ואני מציע לא להניח הנחות - איפשהו מה שעשית נקרא השלכה של העולם הפנימי שלך על העולם שלי. אני רוצה בטיחות. כשאני אומר "להנות" אני בסך הכל רוצה רכב שהוא לא מחליד, שהכל עובד בו. אני נוסע על רכב מחליד, רועש, המערכת שלו עובדת רע מאוד, הוא עם בטיחות 0. אני גם מחפש רכב יפאני, אמין, ולשנים רבות. אם הייתי הולך לפי ההגדרה שלך שאני מחפש רק להנות ורכב חדש, הייתי קונה רכב הרבה יותר מפנק, כמו אלפא רומאו, או רכב צרפתי, או וואטבר ולא שובר את הראש עם כל הפרמטרים.

אם אתה קורא ל"להנות" לנסוע על רכב שהוא נעים פשוט לעין, ואתה לא מרגיש בו כאילו אתה לובש בגדים מרוטים, מה אני אגיד לך, אז תיסע על רכב בן 30 גם, עם חורים בריצפה, אם זה לא מפריע לך, ואם אתה קורא למה שאני מבקש כהנאה מיותרת. אני גם ככה לא מקשיב בערך 10 שנים לאנשים שקוראים לי להחליף רכב, אלא שגם לי יש גבול, ברגע שאני מרגיש שאני נכנס לרכב, ומרגיש לא טוב.

אני סולידי באופי, ואני רוצה פעם אחת בחיים להתחדש ברכב - עד עכשיו חיפשתי יד 2 והגעתי למסקנה שרכב בן 2-3 לא עולה הרבה יותר מעט מרכב חדש, אבל יש המון התעסקות עם אנשים, בדיקות, ואפשרות ליפול. אז מבחינת סיכון-תועלת, אני לא בטוח שעדיף לחסוך 30-40 אלף, עם אופציה ליפול עם 100 אלף, לעומת 140 כשאתה מקבל הכל חדש, 0 התעסקות ו 0 סיכון.
רכב משנת 2022 לא בטיחותי בסדר גודל מרכב מ2020.
זה נכון אבל ההבדל הוא מינורי במחיר, שניהם אם אני מדבר על טויוטה יעלו מעל 120. אבל על ה 20 אלף הנחה אתה הולך לרוץ, להיפגש עם אנשים, לשלם על בדיקת הרכבים, ועלול ליפול כי נפלת על נוכל. לכן הגעתי למסקנה שאולי עדיף חדש.

עם כל מה שאני אומר, אני מרגיש שאני לא בטוח 100% מה לעשות - סוגיית הבנזין מול היברידי, כשיש חשמלי ברקע. סוגיית טויוטה לעומת רכבים אחרים. אבל לקרוא לבן אדם שנוסע על רכב בן 18, ושנתיים לא מסוגל להחליט על איזה רכב ללכת, כשחצי שנה אני מחפש רכב יד2 ופשוט אישית לא מתחבר לזה כל כך, ותיארתי למה, שאני מחפש הנאה ועושה רציוניליזציה לדהור לרכב חדש, לקחת את זה רחוק מדי והסקת מסקנה פזיזה מאוד. עברתי איזשהו תהליך, וגם עכשיו אינני בטוח וחוזר למשבצת 1.

נערך לאחרונה ב:
תהיה כן עם עצמך מה הדרישה האמיתית שלך מהרכב.
מקווה שהייתי מספיק כן איתך, ואם אתה מרגיש שאני עדיין משקר לך או לעצמי, אסמך לפרט עד לרמת הבורג בשיקולים שלי לרכב.

ליחיד, אבל אני רוצה רכב ביטוחתי ומשפחתי, כדי שיהיה כמה שיותר בטיחותי כלפי הנהג גם. אחרת היה אפשר לסגור עם I10 בת 3 שנים ב 15 אלף ולא לחשוב על זה... אם אני כבר מחדש, אני רוצה שיהיה בטיחותי מאוד.
כמה כבר אתה נוסע בשנה? אם יחיד, למה נדרש משפחתי?מה הצורך? נסיעה לעבודה? אחר?אולי אתה יכול להסתדר עם אלטרנטיבה אחרת. רכב זה באמת כאב ראש מכל הבחינות.

כמה כבר אתה נוסע בשנה? אם יחיד, למה נדרש משפחתי?מה הצורך? נסיעה לעבודה? אחר?אולי אתה יכול להסתדר עם אלטרנטיבה אחרת. רכב זה באמת כאב ראש מכל הבחינות.
לא נוסע הרבה. משפחתי כדי שיהיה בטיחותי כלפי הנהג - ככל שיש מרווח גדול יותר במקרה של תאונה חלילה. כן, נסיעה לעבודה בעיקר, ומדי פעם סידורים, משפחה, יציאות מדי פעם. רווק.

חשבתי למשל על מאזדה 2, חדשה עולה 100 אלף. אבל זה שהיא קטנה, פחות בטיחותית כלפי הנהג והיושבים בה. זה השיקול למה משפחתי.

סוגיית הדלק פחות מטרידה אותי כי אני לא נוסע המון, מה שחשוב שהרכב יהיה אמין, בטיחותי, ויחזיק לאורך שנים.

לא נוסע הרבה
כמה זה לא הרבה?
אם אתה יכול להסתדר עם אלטרנטיבה כמו תחבורה ציבורית, מוניות, אופניים. לדעתי עדיף. רכב זה השתעבדות מכל הבחינות -למצוא רכב, טיפולים, ביטוחים, טסט וכו'.
אני עם משפחה, כרגע שני רכבים: מאזדה 5 2009, סוזוקי ליאנה 2005. עובדים בעיקר מהבית. אם זה ימשיך כך מתכוון להיפטר מהסוזוקי.

כמה זה לא הרבה?
אם אתה יכול להסתדר עם אלטרנטיבה כמו תחבורה ציבורית, מוניות, אופניים. לדעתי עדיף. רכב זה השתעבדות מכל הבחינות -למצוא רכב, טיפולים, ביטוחים, טסט וכו'.
אני עם משפחה, כרגע שני רכבים: מאזדה 5 2009, סוזוקי ליאנה 2005. עובדים בעיקר מהבית. אם זה ימשיך כך מתכוון להיפטר מהסוזוקי.
6000 בשנה עם קורונה, 12000 בלי.

אני מסכים איתך שזה שעבוד, אבל אני רווק ואני לא חי חיי מותרות מדי. אבל רכב מבחינתי זה חשוב, ניסיתי להגיע בתחבורה ציבורית לעבודה, וזה סיוט.

מה גם שההורים שלי בפנסיה, ואני רוצה להיות עם היכולת להקפיץ או לקפוץ אליהם במידת הצורך.

אני מנסה שלא לבזבז סתם, אבל רכב חשוב לי. לדעתי סולידי הוא מי שלא מבזבז על מה שאינו חשוב לו. אני כמעט לא טס לחו"ל, כי אני לא אוהב. אני קונה אוכל בסיסי. בגדים רק מה שאני צריך, ומנסה למצוא דילים.

ואם תקרא בין השורות, תראה שאני מנסה למצוא רכב שהוא בכל הפרמטרים סולידי - אמין, יפני, אבל בטיחותי. כמו כן שיקולים של לא ליפול על נבל, כי גם אם אתה נופל עם 60-80 אלף על רכב דפוק, בוא נודה על האמת - עדיף היה לא לאבד את הכסף הזה ופשוט לקנות חדש. וגם כשאקנה רכב, אני מתכוון להחזיק אותו עד שיהיה מיושן, כי אני לא אוהב את ההתעסקות של קנייה מכירה.

כמו כן, בתור רווק הייתי רוצה להיות בעל יכולת להגיע לדייטים, או לבת זוג. כן אני יודע שאפשר בלי - אבל כרגע אני מרגיש שזה ירידה באיכות חיים שלא לצורך. בואו, לא צריך להתאבד על השקל, אחרת זה לא חיים.

כדי לחיות בשביל החיסכון, אני מניח שתיאורתית הייתי יכול להשכיר את הדירה שלי, לעבור לגור בקראוואן, ולחיות חיים מינימליסטיים לחלוטין - אגב לא רואה בזה משהו פסול, פשוט לא שם נפשית, עדיין יש לי שאריות בסיסיות של מאטריאליזם. אולי מתישהו :) אני כן אגב עובד על מדיטציות ועובד בכיוון של כמה שפחות להיות תלוי בחיצוניות - למשל נודע לי לאחרונה שאפשר להיות בלתי תלוי ביחסים עם אישה, הכל מתוך עולם פנימי. הלוואי להגיע לזה, להיות חסר צורך בסקס, בדייטים, בחיזורים, וכו'.

אני לא פוסל אגב, שבפרישה, לוותר על רכב, ממש לא פוסל את הרעיון. אבל כל עוד אני עובד, והוא משמש לעבודה, והוא נותן לי בוסט מסויים וביטחון עצמי, לא רואה סיבה להימנע, כל עוד קונים בחוכמה.

בכל מקרה אני מודה על התגובות, אם כי קיוויתי שהפוסט יתן עצות על רכבים שעלי לחשוב עליהם, והוא לקח יותר כיוון יותר של האם אני בכלל זקוק לרכב, והאם אני כנה עם עצמי.

נערך לאחרונה ב:
ממש לא נכון, ואני מציע לא להניח הנחות - איפשהו מה שעשית נקרא השלכה של העולם הפנימי שלך על העולם שלי. אני רוצה בטיחות. כשאני אומר "להנות" אני בסך הכל רוצה רכב שהוא לא מחליד, שהכל עובד בו. אני נוסע על רכב מחליד, רועש, המערכת שלו עובדת רע מאוד, הוא עם בטיחות 0. אני גם מחפש רכב יפאני, אמין, ולשנים רבות. אם הייתי הולך לפי ההגדרה שלך שאני מחפש רק להנות ורכב חדש, הייתי קונה רכב הרבה יותר מפנק, כמו אלפא רומאו, או רכב צרפתי, או וואטבר ולא שובר את הראש עם כל הפרמטרים.

אם אתה קורא ל"להנות" לנסוע על רכב שהוא נעים פשוט לעין, ואתה לא מרגיש בו כאילו אתה לובש בגדים מרוטים, מה אני אגיד לך, אז תיסע על רכב בן 30 גם, עם חורים בריצפה, אם זה לא מפריע לך, ואם אתה קורא למה שאני מבקש כהנאה מיותרת. אני גם ככה לא מקשיב בערך 10 שנים לאנשים שקוראים לי להחליף רכב, אלא שגם לי יש גבול, ברגע שאני מרגיש שאני נכנס לרכב, ומרגיש לא טוב.

אני סולידי באופי, ואני רוצה פעם אחת בחיים להתחדש ברכב - עד עכשיו חיפשתי יד 2 והגעתי למסקנה שרכב בן 2-3 לא עולה הרבה יותר מעט מרכב חדש, אבל יש המון התעסקות עם אנשים, בדיקות, ואפשרות ליפול. אז מבחינת סיכון-תועלת, אני לא בטוח שעדיף לחסוך 30-40 אלף, עם אופציה ליפול עם 100 אלף, לעומת 140 כשאתה מקבל הכל חדש, 0 התעסקות ו 0 סיכון.

זה נכון אבל ההבדל הוא מינורי במחיר, שניהם אם אני מדבר על טויוטה יעלו מעל 120. אבל על ה 20 אלף הנחה אתה הולך לרוץ, להיפגש עם אנשים, לשלם על בדיקת הרכבים, ועלול ליפול כי נפלת על נוכל. לכן הגעתי למסקנה שאולי עדיף חדש.

עם כל מה שאני אומר, אני מרגיש שאני לא בטוח 100% מה לעשות - סוגיית הבנזין מול היברידי, כשיש חשמלי ברקע. סוגיית טויוטה לעומת רכבים אחרים. אבל לקרוא לבן אדם שנוסע על רכב בן 18, ושנתיים לא מסוגל להחליט על איזה רכב ללכת, כשחצי שנה אני מחפש רכב יד2 ופשוט אישית לא מתחבר לזה כל כך, ותיארתי למה, שאני מחפש הנאה ועושה רציוניליזציה לדהור לרכב חדש, לקחת את זה רחוק מדי והסקת מסקנה פזיזה מאוד. עברתי איזשהו תהליך, וגם עכשיו אינני בטוח וחוזר למשבצת 1.
יש פער עצום בן רכב חדש לרכב בן 18. אני נוהג ברכב בן 13 ואני מאושר ממנו. קניתי אותו יד שלישית. מקווה שיחזיק כמה שיותר. כשהוא ימות לא אקנה רכב חדש, אקנה משומש.

למרות שגם השיקול שלי הוא בטיחות, אין שום סיבה לשלם 100,000 על רכב. אם אתה רוצה בטיחות - יש רכבים בטוחים ב20,000-30,000 שקל. מכאן ל140,000 שקל יש פער עצום. אם אתה לא רוצה להתעסק זה שיקול אחר לחלוטין, אבל המחיר שלו הוא כ100,000 שקל. תעשה את החשבון שלך בעצמך.

מקווה שהייתי מספיק כן איתך, ואם אתה מרגיש שאני עדיין משקר לך או לעצמי, אסמך לפרט עד לרמת הבורג בשיקולים שלי לרכב.
לא התכוונתי לפגוע. ניסיתי לשקף לך שאתה נמצא לדעתי במצב של אנליסיס - פאראליסיס בגלל שאתה מאוד לא רוצה להתעסק עם רכישה יד שניה, וכן רוצה רכב חדש ומצד שלישי לא מוכן לשלם את המחיר. נראה שכתבתי את זה בבוטות יתר לטעמך, סליחה.

בכל מקרה, אלו היו שני השקלים שלי, נראה שזה לא עזר לך, אז אחדל מלהגיב.

לא התכוונתי לפגוע. ניסיתי לשקף לך שאתה נמצא לדעתי במצב של אנליסיס - פאראליסיס בגלל שאתה מאוד לא רוצה להתעסק עם רכישה יד שניה, וכן רוצה רכב חדש ומצד שלישי לא מוכן לשלם את המחיר. נראה שכתבתי את זה בבוטות יתר לטעמך, סליחה.

בכל מקרה, אלו היו שני השקלים שלי, נראה שזה לא עזר לך, אז אחדל מלהגיב.
הכל טוב :) פשוט הרכב סאגה שלא נגמרת, ואולי אני קצת רגיש בנושא, תגיב חופשי, אני רואה שאתה עם ניסיון ויש לך אאוטלוק משלך.

אם אתה רוצה בטיחות - יש רכבים בטוחים ב20,000-30,000 שקל.
בטיחות אני מתכוון אקטיבית - בלימה אוטונומית, שלצערי זה נכנס בעיקר ברכבים מ 2019 בעיקר (כולל זיהוי הולכי רגל). לאיזה רכבים אתה מתכוון בסכום הזה ?

אני נוהג ברכב בן 13 ואני מאושר ממנו. קניתי אותו יד שלישית. מקווה שיחזיק כמה שיותר. כשהוא ימות לא אקנה רכב חדש, אקנה משומש.
איזה רכב יש לך אם אפשר ? איזה רכב היית קונה לאחר שתחליף את שלך ? אגב מאיפה קנית את שלך הנוכחי - ממגרש או פרטי, ואם תוכל לתאר את התהליך שבדקת שהבן אדם אמין והרכב במצב טוב ?

יתכן שאני כן מדבר מחוסר ביטחון לקנות רכב יד 2 - במגרשים התחושה שלי הייתה שמנסים לסבן אותי, להחליק תאונות וכו', וגם מאנשים פרטיים שפגשתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
Z התלבטות בנוגע לכספי פיצויים/קרן השתלמות/הלוואה לצורך רכישת רכב צרכנות פיננסית 9
א רכישת רכב - הלוואה על קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 6
V רכישת רכב חדש ע''י מינוף קופה צרכנות פיננסית 12
C רכישת רכב מהיבואן צרכנות פיננסית 13
T רכישת רכב או ליסינג? צרכנות פיננסית 26
unrealx התלבטות לגבי רכישת/השכרת רכב בארץ צרכנות פיננסית 6
G התייעצות לגבי רכישת רכב ולקיחת הלוואה. צרכנות פיננסית 18
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
א רכישת רכב משומש מול חדש+מימון צרכנות פיננסית 6
א רכישת רכב חדש או יד שנייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 121
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 8
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת שטח למגורים נדל"ן 17
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
O רכישת קרן ריט שוק ההון 5
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6

נושאים דומים

Back
למעלה