• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת ני"ע אמריקאים בבית השקעות ישראלי - איך אתם מתמודדים עם המרת המטח?

סוס מירוץ

משתמש סולידי
דירוג
7
היי,

אני משקיע דרך בית השקעות ישראלי, ובעבור המרת המט"ח ההסכם הוא שאני משלם 2 אג' יותר מהשער היציג.

כלומר, נניח ואדם משקיע 5000 ש"ח מכספו אחת לחודש ברכישת קרן מחקה אמריקאית כלשהי -
עלות המרה של 5000 ש"ח לדולרים היא 100 ש"ח בעקבות הפרש השערים, או 1200 שקלים בשנה.

לכן רציתי לשאול את מי מכם שמשקיעים דרך ברוקר מקומי - כיצד אתם מתמודדים עם עלויות המרת המט"ח?
האם ניתן להוזיל אותן בצורה כלשהי שאני מפספס? האם הצלחתם להתמקח על עלות ההמרה באופן קבוע?
מדוע אתם בוחרים להמשיך להשקיע בקרנות אמריקאיות, ולא בחלופות הישראליות או האיריות השקליות?

היי,

אני משקיע דרך בית השקעות ישראלי, ובעבור המרת המט"ח ההסכם הוא שאני משלם 2 אג' יותר מהשער היציג.

כלומר, נניח ואדם משקיע 5000 ש"ח מכספו אחת לחודש ברכישת קרן מחקה אמריקאית כלשהי -
עלות המרה של 5000 ש"ח לדולרים היא 100 ש"ח בעקבות הפרש השערים, או 1200 שקלים בשנה.

לכן רציתי לשאול את מי מכם שמשקיעים דרך ברוקר מקומי - כיצד אתם מתמודדים עם עלויות המרת המט"ח?
האם ניתן להוזיל אותן בצורה כלשהי שאני מפספס? האם הצלחתם להתמקח על עלות ההמרה באופן קבוע?
מדוע אתם בוחרים להמשיך להשקיע בקרנות אמריקאיות, ולא בחלופות הישראליות או האיריות השקליות?
כשקניתי דולרים בפסגות שילמתי הרבה פחות (0.1% אם אני זוכר נכון), אבל מזמן לא קניתי אז צריך לבדוק אם המחיר הזה עדיין תקף.

אין ממש איך לעקוף את זה.
אני קונה דולרים דרך הברוקר (IBI, 0.7% מהרציף). זה הרבה מאוד כסף. אני מספר לעצמי שיום אחד אפסיק להיות עצלן ואעבור ל-IB. זה בטוח יקרה לפני שאממש, אין מצב שאני משלם את העמלה הזו גם בכיוון השני.

זה עדיין הרבה (הרבה) יותר זול מהבנק.
הקטע המבאס הוא שהעברת דולרים זה דבר כל כך יקר בין חשבונות ישראלים, שגם אם אני מקבל דולרים הרבה פעמים יותר משתלם לי להמיר אותם ולהעביר אותם כשקלים לברוקר ולקנות שם דולרים.

היי,

לא מבין מה הסיפור כשאתה משקיע לטווח ארוך , 0.6 אחוז בקניה ובמכירה זה 1.2 אחוז, בטווח של 20 שנה השקעה אתה מבין עד כמה זה זניח? אני משקיע ב VT דרך אקסלנס ומשלם אותו דבר, השיקול שלי הוא חשיפה גם לסמול קאפ שאין בקרן אירית, ובטוח לא אתן לעמלת מטח זניחה להשפיע על ההחלטה (מה גם שvt זה 0.08 אחוז דמי ניהול והאירית זה 0.2, פחות מ8 שנים וההפרש בדמי ניהול יכסה לך את עמלת ההמרה) ואם גם ככה אתה מכניס כסף כל רבעון אז השקעה חוזרת של דיבידנדים מול צבירה גם לא רלוונטית (תכניס דיווידנדים על הדרך במילא זה בגובה עמלת מינימום)

לא ממיר. ניירות זרים אני קורה רק עם כסף שהגיע ממכירה של ESPP או RSUs. משאיר בדולרים ומעביר לבית השקעות. כשאפשר, ישירות ואם לא, דרך הבנק.

אין ממש איך לעקוף את זה.
אני קונה דולרים דרך הברוקר (IBI, 0.7% מהרציף). זה הרבה מאוד כסף. אני מספר לעצמי שיום אחד אפסיק להיות עצלן ואעבור ל-IB. זה בטוח יקרה לפני שאממש, אין מצב שאני משלם את העמלה הזו גם בכיוון השני.

זה עדיין הרבה (הרבה) יותר זול מהבנק.
הקטע המבאס הוא שהעברת דולרים זה דבר כל כך יקר בין חשבונות ישראלים, שגם אם אני מקבל דולרים הרבה פעמים יותר משתלם לי להמיר אותם ולהעביר אותם כשקלים לברוקר ולקנות שם דולרים.
מצטרף לשרשור באיחור,
כנראה שאני מפספס משהו,

אני משתמש בIB ומשלם כרגע 75 ש"ח על כל המרה,
הכוונה שלך היא שההמרה משתלמת יותר בIB בסכומי כסף גדולים?

אני משתמש בIB ומשלם כרגע 75 ש"ח על כל המרה,
הכוונה שלך היא שההמרה משתלמת יותר בIB בסכומי כסף גדולים?
אתה הצטרפת לIB דרך מתווך שנקרא Mexem. הם עזרו לך לפתוח חשבון ובתמורה הם קובעים את העמלות.

אתה יכול להצטרף לחשבון ישירות בIB ולשלם רק $2 להמרה.

אתה הצטרפת לIB דרך מתווך שנקרא Mexem. הם עזרו לך לפתוח חשבון ובתמורה הם קובעים את העמלות.

אתה יכול להצטרף לחשבון ישירות בIB ולשלם רק $2 להמרה.
ובפרקטיקה, מדובר באותו ברוקר?

כלומר, אם אפתח חשבון ישירות בIB,
אצטרך לבצע פעולות של העברת ני"ע מברוקר אחד לאחר?

ובפרקטיקה, מדובר באותו ברוקר?
כן.

כלומר, אם אפתח חשבון ישירות בIB,
אצטרך לבצע פעולות של העברת ני"ע מברוקר אחד לאחר?
תצטרך כי יהיה לזה מספר חשבון אחר.

בפועל , יש מיעוט של המיעוט שהצליחו לשכנע את המתווך לנתק את התיווך שלהם, ואז אין צורך להעביר.

אבל ההעברה עצמה היא פעולה פשוטה מאוד, כ24 שעות אחרי שפותחים את החשבון החדש, נפתחת אופציה לעשות Link בין שתי החשבונות ולעשות העברה בקליק.

כשאפשר, ישירות ואם לא, דרך הבנק.
אתה מעביר לבית השקעות ישראלי? אם כן תוכל להסביר איך אתה מצליח לעשות את זה ישירות?
אני בדיוק התחלתי לבדוק את הנושא כשהבנתי שאני משלם לבנק 30 דולר פעמיים, על העברה נכנסת ויוצאת, סכום לא הגיוני לכל הדעות. מדיונים קודמים פה בפורום הבנתי שאין אפשרות להעביר ישירות לחשבון ישראלי.
אשמח לגלות שאני טועה.

@Iron_man
העברה לבית השקעות ישראלי זה פשוט העברה לחשבון הבנק של בית ההשקעות וזה לא שונה מהעברה לחשבון שלך.
התהליך קצת מורכב בהתחלה כי יש המון מסמכים לחתום + זיהוי קפדני כדי למנוע הלבנות הון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א עמלה על רכישת ני''ע אירופאיים צרכנות פיננסית 3
A השפעה של מועד רכישת ני"ע שוק ההון 3
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת שטח למגורים נדל"ן 17
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
O רכישת קרן ריט שוק ההון 5
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
S רכישת קרן כספית - טכנית שוק ההון 6
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6