• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

רכישת ני"ע אמריקאים בבית השקעות ישראלי - איך אתם מתמודדים עם המרת המטח?

סוס מירוץ

משתמש סולידי
דירוג
7
היי,

אני משקיע דרך בית השקעות ישראלי, ובעבור המרת המט"ח ההסכם הוא שאני משלם 2 אג' יותר מהשער היציג.

כלומר, נניח ואדם משקיע 5000 ש"ח מכספו אחת לחודש ברכישת קרן מחקה אמריקאית כלשהי -
עלות המרה של 5000 ש"ח לדולרים היא 100 ש"ח בעקבות הפרש השערים, או 1200 שקלים בשנה.

לכן רציתי לשאול את מי מכם שמשקיעים דרך ברוקר מקומי - כיצד אתם מתמודדים עם עלויות המרת המט"ח?
האם ניתן להוזיל אותן בצורה כלשהי שאני מפספס? האם הצלחתם להתמקח על עלות ההמרה באופן קבוע?
מדוע אתם בוחרים להמשיך להשקיע בקרנות אמריקאיות, ולא בחלופות הישראליות או האיריות השקליות?

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
26,055

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
17,775
היי,

אני משקיע דרך בית השקעות ישראלי, ובעבור המרת המט"ח ההסכם הוא שאני משלם 2 אג' יותר מהשער היציג.

כלומר, נניח ואדם משקיע 5000 ש"ח מכספו אחת לחודש ברכישת קרן מחקה אמריקאית כלשהי -
עלות המרה של 5000 ש"ח לדולרים היא 100 ש"ח בעקבות הפרש השערים, או 1200 שקלים בשנה.

לכן רציתי לשאול את מי מכם שמשקיעים דרך ברוקר מקומי - כיצד אתם מתמודדים עם עלויות המרת המט"ח?
האם ניתן להוזיל אותן בצורה כלשהי שאני מפספס? האם הצלחתם להתמקח על עלות ההמרה באופן קבוע?
מדוע אתם בוחרים להמשיך להשקיע בקרנות אמריקאיות, ולא בחלופות הישראליות או האיריות השקליות?
כשקניתי דולרים בפסגות שילמתי הרבה פחות (0.1% אם אני זוכר נכון), אבל מזמן לא קניתי אז צריך לבדוק אם המחיר הזה עדיין תקף.

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,155
אין ממש איך לעקוף את זה.
אני קונה דולרים דרך הברוקר (IBI, 0.7% מהרציף). זה הרבה מאוד כסף. אני מספר לעצמי שיום אחד אפסיק להיות עצלן ואעבור ל-IB. זה בטוח יקרה לפני שאממש, אין מצב שאני משלם את העמלה הזו גם בכיוון השני.

זה עדיין הרבה (הרבה) יותר זול מהבנק.
הקטע המבאס הוא שהעברת דולרים זה דבר כל כך יקר בין חשבונות ישראלים, שגם אם אני מקבל דולרים הרבה פעמים יותר משתלם לי להמיר אותם ולהעביר אותם כשקלים לברוקר ולקנות שם דולרים.

Aslan

משתמש ותיק
דירוג
81
היי,

לא מבין מה הסיפור כשאתה משקיע לטווח ארוך , 0.6 אחוז בקניה ובמכירה זה 1.2 אחוז, בטווח של 20 שנה השקעה אתה מבין עד כמה זה זניח? אני משקיע ב VT דרך אקסלנס ומשלם אותו דבר, השיקול שלי הוא חשיפה גם לסמול קאפ שאין בקרן אירית, ובטוח לא אתן לעמלת מטח זניחה להשפיע על ההחלטה (מה גם שvt זה 0.08 אחוז דמי ניהול והאירית זה 0.2, פחות מ8 שנים וההפרש בדמי ניהול יכסה לך את עמלת ההמרה) ואם גם ככה אתה מכניס כסף כל רבעון אז השקעה חוזרת של דיבידנדים מול צבירה גם לא רלוונטית (תכניס דיווידנדים על הדרך במילא זה בגובה עמלת מינימום)

Minimi

משתמש ותיק
דירוג
738
לא ממיר. ניירות זרים אני קורה רק עם כסף שהגיע ממכירה של ESPP או RSUs. משאיר בדולרים ומעביר לבית השקעות. כשאפשר, ישירות ואם לא, דרך הבנק.

גראהם

משתמש רשום
דירוג
3
אין ממש איך לעקוף את זה.
אני קונה דולרים דרך הברוקר (IBI, 0.7% מהרציף). זה הרבה מאוד כסף. אני מספר לעצמי שיום אחד אפסיק להיות עצלן ואעבור ל-IB. זה בטוח יקרה לפני שאממש, אין מצב שאני משלם את העמלה הזו גם בכיוון השני.

זה עדיין הרבה (הרבה) יותר זול מהבנק.
הקטע המבאס הוא שהעברת דולרים זה דבר כל כך יקר בין חשבונות ישראלים, שגם אם אני מקבל דולרים הרבה פעמים יותר משתלם לי להמיר אותם ולהעביר אותם כשקלים לברוקר ולקנות שם דולרים.
מצטרף לשרשור באיחור,
כנראה שאני מפספס משהו,

אני משתמש בIB ומשלם כרגע 75 ש"ח על כל המרה,
הכוונה שלך היא שההמרה משתלמת יותר בIB בסכומי כסף גדולים?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
15,075
אני משתמש בIB ומשלם כרגע 75 ש"ח על כל המרה,
הכוונה שלך היא שההמרה משתלמת יותר בIB בסכומי כסף גדולים?
אתה הצטרפת לIB דרך מתווך שנקרא Mexem. הם עזרו לך לפתוח חשבון ובתמורה הם קובעים את העמלות.

אתה יכול להצטרף לחשבון ישירות בIB ולשלם רק $2 להמרה.

גראהם

משתמש רשום
דירוג
3
אתה הצטרפת לIB דרך מתווך שנקרא Mexem. הם עזרו לך לפתוח חשבון ובתמורה הם קובעים את העמלות.

אתה יכול להצטרף לחשבון ישירות בIB ולשלם רק $2 להמרה.
ובפרקטיקה, מדובר באותו ברוקר?

כלומר, אם אפתח חשבון ישירות בIB,
אצטרך לבצע פעולות של העברת ני"ע מברוקר אחד לאחר?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
15,075
ובפרקטיקה, מדובר באותו ברוקר?
כן.

כלומר, אם אפתח חשבון ישירות בIB,
אצטרך לבצע פעולות של העברת ני"ע מברוקר אחד לאחר?
תצטרך כי יהיה לזה מספר חשבון אחר.

בפועל , יש מיעוט של המיעוט שהצליחו לשכנע את המתווך לנתק את התיווך שלהם, ואז אין צורך להעביר.

אבל ההעברה עצמה היא פעולה פשוטה מאוד, כ24 שעות אחרי שפותחים את החשבון החדש, נפתחת אופציה לעשות Link בין שתי החשבונות ולעשות העברה בקליק.

Iron_man

משתמש ותיק
דירוג
175
כשאפשר, ישירות ואם לא, דרך הבנק.
אתה מעביר לבית השקעות ישראלי? אם כן תוכל להסביר איך אתה מצליח לעשות את זה ישירות?
אני בדיוק התחלתי לבדוק את הנושא כשהבנתי שאני משלם לבנק 30 דולר פעמיים, על העברה נכנסת ויוצאת, סכום לא הגיוני לכל הדעות. מדיונים קודמים פה בפורום הבנתי שאין אפשרות להעביר ישירות לחשבון ישראלי.
אשמח לגלות שאני טועה.

Minimi

משתמש ותיק
דירוג
738
@Iron_man
העברה לבית השקעות ישראלי זה פשוט העברה לחשבון הבנק של בית ההשקעות וזה לא שונה מהעברה לחשבון שלך.
התהליך קצת מורכב בהתחלה כי יש המון מסמכים לחתום + זיהוי קפדני כדי למנוע הלבנות הון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א עמלה על רכישת ני''ע אירופאיים צרכנות פיננסית 3
A השפעה של מועד רכישת ני"ע שוק ההון 3
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
A התלבטות על רכישת בית בתקופת ריבית עולה נדל"ן 32
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 7
M רכישת מניות של המעסיק שוק ההון 23
ש רכישת שברי מניה ב-Interactive Brokers ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2
ה התחרטות על רכישת דירה בזמן משא ומתן נדל"ן 8
ד מס רכישת דירה שניה נדל"ן 12
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
R רכישת קרקע או סגירת המשכנתא נדל"ן 20
ה רכישת תווי קניה לרשתות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
א רכישת קרן סל מחקה מדד שוק ההון 5
S רכישת נכס ב PRESALE נדל"ן 24
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
צ רכישת נכס באיטליה נדל"ן 2
ת רכישת דירה הרשומה בטאבו כחברת גוש חלקה - אישור משפטי למשכנתא לפני חתימה על חוזה נדל"ן 1
A רכישת חלקיות בעסקה- מס רכישה נדל"ן 11
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
D רכישת מניות כשיש (אולי) משכנתא באופק שוק ההון 10
חושב בגדול בעל מקצוע חופשי - רכישת משרד? נדל"ן 4
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
E רכישת אופציות אחרי שנה בסטארט-אפ מיסים 6
N רכישת דירה עבור הורה נכה נדל"ן 6
S רכישת תעודה ממונפת IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 16
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 55
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
T רכישת קרן סל ישראלית בהוראת קבע בבנק - חסרונות? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
Z התלבטות בנוגע לכספי פיצויים/קרן השתלמות/הלוואה לצורך רכישת רכב צרכנות פיננסית 9
E רכישת קריפטו לחברה השקעות אלטרנטיביות 2
R רכישת מניות בבורסות בחו"ל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
ח מימון בתחילת עסקת רכישת בית מיזם נדל"ן 4
לאץ' רכישת מוצרים משומשים לבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ס רכישת דירה למגורים ומכירת תיק ההשקעות נדל"ן 10
B רכישת Index Funds לאזרחי האיחוד האירופי שוק ההון 6
ט רכישת דירה בתל אביב ללא רישום בטאבו נדל"ן 17
D רכישת דירה כשהמעמד הכלכלי של בני הזוג שונה נדל"ן 59
א רכישת רכב - הלוואה על קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 5
ת רכישת קריפטו והעמלות בדרך - מכסף פיאט ועד לארנק הקר השקעות אלטרנטיביות 19
ז רכישת ETF אמריקאי במערכת מסחר של פסגות שוק ההון 1
E חישוב עלות רכישת מניות זרות בשקלים ומיסוי מיסים 11
N רכישת דירה שאישור הבנייה שלה אבד נדל"ן 14
V רכישת רכב חדש ע''י מינוף קופה צרכנות פיננסית 12
לאץ' רכישת קרנות איריות במיטב דש טרייד ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
O מה הם האלטרנטיביות לגיוס כספים לאחר שבנק ישראל אוסר על שעבוד נכס לטובת רכישת דירה נדל"ן 13
D הוצאה מוכרת בגין רכישת ביטוח מפני אובדן כושר עבודה (אכע) לשכירה מיסים 6
B רכישת דירה בפרוייקט חדש - מה עלי לדעת? נדל"ן 1
K מתלבט לגבי רכישת תנור אפייה משולב כיריים חדש פוסטים מאיכות נמוכה 5

נושאים דומים

למעלה