רכישת מוצרי חשמל לבית

ALEX47

משתמש ותיק
דירוג
184
שלום לכולם,
עקב מעבר דירה, אני רוצה (צריך) לרכוש מספר מוצרי חשמל בסיסיים (מכונת כביסה, כיריים, טלויזיה, מקרר וכו').
מסקר שוק שעשיתי:
1. יש הבדלים מאד משמעותיים בין המותגים לבין המוצרים הסיניים/הלא גרמניים - יכול להיות הפרש של פי 2
2. בזאפ ניתן למצוא הכל בזול יותר, אך לרוב זה דרך חנויות שרחוקות ממני גיאוגרפית ולא מוכרות לי
לפי המלצות (אתר מידרג, המקצוענים וכדומה) עדיף לקנות את המותגים ולחסוך כסף ועוגמת נפש עתידית.
האם אכן עדיף ללכת על המותגים?
האם יש בעיותית לקנות דרך החנויות הקטנות יותר שמופיעות בזאפ? (כמובן לאחר שראיתי את המוצר באחת הרשתות הגדולות וראיתי שהוא מתאים לי)
מדובר פה באלפי שקלים הפרש ובמוצרים שאני משתמש בהם ביום יום.

תודה

לומדת מההתחלה

משתמש ותיק
דירוג
726
עדיף לקנות את המותגים ולחסוך כסף ועוגמת נפש עתידית
כשאני מחפשת לקנות משהו, אני מחפשת על המוצר חוות דעת, גם באתרים באנגלית. או שאני קונה משהו שחברים/משפחה מרוצים ממנו. לדוגמה, אני קונה מוצרים של Bosch כי הם לא אכזבו אותי אף פעם. מקרר קניתי Blomberg לפני 6 שנים ואני מרוצה. ההורים שלי קנו מקרר Samsung והוא עשה להם הרבה בעיות.

לרוב זה דרך חנויות שרחוקות ממני גיאוגרפית ולא מוכרות לי
אם יש להן דירוג גבוה בזאפ או בגוגל (ומספיק מדרגים), לא נראה לי חשוב שאתה לא מכיר אותן עדיין. לגבי מיקום גאוגרפי, אולי הם שולחים לכל הארץ. עדיף חנות קרובה כמובן אבל זו לא סיבה לשלם הרבה יותר. תברר איפה מקבלים שירות במקרה של תקלה - זה בדר"כ אצל גוף שלישי ולא בחנות עצמה.

האם יש בעיותית לקנות דרך החנויות הקטנות יותר שמופיעות בזאפ?
כאמור, אני אישית מעדיפה לקנות מחנויות עם דירוג גבוה בזאפ או בגוגל. הסיכון בקנייה בכל חנות הוא שיביאו באיחור רב, יביאו פגום, יביאו לא את מה שהזמנת, לא יהיו זמינים מבחינת שירות לקוחות, לא יחליפו או יתחמקו מלעזור או לפצות וכו'. זה קורה לפעמים. נראה לי שדירוג גבוה מקטין את הסיכון.

וסתם שאלה לא קשורה ישירות לשאלותיך:
האם הסתכלת באתר אגורה וביד-2 לגבי המחירים, הטיב, וההיצע של מוצרים אלה יד שנייה (או למסירה בחינם)? אני מניחה שלא לכל דבר זה יהיה כדאי אבל לפחות אפשר לבדוק מה יש.

כל זה רק מניסיוני ולדעתי האישית בלבד. אולי לאחרים יש עצה אחרת.

עש לילה

משתמש בכיר
דירוג
2,333
הבעיה העיקרית עם קניית מוצרי חשמל "לבנים" דרך חנויות אינטרנטיות היא שהרבה מאוד מקרים, הם מציעים למכירה מוצרים שבכלל אין להם במלאי, ובמחירים מאוד זולים כדי למשוך לקוחות. כעבור מס' ימים (עם הגעת מועד האספקה המובטח) תקבל שיחת טלפון שבה הם מתנצלים על כך שהם לא יכולים לספק את המוצר שהזמנת, אבל יש להם מוצר דומה, "ואפילו יותר טוב!", במחיר שהוא "בדרך כלל הרבה יותר גבוה אבל בשבילך נעשה מחיר ותצטרך להוסיף רק 300 ש"ח". אתה כמובן לא חייב להזמין, והם יבטלו את ההזמנה אם תבקש, אבל כבר חיכית X ימים ואתה כבר ממש צריך את המייבש/מדיח/מקרר, ומציעים לך מוצר טוב יותר, ואפילו בהנחה, אז מה לא תיקח?

זו שיטת מצליח. זה לא עולה להם כלום לשים באתר שלהם (ובזאפ) רשימה אינסופית של מוצרים שהם לא באמת מחזיקים במלאי, ובמחירים אטרקטיביים, כדי לגרום ללקוחות ליצור איתם קשר ראשוני - ומשם הם כבר מסתמכים על הנדסת אנוש כדי לסגור מכירה. זה קרה לי המון המון פעמים בתקופה האחרונה, עם הרבה חנויות שונות. הפיתרון היחיד הוא להתעקש שיבררו בשבילך מראש, לפני ההזמנה, שהמוצר אכן במלאי ושהאספקה אכן תהיה במועד, ולא להסכים בשום פנים באופן לבצע הזמנה בלי התחייבות כזו.

</rant>

efrat

משתמש ותיק
דירוג
1,101
מיקום גאוגרפי חסר משמעות אם עושים משלוחים. בכל מקרה האחריות היא לא דרך החנות המוכרת ואת המוצר אפשר ללכת לראות בחנות אחרת ....
טריק נחמד שעשה ידיד לי , אם יש לך הרבה מוצרים לך לחנות אחת תבקש לקנות את כל הדברים במכה אחת יתכן ותקבל הנחה חביבה.
כמו כן אם יש לך חבר עם חבר יש להם הנחה קבוע באלמ. או בשקם אלקטריק . אחד מהם בטוח. כמו כן חבר הייטקיסט יכול לספק מלא הנחות דרך הייטקזון.

Golan

משתמש ותיק
דירוג
86
הבעיה העיקרית עם קניית מוצרי חשמל "לבנים" דרך חנויות אינטרנטיות היא שהרבה מאוד מקרים, הם מציעים למכירה מוצרים שבכלל אין להם במלאי, ובמחירים מאוד זולים כדי למשוך לקוחות. כעבור מס' ימים (עם הגעת מועד האספקה המובטח) תקבל שיחת טלפון שבה הם מתנצלים על כך שהם לא יכולים לספק את המוצר שהזמנת, אבל יש להם מוצר דומה, "ואפילו יותר טוב!", במחיר שהוא "בדרך כלל הרבה יותר גבוה אבל בשבילך נעשה מחיר ותצטרך להוסיף רק 300 ש"ח". אתה כמובן לא חייב להזמין, והם יבטלו את ההזמנה אם תבקש, אבל כבר חיכית X ימים ואתה כבר ממש צריך את המייבש/מדיח/מקרר, ומציעים לך מוצר טוב יותר, ואפילו בהנחה, אז מה לא תיקח?

זו שיטת מצליח. זה לא עולה להם כלום לשים באתר שלהם (ובזאפ) רשימה אינסופית של מוצרים שהם לא באמת מחזיקים במלאי, ובמחירים אטרקטיביים, כדי לגרום ללקוחות ליצור איתם קשר ראשוני - ומשם הם כבר מסתמכים על הנדסת אנוש כדי לסגור מכירה. זה קרה לי המון המון פעמים בתקופה האחרונה, עם הרבה חנויות שונות. הפיתרון היחיד הוא להתעקש שיבררו בשבילך מראש, לפני ההזמנה, שהמוצר אכן במלאי ושהאספקה אכן תהיה במועד, ולא להסכים בשום פנים באופן לבצע הזמנה בלי התחייבות כזו.

</rant>
שמעתי על השיטה הזו מהרבה אנשים.

הנסיון האישי שלי עם אתר מסויים דווקא היה מוצלח, וגם שמעתי עליהם הרבה המלצות לפני, אבל בגלל שזה לא היה טרחה בשבילי הגעתי פיסית לחנות האמיתית שלהם שיושבת בחיפה ווידאתי שיש להם את מה שרציתי.

ALEX47

משתמש ותיק
דירוג
184

מזה בדיוק אני חושש.
טריק נחמד שעשה ידיד לי , אם יש לך הרבה מוצרים לך לחנות אחת תבקש לקנות את כל הדברים במכה אחת יתכן ותקבל הנחה חביבה.
ברור, כבר עשיתי זאת וקבלתי הנחות. בנוסף יש קבוצת פייסבוק שנקראת "סוגרים הכל לדירה" שסוגרת דילים עם הרשתות הגדולות וביום מרוכז אחד מביאה להם הרבה לקוחות.
ההורים שלי קנו מקרר Samsung והוא עשה להם הרבה בעיות.
שמעתי דברים שליליים על מקרר של Samsung.
וסתם שאלה לא קשורה ישירות לשאלותיך:
האם הסתכלת באתר אגורה וביד-2 לגבי המחירים, הטיב, וההיצע של מוצרים אלה יד שנייה (או למסירה בחינם)? אני מניחה שלא לכל דבר זה יהיה כדאי אבל לפחות אפשר לבדוק מה יש.

באתר אגורה אין משהו רלוונטי לי. ולגבי יד 2, יש דברים שאני צריך ממש לפי מידה ודברים אחרים שארצה לראות ולבדוק קודם בחנות,זה מרגיש קצת מחט בערמת שחת. מעדיף כבר לשלם עוד קצת ולדעת מה אני מקבל .
תודה לכולכם :)

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
2,976
אריה חשמל.
one stop shop במחירים שוברי שוק.
כבר 40 שנה בערך.

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
2,976
בגדול לא יודע, אבל ה6% של הכרטיס מתקזזים עם המחירים בחנויות שכן.
וגם הכרטיס הצהוב לרוב לא ישתלם בקניות גדולות/מרוכזות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N המלצות על רכישת מוצרי צריכה בסיסיים באמזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 93
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
D מכירת מניות למען רכישת דירה למגורים שוק ההון 31
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 9
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
צ התלבטות על רכישת דירת מציאה מכונס נכסים נדל"ן 6
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
R רכישת דירה מעמיגור עבור אימי נדל"ן 12
T משתף בהתלבטות רכישת דירה נדל"ן 9
N רכישת דירה נדל"ן 24
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
A התלבטות על רכישת בית בתקופת ריבית עולה נדל"ן 32
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 54
M רכישת מניות של המעסיק שוק ההון 23
ש רכישת שברי מניה ב-Interactive Brokers ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2
ה התחרטות על רכישת דירה בזמן משא ומתן נדל"ן 8
ד מס רכישת דירה שניה נדל"ן 12
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
R רכישת קרקע או סגירת המשכנתא נדל"ן 20
ה רכישת תווי קניה לרשתות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
א רכישת קרן סל מחקה מדד שוק ההון 5
G רכישת נכס ב PRESALE נדל"ן 24
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
צ רכישת נכס באיטליה נדל"ן 2
ת רכישת דירה הרשומה בטאבו כחברת גוש חלקה - אישור משפטי למשכנתא לפני חתימה על חוזה נדל"ן 1
A רכישת חלקיות בעסקה- מס רכישה נדל"ן 11
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
D רכישת מניות כשיש (אולי) משכנתא באופק שוק ההון 10
חושב בגדול בעל מקצוע חופשי - רכישת משרד? נדל"ן 7
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
E רכישת אופציות אחרי שנה בסטארט-אפ מיסים 6
N רכישת דירה עבור הורה נכה נדל"ן 6
S רכישת תעודה ממונפת IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 16
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 55
ס רכישת ני"ע אמריקאים בבית השקעות ישראלי - איך אתם מתמודדים עם המרת המטח? שוק ההון 12
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
T רכישת קרן סל ישראלית בהוראת קבע בבנק - חסרונות? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
Z התלבטות בנוגע לכספי פיצויים/קרן השתלמות/הלוואה לצורך רכישת רכב צרכנות פיננסית 9
E רכישת קריפטו לחברה השקעות אלטרנטיביות 2
R רכישת מניות בבורסות בחו"ל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
ח מימון בתחילת עסקת רכישת בית מיזם נדל"ן 4
לאץ' רכישת מוצרים משומשים לבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ס רכישת דירה למגורים ומכירת תיק ההשקעות נדל"ן 10
B רכישת Index Funds לאזרחי האיחוד האירופי שוק ההון 6
ט רכישת דירה בתל אביב ללא רישום בטאבו נדל"ן 17
D רכישת דירה כשהמעמד הכלכלי של בני הזוג שונה נדל"ן 59
א רכישת רכב - הלוואה על קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

למעלה