• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת דירה בשטח שדה דב המפונה

לב אריה

משתמש רגיל
דירוג
53
שלום, רציתי לדעת את התובנות שלכם לגביי רכישת דירה בכלל ובשדה דב בפרט. לפני יומיים קראתי שיתחילו לשווק 4800 דירות כאשר רבע מהן יהיו מותאמות יותר לרווקים(עד 60 מ"ר). מה בכלל הסיכוי שזה יצא לפועל? מישהו יכול לנחש איזה מחיר יבקשו על דירה בגודל של 60 מ"ר באיזור? אני יודע שזה עוד מוקדם והכל לוט בערפל אבל עדיין מעוניין לשמוע דעות

בשדה דוב הקרקע מהיקרות שיש באזור, לא ניראה לי שיבנו שם דירות לרווקים, חוץ מזה פרוייקט כזה מאוד מורכב לביצוע היות ומדובר על המון שותפים ובעלי זכויות על הקרקע.

שלום, רציתי לדעת את התובנות שלכם לגביי רכישת דירה בכלל ובשדה דב בפרט.
אין שם דירות למכירה, יקח עוד הרבה זמן עד שיהיו.
? מישהו יכול לנחש איזה מחיר יבקשו על דירה בגודל של 60 מ"ר באיזור?
סביב 45K למ"ר במונחים של היום, אם רואים ים אז כנראה יותר, עד האכלוס לך תדע.
, לא ניראה לי שיבנו שם דירות לרווקים,
תתפלא, מחייבים לבנות שם הרבה דירות קטנות של 3 חדרים וגם הרבה דירות להשכרה.

אין שם דירות למכירה, יקח עוד הרבה זמן עד שיהיו.

סביב 45K למ"ר במונחים של היום, אם רואים ים אז כנראה יותר, עד האכלוס לך תדע.

תתפלא, מחייבים לבנות שם הרבה דירות קטנות של 3 חדרים וגם הרבה דירות להשכרה.

45K ש"ח פר מ"ר לדירה על הנייר?

נראה לי הפרזת במחיר, אפשר במחיר הזה לקנות דירות במרכז העיר אומנם לא חדשות אבל לא על הנייר
אפשר הרבה דברים, מה הקשר בין מחיר לדירה חדשה על הנייר עם מעלית, חניה ומחסן לדירה במרכז העיר שנבנתה לפני 70 שנים בלי מעלית וחניה?
אבל אל תאמין לי, תבדוק כמה עולה דירה על הנייר ברמת אביב ב', ג', כוכב הצפון ושיכון ל', וזה תהיה שכונה טובה יותר כנראה, גם על הים, גם קרובה יותר למרכז העיר וגם חדשה לחלוטין.

כפי שכבר אמרתי הרבה בירוקרטיה, הרבה שותפים לפרוייקט,הרבה בלאגן, יקח המון זמן ולא מעט דיונים בבתי משפט.
אורי. ניראה לי 45 k למר' קצת יקר למרות דירה על הנייר עם מחסן וכל התוספות, אבל 30 k למר' יותר סביר.

כפי שכבר אמרתי הרבה בירוקרטיה, הרבה שותפים לפרוייקט,הרבה בלאגן, יקח המון זמן ולא מעט דיונים בבתי משפט.
זה לא דירה על הנייר, זה קרקע במושע.
אורי. ניראה לי 45 k למר' קצת יקר למרות דירה על הנייר עם מחסן וכל התוספות, אבל 30 k למר' יותר סביר.
אני לא יודע איפה אתה חי, בנווה שאנן אתה לא קונה היום ב30K על הנייר.

יכול להיות, אולי אני טועה?

אני מופתעת מהמחירים.
קנינו ב 30k עכשיו לדירה אומנם לא חדשה אבל בנוייה, באזור לא סקסי אך מאוד נגיש בת"א ועם חניה.. ואני מרגישה הכי פראיירית בעולם.
פתאום זה לא נשמע כל כך נורא.

אגב, שמדברים על מחיר למ'ר, האם מתייחסים רק לשטח המגורים? כלומר ללא חניות, מחסן שמחוץ לדירה ומרפסות?

אגב, שמדברים על מחיר למ'ר, האם מתייחסים רק לשטח המגורים? כלומר ללא חניות, מחסן שמחוץ לדירה ומרפסות?
תלוי מי מתייחס... בדיבור בין אנשים בדרך כלל מדברים על שטח נטו או לפי תקן 9.
מרפסות בדרך זה זה "בנוסף" אך מקובל שזה בא לידי ביטוי בכלל אצבע של 1/2 משווי למ"ר למרפסות רגילות ו1/3 שווי למרפסות גדולות.

תלוי מי מתייחס... בדיבור בין אנשים בדרך כלל מדברים על שטח נטו או לפי תקן 9.
מרפסות בדרך זה זה "בנוסף" אך מקובל שזה בא לידי ביטוי בכלל אצבע של 1/2 משווי למ"ר למרפסות רגילות ו1/3 שווי למרפסות גדולות.

אז דיור בר השגה בשדה דב לדירת 2 חדרים של 50 מ"ר דירה ועוד 10 מ"ר מרפסת אתה אומר שתעלה 2.5 מיליון שקל? מחירים כאלה כבר לא נגישים להייטקיסטים. כנראה שוב תושבי חוץ ירכשו את מרבית הדירות פה. ככה זה כשמחזיקים את השקל שלא יתחזק אז תושבי חוץ באים ועושים עלינו סיבוב. אם הדולר היה שווה לערכו האמיתי שזה יותר כמו שני שקלים לדולר מחירי הדיור היו ברצפה אבל ככה זה כשהאג'נדה היא לתמוך ביצוא על חשבון התושבים הפרייארים.

אז דיור בר השגה בשדה דב לדירת 2 חדרים של 50 מ"ר דירה ועוד 10 מ"ר מרפסת אתה אומר שתעלה 2.5 מיליון שקל? מחירים כאלה כבר לא נגישים להייטקיסטים
אין כזה דבר "דיור בר השגה", זה סתם BUZZWORD ומדברים עליו בעיקר בתחום של שכ"ד מופחת לתושבי המקום.
כן, אני אומר שזה יהיה המחיר +-,
אני לא יודע מה נגיש למי, אני יודע מה המחירים בת"א.
שוב תושבי חוץ ירכשו את מרבית הדירות פה.
אין לי ספק שהרבה תושבי חוץ ירכשו בשכונה, כמו בכל שאר השכונות המבוקשות אך אין סיכוי שאת רוב הדירות, מדובר על שכונה עם כ16,000 יח"ד.

[אוף טופיק]
אם זה היה המצב אז גם השכר שלנו בהייטק היה יורד כי היינו יותר יקרים מהעובדים בעמק הסיליקון.
אם אינך מודע או שלא הפנמת עדיין למה שקורה היום במשק - השכר יורד, מפטרים, משעים, לא מקבלים עובדים חדשים, חותכים בונוסים, מבטלים העלאות שכר ועוד.
אז מספיק כבר לנפננף בכול השרשורים הייטק, הייטק, הייטק. השכן שלי שמנהל רשת סטוק מרוויח יותר מ 3 הייטקיסטים והשכן מעבר לכביש שהוא אינסטלטור לא מעניין אותו מה שער הדולר כי הוא מרוויח [ביושר ולג'יט] כמו שני הייטקיסטים...
זה היה אוף טופיק ומבקש לחזור לנושא הדיון.
ג.נ אני הייטקיסט לשעבר.

[אוף טופיק]

אם אינך מודע או שלא הפנמת עדיין למה שקורה היום במשק - השכר יורד, מפטרים, משעים, לא מקבלים עובדים חדשים, חותכים בונוסים, מבטלים העלאות שכר ועוד.
אז מספיק כבר לנפננף בכול השרשורים הייטק, הייטק, הייטק. השכן שלי שמנהל רשת סטוק מרוויח יותר מ 3 הייטקיסטים והשכן מעבר לכביש שהוא אינסטלטור לא מעניין אותו מה שער הדולר כי הוא מרוויח [ביושר ולג'יט] כמו שני הייטקיסטים...
זה היה אוף טופיק ומבקש לחזור לנושא הדיון.
ג.נ אני הייטקיסט לשעבר.
אתה נובח על העץ הלא נכון.
לא יודע איפה ראית פה נפנוף?
הבחור כתב שהייטקיסט לא יכול לקנות במחירים האלו ושאם השקל היה מתחזק המצב היה משתפר, הסתברתי לו שזה לא בהכרח נכון.
בכל מקרה, לא בא לחטוף שרשורים ולכן אעצור פה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
D מכירת מניות למען רכישת דירה למגורים שוק ההון 31
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
R רכישת דירה מעמיגור עבור אימי נדל"ן 12
T משתף בהתלבטות רכישת דירה נדל"ן 9
N רכישת דירה נדל"ן 24
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2
ה התחרטות על רכישת דירה בזמן משא ומתן נדל"ן 8
ד מס רכישת דירה שניה נדל"ן 12
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
ת רכישת דירה הרשומה בטאבו כחברת גוש חלקה - אישור משפטי למשכנתא לפני חתימה על חוזה נדל"ן 1
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
N רכישת דירה עבור הורה נכה נדל"ן 6
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
ס רכישת דירה למגורים ומכירת תיק ההשקעות נדל"ן 10
ט רכישת דירה בתל אביב ללא רישום בטאבו נדל"ן 17
D רכישת דירה כשהמעמד הכלכלי של בני הזוג שונה נדל"ן 59
N רכישת דירה שאישור הבנייה שלה אבד נדל"ן 14
O מה הם האלטרנטיביות לגיוס כספים לאחר שבנק ישראל אוסר על שעבוד נכס לטובת רכישת דירה נדל"ן 13
B רכישת דירה בפרוייקט חדש - מה עלי לדעת? נדל"ן 1
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
צ רכישת דירה בשותפות - מה המשמעויות? נדל"ן 2

נושאים דומים

Back
למעלה