• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכב ומשפחה

boredwhitecollar

משתמש סולידי
דירוג
12
שלום לכולם,
אני בהחלט מודע שלהיות בעלים של רכב זה לא הכי פופולרי כאן אבל אני אנסה בכל זאת,
אישתי ואני שנינו עובדים מחוץ לעיר ככה שלהיות בלי רכב זה לא כל כך פתרון , למרות ששנינו עובדים במקומות שונים הסתדרנו עד עכשיו עם רכב אחד , כלומר היא עם הרכב ואני נוסע בטרמפים עם קולגות ותחבורה ציבורית.

אך הגיע מצב שבו הרכב הקטן שלנו כבר צפוף לנו ונשאלת השאלה מה עושים ? שווי הרכב היום לפי לוי יצחק הוא 57 אלף ש"ח כשבהתחשב במצב השוק ברור לי שמחיר מחירון אני לא אקבל עליו , אנחנו מכוונים לכיוון רכב סטיישן בעיקר בגלל הפרקטיות שלו (מקום אחסון וכד') אז אשמח להמלצות ב-2 נושאים:
1. המלצה על רכב שיענה על הצרכים שלנו
2. מה הוא האפיק הכי טוב לקנות היום רכב ? טרייד אין ? מאדם פרטי? 0 ק"מ יד ראשונה ?

יש לי ליסינג כבר הרבה שנים, כך שאני לא מכיר
אבל לגבי צרכים: 1. לא ציינת תקציב 2. אתה מדבר על רכב חדש?
או גם יד שנייה בא בחשבון?

למה סטישיין פרקטי עבורך? אם זה תא מטען לסקודה יש תא מטען מטורף

יש לי ליסינג כבר הרבה שנים, כך שאני לא מכיר
אבל לגבי צרכים: 1. לא ציינת תקציב 2. אתה מדבר על רכב חדש?
או גם יד שנייה בא בחשבון?

למה סטישיין פרקטי עבורך? אם זה תא מטען לסקודה יש תא מטען מטורף

1. תקציב אנחנו לא כל כך סגורים עליו אני יודע שזה בעייתי
2. לא בהכרח רכב חדש אבל רכב של 0 קמ יד ראשונה בהחלט קוסם , כמובן שרכב יד שנייה זה אפשרות בהנחה שנמצא רכב במצב טוב שייתן תמורה טובה לכסף, שיקול נוסף זה אמינות ועלויות אחזוקה (טיפולים/ביטוחים וכד')
כן הייטי זה רכב מגניב לאללה לדעתי אבל פה אני נופל לתוך הפיתוי הזה של ה - SUV

3. הסטיישן פרקטי כי : יש בו מספיק מקום כדי שההולך ה-4 יכול לנסוע שם (כשהוא חגור, לזה יש לי טריק) יש שם מספיק מקום לאחסון של דברים קבועים וגם אפשר להכניס אופניים בלי להיכנס להוצאות נוספות ומיותרות כמו מנשאי אופניים שגם מכערים את האוטו והורסים את הצריכת דלק

1. תקציב אנחנו לא כל כך סגורים עליו אני יודע שזה בעייתי
2. לא בהכרח רכב חדש אבל רכב של 0 קמ יד ראשונה בהחלט קוסם , כמובן שרכב יד שנייה זה אפשרות בהנחה שנמצא רכב במצב טוב שייתן תמורה טובה לכסף, שיקול נוסף זה אמינות ועלויות אחזוקה (טיפולים/ביטוחים וכד')
כן הייטי זה רכב מגניב לאללה לדעתי אבל פה אני נופל לתוך הפיתוי הזה של ה - SUV

3. הסטיישן פרקטי כי : יש בו מספיק מקום כדי שההולך ה-4 יכול לנסוע שם (כשהוא חגור, לזה יש לי טריק) יש שם מספיק מקום לאחסון של דברים קבועים וגם אפשר להכניס אופניים בלי להיכנס להוצאות נוספות ומיותרות כמו מנשאי אופניים שגם מכערים את האוטו והורסים את הצריכת דלק
VFM הכי גבוה זה יד שניה בן כמה שנים, שספג את רוב הירידת ערך. אבל כדי לא ליפול בפח בקניה תעשה שעורי בית טוב טוב ברשת.
ממליץ על carsforum.co.il

אגב, אם אופניים זה הענין, מנשא אופניים יהיה זול מהחלפת הרכב.

בגדול כמה שאפשר להחזיק רכב יותר שנים, בתחזוקה הולמת, יותר חסכוני.

VFM הכי גבוה זה יד שניה בן כמה שנים, שספג את רוב הירידת ערך. אבל כדי לא ליפול בפח בקניה תעשה שעורי בית טוב טוב ברשת.
ממליץ על carsforum.co.il

אגב, אם אופניים זה הענין, מנשא אופניים יהיה זול מהחלפת הרכב.

בגדול כמה שאפשר להחזיק רכב יותר שנים, בתחזוקה הולמת, יותר חסכוני.

זה לא רק אופניים , יש כל מיני תוספות למשפחה שמאלצות להחליף את הרכב , אם זה היה רק האופניים מן הסתם שלא הייתי צריך לשאול פה :)

הכי טוב - רכב פרטי, יד ראשונה בן 3-7 עם היסטורית טיפולים מסודרת וק"מ סביר.
התפשרות טובה - רכב מליסינג או מישהו שקנה מליסינג, בן 3-5, עם היסטורית טיפולים מסודרת וק"מ לא גבוה מאוד.

כך קניתי את שני הרכבים שלנו. בני 6-8 עם עודף מ-20K עבור כל אחד.

לגבי רכב הייתי ממליץ להתייעץ ב- carsforum.co.il יהיה שם יותר ידע בנושא.
1+ יש שם כמות ידע ונסיון מרשימה בנושא.

אם כי כדאי לשים לב מנקודה מסוימת ב carsforum.co.il
בדרך כלל יבקשו ממך להגדיר תקציב ואז להציע לך את המקסימום הניתן בתקציב. בדרך כלל לא יתחילו לענות לפני זה.
מבחינה סולידית, זה אמור להיות הפוך. להגדיר צרכים - ואז לנסות למלא אותם בעלות הנמוכה ביותר.

מצטרף להמלצה על carsforum, ואם אתה לא סגור מספיק על מה אתה רוצה כדי לפרסם שם שאלה, אתה יכול פשוט לעשות חיפוש ולקרוא, היו עוד כמה עשרות לפניך עם התלבטויות דומות...

בקשר לרכב- יד ראשונה או 0 ק"מ זה לדעתי ממש בזבוז של כסף. תוך 3-4 שנים תספוג ירידת ערך של אחוז משמעותי מאוד מהעלות. גם טרייד אין זה בדרך כלל בזבוז של כסף, עדיף למכור עצמאית את הרכב שלך, בדרך כלל תקבל יותר. אתה יכול לנסות להיכנס למגרש הקרוב לביתך ולבדוק, אני מנחש שאתה תופתע לשמוע כמה יציעו לך על הרכב שלך (מנסיון).

לדעתי (וזה מה שעשיתי בקניה של שני רכבים פרטיים)- רכב מחברה אמינה, בן 4-8 (בהתאם לתקציב ול"פינוק" שאתה מעוניין בו), בשאיפה לק"מ נמוך יחסית, מטופל- לא אמורה להיות שום בעיה מיוחדת, ויעלה לך בערך חצי מרכב חדש. אם נוסעים הרבה כדאי לבדוק גם צריכת דלק.

בהצלחה

מצטרף להמלצה על carsforum, ואם אתה לא סגור מספיק על מה אתה רוצה כדי לפרסם שם שאלה, אתה יכול פשוט לעשות חיפוש ולקרוא, היו עוד כמה עשרות לפניך עם התלבטויות דומות...

בקשר לרכב- יד ראשונה או 0 ק"מ זה לדעתי ממש בזבוז של כסף. תוך 3-4 שנים תספוג ירידת ערך של אחוז משמעותי מאוד מהעלות. גם טרייד אין זה בדרך כלל בזבוז של כסף, עדיף למכור עצמאית את הרכב שלך, בדרך כלל תקבל יותר. אתה יכול לנסות להיכנס למגרש הקרוב לביתך ולבדוק, אני מנחש שאתה תופתע לשמוע כמה יציעו לך על הרכב שלך (מנסיון).

לדעתי (וזה מה שעשיתי בקניה של שני רכבים פרטיים)- רכב מחברה אמינה, בן 4-8 (בהתאם לתקציב ול"פינוק" שאתה מעוניין בו), בשאיפה לק"מ נמוך יחסית, מטופל- לא אמורה להיות שום בעיה מיוחדת, ויעלה לך בערך חצי מרכב חדש. אם נוסעים הרבה כדאי לבדוק גם צריכת דלק.

בהצלחה
תודה על העצות כמה פחות מהמחירון של לוי יצחק (שגם ככה שוחט) כבר יציעו?

בהינתן הפרמטרים שציינת אני ממליץ לך לבדוק את הקיץ סיד סטיישן, היה לי כזה (2010), רכב אמין נוח ומרווח מאוד, החלפתי אותו ב SUV ואני מאוד מתחרט על ההחלפה.

נ.ב לא מתיימר להבין יותר מדי בתחום, סה״כ משתף בנסיון האישי שלי

תודה על העצות כמה פחות מהמחירון של לוי יצחק (שגם ככה שוחט) כבר יציעו?
אני קניתי רכב מטרייד אין ב-55% פחות מהמחירון.
אתה יכול לנחש כמה הבעלים הקודם קיבל עבורו.
לפעמים יותר יקר לתת להם את הרכב מאשר לקנות מהם בלי לתת להם כלום.

ותמיד אפשר לחסוך בטיפולים ולטפל לבד. לא תאמינו עד כמה זה פשוט וזול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
yancuk רכב חברה - כדאיות צרכנות פיננסית 14
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ל כניסה עם רכב לחלקה פנימית נדל"ן 2
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
I החלפת רכב ביש ברירה צרכנות פיננסית 11
O קניית רכב ומימון צרכנות פיננסית 10
U ימי מכירות רכב אוף טופיק 0
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
W הוצאות נסיעה עבור רכב חשמלי מיסים 0
ישראלי מצוי קנית רכב חדש סקודה פאביה או יונדאי אי 20 צרכנות פיננסית 25
Y רכב משפחתי צרכנות פיננסית 1
א החלפת רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
M הוצאות רכב עצמאי- פחת מיסים 1
M קניית רכב עם כסף מהכיס או במימון צרכנות פיננסית 4
I ביטוח רכב שכור בחו״ל? צרכנות פיננסית 8
י ביטוח רכב לפי קילומטרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6
ח אופטימזציה בקננית רכב והחלטה על תקציב צרכנות פיננסית 1
ש רכב ליסינג או פרטי? מיסים 1
Shnizelia איך קונים רכב "סולידי"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
D רכב צמוד מהעבודה ומעבר ליישוב מזכה מס מיסים 1
Couch Potato השכרת רכב בסקוטלנד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
U מס רכישה על רכב חשמלי צרכנות פיננסית 1
דאניל תיקון יקר של רכב אוף טופיק 22
M קניית רכב חדש ואחזקתו לתקופה ארוכה צרכנות פיננסית 20
M מדוע בביטוחי רכב אין מס ערך מוסף? פוסטים מאיכות נמוכה 4
LtWorf תביעת רכב - ויתור סודיות - טופס 1010 צרכנות פיננסית 1
ט רכב פרטי סולידי (נראה לי) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
deussex שאלות תם - איך למכור רכב נכון, בלי ליפול על נוכל + לא להיפגע אוף טופיק 45
T השכרת רכב פרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
א רכב למשפחה בדרך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
Y אופטימיזציה של ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
Z התלבטות בנוגע לכספי פיצויים/קרן השתלמות/הלוואה לצורך רכישת רכב צרכנות פיננסית 9
א רכישת רכב - הלוואה על קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 6
E רכב מומלץ עם 3 כסאות בטיחות מאחורה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
M ביטוח רכב - מי מוגדר "נהג עיקרי" כשיש זוג שחולק רכב? צרכנות פיננסית 21
V רכישת רכב חדש ע''י מינוף קופה צרכנות פיננסית 12
O החלפת רכב נוכחי לרכב חשמלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 186
ס שכירת רכב לסופשים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
M יועץ ברכישת רכב - כדאי? אוף טופיק 9
L בחירת גודל רכב - בטיחות מול נוחות מציאת חניה ועלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 48
T האם כדאי לחכות עם קניית רכב לדצמבר, אם החל מה-1 לאוקטובר לא יהיה לי רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6

נושאים דומים

Back
למעלה