• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ריבוי כרטיסי אשראי

• פותח הנושא Jo4
  • פורסם בתאריך

Jo4

משתמש רגיל
דירוג
46
בס"ד

שלום לכולם רציתי לשאול אם יש בעייה בהחזקת 5 כרטיסי אשראי?
בנקאי
שופרסל
בהצדעה
אשמורת (הסתדרות המורים)
אל על

כולם ללא דמי כרטיס.
היום הייתי צרכניסט מדופלם ובמהלך הקניות הציעו כרטיס אשראי עם 200 ש" ח מתנה, שניתן לבטל תוך שנה וללא דמי כרטיס, אז לפני שאני מצרף כרטיס אשראי שישי. יש פה בעייה? כדאי לבטל חלק?

מרבה כרטיסים - מרבה דאגות.
בשלב כזה או אחר יחייבו בעמלות לאחר שנה וזו תהייה דרך ד'הלרוזה ובאזר טורקי או לבטל. אולי רק שופרסל יסכימו לביטול עמלות אבל שים לב שאלו שתי עמלות - האחד למועדון והשניה לכרטיס האשראי.
לא מכיר את אשמורת ובהצדעה.

הייתי מבטל חלק. שווה להחזיק מספר כרטיסים מצומצם בשביל הנזילות.

אאל"ט ל- @roneng יש 20 כרטיסים והוא מרוצה :)

שלום לכולם רציתי לשאול אם יש בעייה בהחזקת 5 כרטיסי אשראי?
כן. זה נשמע לי מעט יחסית :)

היום הייתי צרכניסט מדופלם ובמהלך הקניות הציעו כרטיס אשראי עם 200 ש" ח מתנה, שניתן לבטל תוך שנה וללא דמי כרטיס, אז לפני שאני מצרף כרטיס אשראי שישי. יש פה בעייה? כדאי לבטל חלק?
לא רואה שום בעיה.
200 ש"ח מתנה זה אומנם לא הרבה בשוק כרטיסי האשראי, אבל זה עדיין כסף על הרצפה. רק אל תשכח לשים תזכורת לבטל אותו עוד שנה.

נו באמת.
סתם שטויות.
בשלב כזה או אחר יחייבו בעמלות לאחר שנה וזו תהייה דרך ד'הלרוזה ובאזר טורקי או לבטל. אולי רק שופרסל יסכימו לביטול עמלות אבל שים לב שאלו שתי עמלות - האחד למועדון והשניה לכרטיס האשראי.
אם משנים את התנאים מבטלים את הכרטיס.
זה כל היופי כשיש לך כמה כרטיסים - לא איכפת לך לבטל חלק מהם.

הייתי מבטל חלק. שווה להחזיק מספר כרטיסים מצומצם בשביל הנזילות.
למה?
מה כלכך טוב בלהחזיק מעט כרטיסים?
אני דווקא הייתי מוציא עוד כמה כרטיסים

אאל"ט ל- @roneng יש 20 כרטיסים והוא מרוצה :)
לדעתי כבר יותר. איבדתי ספירה :)

אבל הרוב אמריקאים. ישראלים לדעתי יש לי רק איזה 10 (וכולם חינמיים "לנצח")

לא מכיר את אשמורת ובהצדעה.
אין שום קושי לבטל (ותכלס גם לבטל עמלות בחוץ בנקאיים זה ממש קל, בעיקר למי שהוא ״לקוח טוב״)

כן. זה נשמע לי מעט יחסית :)

לא רואה שום בעיה.
200 ש"ח מתנה זה אומנם לא הרבה בשוק כרטיסי האשראי, אבל זה עדיין כסף על הרצפה. רק אל תשכח לשים תזכורת לבטל אותו עוד שנה.
מחזק.

לי אישית יש כרגע רק ישראליים:
בנקאי עם תנאים של חבר
כרטיס דביט (לא אשראי אבל לא עולה לי כסף)
2 בתנאים של החברה שלי מmax (ויזה ומאסטרקארד)
1 בתנאים של החברה שלי מישראכארד
1 של קאל (הייטקזון)
1 של פפר
ו-1 שמיועד רק להוצאות עסקיות

כרגע המעקב אחריהם לא מסבך לי את החיים והם נותנים לי כל מיני הטבות די נחמדות (סרטים בזול, 10% הנחה בכל מיני מקומות, cashbacks בתנאים נחמדים, עמלות המרה נמוכות, ועוד)

פרט ונמק אם תוכל בבקשה
למקס יש עסקה עם רב חן ויספלאנט (1+1 בתמורה לפינוק שדורש הוצאות של 2000 בחודש, קל אם משלמים שכר דירה בכרטיס), לישראכארד יש עסקה עם גלובוס, בפפר אפשר היה לקבל כרטיס ב10 שח על העברת שקל לחבר ושהוא יעביר שקל בחזרה.

איך אפשר לשלם שכד עם כרטיס אשראי בארץ?
הייתי מת לעשות את זה
השותף משלם בצ׳ק על שנינו, אני מחזיר לו באשראי כל חודש

השותף משלם בצ׳ק על שנינו, אני מחזיר לו באשראי כל חודש
אהה.
הבאסה שכל האפליקציות האלה לא מקבלות כרטיסים זרים...
יש לי חברים שמעבירים כל חודש באזור ה20 אש"ח באפליקציות האלה רק בשביל הנקודות/קשבק בכרטיסים הישראלים שלהם. שוקל אם להצטרף לחגיגה...

תשים לב שכל בקשה לקבלת כרטיס אשראי גוררת תיעוד במאגר האשראי לצרכי דירוג.
לא מדובר רק בתיעוד שיש לך כרטיס עם מסגרת ואופן השימוש, אלא תיעוד נוסף שאומר "שביקשת" לאחרונה כרטיס חדש (מסגרת אשראי).

1. עדיין לא ברור לי כיצד החברות דירוג בישראל מתייחסות לריבוי מקורות אשראי או "חיפוש" מקורות אשראי
2. נתקלתי בשאלות של חברת אשראי שבהן נשאל האם יש לי יותר מ- 5 כרטיסים

מה המשמעות של הסעיפים האלו לרעה/טובה אני לא יודע עדיין.

אהה.
הבאסה שכל האפליקציות האלה לא מקבלות כרטיסים זרים...
יש לי חברים שמעבירים כל חודש באזור ה20 אש"ח באפליקציות האלה רק בשביל הנקודות/קשבק בכרטיסים הישראלים שלהם. שוקל אם להצטרף לחגיגה...
שמע, אני אישית נמנע מיצירת תנועות מלאכותיות, כי אני לא רוצה שהחברות יתנקמו בי אם וכאשר הם יעלו על זה.
אבל מניח שיש אנשים שחוגגים.
אישית אני לא באמת צריך את ההטבות האלה כי אני לא באמת רואה כל כך הרבה סרטים בחודש ושאר ההטבות די בינוניות (לפחות עד עכשיו לא ראיתי דברים ששווים עבורי כי במקרה הטוב הם מוזילים פעילויות שאני כנראה לא הייתי הולך אליהם בלי מבצע, אבל מעדיף לא ללכת גם עם מבצע).
לגבי הcashback בכרטיסים ישראליים, נראה לי שזה תופס רק ברכישות בחנויות כך שאי אפשר לייצר עסקאות מלאכותיות.

הבהרה: הטבה של 1+1 פעם או פעמיים בחודש זה אחלה, וגם ההטבות החד פעמיות שלא כולן תלויות בשימוש בנפחים גבוהים, כמו אוזניות שקיבלתי על הצטרפות להייטקזון. גם הטבות קבועות שלא תלויות בנפח שימוש זה סבבה (הנחות קבועות בחנויות, עמלת המרה, כניסה לטרקלין דן, ביטוח חו״ל, ועוד)

תשים לב שכל בקשה לקבלת כרטיס אשראי גוררת תיעוד במאגר האשראי לצרכי דירוג.
לא מדובר רק בתיעוד שיש לך כרטיס עם מסגרת ואופן השימוש, אלא תיעוד נוסף שאומר "שביקשת" לאחרונה כרטיס חדש (מסגרת אשראי).

1. עדיין לא ברור לי כיצד החברות דירוג בישראל מתייחסות לריבוי מקורות אשראי או "חיפוש" מקורות אשראי
2. נתקלתי בשאלות של חברת אשראי שבהן נשאל האם יש לי יותר מ- 5 כרטיסים

מה המשמעות של הסעיפים האלו לרעה/טובה אני לא יודע עדיין.
אם להסתמך עם איך שמחושב דירוג אשראי אישי בארה״ב, ריבוי כרטיסי אשראי לא פוגע בדירוג האשראי.
יש דברים אחרים שכן (ביטול כרטיסים, חוסר שימוש מוחלט בכרטיסים, ניצול של אחוז גבוה מהמסגרת, עיכוב בתשלום)

שמע, אני אישית נמנע מיצירת תנועות מלאכותיות, כי אני לא רוצה שהחברות יתנקמו בי אם וכאשר הם יעלו על זה.
אין להם סיבה להתנקם.
חברות האשראי מקבלות את דמי הסליקה שלהם, אז לא באמת איכפת להן (מבחינתם זה כמו כל עסקה רגילה).
והבנקים שמקדמים את האפליקציות האלה גם ככה רוצים כמה שיותר תנועה באפליקציה, אז גם להם זה לא ממש איכפת.
אישית אני לא באמת צריך את ההטבות האלה
כמובן שההטבות הרגילות לא שוות הרבה. אני מדבר בעיקר על צבירת נק' אלעל.
לגבי הcashback בכרטיסים ישראליים, נראה לי שזה תופס רק ברכישות בחנויות כך שאי אפשר לייצר עסקאות מלאכותיות.
עובד מצויין. מכיר מספיק חברים שעושים את זה.
לפחות עם נק אלעל. (תלוי כמובן בכרטיס, אבל יש כרטיסים שבהם זה עובד בלי בעיה)

אין להם סיבה להתנקם.
חברות האשראי מקבלות את דמי הסליקה שלהם, אז לא באמת איכפת להן (מבחינתם זה כמו כל עסקה רגילה).
והבנקים שמקדמים את האפליקציות האלה גם ככה רוצים כמה שיותר תנועה באפליקציה, אז גם להם זה לא ממש איכפת.

כמובן שההטבות הרגילות לא שוות הרבה. אני מדבר בעיקר על צבירת נק' אלעל.

עובד מצויין. מכיר מספיק חברים שעושים את זה.
לפחות עם נק אלעל. (תלוי כמובן בכרטיס, אבל יש כרטיסים שבהם זה עובד בלי בעיה)
אה אתה מדבר על כרטיס אל על וצבירת נקודות. א. אין לי כרטיס אל על (להבנתי יש דמי כרטיס?) ב. אני שונא לטוס דרך אל על ומוכן לשלם יותר כדי להימנע מזה.

יש דברים אחרים שכן (ביטול כרטיסים, חוסר שימוש מוחלט בכרטיסים, ניצול של אחוז גבוה מהמסגרת, עיכוב בתשלום)
כמה תיקונים:
* ביטול כרטיס לא פוגע בציון. הוא אולי פוגע בעקיפין ב2 דרכים:
1. הוא מוריד את סך המסגרת שלך (אם הייתה לך מסגרת של 100 אש"ח בכל הכרטיסים וביטלת כרטיס עם מסגרת של 5 אש"ח אז נשארת עם מסגרת של 95 אש"ח), מה שיכול להעלות את אחוז הניצול שלך. אבל אם אתה שומר על ניצול נמוך זה לא משנה.
2. ברגע שהוא יצא מהתיק שלך (שזה בערך 7 שנים אחרי שביטלת אותו) יכול להיות שירד הגיל הממוצע של הכרטיסים שלך (אם יש לך כרטיסים שיותר צעירים ממנו).
* חוסר שימוש מוחלט לא פוגע בציון.

מה שפוגע זה רק חוסר תשלום (כולל עיקוב בתשלום מעל 30 יום) וניצול גבוהה מהמסגרת (ועוד כמה דברים אחרים שלא רשמת, כמו HP וכו').

למקס יש עסקה עם רב חן ויספלאנט (1+1 בתמורה לפינוק שדורש הוצאות של 2000 בחודש, קל אם משלמים שכר דירה בכרטיס), לישראכארד יש עסקה עם גלובוס, בפפר אפשר היה לקבל כרטיס ב10 שח על העברת שקל לחבר ושהוא יעביר שקל בחזרה.
מנסה למצוא "עוד דרך" להרגיע את התחביב היקר שלי [קולנוע]. כרגע אני מגהץ על אבא/דודה שיש להם את הכרטיס של ההסתדרות.
יוצא 15 ש"ח לכרטיס, שזה הכי זול שהצלחתי למצוא בארץ...
האם INEEDIT נחשב כרטיס max למהדרין?

אה אתה מדבר על כרטיס אל על וצבירת נקודות. א. אין לי כרטיס אל על (להבנתי יש דמי כרטיס?) ב. אני שונא לטוס דרך אל על ומוכן לשלם יותר כדי להימנע מזה.
אני איתך. בגלל זה אני (עדיין?) לא עושה את זה.
אבל:
א. הבנתי שיש דרך להוציא את הכרטיס גם בלי דמי כרטיס (מוציאים, מתקשרת למחרת לבטל והם מוכנים לוותר על דמי הכרטיס).
ב. אפשר להשתמש בנק' של אלעל גם כדי לטוס בקואנטס ובקרוב גם באלסקה.
ב2. הבנתי שה787 החדש שלהם לא כזה נורא
ב3. יש עוד הרבה דרכים אחרות לנצל נקודות שלא דורשות ממך לטוס באלעל. אפשר אפילו "למכור" אותן תמורת סכום לא רע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L ריבוי נכסים בחו"ל - מיסוי פוסטים מאיכות נמוכה 2
A ריבוי קופות גמל וקופות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
alnetsto ריבוי מטרות שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
D כרטיסי אשראי וצבירת credit score צרכנות פיננסית 10
grimble grumble התנהלות עם שני כרטיסי אשראי בנקאיים בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 12
X שאלות על כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 13
D כרטיסי אשראי לצבירת נקודות טיסה צרכנות פיננסית 1
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
Y כרטיסי אשראי אמריקאים ו-credit score במהלך רילוקיישן צרכנות פיננסית 4
מתכנת עוקץ כרטיסי האשראי 2021 - המרכז לגביית קנסות צרכנות פיננסית 145
N כרטיסי אשראי - הסברים אוף טופיק 2
ד כרטיסי אשראי ישראליים חינמיים צרכנות פיננסית 148
adamshalev איך מוצאים כרטיסי טיסה בזול לחו״ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
מ כרטיסי אשראי עם הטבות צרכניות צרכנות פיננסית 41
P כרטיסי אשראי עם גם חיוב מט"ח ישיר וגם המרה? צרכנות פיננסית 7
oz1987 כרטיסי סים חו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
A הזמנת מספר רב של כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 3
Jane Doe כרטיסי אשראי אמריקאיים [ו- credit score אמריקאי] צרכנות פיננסית 3023
א כרטיסי אשראי בטוחים לקנייה באינטרנט צרכנות פיננסית 29
V אפליקציות למעקב אחרי הוצאות - בעיקר כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 1
yossik רכישת כרטיסי טיסה באינטרנט. צרכנות פיננסית 13
whybe חיבוץ (churning) של כרטיסי אשראי בארץ צרכנות פיננסית 11
Matias Katz כרטיסי אשראי אוף טופיק 10
אבישי ע חברות כרטיסי האשראי מעלות עמלה על השימוש בחו"ל! עמלה ממוצעת - 3% צרכנות פיננסית 25
ר מעקב אחר חיובי כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 9
T דירוג אשראי צנח דרסטית - חזרת צ'ק מסיבה טכנית צרכנות פיננסית 67
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
A סדר בכרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 12
ד אשראי לחיובים בחו״ל צרכנות פיננסית 1
H סרטון בטיקטוק על גביית חוב ודיון אודות אשראי ונזילות פוסטים מאיכות נמוכה 2
מ תסכול מכרטיס אשראי אמריקאי ראשון צרכנות פיננסית 1
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
N כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
A השפעות של חריגה מהמסגרת אשראי פוסטים מאיכות נמוכה 20
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13

נושאים דומים

Back
למעלה