• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוצה לשמוע את דעתכם על המצב הבא...

amidar

משתמש רגיל
דירוג
1,080
נתונים:

1. אני מחזיק ביד 170,000 ש"ח.
2. אני בן 35.
3. אני לא זקוק לכסף הזה כרגע.
4. אני בריא.

הדילמה:
מוצע לי לתת לגוף כלשהו (מסודר, מפוקח, כזה שאין סיכוי סביר שלא יעמוד בהתחייבות שלו) את הכסף כעת, והחל מגיל 42 (עוד 7 שנים) לקבל כ-2,000 ש"ח כל חודש עד שארית חיי. במידה ואני מת, בת זוגי תקבל אחוז כלשהו מהסכום הזה לשארית חייה, וילדינו יקבלו את האחוז הנותר עד לגיל 21 שלהם (כמו פנסיה, בערך...).

האם לדעתכם דבר כזה משתלם יותר מאשר השקעת הכסף באופן עצמאי בכל מסלול אחר שהוא?

(מוזמנים לשאול שאלות אם משהו לא ברור...)

נערך לאחרונה ב:
נשמע טוב מדי מחישוב מפית מהיר
עם 6% תשואה מדובר על 250,000 עוד 7 שנים.
לפי כלל ה 4% מדובר על פחות מאלף שקל בחודש.
איך הם נותנים 2000?
זה מבטיח תשואה קבועה של כ 10% ללא פגיעה בקרן. מלבד שחיקה אינפלציונית.

מחישוב לא מפית, לפי תוחלת חיים ממוצעת בישראל ובהנחה שאתה אכן בעל פרופיל רפואי ממוצע ותחיה עד גיל 82 ( כלומר 40 שנה של תשלומים).
התשואה שיוצאת לך מהשקעה כזו היא 8.11% שנתי נומינלי, לפני מס. לא ברור לי כל כך איך מס הכנסה ימסה דבר כזה- ניחוש שלי הוא מהשקל הראשון, מה שעדיין נותן תשואה מצויינת. כמו שאמרו- ריאלית לא ברור בדיוק מה יהיה, אבל אשמח אם תשלח לי הודעה פרטית כדי שאשקיע עם הגוף הזה את כל מה שיש לי.

זה שהגוף מסודר ומפוקח לא אומר שהוא תמיד יעמוד בהתחייבויות שלו- במיוחד אם הוא מבטיח תשואות כאלה לעוד אנשים בסביבת הריביות הנוכחית.

לא ברור לי כל כך איך מס הכנסה ימסה דבר כזה- ניחוש שלי הוא מהשקל הראשון,
סביר שימוסה מהשקל הראשון של הרווח. לחילופין, אם מפקח המס ישקיע ויעשה את החישוב שאתה עשית, ימסו אותו על הריבית (אם כי לדעתי זה פחות נכון מבחנה מיסויית במכשיר כזה).

סביר שימוסה מהשקל הראשון של הרווח. לחילופין, אם מפקח המס ישקיע ויעשה את החישוב שאתה עשית, ימסו אותו על הריבית (אם כי לדעתי זה פחות נכון מבחנה מיסויית במכשיר כזה).
זהו שברשות המיסים לא עושים חישובים,אלא אם מדובר בחוזה הלוואה תקני ( וגם אז יש פסקי דין שבהם בית משפט קבע שהתשלומים הראשונים הם ריבית במלואם).
אבל כאן לא ברור במה מדובר במה שהוא תיאר- לכן הייתי ממליץ לפנות למוסד שמציע לו את זה ולברר ממנו מה מנגנון המיסוי על התכנית הזו- אם הם לא יודעים- אפשר לפנות לרשות המיסים ולשאול אני מניח.

בכל מקרה אני כמעט בטוח לא קיבלנו את כל הפרטים, זה פשוט כמו שאומרים- בלתי אפשרי שמקבלים תשואה של 8% ללא סיכון.

רק תבדוק לפני זה מה קרה ללירה ולשקל הישן בטווח של 45 שנה.
אם השקל ייסבול מהיפר אינפלציה- אז גם המניות שלך יהיו הפסד ריאלי- היה שרשור שלם ששם דיברנו על ארגנטינה בשנים האחרונות שיש שם אינפלציה מטורפת ומדד המניות שלהם לא זז בכלל- שזה הפסד ריאלי אדיר. גם אג"ח צמוד לא כל כך שווה את זה, כי התשואה היא כרגע אפס- ואחרי עמלות למיניהן- תשואה שלילית עד שאולי יום אחד תהיה אינפלציה ( לפי הלמ"ס ונתוניו הקדושים).

היפר אינפלציה מוחקת את כולם, בלי יוצא מן הכלל.

אם השקל ייסבול מהיפר אינפלציה- אז גם המניות שלך יהיו הפסד ריאלי- היה שרשור שלם ששם דיברנו על ארגנטינה בשנים האחרונות שיש שם אינפלציה מטורפת ומדד המניות שלהם לא זז בכלל- שזה הפסד ריאלי אדיר. גם אג"ח צמוד לא כל כך שווה את זה, כי התשואה היא כרגע אפס- ואחרי עמלות למיניהן- תשואה שלילית עד שאולי יום אחד תהיה אינפלציה ( לפי הלמ"ס ונתוניו הקדושים).

היפר אינפלציה מוחקת את כולם, בלי יוצא מן הכלל.

מניות מתאוששות , הלירה והשקל הישן לא...

ומה קרה למי שהחזיק S&P 500 לא מגודר?
אני יכול לתפור לך תרחיש אימים באותה מידה, כן השקל יכול להימחק, לא סביר. כן הדולר יכול להימחק, לא סביר. בהשקעות אני הולך על האפשרויות הסבירות ביותר.

למשל אוכל לקחת הלוואה של 170K ש"ח מהבנק עם דחייה, לשים הכל בתכנית של הבחור פה ולנטרל את סיכון האינפלציה לגמרי- ואז לקצור את המרווח בין ה 8% למה שהבנק יבקש ממני- עם קצת מחשבה הייתי מצליח לבנות את זה כמו שצריך ולנטרל את סיכון האינפלציה ל0. הנקודה היא שזה טוב מדי כדי להיות אמיתי, חסר לנו מידע שפותח האשכול לא צירף.

נערך לאחרונה ב:
עם קצת מחשבה הייתי מצליח לבנות את זה כמו שצריך ולנטרל את סיכון האינפלציה ל0.
מעניין, אני אשמח אם תשלים את הפרטים בשביל השעשוע האינטלקטואלי.
קשה לי לדמיין שהבנק ייתן לך הלוואה ארוכת טווח שאין בה רכיב צמוד.

זהו שברשות המיסים לא עושים חישובים,אלא אם מדובר בחוזה הלוואה תקני ( וגם אז יש פסקי דין שבהם בית משפט קבע שהתשלומים הראשונים הם ריבית במלואם).
איזה פסק דין אומר שבהחזר הלוואה קודם מחזירים ריבית ואחר כך קרן (במקרה בו לא נאמר כך במפורש בהסכם)?
בכל מקרה, זו פרשנות בלתי סבירה לחלוטין של ההסכם במקרה הזה בו קיימת חוסר ודאות לגבי מספר התשלומים בהחזר.

איזה פסק דין אומר שבהחזר הלוואה קודם מחזירים ריבית ואחר כך קרן (במקרה בו לא נאמר כך במפורש בהסכם)?
בכל מקרה, זו פרשנות בלתי סבירה לחלוטין של ההסכם במקרה הזה בו קיימת חוסר ודאות לגבי מספר התשלומים בהחזר.
אחחח הלוואי שהייתי זוכר, אני חושב שהסיפור שם היה שהנישום נתן הלוואה לאיזה גוף, שולמו כמה תשלומים ואז הגוף פשט רגל. אותו נישום אמר לרשות המיסים שמכיוון שלא קיבל את מלוא הקרן חזרה- הוא לא אמור לשלם מס על התשלומים הראשונים שקיבל, רשות המיסים ניצחה ובית המשפט שם קבע שניתן לראות בתשלומים הראשונים כריבית במלואם ולכןן כהכנסת ריבית חייבת. לאחר מכן על מלוא הקרן היה אמור לבקש קיזוז או משהו בנפרד. אבל אני באמת לא זוכר- עבר קצת זמן מאז הקורס שלי בדיני מיסים.

עשיתי חיפוש כי רציתי לוודא שאני זוכר, הפס"ד הוא יצחק ויסלר

טוב מידי מכדי להיות נכון.

תמורת שעבוד הנכס, כאן אין נכס
עדיין, מדובר בסכום קבוע שאינו צמוד שהבנק מקבל כל חודש למשך תקופת ההלוואה.
בכל מקרה הנושא כאן מוזר לגמרי. אם נשווה את זה להלוואת משכנתא קל"צ ל-40 שנה אז מדובר ב-14% ריבית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ו רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות שוק ההון 28
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24
S מה ליברמן רוצה? אוף טופיק 148

נושאים דומים

Back
למעלה