• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוצה לקפוץ למים ולבנות תיק השקעות אישי

אברום

משתמש רגיל
דירוג
46
הנתונים: כ120K, כרגע פנויים ונזילים.
מדובר בהון משפחתי, שמוקדש להשקעה סולידית. בדיוק מה שמציעים פה.
הגעתי לכאן כדי ללמוד איך בונים תיק השקעות פאסיבי. אין לי ניסיון עבר בהשקעות ישירות בשוק ההון.
למדתי הרבה, במסגרת הליך חינוך עצמי פיננסי שאני עושה בשנה האחרונה, השלמת כל מה שלא לימדו אותי ב30 וכמה שנותיי עלי אדמות...
מטרתי לבנות תיק שיאפשר לי למידה מעצם הליך הבנייה, התנסות במו"מ על עמלות וכו של המוצרים השונים, טבילת אש בשוק ההון והאפשרויות הפיננסיות בכלל, ואז להניח את זה בצד (מלבד איזון שנתי בין הרכיבים), בשאיפה לשנים לא מעטות. לפחות ל5 שנים, טווח הזמן המינימלי המומלץ להשקעות הכוללות מניות.
מעיון ברשימת התיקים המוצעים פה בפוסטים השונים של הסולידית ואחרים,
כרגע נראה לי ללכת לכיוון של חצי מהסכום במודל של חז"ל, וחצי במודל של שולטהייס (מופיע פה בפנים). כמובן שאין תיק אופטימלי, ואף אחד פה לא ימליץ לי על אחד כזה. מה שמטריד אותי כרגע לפני שאני נגש לעשייה עצמה הוא זה:
מכיוון שפרטי המודלים האלו הועלו לפה ב2017 ו2013, אני חושש שמה יש עדכונים חשובים בפרטי התיק, הכוונה לאפשרויות בפועל שהוצעו ע"י הסולידית למשקיע ישראלי בכל סעיף בתיקים השונים. בקיצור, האם אפשר פשוט ליישם את התיקים בפועל כפי שמוצעים שם?

אתה מתכוון אם יש שינוי במוצרים הישראליים עבור המדדים שאתה רוצה? אני מניח שכן. חפש קרנות מחקות בגוגל ותחקור...

ברוך הבא לפורום @אברום !

כרגע נראה לי ללכת לכיוון של חצי מהסכום במודל של חז"ל, וחצי במודל של שולטהייס (מופיע פה בפנים).
כלומר אתה מתכוון להחזיק 10 קרנות/תעודות?
נשמע לי טיפה יותר מדי בשביל התחלה. פחות אחזקות = פחות עמלות ק/מ (וגם יותר פשוט).
כמו כן, אתה לא באמת משקיע בשני מודלים שונים אלא יוצר מודל חדש - התיק שלך כולל את כל השקעותיך.
*כדאי גם לשים לב שיש חפיפה בין מוצרי ההשקעה בשני התיקים.

בקיצור, האם אפשר פשוט ליישם את התיקים בפועל כפי שמוצעים שם?
אפשר.
אבל כמובן שעדיף:
חפש קרנות מחקות בגוגל ותחקור...

כמובן שאני לא ממליץ כלום ורק מתעניין בהחלטותיך.

והכי חשוב - המון בהצלחה!!!

נערך לאחרונה ב:
תודה
נראה לי אלך רק על שולטהייס, הבנתי את הקטע של החפיפה בין שניהם.
צעד הראשון קניית מרכיב הקרן מחקה תא 125.
נראה לי בIBI טרייד (למה? לא יודע). יש מה לדון איתם על העמלות? תכלס מה שמענין אותי זה תשלומים קבועים לתיק פאסיבי.
בהתנהלות ראשונית מול הנציג שלהם הוא משחק אותה קשה לדין לגבי העמלות.
תודה על הסבלנות לשאלות כיתה א'

לא אמרת שאתה הולך על שולטהייס? אם כן אז איך הגעת לת״א 125?
זה יכול להתייחס לגירסה המקומית של התיק (כלומר, הגישה לפיה תיקים אמריקאיים בעלי חשיפה לשוק האמריקאי, דוגלים בעצם בחשיפה לשוק המקומי).
ספציפית, שולטהייס כאן.

זה יכול להתייחס לגירסה המקומית של התיק (כלומר, הגישה לפיה תיקים אמריקאיים בעלי חשיפה לשוק האמריקאי, דוגלים בעצם בחשיפה לשוק המקומי).
ספציפית, שולטהייס כאן.
נכון. השאלה אם לזה @אברום התכוון. הוא נתן את הקישור לגרסה האמריקאית.

נראה לי בIBI טרייד (למה? לא יודע). יש מה לדון איתם על העמלות? תכלס מה שמענין אותי זה תשלומים קבועים לתיק פאסיבי.

תשלום קבוע אצלם הוא 15 ש"ח לחודש. 180 ש"ח בשנה על תיק של 120,000 ש"ח זה 0.15% וזה נראה לי סביר לגמרי.

קח בחשבון גם שעמלות ק/מ מקזזות את התשלום הקבוע, כלומר בחודש שבו קנית או מכרת ני"ע לא תשלם 15 ש"ח נוספים.

לגבי התמקחות, אני לא הצלחתי לכופף אותם. ניהלתי את כל השיחה על עמלות לתיק מינימלי של 2,000 ש"ח. בסוף השיחה חשפתי את הסכום האמיתי (שהוא קרוב לשלך) וזה לא ריגש אותם, לא זזו מילימטר מההצעה הראשונית שלהם (שהיא לא רעה יחסית לברוקר ישראלי, וטובה יותר ממה שהציעו לי במיטב דש טרייד).

אכן התכוונתי לגרסה הישראלית של שולטהייס כפי שהציעה הסולידית.

נראה שהעדכון האחרון שם במרץ 16, לא?
נכון. זה רק כדי לקבל מושג כללי. אם יש שם חלופה טובה יותר מההצעה שקיבלת, אז בטח שווה לבדוק. אם לא, אז יכול להיות שתצליח לקבל תנאים טובים יותר אם תפנה כיום לבתי ההשקעות השונים, אבל זה כבר תלוי כמה אתה רוצה להשקיע בעניין, והשינויים ככל שאני מכיר לא יהיו דרמטיים (אבל כן קיימים. לדוגמה, אקסלנס לוקחים כיום מינימום $5 לניירות זרים, ולא $8).

עדכון
1. טרם קפצתי למים. עוד לא רכשתי כלום
2. החלטה עקרונית להקטין את תיק השקעות לסדרי גודל קטנים יותר, תוך מחשבה על ההליך בעיקר כהליך התנסות ראשונית ולמידה
3. זה יתבצע דרך הבנק (פועלים) ולא דרך בית השקעות, מהכרח שלא נתון לשינוי כרגע
שאלות
1. דגשים למסחר עצמאי דרך הבנק איפה ואיך אפשר לצמצם עלויות
2. איך לכל הרוחות אני אמור למצוא את המוצרים העכשווים המקבילים להמלצות הסולידית (אזכיר אני מדבר על שולטהייס המגוייר, כאמור, תיק מס' 4, פה

השקעות אחרות של אותו תיק (במובן הרחב-והנכון-של המילה: סך כל הנכסים וההשקעות של האדם) שנמצאות באפיקים בחו"ל/מטח

חשיפה מוגברת לשוק המקומי היא דבר לגיטימי לחלוטין. עם זאת, הוא מעורר את השאלה מה הרציונל העומד מאחורי חשיפה זו.
ישראל עומדת על בין 0.2%-0.4% מכלכלת העולם. כלומר, שאם:
הנתונים: כ120K, כרגע פנויים ונזילים.
ואתה משקיע ב:
התכוונתי לגרסה הישראלית של שולטהייס כפי שהציעה הסולידית.
(כלומר בסביבות 24 אש״ח מושקעים בשוק הישראלי)

אז כדי שהחשיפה לא תהיה מוגברת צריך ש:
השקעות אחרות של אותו תיק (במובן הרחב-והנכון-של המילה: סך כל הנכסים וההשקעות של האדם) שנמצאות באפיקים בחו"ל/מטח
יהיו קרוב ל5 מיליון ש״ח באפיקים בחו״ל / מט״ח (וגם אז אתה קצת מפרגן לישראל ;))

מבלי להיכנס לגופם של דברים, להבנתי המודל של שולטהייס טוען שיש סיבות אחרות לאדם להשקיע אחוז גבוה יחסית בשוק של מדינת מגוריו, שגוברות על הרובד של פיזור לפי גודל כלכלי. אפשר כמובן לחלוק על תפיסה זו.
2. איך לכל הרוחות אני אמור למצוא את המוצרים העכשוויים המקבילים להמלצות הסולידית (אזכיר אני מדבר על שולטהייס המגוייר, כאמור, תיק מס' 4, פה
אבל בכללי תגיד לי - איך אני מבין מה מהות כל קרן מחקה שאני רואה במאגרים? קח את זה כתרגיל - עזוב אם אעשה זאת או לא- איך אני מוצא את המקבילות העכשוויות לאפשרויות שמובאות שם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד בן 23 רוצה לקפוץ למים יומני מסע אישיים 15
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18
ו רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות שוק ההון 28
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24

נושאים דומים

Back
למעלה