• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF?

• פותח הנושא TalSO
  • פורסם בתאריך

TalSO

משתמש סולידי
דירוג
22
חיפשתי וקראתי קצת בפורום, ואני רק רוצה לוודא שהבנתי נכון.
בהינתן שהחלטתי על נייר שאני הולך לקנות, והנייר נסחר בכמה בורסות ובכמה מטבעות, השיקול היחיד שמעניין אותי הוא העלויות אצל הברוקר שלי (אם יש הבדלים מבחינת עמלות קנייה בבורסות השונות או עמלות ההמרה למטבעות השונים), נכון?

תוסיף spread לשיקולים

בעצם, אם אני מבין נכון, הכוונה היא שכשאני מסתכל על העלות, אני צריך לחשב את עלות הקנייה של המטבע הנקוב * העלות לנייר (שבעצם לוקחת בחשבון את ה-spread). נכון? או שפיספסתי משהו?

קח לדוגמא את CSPX.
הגירסא הלונדונית CSPX כרגע עם ספרד של 0.03% (morningstar)
הגירסא הישראלית כרגע עם ספרד של 0.3%.
תעשה את השיקולים שלך אם שווה להמיר ולקנות או לקנות עם ספרד כזה.

אז יש לי שאלה שהיא אולי טיפה דבילית (אבל איכשהו מרגישה לי שלא הפנמתי):
איך בדיוק אני בודק מה הספרד?

אז יש לי שאלה שהיא אולי טיפה דבילית (אבל איכשהו מרגישה לי שלא הפנמתי):
איך בדיוק אני בודק מה הספרד?

לא שאלה טיפשית בכלל, שאלתי בדיוק כמוך את השאלות הללו לא מזמן.
כשאתה בא לקנות ני"ע, הספרד הוא המרווח שבין המחיר שבו עושה השוק מוכר לך את הנייר, לבין המחיר שהוא קונה אותו ממך.
כלומר, עושה השוק מוכר לך בקצת יותר יקר מהשווי וקונה ממך בקצת יותר זול מהשווי של הני"ע וכך הוא מתפרנס.

אם נסתכל על הדוגמא ממקודם:
אם תרצה למכור את CSPX האירי, תקבל 272.90 דולר ואם תקנה תשלם 272.97 (הספרד 0.03%)
בנייר הישראלי, תקבל 98300 אג' ואם תקנה תשלם 98500 אג' (הספרד 0.2%).
לא חייב לקנות במחירים הללו ואפשר לשים פקודת לימיט עם המחיר שבו תרצה לקנות. כמובן שעושה השוק יחליט אם לקיים את העסקה או לא (הוא צריך להרוויח משהו).

מקווה שעזרתי לך ולא הטעיתי אותך. בכל אופן מציע לך לקרוא על הנושא.

משעשע שענית עכשיו, כי בדיוק הרגע (כאילו, ממש, ברמת הדקה) הצלחתי לפענח איך מחשבים את זה. :) תודה.
עכשיו עוד שאלה:
הייתכן שלא ניתן לקנות את CSPX (שהיא אחת משתי קרנות שהתכוונתי לקנות) ב-IB? הכצעקתה?

ועוד אחת:
ראיתי שבאתר של IB מתייחסים לקרנות ללא עמלות (Commission Free ETFs), לא הצלחתי למצוא התייחסות לזה בפורום. מי יכול.ה לספר לי על מה מדובר ועד כמה זה מעניין אותנו, אם בכלל?

הייתכן שלא ניתן לקנות את CSPX (שהיא אחת משתי קרנות שהתכוונתי לקנות) ב-IB? הכצעקתה?

אישית לא יצא לי להשקיע דרך IB. אבל הדעה הרווחת פה בפורום היא לא לקנות ניירות איריים צוברים בחשבון שלא פטור במס (משלמים כפל מס בדיווידנדים).
יש לך את VOO או SPY שאני לא יודע על ההבדל ביניהם ואתה מוזמן לקרוא עליהם שהם מחלקות למיטב ידיעתי.
יש לך את VT, VTI, VXUS שהם מאוד פופולריים ואתה יכול לקרוא עליהם בפורום.
לא מייעץ ולא ממליץ :)

אני דווקא הבנתי שבהינתן שאני לא מתכנן למכור שום דבר בהרבה מאוד שנים הקרובות, יש יתרון מסוים לאירית צוברת גם בחשבון שלא פטור ממס (כי המס הישראלי על הדיווידנדים הוא רק במכירה כשמדובר בקרן צוברת). לא הבנתי נכון? (מודה שיש לי סלט בראש שכבר שנים תוקע אותי מלפעול)

אני דווקא הבנתי שבהינתן שאני לא מתכנן למכור שום דבר בהרבה מאוד שנים הקרובות, יש יתרון מסוים לאירית צוברת גם בחשבון שלא פטור ממס (כי המס הישראלי על הדיווידנדים הוא רק במכירה כשמדובר בקרן צוברת). לא הבנתי נכון?
אכן הבנת נכון.
אבל הדעה הרווחת פה בפורום היא לא לקנות ניירות איריים צוברים בחשבון שלא פטור במס (משלמים כפל מס בדיווידנדים).
אתה מתבלבל עם מחלקות.
צוברות הן בסדר גמור, במיוחד לטווח ארוך.
יכול להיות שלא פתחת הרשאות למסחר באירופה?
ראיתי שבאתר של IB מתייחסים לקרנות ללא עמלות (Commission Free ETFs), לא הצלחתי למצוא התייחסות לזה בפורום. מי יכול.ה לספר לי על מה מדובר ועד כמה זה מעניין אותנו, אם בכלל?
היו על זה כמה דיבורים בפורום. עד כמה שאני זוכר אין שם משהו מעניין במיוחד. בכל מקרה, בשביל חיסכון של 30 סנט זה לא באמת משנה.

יכול להיות שלא פתחת הרשאות למסחר באירופה?
זה כן מראה לי קרנות אחרות באירופה. זה אפילו מראה לי קרנות של בלאקרוק בלונדון, אבל לא את הקרן הזאת.
היו על זה כמה דיבורים בפורום. עד כמה שאני זוכר אין שם משהו מעניין במיוחד. בכל מקרה, בשביל חיסכון של 30 סנט זה לא באמת משנה.
תודה.

זה כן מראה לי קרנות אחרות באירופה. זה אפילו מראה לי קרנות של בלאקרוק בלונדון, אבל לא את הקרן הזאת.
מתברר ש:
1. בשביל לחפש את הקרן, עדיף להשתמש ב-ISIN ולא בטיקר.
2. בשביל לראות את התוצאות צריך הרשאות גם ל-CLP complex and leveraged products.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
A הפקדה בקה"ש מעבר לתקרה - רוצה לוודא שהבנתי שוק ההון 4
ק רוצה לוודא שהבנתי את הרעיון של VALUE INVESTING שוק ההון 17
K קרנות איריות - רוצה לוודא שוק ההון 6
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18
ו רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות שוק ההון 28

נושאים דומים

Back
למעלה