• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול?

• פותח הנושא EMP
  • פורסם בתאריך
לדעתי שניכם מפספסים את הנקודה, קופת גמל להשקעה טובה יותר לא בגלל עלויות הניהול שלה (שבדכ נמוכות גבוהות יותר מהשקעה פסיבית בבית השקעות) אלא בגלל הבטחון שהיא נותנת למשקיעים מתחילים שלא ימכרו בעת משבר.כסף בקופה שמתעדכן פעם בחודש ומישהו אחר משקיע אותו ושמים אותו לטווח ארוך פחות סיכוי לגעת בו מאשר משקיע מתחיל בבורסה בעצמו.
בנוסף לא כולם מכירים את שיטות הצמצום בעמלות בבחירת קרנות נכונות ומסחר בשעות המתאימות.

אני אהיה מתנשא ואגיד שזה נכון לאזרח הממוצע אבל לא למשתמש הממוצע בפורום הסולידית, ואולי אפילו למשתמש המתחיל, כי מישהו שישמע "קופת גמל להשקעה זה טוב לך" גם בסבירות גבוהה יישאר שם ויתקע שם, במקום להשכיל וללמוד ולהבין שהוא יכול לקחת אחריות על עצמו. ולמי שיקרא את הפוסטים העיקריים בבלוג, ואת השרשורים העיקריים בפורום, פלוס אולי ישאל כמה שאלות שהוא לא הבין בשביל הביטחון, זה לא אמור לקחת יותר מחודש. אנשים פה מדברים על 5 שנים כאילו זה תואר ראשון ושני במתמטיקה.
אני מאמין בללמוד לדוג במקום לקנות דגים, זה משתלם בטווח ארוך.

אני מאמין בללמוד לדוג במקום לקנות דגים, זה משתלם בטווח ארוך

תגיד, אם במקרה אכלת דגים בשנה האחרונה או בשנים שלפניה, כמה מהדגים שאכלת דגת בעצמך? כי זו בדיוק הנקודה הרי. אתה לא באמת הולך לדוג, אתה משלם למישהו אחר שידוג, למישהו שינקה, ולמישהו שיארוז לך את זה יפה כדי שלא תצטרך להתאמץ בעצמך. ואתה משלם לכל האנשים האלה איזו פרמיה בדרך, כי הם נותנים לך שירות. הם מרוצים ואתה מרוצה.

תגיד, אם במקרה אכלת דגים בשנה האחרונה או בשנים שלפניה, כמה מהדגים שאכלת דגת בעצמך? כי זו בדיוק הנקודה הרי. אתה לא באמת הולך לדוג, אתה משלם למישהו אחר שידוג, למישהו שינקה, ולמישהו שיארוז לך את זה יפה כדי שלא תצטרך להתאמץ בעצמך. ואתה משלם לכל האנשים האלה איזו פרמיה בדרך, כי הם נותנים לך שירות. הם מרוצים ואתה מרוצה.

נו, ברור שהדוגמה עם הדגים לא אומרת שאני באמת דג דגים בעצמי.
אבל אם הייתי יכול ללמוד לדוג אותם מהאינטרנט בכמה לחיצות כפתור (מבלי לעלות לאוטובוס ולנסוע למקור מים עם דגים וכו') הייתי עושה את זה בכיף.
התמזל מזלי ואני חי בתקופה שכדי לרכוש חלקיק בעלות על כל החברות בעולם מספיק לי חיבור לאינטרנט וכמה לחיצות כפתור. זאת סיבה מספיק טובה עבורי ללמוד לעשות את זה לבד.

אני אהיה מתנשא ואגיד שזה נכון לאזרח הממוצע אבל לא למשתמש הממוצע בפורום הסולידית, ואולי אפילו למשתמש המתחיל, כי מישהו שישמע "קופת גמל להשקעה זה טוב לך" גם בסבירות גבוהה יישאר שם ויתקע שם, במקום להשכיל וללמוד ולהבין שהוא יכול לקחת אחריות על עצמו. ולמי שיקרא את הפוסטים העיקריים בבלוג
טענתי שידע זה לא מספיק העניין החשוב זה שפחות מתעסקים עם קופג להשקעה ואז הסיכוי לטעות בגלל הרגש קטן יותר.
אנוכי חבר פעיל בפורום, יש לי גם תיק השקעות וגם קופג להשקעה.

טענתי שידע זה לא מספיק העניין החשוב זה שפחות מתעסקים עם קופג להשקעה ואז הסיכוי לטעות בגלל הרגש קטן יותר.
אנוכי חבר פעיל בפורום, יש לי גם תיק השקעות וגם קופג להשקעה.

מצד שני אתה משלם יותר אז מקבל מידה מסוימת של טעות מראש (בתמורה כביכול לכך שלא תטעה בגדול).
כאמור, פחות רלוונטי לדעתי למי שבאמת מבין את הנושא, יותר מתאים לאזרח הממוצע.

למה שלא תקבל אותם?
יש מספיק אפשרויות לקבל 0 דמי ניהול בברוקר זר עם 70 אש"ח.

חוץ מזה שאני מניח שהסכום יגדל עם השנים, כלומר הדיון הוא רק על הדלתא של ה70 אש"ח - האם להוסיף אותם לתיק השקעות קיים שלך או להוסיף אותך קופגל"ה. אבל בכל מקרה, גם אם כל מה שיש לך זה 70 אש"ח, אין שום בעיה לפתוח חשבון בלי דמי ניהול חודשיים.
אני לא בא להגיד שקופ"ג להשקעה יותר יעילה
אני אומר שלסכום קטן של 70K לתקופה מוגבלת זה לא השקעה רעה
או שמשמעותית תפסיד עליה מול תיק מנוהל
יש המון מקרים פרטים שאפשר להציג למה תיק ממוסה יותר יעיל במיוחד שאתה מסתכל ל50 שנה אבל זה לא היתה הכוונה שלי או של פותח השרשור
ולגבי ברוקר זר, אני אישית עוד נרתע מזה ומניח שיש לי ידע יחסית מעל הממוצע
אולי זה באמת פשוט וזה יהיה השלב הבא שלי (למרות שלא ראיתי עוד יתרון מהותי ואני מאוד מפחד ממס ירושה)

לא צריך דוחות שנתיים. במיוחד אם אתה קונה קרנות צוברות.
אז תצטרך להגיש דו"ח פעם אחת במשיכה, העלות של זה זניחה אם אתה פורש את זה על 30 שנות השקעה.
לא ידעתי, טוב לדעת
זה נכון גם אם אתה שכיר וגם אם אתה עצמאי וגם בסכומים גדולים?

כמו שאמרתי קודם - לדעתי כדאי לקחת את הזמן הדרוש וללמוד לפני שמשקיעים.
אגב, מהכרות שלי עם אנשים, לרובם זה לא לקח יותר מכמה חודשים, לא יודע איך הגעת ל5 שנים.
אני לומד לאט (-;
בפועל הכרתי את הבלוג הזה רק לפני שנה וחצי בערך, עד אז מאוד חיפשתי ידע ולא מצאתי הרבה בעברית
אפילו התחלתי ללמוד תואר בכלכלה בטכניון בשביל שאוכל לקחת כמה קורסים בכלכלה וללמוד עוד קצת
רק בשביל הידע (לא השלמתי אותו כמובן)
והתנסתי בעצמי בכל אפיק אפשרי כמעט מכדאי ללמוד
וכמובן שזה לא העיסוק המרכזי שלי (-:

עמלות ק/מ הם אומנם באחוזים מהסכום שאתה קונה/מוכר, אבל בתיק פאסיבי לטווח ארוך הם נגבים בסופו של דבר פעמיים במהלך החיים של התיק, ולא כל שנה מחדש.
כלומר אם אתה משלם 1% עמלות ק/מ (סתם אני זורק מספר שיהיה נוח לחישוב) אז על 5 שנים תשלם בממוצע 0.2% לשנה ועל 50 שנה תשלם בממוצע 0.02% בשנה.
מסכים, בשביל זה בחישובים הזנחתי אותם ל0 (ורשמתי את זה גם)

אפילו בדוגמא שלך אתה רואה שעל שנה אחת יש הבדל של 0.36%. אחרי 50 שנה ההבדל גדל לכמעט 20% מהתיק.
ואני לא ממש מסכים עם המספרים שלך. לפי החישוב שלי ההפרש יותר בכיוון ה0.7% שנתי (ואז אחרי 50 שנה תגיע לכמעט 42% הפרש).
מסכים מאוד, בשביל זה רשמתי שזה נכון לתקופות קצרות, וב25 שנה זה מאבד כל הטבה שלי גם
בלי קשר ב0.7 שלך לא נכון אבל על ה0.36 שמגיע ל20 אחוז אני מסכים (בלי קשר 50 אחוז נשמע לי מאוד ארוך (-:)

א ברור לי איך הגעת לזה.
תשואה של 6.3% על 70 אש"ח יוצא בסוף השנה 74,410. כלומר כמעט 200 ש"ח יותר.
שכחת להוריד מהסכום השנתי 180 שקל של הדמי ניהול החודשים (15X12)
לא הבנתי איך הגעת לזה.
נניח שהתשואה הבסיסית היא 6.5% כמו שרשמת קודם (תכלס חישבת לפי תשואה של 6.513%, אבל נעגל).
נייח הוצאות ניהול השקעות של 0.15%, דמי ניהול של 0.39% והפסד יעילות דיבידנד של 0.375%.
נכפיל הכל ביחד ונגיע לתשואה של כ5.53% (ולא 5.66).
כלומר אחרי שנה תגיע ל 73,870, שזה כמעט 100 ש"ח פחות מה73,962 שאתה הגעת אליהם.
אני לקחתי הפסד יעילות דיבדנד 0.3 אחוז, ואתה לא מתייחס לדמי ניהול החודשיים בברוקר הישראלי
ובתשואה שחישבתי היא לפי 6 נטו (לא 6.5)
בכל מקרה ההבדלים זניחים

ההבדל בשנה הוא 540 ש"ח, שזה קצת יותר מ0.7% בשנה.
על 20 שנה זה יוצא 15%, על 50 שנה זה יוצא כמעט 42%, על 60 שנה זה יוצא כמעט 52%.
לא הייתי קורא לזה זניח...
זה הבדל של 0.36 אחוז ולא 0.7 (כי התעלמת מהדמי ניהול של הברוקר) ול20 שנה זה הבדל של 7 אחוז סה"כ
כן זה לא זניח
אבל מראש אמרתי שלטווח ארוך קופ"ג להשקעה זה לא מוצר עדיף!!!
גם מרגיש שאנחנו כל הזמן חוזרים על זה

אם נסתכל על קרן על מדד אמריקאי (נניח סנופי), הקרן הישראלית עושה בפועל תשואה של NTR (כלומר בניכוי 30% מס דיבידנד) ואילו הקרן האירית משלמת רק 15% מס.
בהנחה של 2.5% דיבידנד בשנה (זה משתנה משנה לשנה. היו תקופות של מעל 4% והיו תקופות של קצת פחות מ2%), הבדל של 15% מס יוצא 0.375% בשנה מסך הנכסים.
מסכים ומכיר את כל החישוב (עשיתי אותו איתך בשרשור אחר מתי שהו)
אשמח אם תוכל להראות לי את זה הלכה למעשה
כלומר 2 קרנות צוברות על אותו מדד אחת אירית ואחת אמריקאית/ישראלית ולראות את ההבדלים בתשואה האלה
אני לא הצלחתי למצוא וחיפשתי...

אתה שוב שוכח שכדי להנות מהטבת המס צריך למשוך את הכסף כקצבה, וכל זמן משיכת הקצבה אתה ממשיך לשלם דמי ניהול.
כלומר גם אם אתה היום בן 60 ויוצא לגמלאות, עדיין תשלם דמי ניהול במשך כ30 שנה (כלומר יותר מה25 שדיברת עליהם).
מי שבן 35 ישלם דמי ניהול כ55 שנה. (יותר מפי 2 מה25 שדיברת עליהם).
בהנחה שאתה רוצה קצבה קבועה לפי 6 אחוז, כלומר סוג של אנונה - כי זה הרי המוצר ואם זה לא מה שאתה רוצה אז זה לא רוולנטי ההשוואה
אתה תשלם דמי ניהול בכל מקום שיתן לך אנונה הרי
הרי הדמי ניהול אחרי קבלת הקצבה נמצאות כבר בתוך המקדם
בכל התוכניות בארץ היום זה 0.3-0.5 אחוז לפחות, כאשר הקופ"ג להשקעה היא דווקא לפי מה שאני זוכר בן הנמוכות
אי אפשר להתייחס למשיכה מתיק השקעות כי זה אופציה לא קיימת הרי (לא 6 אחוז להבטחה לכל החיים)

בשביל שלא נמשיך להתכתב בפוסטים כאלה ארוכים
אני מסכים שתיק השקעות שבנוי נכון אצל ברוקר זה יותר יעיל ויותר זול מקופ"ג להשקעה עבור סכומים שמעל 70K ועבור תקופות ארוכות
ב20 שנה ויותר זה גם עבור תיק של 50K
מי שיכול, יודע, ורוצה זה כנראה הדרך הכי זולה להשקיע
אבל קופ"ג להשקעה זה לא אמצעי גרוע, וזה לא שחור לבן
הרבה בוחרים לשים שם חלק מההון שלהם (כולל @הסולידית בעצמה עד לא מזמן) מהשיקולים האישים שלהם
לי עד לא מזמן היתה קופ"ג להשקעה ובחרתי לשנות את זה לתיקר ממוסה כי לי זה היה נכון
לאמא שלי לדוגמא זה לא משתלם בגלל ההטבת מס

אני לא בא להגיד שקופ"ג להשקעה יותר יעילה
אני אומר שלסכום קטן של 70K לתקופה מוגבלת זה לא השקעה רעה
אני טוען שלהשקיע בבורסה לתקופה קצרה זאת השקעה גרועה (או לפחות מאוד מאוד מסוכנת).
למרות שלא ראיתי עוד יתרון מהותי ואני מאוד מפחד ממס ירושה
אין קשר בין מס ירושה לבין ברוקר זר.
החשיפה שלך בברוקר ישראלי זהה.
זה נכון גם אם אתה שכיר וגם אם אתה עצמאי וגם בסכומים גדולים?
אם אתה עצמאי או חייב דו"ח מכל סיבה אחרת (הכנסות גבוהות, סכומים גבוהים וכו') אתה מן הסתם צריך לכלול בו הכל, גם את ההכנסות שלך ממניות בברוקר ישראלי וגם מזר.
זה הבדל של 0.36 אחוז ולא 0.7
לא הבנתי איך הגעת לזה.
הראית לך בדיוק את החישוב שמגיע ל0.7%.
התעלמת מהדמי ניהול של הברוקר
לא התעלמתי. הסברתי לך למה זה 0.
אבל מראש אמרתי שלטווח ארוך קופ"ג להשקעה זה לא מוצר עדיף!!!
ולטווח קצר לא משקיעים במניות.
אז מה נשאר לקופגל"ה אם לא טווח קצר לא בינוני ולא ארוך?
אני לא הצלחתי למצוא וחיפשתי...
אז לא חיפשת מספיק טוב...
אני מסכים שתיק השקעות שבנוי נכון אצל ברוקר זה יותר יעיל ויותר זול מקופ"ג להשקעה עבור סכומים שמעל 70K ועבור תקופות ארוכות
ב20 שנה ויותר זה גם עבור תיק של 50K
מי שיכול, יודע, ורוצה זה כנראה הדרך הכי זולה להשקיע
מעולה, לפחות אנחנו מסכימים על משהו :)
אבל קופ"ג להשקעה זה לא אמצעי גרוע, וזה לא שחור לבן
אני מסכים שיש אנשים שהוא יכול להתאים להם. אני מסכים שיש הרבה מוצרים גרועים ממנו.
אבל למי שיודע מספיק כדי להיכנס לפה לפורום ולקרוא, אין כמעט סנריו שקופגל"ה עדיפה לו על תיק השקעות רגיל.

אני אהיה מתנשא
יצא לך מאוד מתנשא!

אני לא אשאל כמה התיק שלך, אבל אגיד שהתיק שלי הוא מעל 7 ספרות
ובגלל זה לעשות שינוים בתיק זה החלטות שצריך לעשות בכובד ראש

5 שנים זה התקופה שלקח לי מהרגע שהתחלתי להתעסק בתחום הזה, עד לרגע שהגעתי למצב שאני מרגיש מספיק בטוח לשנות את כל התיק שלי בתכנון ל20 שנה קדימה. בפועל מהרגע שהכרתי את הבלוג לקח לי בערך חצי שנה לקרוא אותו + כמה חודשים לשאול שאלות ממוקדות פה בפורם

אני לא רוצה להישמע מתנשא גם, אבל כן אני מחשיב את עצמי לבחור קצת חכם ועם קצת יכולת לימוד...

אני חושב שנכון לכולנו להיות זהירים בלתת דעות שהם שחור לבן
קופ"ג להשקעה זה לא מוצר גרוע, זה אפילו בתנאים מסויימים מוצר טוב
תיק ממוסה זה לא מוצר מצוין תמיד, זה אפילו בתנאים מסויימים מוצר גרוע

כל אחד צריך לדעת מתי ואיך להיכנס שזה יתאים לו, אחרת בכל נפילה אתה תצא ותפסיד הרבה יותר
ולא "משברון הקורונה" שלחודש אחד התיק ירד ב30 אחוז הוא לא בהכרח הדוגמא הנכונה
תחשוב שיש לך תיק של 7 ספרות והשווי שלו נחתך ב50 אחוז ובמשך שנתיים הוא רק ממשיך לרדת...

ואם נמשיל את זה לדיג כמו שהתחלת
זה שהצלחת לדוג ביום מסוים במקום מסוימים בתנאים מסויימים לא בהרכח אומר שאתה יודע לדוג בכל סיטואציה
ולא הייתי ממליץ לך לצאת לשייט סביב העולם שדיג זה מכור האוכל היחידי שלך...

@Ariel42 להתנשא זה לא תמיד רע. ;)
בכל אופן, הדיון הזה היה מעניין כשהוא היה סביב מספרים ועובדות.

הרעיון מאחורי זה הוא מאוד חכם, זה לדרבן את השכיר הממוצע לבצע חיסכון נוסף שיגדיל לו את הקצבה הצפויה בפנסיה
עבור בן אדם בן 50 שיתחיל להפקיד כל חודש 1000 שקל
בגיל פרישה (67) יהיה לו בערך 1400 שקל תוספת לפנסיה שלו לכל החיים!!!
זה פעם אחד יכריח אותו להסתדר עם פחות הוצאות בשנים לפני הפנסיה ופעם שניה יבטיח לו קצבת פנסיה יותר גבוה שתעזור לו לגשר על קצבאות פנסיה נמוכות מהשכר האחרון (כמו שמתקיים בלא מעט מקרים)
זה לדעתי רעיון גאוני ומאוד טוב גם לחוסך הממוצע וגם למדינה כי בסוף היא מורידה מעצמה נטל של קצבאות זקנה הבטחת הכנסה וכו...

> אם נשווה את זה לתיק ממוסה עבור אותו חיסכון ואותו טווח שנים (בהנחה של אותה השקעה מבחינת תשואה) בדמי ניהול יותר טובים (נניח 0.09 במקום 0.39)
אז עד גיל פרישה אחסוך 8K יותר (כלומר 288K במקום 280K)
ולפי כלל ה300 אחרי מס רווחי הון אוכל למשוך סהכ רק 890 שקל
וככל הנראה בסיכון יותר גדול כי זה כלל ה300 ואין הבטחה פה לכל החיים וכו, אז אם נלך על משהו יותר מחמיר כמו כלל ה400
אז נקבל רק 667 שקל בחודש אחרי מס רווחי הון
כלומר בממוצע עבור אותו רמת סיכון אקבל בתיק ממוסה רק חצי מסכום החודשי שאקבל בקופ"ג להשקעה

כמובן שיש עוד מקום לשפר את זה משמעותי כמו אפשרות לניהול IRA של הכסף, ופתיחת התחרות לדמי ניהול יותר שפויים
הרי אין סיבה שאשלם פה דמי ניהול יותר גבוהים מאשר הקרן השתלמות שלי או אפילו מהחשבון הממוסה...
אבל זה מוצר יחסית חדש ובתקווה שהוא ישתפר עם הזמן
טוב אני מרגיש שאנחנו קצת מתעסקים בזוטות
אז אחרי שהסכמנו שתיק השקעות ממוסה לטווח ארוך יותר יעיל/ זול מקופ"ג להשקעה
ויש מקומות שקופ"ג להשקעה היא כן אופציה טובה
מצוטט למעלה מה שרשמתי בתחילת השרשור על המטרה של קופ"ג להשקעה ואיפה המקום שאני חושב שכן יש לשקול לעשות בה שימוש
גם אם תוסיפו ותורידו כמה
אז מנסה קצת לחזור לנושא העיקרי
אין קשר בין מס ירושה לבין ברוקר זר.
החשיפה שלך בברוקר ישראלי זהה.
אשמח לשמוע דעה איך בברוקר זר על תיק של 500K יצא לי יותר זול מאשר בברוקר ישראלי (שגם בו אני ללא דמי ניהול)
בהנחה שאני כן מפחד ממש ירושה
כרגע אני בברוקר ישראלי ללא דמי ניהול על קרן של בלאקרוק בשקלים

אז לא חיפשת מספיק טוב...
@וול כבר אמר בעדינות שאני "לומד לאט" (-; אז יאללה אנא עזרו לי והאירו את עיניי...

בל למי שיודע מספיק כדי להיכנס לפה לפורום ולקרוא, אין כמעט סנריו שקופגל"ה עדיפה לו על תיק השקעות רגיל.
ראה את הציטוט בתחילת ההודעה

קופ"ג להשקעה זה לא מוצר גרוע, זה אפילו בתנאים מסויימים מוצר טוב
תיק ממוסה זה לא מוצר מצוין תמיד, זה אפילו בתנאים מסויימים מוצר גרוע
מוצר יכול להיות גרוע באופן כללי ועדיין יכול להתאים לאנשים מסויימים בתנאים מסויימים.
באותה מידה מוצר מצויין יכול לא להתאים לאנשים מסויימים בתנאים מסויימים
כמו שאמרת - זה לא שחור ולבן.
כל אחד צריך לדעת מתי ואיך להיכנס שזה יתאים לו, אחרת בכל נפילה אתה תצא ותפסיד הרבה יותר
אין ספק.
ולכן גם חשוב להבין במה אתה משקיע ולא סתם לזרוק את הכסף לניהול של איזה מנהל עלום בלי לדעת מה קורה איתו.
בד"כ כשאנשים יודעים ומבינים במה הם משקיעים הם פחות יבהלו אם יש נפילו זמניות.

אשמח לשמוע דעה איך בברוקר זר על תיק של 500K יצא לי יותר זול מאשר בברוקר ישראלי (שגם בו אני ללא דמי ניהול)
אז אתה מסכים שאפשר בקלות יחסית להגיע ל0 דמי ניהול בברוקר?
זה לא באמת משנה אם זה ברוקר מקומי או זה. הברוקר הזר היה סתם כדוגמא לאחד שבו זה קל.
בהנחה שאני כן מפחד ממש ירושה
כמו שאמרתי - מס ירושה לא קשור לסיפור.
החשיפה שלך למס ירושה לא תלויה בכלל בברוקר שדרכו אתה משקיע אלא למוצר שאותו אתה מחזיק.

כרגע אני בברוקר ישראלי ללא דמי ניהול על קרן של בלאקרוק בשקלים
מעולה. מה רע בזה?
הנה לך אופציה להשקיע בצורה זולה וטובה, בלי לשלם דמי ניהול לברוקר או לקופ"ג ועם לקבל הטבת מס על דיבידנדים בקרן האירית.
ראה את הציטוט בתחילת ההודעה
נראה לי שלא קראת את מה שכתבתי.
ברור לך ולי שה"שכיר הממוצע" הוא לא מישהו שיכנס לקרוא פה בפורום ולכן כל הדיון לא רלוונטי אליו.

להתנשא זה לא תמיד רע. ;)
בכל אופן, הדיון הזה היה מעניין כשהוא היה סביב מספרים ועובדות.
נסכים שלא להסכים...

אז אתה מסכים שאפשר בקלות יחסית להגיע ל0 דמי ניהול בברוקר?
על 500K ברור, על 70K פחות ועל זה היה הדיון...

מו שאמרתי - מס ירושה לא קשור לסיפור.
החשיפה שלך למס ירושה לא תלויה בכלל בברוקר שדרכו אתה משקיע אלא למוצר שאותו אתה מחזיק.
מסכים, פשוט חשבתי שפספסתי משהו, אם ההבדל בין ברוקר ישראלי לזר הוא רק בדמי ניהול שגם ככה בסכומים גדולים זה זניח או אפס אז אני רגוע וטוב לי בישראלי (-:

נראה לי שלא קראת את מה שכתבתי.
ברור לך ולי שה"שכיר הממוצע" הוא לא מישהו שיכנס לקרוא פה בפורום ולכן כל הדיון לא רלוונטי אליו.
קראתי, אבל אני לא מסכים איתך
השכיר הממוצע כן נכנס לפורם זה (תקרא לפחות את מה שכתב פות"ה ) בהחלט יכול להיות שהוא לא הרוב ואפילו במיעוט אבל בהכרח קיים
ובכללי אני לא חושב שנכון להתנשא שמי שבפורם הוא יותר טוב/ או חכם מכל אחד אחר
אני לאמא שלי לדוגמא דווקא כן תכננתי תיק פרישה שכלול בו קופ"ג להשקעה בגלל היתרונות שלה
ברור שהייתי שמח שיותר אנשים יחשפו לדברים שכתובים פה
אבל צריך להבין שאפשר לקרוא ולא ליישם כל מה שכתוב
יש כאלה שלא רוצים לפרוש בגיל 40 או כאלה שכן חשוב להם הביטחון מאחורי "קצבה לכל החיים" מבלי להסתמך על כל מני מחקרים...

על 500K ברור, על 70K פחות ועל זה היה הדיון...
כמו שאמרתי כבר כמה פעמים - מבחינתי ה70 זה בסה"כ דלתא ולא כל סכום ההשקעה.
אני מניח שאם יש לך היום 70 אש"ח אתה לא תפסיק לחסוך כסף. אז השאלה אם את ה70 הללו עדיף להוסיף לתיק הרגיל שלך או שעדיף להשקיע אותם בקופגל"ה.
מסכים, פשוט חשבתי שפספסתי משהו, אם ההבדל בין ברוקר ישראלי לזר הוא רק בדמי ניהול שגם ככה בסכומים גדולים זה זניח או אפס אז אני רגוע וטוב לי בישראלי (-:
לא רק דמי ניהול, גם שאר עמלות וכאלה. ויש גם עניינים אחרים כמו שרות, אבטחת מידע ועוד הרבה דברים משניים אחרים.
אבל כמו שאתה אומר, זה יחסית זניח בסופו של דבר.
השכיר הממוצע כן נכנס לפורם זה (תקרא לפחות את מה שכתב פות"ה ) בהחלט יכול להיות שהוא לא הרוב ואפילו במיעוט אבל בהכרח קיים
אני טוען שהרוב הגדול של השכירים לא נכנס לפורום הזה.
המיעוט שכן נכנס הוא לא הממוצע, אלא הוא המיעוט שכן מתעניין מספיק בכסף שלו כדי להגיע לפורום הזה ולקרוא בו.
ובכללי אני לא חושב שנכון להתנשא שמי שבפורם הוא יותר טוב/ או חכם מכל אחד אחר
לא אמרתי בשום שלב שהוא יותר טוב או יותר חכם.
הוא בסה"כ יותר "רוצה ללמוד". יותר פתוח לקרוא וללמוד על כסף והשקעות. אחרת הוא לא היה מגיע לפה.
זה כמו שמי שקורא ספרי תכנות לא בהכרח יותר חכם ממי שלא, אבל מי שקורא ספרי תכנות יותר סביר שידע לתכנת מאשר מי שלא קורא אותם.
ברור שהייתי שמח שיותר אנשים יחשפו לדברים שכתובים פה
גם אני
אבל צריך להבין שאפשר לקרוא ולא ליישם כל מה שכתוב
יש כאלה שלא רוצים לפרוש בגיל 40 או כאלה שכן חשוב להם הביטחון מאחורי "קצבה לכל החיים" מבלי להסתמך על כל מני מחקרים...
אין ספק.
ועדיין מי שכבר הגיע לפה וקרא, יש הרבה יותר סיכוי שיישם מאשר מי שבכלל לא טרח לחפש מידע ולהגיע לפה.

כמו שאמרתי כבר כמה פעמים - מבחינתי ה70 זה בסה"כ דלתא ולא כל סכום ההשקעה.
אני מניח שאם יש לך היום 70 אש"ח אתה לא תפסיק לחסוך כסף. אז השאלה אם את ה70 הללו עדיף להוסיף לתיק הרגיל שלך או שעדיף להשקיע אותם בקופגל"ה.
תקרא את הכותרת של השרשור הזה מדובר רק 70 אלף ולא נאמר על חיסכון נוסף, אתה מניח שהכיוון המחשבתי שלך (וגם שלי וכנראה של חלק גדול מהאנשים פה) הוא נכון לכולם. זה לא תמיד המקרה - זה סה"כ מה שניסיתי להסביר ולהציג...

אני טוען שהרוב הגדול של השכירים לא נכנס לפורום הזה.
המיעוט שכן נכנס הוא לא הממוצע, אלא הוא המיעוט שכן מתעניין מספיק בכסף שלו כדי להגיע לפורום הזה ולקרוא בו.
זה קצת אכסיומה, כי יש סה"כ 8 אלף משתמשים בפורם, אז הם לא רוב גדול מאף פלח באוכלוסיה ללא קשר לדעות/ ידע / השקפות שלהם...

אני כן אגיד שלמצוא את הפורם הזה זה / הבלוג זה לא כל כך פשוט
אני רק לפני שנה וחצי שמעתי עליו פעם ראשונה מחבר בעבודה
ולפני חיפשתי בהרבה מקומות ללמוד על הנושא הזה
אפילו התחלתי תואר בכלכלה בכדאי להבין וללמוד יותר מתוך עניין נטו
לא דמיינתי שאמצע כל כך הרבה ידע באתרי אינטרנט חינמים בעברית...
ועל זה שאפו גדול ל @הסולידית
ויש עוד הרבה שלא מכירים לא יודעים ודווקא כן מתעניינים...
מקווה שלאט לאט החשיפה תדגל

זה קצת אכסיומה, כי יש סה"כ 8 אלף משתמשים בפורם, אז הם לא רוב גדול מאף פלח באוכלוסיה ללא קשר לדעות/ ידע / השקפות שלהם...
הנקודה היא לא אם המשתמשים הם רוב (כמו שאמרת - ברור שלא בגלל הגודל). הנקודה שלי שהמשתמשים פה הם לא מדגם מייצג של האוכלוסייה.
האנשים שמגיעים לפה הם המיעוט שיש לו גם את הרצון וגם את היכולת ללמוד על פיננסיים, ולכן למי שכבר הגיע לפורום הזה כנראה שקופגל"ה פחות מתאימה.
תקרא את הכותרת של השרשור הזה מדובר רק 70 אלף
כרגע.
כמו שפות"ש אמר בעצמו - מבחינתו זאת רק ההתחלה.
ולכן השאלה היא האם יש טעם לשים עכשיו 70 אש"ח בקופגל"ה אם בהמשך הוא יפתח חשבון השקעות רגיל.

האנשים שמגיעים לפה הם המיעוט שיש לו גם את הרצון וגם את היכולת ללמוד על פיננסיים, ולכן למי שכבר הגיע לפורום הזה כנראה שקופגל"ה פחות מתאימה.
מסכים, אבל עדין זה לא בהכרח 100 אחוז ממי שפה אז נכון לפעמים להציג את 2 הצדדים או את כל החלופות

ולכן השאלה היא האם יש טעם לשים עכשיו 70 אש"ח בקופגל"ה אם בהמשך הוא יפתח חשבון השקעות רגיל.
זה מאוד אינדיבדואלי לכל בן אדם, וכמו שראית גם מבין חברי הפורם יש מספר לא מבוטל כולל הסולידית בעצמה שבחרו כן בשלב מסוים לשים כסף בקופ"ג להשקעה.
לי בזמנו זה היה החלטה מאוד נכונה
דרך אגב בגלל שלא ידעתי את מה שאני יודע היום ולא היה לי גם איפה ללמוד כל כך
בנוסף לקופ"ג להשקעה פתחתי גם תיק מנוהל, חיסכון פננסי/פנסיוני, ותיק עצמי בבנק
במשך 4 שנים דווקא הקופ"ג להשקעה נתנה לי את התשואה הכי גדולה
גם בגלל דמי הניהול היחסית זולים שלה לשאר החלופות ובעיקר כי היו בה הכי פחות טעיות שלי (-:
אם הייתי מחכה הייתי מפסיד כמה מאות אלפי שקלים
אני לא מנסה לשכנע רק נותן מקרה יחיד ספציפי בשביל להסביר שזה לא שחור לבן

מסכים, אבל עדין זה לא בהכרח 100 אחוז ממי שפה אז נכון לפעמים להציג את 2 הצדדים או את כל החלופות
מסכים שצריך להציג את החלופות.
ולהסביר מה החסרונות של כל אחת :)

דרך אגב בגלל שלא ידעתי את מה שאני יודע היום ולא היה לי גם איפה ללמוד כל כך
זאת בדיוק הנקודה. מי שהגיע לפה לפורום יש איפה ללמוד.
אז במקום להגיד לו "קופגלה זה אחלה. לך על זה ולא צריך ללמוד כלום" אני מעדיף להגיד לו "אם תקרא פה קצת בפורום ותלמד על השקעות אז תבין למה קופגלה זה זבל (יחסי)".

אני לא מנסה לשכנע רק נותן מקרה יחיד ספציפי בשביל להסביר שזה לא שחור לבן
לא אמרתי שזה שחור ולבן.
וכמו שאתה אמרת בעצמך - פחות או יותר ברגע שגילית את הפורום סגרת את התיק המנוהל שלך ואת הקופגל"ה שלך.
אין ספק שלאנשים שלא רוצים להתעסק בהשקעות יש יתרון גדול בקופגל"ה. אבל למי שיש קצת יכולת/רצות ללמוד ולקרוא, ולמי שכבר גילה את הפורום, אין באמת יתרון אמיתי לקופגל"ה.

אז במקום להגיד לו "קופגלה זה אחלה. לך על זה ולא צריך ללמוד כלום" אני מעדיף להגיד לו "אם תקרא פה קצת בפורום ותלמד על השקעות אז תבין למה קופגלה זה זבל (יחסי)".
לא רשמתי את זה, רשמתי ההפך שאני ממליץ לו להתחיל לקרוא בבלוג כי חסרי לו הרבה מושגי יסוד, ואם זה לא משהו שהוא יכול לעשות שילך ליועץ מוסמך
רק רשמתי שקופ"ג בפני עצמה זה לא "מוצר זבל" וזה אפילו בין החלופות הפחות גרועות שיש
נראה לי שאתה קצת מנסה לא להסכים על משהו ששנינו מסכימים

וכמו שאתה אמרת בעצמך - פחות או יותר ברגע שגילית את הפורום סגרת את התיק המנוהל שלך ואת הקופגל"ה שלך.
אם להיות מדויקים, סגרתי את התיק המנוהל לפני שהכרתי את הבלוג כי ראיתי שהוא לא משתלם והעברתי הכל לעוד קופ"ג להשקעה
ולא לא סגרתי את כל קופ"ג להשקעה , עדין השארתי מעל 300K בקופ"ג להשקעה לטובת אמא שעתידה בקרוב להמיר לקצבה פתורה ממס
רק את הקופ"ג שלי אישית סגרתי בגלל הטווח שנים הגדול (דרך אגב לא שילמתי בכלל מס כי יצא שעשיתי את זה בשיא המשבר במרץ אז התיק לא היה כמעט ברווח (-: וכמובן הרווחתי את העליות אחרכ - לא היה מתוכנן זה פשוט היתה התוכנית ודבקתי בה...

אין ספק שלאנשים שלא רוצים להתעסק בהשקעות יש יתרון גדול בקופגל"ה. אבל למי שיש קצת יכולת/רצות ללמוד ולקרוא, ולמי שכבר גילה את הפורום, אין באמת יתרון אמיתי לקופגל"ה.
בהנחה שהוא לפני גיל 50, ולא מעוניין בקצבה לכל החיים סטייל אנונה אז אתה צודק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ITS רוצה להעביר קרנה"ש IRA ע"ס 150K ממיטב - לאן אפשר וכדאי? שוק ההון 12
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18
ו רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות שוק ההון 28
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24

נושאים דומים

Back
למעלה