• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוצה לבדוק אם הבנתי נכון את הרעיונות המרכזיים של האיזון

אז למה לא לשים אחוז מסוים בפקדון בבנק, ולסכן רק מה שאתה באמת מוכן לסכן?

בתרחיש בודד, השוק האמריקאי היה ב50%- אחרי חמש שנים. שווקים אחרים נשארו למטה גם לטווח ארוך יותר. אל תצפה מהשוק להתחייב לתשואות חיוביות בטווח הבינוני (וגם לא בארוך).

ולמה לא לפזר מראש על כל השווקים?

אני חשבתי שאני מסתכן בכך שאני מאתגר את משקיע טרי במחשבות על 100% מניות, אבל אתה עקפת אותי מימין. דורין תאכל אותך.
- אני מוכן לסכן את הכסף ולכן אני לא משאיר אותו בבנק
- לא מצפה , מניח (אגב הם השוק המוביל +- מאז תחילת ההמצאה שנקראת בורסה)
- א) כי עלויות קרנות מחקות עולמיות גדולות במעט מעלויות קרנות מחקות סנופי 500. ב)כי התשואה של השוק האמריקאי מושכת כלפי מעלה , בהשקעה עולמית אתה מקבל גם את יפן לדוגמה ושווקים נוספים שכרגע מושכים את הגרפים ללמטה.
- האמת אחרי השאלות שהעלת אני באמת לא סגור למה צריך אג"ח , אני כן זוכר שכל מקום שקראתי הדגיש את חשיבות האיזון של מניות עם אג"ח למקרה שהשוק קורס, אבל אני לא באמת רואה את החשיבות של זה ,לכאורה אם אשמור כסף שאני לא מוכן לסכן בצד אני מפצה על הצורך בשימוש באג"ח לא? (אא"כ כשהשוק קורס התגובה האוטומאטית היא שהאג"ח טס כלפי מעלה ואז הגיוני יותר להשאיר כסף שם ולא כמזומן בצד)

ב)כי התשואה של השוק האמריקאי מושכת כלפי מעלה , בהשקעה עולמית אתה מקבל גם את יפן לדוגמה ושווקים נוספים שכרגע מושכים את הגרפים ללמטה.
ואני מניח שכשיפן תתאושש ותתחיל למשוך כלפי מעלה אתה תעלה על זה בזמן (כלומר, לפני שזה קורה) ותחליף לקרן עולמית?

בעיניי עלויות זה פקטור משני לבניה נכונה של תיק. קודם אתה בוחר אסטרטגיה ואז אתה בוחר את הכלי ליישם אותה.

מה תהיה נקודת השבירה שלך? פער עלויות של 0.75% בשנה? 1% בשנה?

לכל דבר יש מחיר. ברור לך שעלויות כל כך כבדות יכולות להאפיל על הפיזור הנוסף.

מה תהיה נקודת השבירה שלך? פער עלויות של 0.75% בשנה? 1% בשנה?
לא שאלה רלוונטית בתקופתנו, יש לך מספיק כלים ליישם פיזור עולמי אם אתה מעוניין בכך. כל הבלוג מבוסס על זה.

את האתר הזה אתה מכיר?
אותי החוב המטורף הזה מטריד בגלל שאני מחזיק בסוף את הנכסים בדולרים. אם ארה"ב תבצע הרחבה של הכסף זה על חשבוני לא?

מצד שני, מאחורי הקלעים הרבה מהחברות בכלל מחזיקות נכסים פיזיים, או מט"ח, או מגדרות בעצמן.. ובנוסף הדולר הוא במעמד מיוחד בעולם..

לא מבין בזה באמת. מדחיק.

ואני מניח שכשיפן תתאושש ותתחיל למשוך כלפי מעלה אתה תעלה על זה בזמן (כלומר, לפני שזה קורה) ותחליף לקרן עולמית?
-כנראה אני לא אצליח לתפוס את זה בשניה הראשונה אבל בחצי שנה - שנה הראשונה אני מניח שכן.(אנחנו מדברים על שוק שמושך את הגרף ככה שזה פחות קריטי מתי בדיוק אתה עולה על הגל )

בינתיים ברגע זה תאורטית יש לי אפשרות להשקיע בכלל עולמי בעלות של 0.14% (VT זה הכי זול שמצאתי כרגע ) ,או בשוק האמריקאי בלבד בעלות של 0.05% ,ההבדל הוא כמובן משמעותי ,השאלה היא מה השיקול החשוב יותר , האם העלות של הקרן המחקה או הפיזור הגלובלי שלה (מדגיש פיזור גלובלי כי פיזור לכשעצמו ישנו כאן)

הצמד VTI +VXUS גובה 0.09%. ההפרש כבר לא כל כך משמעותי.
לדעתי, נסיונות התזמון של הובלת השוק עשויות להיות יקרות בסדרי גודל.
vti - הולך על השוק האמריקאי בלבד והעמלות שלו זה 0.05%
vxus - עולה 0.13% ומשקיעה בהכל חוץ מארה"ב (שזה השוק המושך את הגרפים כלפי מעלה)

נ.ב. נסיונות לתזמן את השוק במובנם המקובל = להשקיע במניות ספציפיות שלדעתך יתנו תשואה עודפת , כאן מדובר בפיזור במגוון מניות אלא שהם מרוכזות ברובם המוחלט במדינה אחת(US) .

vxus - עולה 0.13% ומשקיעה בהכל חוץ מארה"ב (שזה השוק המושך את הגרפים כלפי מעלה)
תלוי מה טווח הזמן שאתה מסתכל עליו. אל תסיק מסקנות על סמך מה שאתה רואה על סמך כמה שנים אחרונות.

נ.ב. נסיונות לתזמן את השוק במובנם המקובל = להשקיע במניות ספציפיות שלדעתך יתנו תשואה עודפת , כאן מדובר בפיזור במגוון מניות אלא שהם מרוכזות ברובם המוחלט במדינה אחת(US) .
לאיו דווקא. ניסיון לתזמן את השוק יכול להיות גם מבוסס על בחירות סקטוריאליות, מתן משקל למדינה מסויימת שהוא שונה משמעותית מהמשקל היחסי העולם.

תקרא את All about asset allocation של ריק פרי. יש כמובן גם עוד ספרים, למרות שהספר שלו ושל ברנשטיין נחשבים הכי פופולאריים. אחרי שתקרא תסתכל על מה שרשמת כאן ותגיד אם השתנתה דעתך.

שזה השוק המושך את הגרפים כלפי מעלה
אני לא יודע מה זה "מושך את הגרפים". התנועה של השוק היא מהלך אקראי. יש מתאם בין המרכיבים השונים, אבל אי אפשר להפריד בין המושך לנמשך.

vti - הולך על השוק האמריקאי בלבד והעמלות שלו זה 0.05%
vxus - עולה 0.13% ומשקיעה בהכל חוץ מארה"ב
נכון. ואם תשקיע בשניהם לפי משקל השוק, תקבל שקול VT זול.

כאן מדובר
כאן מדובר על לזהות את הסוס המוביל ולקפוץ עליו בזמן = תזמון.

מה ההבדל?
אתה טוען שלכאורה יש לך אלגוריתם (מהו, אגב?) שמאפשר לך להחליט מתי להיכנס להשקעה במדינה מסויימת, ומתי לצאת ממנה. מה מונע ממך להפעיל את השיטה הזו על סקטורים מסויימים בתוך מדינה, או אפילו מניות בודדות?
אולי זה קשור למושג "משיכת הגרפים" שאני לא בטוח שמישהו כאן חוץ ממך מבין מה המשמעות שלו.

הצמד VTI +VXUS גובה 0.09%. ההפרש כבר לא כל כך משמעותי.

אזכיר את החישוב שערכתי - המחיר האמיתי של VXUS הוא כ-0.58%-0.59% בגלל המס הכפול על הדיבידנדים הזרים.
רק משום שהעלויות חבויות, לא אומר שלא משלמים אותן.

אני בטוח שאם היה כתוב באתר של וונגארד ״Expense ratio = 0.58%״, חלק ניכר מהמשקיעים בה כיום, לא היה עושה זאת.

מה ההבדל?
אתה טוען שלכאורה יש לך אלגוריתם (מהו, אגב?) שמאפשר לך להחליט מתי להיכנס להשקעה במדינה מסויימת, ומתי לצאת ממנה. מה מונע ממך להפעיל את השיטה הזו על סקטורים מסויימים בתוך מדינה, או אפילו מניות בודדות?
אולי זה קשור למושג "משיכת הגרפים" שאני לא בטוח שמישהו כאן חוץ ממך מבין מה המשמעות שלו.
אני טוען שהיות ומחיר השקעה גלובלית (לדוגמא קרנות VT /VXUS ) גבוה משמעותית ממחיר קרנות פנים אמריקאיות (VTI,VOO) אולי (אני עדיין לומד את הנושא ואשמח לקרוא סתירות שתציגו לזה) עדיף להשקיע את הפלח המנייתי רק בסקטור האמריקאי וזאת בגלל:
א) השוק האמריקאי מהווה פלח נכבד ביותר מרוב העולם - גם אם תחלק גלובלי מן הראוי להעניק לארה"ב לפחות 50%
ב) השוק הנ"ל לא רק גדול במיוחד הוא גם כעת המוביל , משמע אם נבחן את תוצאות כל אחד מהשווקים לחוד(אירופה,אסיה,מזרח התיכון,ארהב) לאורך השנים התוצאות הכי טובות שייכות בהפרשים בולטים לשוק האמריקאי , והסיבה לזה לדעתי היא לא בגלל מצב זמני היום , אלא מזה שכל חברה כאשר היא גודלת מספיק יוצאת להנפקה בוול סטריט , וממילא כלל השוק (המצליח) מתנקז בסופו של יום לארהב.
אגב צפי כניסה ויציאה זה פחות רלוונטי בעיני , לו נניח מחר ישנם חוקי מס חדשים בארה"ב או כל קטסטרופה אחרת וכלל החברות מתחילות לנדוד למקום נח יותר נניח לונדון , זה לא יהיה תהליך של יום ולא יהיה תהליך שיהיה אפשר להתעלם ממנו , זה לא כמו חברה בודדת שביום סגריר פשוט קורסת ונעלמת או מפתיעה בעליה מרשימה שתאכלס ללא מידע פנים א"א לצפות , זה יהיה תהליך ארוך עם המון רעש וצלצולים שיתן לך את כל הסינגלים האפשריים ליציאה (ככל הנראה בהפסד ביחס לעליות שהיו לפני"כ אבל זה אותו הפסד +- שיהיה לך מהשקעה בכלל השוק(נניח דרך VT - ירידת השוק האמריקאי תתבטא חזק בתשואות הקרן היות ו50% לערך מתוכה מושקעים בשוק האמריקאי) , בכל מקרה תספוג את ההפסד )

אזכיר את החישוב שערכתי - המחיר האמיתי של VXUS הוא כ-0.58%-0.59% בגלל המס הכפול על הדיבידנדים הזרים.
רק משום שהעלויות חבויות, לא אומר שלא משלמים אותן.

אני בטוח שאם היה כתוב באתר של וונגארד ״Expense ratio = 0.58%״, חלק ניכר מהמשקיעים בה כיום, לא היה עושה זאת.
- איך חישבת את העלויות הנסתרות הנ"ל ?
- מה העלויות הנסתרות בהשקעה בVTI נניח? (כלל השוק האמריקני)

- איך חישבת את העלויות הנסתרות הנ"ל ?

פער דמי ניהול : 0.08%.
פער מס על הדיבידנדים: כ-0.455%.
תשואת הדיבידנד של VTI ב-5 השנים האחרונות עמדה על 1.86%. מזה מנוכה מס אמריקאי של 25%. כלומר, איבוד של 0.465%.
תשואת הדיבידנד של VXUS ב-5 השנים האחרונות עמדה על 3.06%. ראשית, מנוכה מס של 6.75% (לפי הדו"ח השנתי של VXUS לשנת 2016) וממה שנשאר מנוכה מס אמריקאי נוסף של 25%. כלומר, איבוד של כ-0.92% מהדיבידנד.

פער עלויות כולל = 0.08 + 0.455 = 0.535%.

לא ידוע לי על עלויות נסתרות נוספות ב-VTI. למעשה, על פי החישוב של Morningstar, העלות המשוערת של VTI בפועל נמוכה מדמי הניהול הרשמיים ועומדת על 0.01% נכון לעכשיו.

תשואת הדיבידנד של VTI ב-5 השנים האחרונות עמדה על 1.86%. מזה מנוכה מס אמריקאי של 25%. כלומר, איבוד של 0.465%.
תשואת הדיבידנד של VXUS ב-5 השנים האחרונות עמדה על 3.06%. ראשית, מנוכה מס של 6.75% (לפי הדו"ח השנתי של VXUS לשנת 2016) וממה שנשאר מנוכה מס אמריקאי נוסף של 25%. כלומר, איבוד של כ-0.92% מהדיבידנד.

לא ידוע לי על עלויות נסתרות נוספות ב-VTI. למעשה, על פי החישוב של Morningstar, העלות המשוערת של VTI בפועל נמוכה מדמי הניהול הרשמיים ועומדת על 0.01% נכון לעכשיו.
ישנו פער בעלויות כפי שציינת אבל האם זאת לא אומרת שהתקבול דיבידנד של VXUS יהיה (היה) יותר גבוה ?
מתיק של 100K אשאר (נשארתי) עם יותר כסף לאחר מס דיבידנד ב VXUS, הלא כן?

ישנו פער בעלויות כפי שציינת אבל האם זאת לא אומרת שהתקבול דיבידנד של VXUS יהיה (היה) יותר גבוה ?
מתיק של 100K אשאר (נשארתי) עם יותר כסף לאחר מס דיבידנד ב VSUS, הלא כן?

אני מתייחס לדיבידנד כחלק אינטגרלי מהתשואה השנתית שאני מקבל - כאילו הוא מושקע מחדש תמיד.
לכן, איבוד של 1% מהדיבידנד שקול אצלי לאיבוד של 1% מהתשואה השנתית. ברור שיותר דיבידנד בא על חשבון הצמיחה של הקרן עצמה.

רוב פער העלויות נובע מהמס בו אתה חייב בישראל על הדיבידנדים. המיסוי הכפול הוא רק 6.75% מינוס ה25%*6.75%.
לפי הגישה שלך, עדיף תמיד להשקיע בקרנות של מניות צמיחה המחלקות דיבידנדים מאוד נמוכים (פחות מ1.86%).

אני מתייחס לדיבידנד כחלק אינטגרלי מהתשואה השנתית שאני מקבל - כאילו הוא מושקע מחדש תמיד.
לכן, איבוד של 1% מהדיבידנד שקול אצלי לאיבוד של 1% מהתשואה השנתית. ברור שיותר דיבידנד בא על חשבון הצמיחה של הקרן עצמה.
האם אתה מדבר על מושגים (דיבידנד, תשואה שנתית) כנטו לאחר מס או ברוטו?, אני כמעט בטוח שיש הבדל בין השניים כי דיבידנד גדול יותר יתן לך רכישה של יותר יחידות נוספות (אם לזה התכוונת כשאמרת השקעה מחדש) לשנה הבאה, האם אין לזה השפעה (מעבר ל 1%)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18
ו רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות שוק ההון 28
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24
S מה ליברמן רוצה? אוף טופיק 148

נושאים דומים

Back
למעלה