• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות Ark Invest

• פותח הנושא Oraz
  • פורסם בתאריך
שום דבר לא השתנה ב4 ימים אחרונים כשהשוק היה 12% מעל השווי הנוכחי שלו מלבד 0.3% יותר באינפלציה שזה מספר אקראי כמעט (שגיאה סטטיסטית)
א

וזה של 1929?
אם כבר הכי רלוונטי עבורנו זה של שנות ה-80 המוקדמות, כאשר פול וולקר הקפיץ בחדות את הריבית כדי למחוץ אינפלציה. אבל אני בספק רב שזה יכול לקרות היום, אז החוב היה נמוך מאד, היום הוא אסטרונומי. לעלות ריבית בחדות ל-10-20% זה התאבדות של ארה״ב, שום ממשל לא ירשה את זה. יעדיפו אינפלציה של 10% ל-10 שנים מאשר דבר כזה.

שום דבר לא השתנה ב4 ימים אחרונים כשהשוק היה 12% מעל השווי הנוכחי שלו מלבד 0.3% יותר באינפלציה
מה שהשתנה זה עוד חודש של אינפלציה גבוהה.
היו ציפיות למגמת ירידה..

מה שהשתנה זה עוד חודש של אינפלציה גבוהה.
היו ציפיות למגמת ירידה..
את זה גילינו בשישי ונאסדק נפל ב3.5% אחרי שנפל ב3% בחמישי

מה קרה היום? כלום. וקרס ב5%

אי אפשר לנצח להגיד שהבורסה צופה קדימה ולכן אין תחושה בשוק הריאלי. נראה לכם שמדדים יכולים ליפול עוד 10-20% בלי שירגישו משהו בריאלי? בולשיט

תלכו לבעל דירה ותציעו לו מחיר 20% מעל מחיר השוק והוא לא ימכור לכם.
רכבי יד 2 נמכרים במחיר גבוה יותר מרכב חדש
הייתי באיטליה השבוע, יש תורים ללואי ויטון וגוצי יותר מזארה
במרץ האחרון הייתה מכירת סקנדרי אצלנו בסטרטאפ בשווי שיא (הערכת שווי שניתנה לנו בנובמבר) אף אחד לא מכר אופציות חוץ ממני

חברות טכנולוגיה מצוינות ירדו בממוצע 50% ויותר ובואו נגיד שהרבה מהן ממש לא נפגעו מבחינת קצב הצמיחה והפעילות שמצדיקה קריסה כזו

אי אפשר לנצח למכור דירות בבאר שבע ב1.5 מיליון שקל ששנה שעברה עלתה 900,000 אבל למכור גוגל בpe 17 או אינטל בpe של 6

מי שלא קנה היום פראייר, מי שמכר היום טיפש. זו הקביעה שלי.
קניתי היום עוד נבידיה

נערך לאחרונה ב:
269FD97C-361C-445C-BCC4-B1BF0ACE8682.jpeg

קרוב לעשרה מיליארד דולר הוקרבו לאלים...מקרן אחת!
ועדיין תראו מה קורה עם ההפקדות...אנשים עברו אינדוקטרנציה ל"קנה את הירידה"... אם התקופה הזו דומה(ואני ממש לא בטוח) לירידות קודמות, אז אנחנו ממש לא בסוף רק בהתבסס על התנהגות של משקיעים.(דעה, לא משקיע לפי זה).
(עוד דבר שמסקרן אותי זה כמה מתוך משקיעי ARK היו עובדי הייטק בעולם? כמה בקריפטו? כמה מהשכר הקיים בהייטק בכללי הוא לא ריאלי כי לא כל חברה היא עם המודל העיסקי והיתרונות של גוגל ושות?)

אין ממש אלטרנטיבה למניות למי שרוצה לשמר ולהגדיל את הונו(או לפחות להצמיד אותו לעלייה בעלויות המחייה האמיתיות). מי ששם בשוק כסף שהוא לא צריך לטווח ארוך,ופיזר בצורה חכמה, אז יכול לישון בשקט.
כן, יכול להיות שנראה עוד ירידות, אך מאחר ואין לנו כדור בדולח צריך להתמיד בתוכנית המקורית. דווקא עכשיו זה הזמן להגדיל חשיפה למניות, אם לא עכשיו אז מתי?
אינפלציה הורגת כמעט כל סוג השקעה... חלק משמעותי מהעסקים(מניות) לא מסוגלים להתמודד עם אינפלציה ולהעביר אותה הלאה בקלות(לגוגל יש כוח תמחור שמועבר ב"קלות".. לריטייל של אמאזון לא...הם יפסידו את המכנסיים...כנ"ל רוב ה retailים וכמעט כל תעשיה אחרת שהיא תחרותית). + בהנתן אינפלציה, העלאת ריבית שקורה בד"כ גם יכולה לרסק את המכפילים וזה בכל מייצר אפקט דומינו...אם היינו יודעים שאיכשהו(ואני לא חושב שזה סביר ) שהריבית תהיה "כמו שהיא צריכה להיות" בשביל לרסק את האינפלציה...הדבר העיקרי שצריך לעשות זה למכור את כל המניות שאתה מחזיק.
כן נכון שבעיה מהותית בתקופה הזו היא חוסר באלטרנטיבות "טובות"..אג"חים בריבית שלילית ריאלית?...אבל שוב...בהנתן אינפלציה כזו אם היא לא נשברת...watch out below.

מהרגע שהאינפלציה ברמה הזו..., בעבר היא ירדה אך ורק כש:

1. הריבית מעל ה CPI....אני לא חושב שהדבר הזה יתקיים...הנזק שיגרם....
2. לאחר מיתון...זה כנראה יקרה..השאלה מתי.

אין דוגמא דומה אמיתית לתקופה הזו...פשוט להזהר מהימורים...אף אחד לא יודע מה יהיה.

נ.ב. ההשמדה של קריפטו, מורידה את הנפח של הבועה בנכסים ומגדילה את אחוז ההשתתפות בכח העבודה...בלי להרוס שום דבר חשוב...חוסך חלק מעליית הריבית...

נ.נ.ב למרות הטון… אני לא פסימי בכלל לגבי העתיד … פשוט מדגיש את הנקודה שאף אחד לא יודע כלום…גם אצלי ההשקעות הציבוריות הן לא בדיוק הצלחה פנומנלית השנה … אני מאד אופטימי אבל איפה הן יהיו עוד חמש שנים …

נערך לאחרונה ב:
צפה בקובץ המצורף 1267

קרוב לעשרה מיליארד דולר הוקרבו לאלים...מקרן אחת!
ועדיין תראו מה קורה עם ההפקדות...אנשים עברו אינדוקטרנציה ל"קנה את הירידה"... אם התקופה הזו דומה(ואני ממש לא בטוח) לירידות קודמות, אז אנחנו ממש לא בסוף רק בהתבסס על התנהגות של משקיעים.(דעה, לא משקיע לפי זה).
(עוד דבר שמסקרן אותי זה כמה מתוך משקיעי ARK היו עובדי הייטק בעולם? כמה בקריפטו? כמה מהשכר הקיים בהייטק בכללי על מנת להתחרות בגוגל של העולם הוא לא ריאלי כי לא כל חברה היא עם המודל העיסקי והיתרונות של גוגל ושות?)

אינפלציה הורגת כמעט כל סוג השקעה... חלק משמעותי מהעסקים(מניות) לא מסוגלים להתמודד עם אינפלציה ולהעביר אותה הלאה בקלות(לגוגל יש כוח תמחור שמועבר ב"קלות".. לריטייל של אמאזון לא...הם יפסידו את המכנסיים...כנ"ל רוב ה retailים וכמעט כל תעשיה אחרת שהיא תחרותית). + בהנתן אינפלציה, העלאת ריבית שקורה בד"כ גם יכולה לרסק את המכפילים וזה בכל מייצר אפקט דומינו...אם היינו יודעים שאיכשהו(ואני לא חושב שזה סביר ) שהריבית תהיה "כמו שהיא צריכה להיות" בשביל לרסק את האינפלציה...הדבר העיקרי שצריך לעשות זה למכור את כל המניות שאתה מחזיק.
כן נכון שבעיה מהותית בתקופה הזו היא חוסר באלטרנטיבות "טובות"..אג"חים בריבית שלילית ריאלית?...אבל שוב...בהנתן אינפלציה כזו אם היא לא נשברת...watch out below.

מהרגע שהאינפלציה ברמה הזו..., בעבר היא ירדה אך ורק כש:

1. הריבית מעל ה CPI....אני לא חושב שהדבר הזה יתקיים...הנזק שיגרם....
2. לאחר מיתון...זה כנראה יקרה..השאלה מתי.

אין דוגמא דומה אמיתית לתקופה הזו...פשוט להזהר מהימורים...אף אחד לא יודע מה יהיה.
אוקיי, אז החברות יעשו מה שצריך כדי להתמודד עם הסיטואציה.אז ירוויחו פחות...יעשו התאמות.
מה שאני מנסה לומר שאין "מכונה" אחרת שיכולה לעשות יותר טוב.

אוקיי, אז החברות יעשו מה שצריך כדי להתמודד עם הסיטואציה.אז ירוויחו פחות...יעשו התאמות.
מה שאני מנסה לומר שאין "מכונה" אחרת שיכולה לעשות יותר טוב.
לא כולן יוכלו לעשות את זה...זה לא פשוט שכל חברה "מהדקת קצת את החגורה ומסדרת את הסיפור"...לדוגמא...יש חברות שאין להן יכולת להעלות מחירים ונדרשות להשקעות הון משמעותיות(שעולות ועולות...) בתקופות טובות ...הן עסקים סבירים... בתקופות כאלו הן הופכות להיות עסקים גרועים מאד...
אינפלציה היא אויב של כל משקיע וכמעט כל השקעה...

אני בעד להשקיע בקרנות אינדקס בתקופות טובות ופחות טובות(בעיקר בפחות טובות), אבל מניות הן לא הפתרון האולטימטיבי...אם האינפלציה תמשך ....מחזיקי רוב המניות(ואני בתוכם) יפסידו משמעותית יותר מאשר מחזיקי מזומן.

אני בעד להשקיע בקרנות אינדקס בתקופות טובות ופחות טובות(בעיקר בפחות טובות), אבל מניות הן לא הפתרון האולטימטיבי...אם האינפלציה תמשך ....מחזיקי רוב המניות(ואני בתוכם) יפסידו משמעותית יותר מאשר מחזיקי מזומן.
על איזה טווח אתה מדבר?

עד לפני כעשור הייתה אנפלציה חד ואף דו ספרתית ברבים משוקי העולם למרות זאת שוק המניות עלה ברוב השנים.
איך זה מסתדר עם הטיעון שלך?

עד לפני כעשור הייתה אנפלציה חד ואף דו ספרתית ברבים משוקי העולם למרות זאת שוק המניות עלה ברוב השנים.
איך זה מסתדר עם הטיעון שלך?
תביא דוגמא ספציפית ואשמח להתייחס.

תביא דוגמא ספציפית ואשמח להתייחס.

דוגמא ספציפית:
אתה יכול לראות במחשבון הזה איך בשנות ה70 הייתה לספ500 (TR) תשואה ריאלית של מינוס 2.2% לתקופה כולה.
לא בדיוק "התרסקות".
באותה תקופה, הדולר ירד לכחצי מערכו בגלל האינפלציה, אך המניות שמרו בקירוב על ערכן הריאלי.

התקופה הגרועה הארוכה ביותר במונחים של תשואה ריאלית הייתה בין 1964 לאמצע 1982.
התשואה הריאלית עבור השקעה בספ500 (TR) לתקופה כולה הייתה אפס (ב18.5 שנים!).
אי אפשר לראות את זה במחשבון למעלה, כי הוא מראה שנים שלמות בלבד.
אבל אפשר לראות כאן בתמונה האחרונה - inflation adjusted data.
באותה תקופה, הייתה בארה"ב אינפלציה של בערך פי 3.

זה אומר שהמזומן התרסק לכשליש מערכו, אבל המניות שמרו על ערכן (תשואה ריאלית אפס).

כמובן שמי שנשאר בשוק עוד שנים בודדות הרוויח תשואה חלומית.
אבל גם בלי זה ניתן לראות שהטענה שמניות לא מגינות מאינפלציה היא פשוט שגויה.

על איזה טווח אתה מדבר?
דוגמא ספציפית:
אחדד את הנקודה.

1. באינסוף אכן ערך המטבעות(כולם כנראה) הוא 0....פיצר, לא באג. אם ההשקעה היא היום לפנסיה אז כמובן שלא רצוי להשקיע במזומן.(וגם ההשוואה לא צריכה להיות למזומן אם כבר לאג״ח מדינה … המספרים שלך קצת ישתנו במקרה הזה… פשוט כבר שוכחים את זה כי התרגלנו לריבית 0).
2. הכוונה שלי הייתה בתקופה "קצרה" יותר של שנה-מספר שנים.
3. אני לא יודע כמה אפשר, למרות הדימיון החלקי, בין שנות ה70-80 להקביל לתקופה הנוכחית...זה לא אותו הדבר. שווה להזהר מלהשוות לתקופה X שאינה זהה ולהגיד לכן בעתיד סביר שיהיה Y.
אני אומר שאין הקבלה מושלמת לתקופה הנוכחית בשום תקופה...תקופה שבה האינפלציה גבוהה(בכל העולם...באירופה בכלל), החוב של המדינות הוא גבוה מאד, יכולת מוגבלת של ה FED להשפיע, אג"חים נותנים ריבית של 3% עם כלכלה נחלשת...אני לא יודע לאיפה זה הולך.(אירופה עם ריבית שלילית ואינפלציה של 8%?)
(אם הטענה הנגדית היא אני משקיע לפנסיה, ולא מעניין אותי מה הולך היום או בשנה הקרובה, אני מאמין בחוזקת האנושות שנתמודד ןאין לי עניין לטחון מלל על מקרו וכו... אני "מוכן" לספוג X שנים של תשואה ריאלית שלילית בשוק...סבבה...אני פחות שם...בעיני העולם הוא לא אותו הדבר ואני פחות בנוח מלהסתכל על שנות X ולהגיד יהיה בסדר...אני לא רוצה להיות עבד לסטטיסטיקות עבר.).

הטענה שלי היא בכלל לא "נגד" השקעה לאורך זמן באינדקסים רחבים(בוודאי בתקופות חלשות יותר), אלא "נגד" הטענה שכל המניות הן השקעה תמיד טובה כנגד אינפלציה...אינפלציה היא גורם שהוא קשוח מאד לרוב המוחלט של העסקים...זה שלאחר תקופה ארוכה סטטיסטית סביר שדברים יסתדרו בעת אחזקה של מדד רחב? כן...מה זה אומר תקופה ארוכה ומה תהיה התשואה באותה תקופה? שאלה שלי קשה לענות עליה.

נ.ב. המטרה היא לא להיות אלראמיסט, אני לא חושב שהעולם נגמר(רחוק מזה)..או שצריך לעשות איזשהם שינויים מרחיקי לכת בהשקעות...בוודאי לא אם אתם Buy and hold בתעודות אינדקס. אני אישית ממוצב קצת שונה...
אבל אם כבר נכנסים לדיון על התקופה הזו...

נערך לאחרונה ב:
הכוונה שלי הייתה בתקופה "קצרה" יותר של שנה-מספר שנים.
אם לזה התכוונת, אז מסכים איתך לגמרי שמזומן עדיף ממניות בטווח קצר כזה.
לדעתי זה נכון גם בלי קשר לאינפלציה...

החוב של המדינות הוא גבוה מאד
אם כבר העלית את הנושא -
כולם מדברים על זה שלמדינות יש אינטרס שהאינפלציה תימשך כדי שיוכלו לשחוק את החוב,
אבל האמת היא שזה כנראה תלוי במאפייני החוב במדינה הספציפית.

בישראל למשל, כמעט חצי מהחוב צמוד (בגלל קרנות הפנסיה), לכן אין כמעט אינטרס למדינה לשמור על אינפלציה גבוהה.
בארה"ב לעומת זאת, רק 7.5% מהחוב צמוד, לכן ייתכן שיש לממשל שם אינטרס עקרוני שהאינפלציה תימשך (כל עוד הבוחרים לא מוחים).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad קרנות פנסיה וקה"ש - האם הן "מנוטרלות מטח"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
Ido42 קרנות אגח שוק ההון 11
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
Y קרנות איריות שקליות - המיסוי הוא ריאלי או צמוד מטח? שוק ההון 0
K להמיר קרנות בלי לייצר אירוע מס שוק ההון 6
Y השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים שוק ההון 265
מ קרנות מחקות מדד - לקנות בזול או ביקר? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה