• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

קרנות ריט- כן או לא?

• פותח הנושא Tabuk
  • פורסם בתאריך

Tabuk

משתמש סולידי
דירוג
9
אהלן חברים,

רציתי לדעת מי מחברי הפורום מחזיק קרנות ריט, ומה היתרונות והחסרונות שלהן...
האם הפיזור שנותנות קרנות הריט לתיק הוא באמת הכרחי?

יום טוב D:

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,665
אהלן חברים,

יום טוב D:

אני מחזיק. התאוריה היא, שהנדל״ן הוא חלק יותר גדול מהכלכלה, מאשר מה שהבורסה משקפת.

לריט ישראלי יש יתרון מס בחשבון פטור: החברה לא משלמת מס חברות, על חשבון זה שהמשקיעים משלמים על חלק הדיבידנד מס שולי. אבל בחשבון פטור אתה לא משלם, ככה ש״הרווחת לכיס״ את הפטור של החברה.

M.B

משתמש ותיק
דירוג
75
אני מחזיק. התאוריה היא, שהנדל״ן הוא חלק יותר גדול מהכלכלה, מאשר מה שהבורסה משקפת.

לריט ישראלי יש יתרון מס בחשבון פטור: החברה לא משלמת מס חברות, על חשבון זה שהמשקיעים משלמים על חלק הדיבידנד מס שולי. אבל בחשבון פטור אתה לא משלם, ככה ש״הרווחת לכיס״ את הפטור של החברה.

אבל הם מחייבים מס מקסימלי ואחר כך אתה צריך להתעסק עם תיאום מס כדי להוריד אותו למס השולי שלך נכון ?

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,665
אבל הם מחייבים מס מקסימלי ואחר כך אתה צריך להתעסק עם תיאום מס כדי להוריד אותו למס השולי שלך נכון ?

בחשבון פטור (IRA) לא, אוטומטית לא יורד שום מס. אם העניין הוא שהמס השולי שלך נמוך כי כמעט אין הכנסות אחרות - אז כן, מנקים לך מקסימום ואתה מקבל החזר בדו״ח השנתי.

נערך לאחרונה ב:

Everything_Nice

משתמש ותיק
דירוג
275

לא ראיתי ה-מון ריטים שמייצרים רווח בת"א
אפשר גם לומר שחלק גם יחסית טירונים בעסק. אבל זאת תהיה אמירה חיובית יש שגורסים שהמנהלים אוכלים יותר מידי מהעוגה עוד לפני שהביאו קבלות. מבלי להמליץ או להשמיץ. מי לדעתך ראויה בקטגוריה הישראלית?

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,665
לא ראיתי ה-מון ריטים שמייצרים רווח בת"א
אפשר גם לומר שחלק גם יחסית טירונים בעסק. אבל זאת תהיה אמירה חיובית יש שגורסים שהמנהלים אוכלים יותר מידי מהעוגה עוד לפני שהביאו קבלות. מבלי להמליץ או להשמיץ. מי לדעתך ראויה בקטגוריה הישראלית?

אין המון ריטים בת״א בכלל :)
אם אני זוכר נכון אז יש בדיוק ארבעה. אחד מהם הוא מגוריט שמתרכז במגורים, תוכל למצוא עליו הרבה השמצות אם תחפש בפורום. האחרים עוסקים בנדל״ן מסחרי / משרדים. כולם ספגו ירידות חדות בחודשים האחרונים, תשאל את כדור הבדולח שלך אם זאת הזדמנות קניה או לא...

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
1,121
מחכה שתהייה קרן מחקה שתאגד את כולם ויהיה לה מתאם גבוה למחירי הדיור ולמחירי השכירות.

אחד_שיודע

משתמש ותיק
דירוג
230
אני מחזיק בריט. היתרונות מבחינתי הם:
- גיוון נוסף לתיק - רציתי שחלק מהתיק יושקע בנדל"ן.
- חשיפה לנדל"ן מגוון (לא נכס אחד, הרבה נכסים)
- חשיפה לנדל"ן בסכום המתאים עבורי (לא צריך מינימום 200K$ למשל)
- אין עלויות רכישה / תחזוקה / מיסים כמו בנכס נדל"ן רגיל בארץ / בחו"ל.
- איני מבין בנדל"ן, אין לי יתרון על אחרים בלדעת באיזה נכס נדל"ן כדי לי להשקיע ובאיזה לא. בנדל"ן יש המון הזדמנויות ומלכודות. זה לא שוק משוכלל כמו שוק המניות, בו המידע זמין לכולם כל הזמן והנכסים ניתנים להשוואה.
- והכי חשוב עבורי - לא צריך לקום מהכסא כדי להשקיע בזה.

מספר חסרונות לדעתי
- למי שמבין בנדל"ן באמת: ויודע למצוא עסקאות טובות, התשואה שישיג בהשקעה ישירה בנכס שייקנה תהיה כנראה גבוהה יותר מאשר ריט.
- תנודתיות מאוד גבוהה
בטוח שיש עוד חסרונות

אני לא חושב שהחשיפה לריט היא הכרחית.

Mr. pink

משתמש ותיק
דירוג
240
שווה גם להזכיר שמרבית הקרנות המחקות (כלל העולם/סנופי וכו׳) כבר מחזיקות בתוכן חברות ריט. למעט שיקולי המס שהוזכרו מעל לא רואה סיבה להחזיק עוד קרן ריט בנפרד, זה מייצר הטייה בתיק. מה גם שקרנות ריט בדרך כלל לוקחות עמלה יותר שמנה מאשר VT/VWRA

Tabuk

משתמש סולידי
דירוג
9

בהנחה שמדובר בחשבון ממוסה, האם לדעתך בכל זאת יש צורך להחזיק? ואם קונים קרן ריט ישראלית, זה מאוד פוגע בעיקרון הפיזור, לא?

אני מחזיק בריט. היתרונות מבחינתי הם:
- גיוון נוסף לתיק - רציתי שחלק מהתיק יושקע בנדל"ן.
- חשיפה לנדל"ן מגוון (לא נכס אחד, הרבה נכסים)
- חשיפה לנדל"ן בסכום המתאים עבורי (לא צריך מינימום 200K$ למשל)
- אין עלויות רכישה / תחזוקה / מיסים כמו בנכס נדל"ן רגיל בארץ / בחו"ל.
- איני מבין בנדל"ן, אין לי יתרון על אחרים בלדעת באיזה נכס נדל"ן כדי לי להשקיע ובאיזה לא. בנדל"ן יש המון הזדמנויות ומלכודות. זה לא שוק משוכלל כמו שוק המניות, בו המידע זמין לכולם כל הזמן והנכסים ניתנים להשוואה.
- והכי חשוב עבורי - לא צריך לקום מהכסא כדי להשקיע בזה.

מספר חסרונות לדעתי
- למי שמבין בנדל"ן באמת: ויודע למצוא עסקאות טובות, התשואה שישיג בהשקעה ישירה בנכס שייקנה תהיה כנראה גבוהה יותר מאשר ריט.
- תנודתיות מאוד גבוהה
בטוח שיש עוד חסרונות

אני לא חושב שהחשיפה לריט היא הכרחית.

באיזה קרנות אתה מחזיק, אם אפשר לשאול?

שווה גם להזכיר שמרבית הקרנות המחקות (כלל העולם/סנופי וכו׳) כבר מחזיקות בתוכן חברות ריט. למעט שיקולי המס שהוזכרו מעל לא רואה סיבה להחזיק עוד קרן ריט בנפרד, זה מייצר הטייה בתיק. מה גם שקרנות ריט בדרך כלל לוקחות עמלה יותר שמנה מאשר VT/VWRA

זה באמת מה שחשבתי...

אחד_שיודע

משתמש ותיק
דירוג
230
באיזה קרנות אתה מחזיק, אם אפשר לשאול?
אני מחזיק בשתי תעודות סל שמחזיקות קרנות ריט:
VNQ - קרנות ריט בארה"ב
VNQI - קרנות ריט בשאר העולם מלבד ארה"ב. אגב אני חושב שזה כולל גם קרנות ריט בארץ (אל תתפוס אותי במילה...)
אחד החסרונות שלהן הוא ניכוי מס במקור בארה"ב על דיווידנדים.
יתכן שיש קרנות טובות יותר
לא ממליץ או מייעץ כמובן

• אהבתי
Reactions: HHH

איש ירח

משתמש בכיר
דירוג
1,745
לי יש ריט 1.
סה"כ, לאורך זמן ההחזקה בסדר. עלתה בשנה האחרונה 60% ירדה 40% וחזרה לאותה נקודה.
המטרה שלי בקנייה היתה לקבל את הדיבידנדים. לאחר זמן וחשיבה, הטעמים שלי השתנו בגלל שמדובר בסיכון גדול,שאכן התממש בימים הללו.
בתקופה האחרונה, דיללתי אחזקות לטובת VT ודומיו מבית בלאקרוק. עשיתי את זה כי נוצר לי צורך לאזן ולא יכולתי לבצע זאת ע"י קנייה.

kingofgypsum

משתמש ותיק
דירוג
205
אהלן חברים,

יום טוב D:

מחזיק. שום דבר לא הכרחי (טוב, לנשום ולאכול אבל פרט לכך).

מחזיק רק ריטים זרים. השיקול שלי היה בעיקר תזרימי ולכן רוב הריטים הם מתחומים בהם הדיבידנים יחסית גבוהים כמו ריטים של בריאות ומשכנתאות. באופן מפתיע, לאורך השנים (~5) חלקם יצרו לי רווחי הון, אפילו משמעותיים. קצת יותר צפוי בהתחשב בהעדפה שלי לגבי סקטורים של קרנות ריטים, חלקם נמצאים היום במצב של מגן מס שניתן למימוש ביום שחור. מבחינת ההון שמושקע בהן, בממוצע הם לא הסבו לי רווחים או הפסדים משמעותיים. התזרים נטו (לאחר מיסים) יותר טוב ממה שהייתי מצפה לקבל בשנים האחרונות מדירה בארץ. כמו כן, טרם קיבלתי טלפון שיש סתימה, נזילה, מזגן לא עובד, לא שילמו ועד בית, יש קורונה אפשר הנחה וכו'.

סה"כ הם ממלאים את התפקיד שייעדתי להם ולכן גם ממשיך להחזיק.

חיפאי

משתמש ותיק
דירוג
891
מחזיק VNQ ו VNQI
השיקול המקורי היה קורלציה נמוכה לשוק המניות. לוא דווקא קורלציה הפוכה, אלא פשוט פחות קורלציה.
לא יודע אם זה נשמר בתנאי השוק הנוכחיים אבל זו היתה הכוונה המקורית.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
25,196
השיקול המקורי היה קורלציה נמוכה לשוק המניות. לוא דווקא קורלציה הפוכה, אלא פשוט פחות קורלציה.
לא יודע אם זה נשמר בתנאי השוק הנוכחיים אבל זו היתה הכוונה המקורית.
תבדוק VPU, עושה עבודה טובה יותר בזה.

dor.soled

משתמש סולידי
דירוג
21
איפה אני יכול לקרוא חומר על קרנות ריט וכדאיות השקעה בארץ/ בחול
קראתי את הפוסט של הסולידית בנושא וקראתי כמה שרשורים בפורום אבל זה לא היה מספיק מעמיק, גם לא מצאתי אתר טוב בעברית עם חומר על זה
יש ספר מומלץ בעברית על זה? או קצת חומר שאתם יכולים להמליץ כאמין ומשקף טוב?

Wonko

משתמש ותיק
דירוג
746
מחזיק. שום דבר לא הכרחי (טוב, לנשום ולאכול אבל פרט לכך).

מחזיק רק ריטים זרים. השיקול שלי היה בעיקר תזרימי ולכן רוב הריטים הם מתחומים בהם הדיבידנים יחסית גבוהים כמו ריטים של בריאות ומשכנתאות. באופן מפתיע, לאורך השנים (~5) חלקם יצרו לי רווחי הון, אפילו משמעותיים. קצת יותר צפוי בהתחשב בהעדפה שלי לגבי סקטורים של קרנות ריטים, חלקם נמצאים היום במצב של מגן מס שניתן למימוש ביום שחור. מבחינת ההון שמושקע בהן, בממוצע הם לא הסבו לי רווחים או הפסדים משמעותיים. התזרים נטו (לאחר מיסים) יותר טוב ממה שהייתי מצפה לקבל בשנים האחרונות מדירה בארץ. כמו כן, טרם קיבלתי טלפון שיש סתימה, נזילה, מזגן לא עובד, לא שילמו ועד בית, יש קורונה אפשר הנחה וכו'.

סה"כ הם ממלאים את התפקיד שייעדתי להם ולכן גם ממשיך להחזיק.

אפשר לשאול אלו ניירות אתה מחזיק? ומה התשואה של החלק הריטי של התיק שלך?

MMM

משתמש ותיק
דירוג
1,212
פעם החזקתי VNQ אבל כעבור זמן שמתי לב שמניות ריט בעצם כלולות בקרנות סל עולמי לפי המשקל היחסי שלהם ולכן אחזקה נפרדת שלהם נותת להם בעצם משקל עודף בתיק בלי סיבה ויצאתי.

• אהבתי
Reactions: HHH
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D עזרה- קרנות ריט שוק ההון 17
ד השקעה בETF של קרנות ריט נדל"ן 19
A שאלת מיסוי על קרנות ריט אירופאיות מיסים 0
פסיוני רשימת קרנות ריט שוק ההון 9
D מיסוי - קרנות ריט מיסים 49
A שאלה בעקבות פוסט "קרנות ריט" שוק ההון 0
ל קרנות ריט - USRT vs VNQ שוק ההון 2
א קרנות איריות - ריט ואג"ח שוק ההון 5
ש עזרה בהבנה של תהליך ההקמה של קרנות, קרנות ריט באופן כללי ושל "מגוריט" בפרט. שוק ההון 54
Lio קרנות ריט ישראליות שוק ההון 32
A האם לטווח ארוך, שערי קרנות הריט משקפים את פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' הבדלים בין קרנות מחקות ת"א 125 שוק ההון 0
א קרנות סל זרות מוטות דיבדנדים בישראל שוק ההון 3
השקעה לא מזל קרנות REIT נחשבות לאמצעי גידור נגד אינפלציה שוק ההון 28
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11
F קרנות גמל להשקעה מסלול מנייתי שוק ההון 2
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13
ע הסברים על קרנות מחקות שקליות ומחקות מניתיות שוק ההון 4
A קניית קרנות נאמנות שמשקיעות בכסף או בזהב פוסטים מאיכות נמוכה 1
efrat איחוד קרנות השתלמות, גמל ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ה האם זה חוקי לפתוח יותר משתי קרנות השתלמות כשכיר וכעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
י מה גורם להבדל בין שתי קרנות זהות שנסחרות באותו המטבע? שוק ההון 7
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
I קרנות שקליות של בלאקרוק או קרנות איריות שוק ההון 10
Y עקיבה אחרי סנופי עם קרנות סינטטיות שוק ההון 54
פ היכן ניתן למצוא נתונים היסטוריים על שינויים בתשואת הדיבידנד של מדדים ושל קרנות סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S למה קרנות נאמנות שמחזיקות 100% אג"ח ממשלתי מאבדות ערך? שוק ההון 23
Y קרנות סל מחקות מדד ת"א 125 שוק ההון 3
T האם יש הבדל בין קרנות הפנסיה מחקות מדד S&P 500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
כ השוואת ביצועי קרנות נאמנות למדד שוק ההון 4
U הפקדת שכיר+מעסיק לשתי קרנות השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M תהיות לגבי קרנות באופן כללי וקרנות סינטתיות באופן ספציפי שוק ההון 32
M מס ירושה על קרנות ישראליות ואיריות מחקות SP500 מיסים 6
W השוואה בין קרנות תכלית ת"א 125 שוק ההון 2
D מיסוי קרנות ו-RSUs אחרי רילוקיישן מיסים 3
ת Invesco משיקים קרנות סל בארץ שוק ההון 104
א האם קרנות הפנסיה מחייבות להשקיע חלק מהכספים בשוק ההון הישראלי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ב מס על קרנות נאמנות ישראליות עוקבות מדד חו"ל מיסים 2
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ח הפיכת קרן השתלמות לIRA ורכישת קרנות/תעודות סל עוקבות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 10
T חורבן בישראל וגורלן של קרנות זרות שנקנו באמצעות ברוקר ישראלי בבורסה זרה? שוק ההון 3
Tsachi01 היוטיובר המפורסם קווין, טוען למניפולציה מכוונת של השוק על ידי קרנות גידור: אוף טופיק 50
R משיכת נתוני קרנות סל ישראליות ל גוגל שיטס-GOOGLE SHEETS, אוף טופיק 3
א קרנות covered call פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ קצת מבולבל מנושא קרנות ההסל שוק ההון 10
D קרנות נאמנות ללא דמי ניהול שוק ההון 4
B קניית קרנות מחקות ישראליות ב IB שוק ההון 16
י איך כדאי לחלק את ההשקעות בין קרנות השתלמות לתיק בבנק שוק ההון 2
B קרנות סל ישראליות - איכות עקיבה שוק ההון 11

נושאים דומים

למעלה