• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות ריט- כן או לא?

• פותח הנושא Tabuk
  • פורסם בתאריך

Tabuk

משתמש סולידי
דירוג
9
אהלן חברים,

רציתי לדעת מי מחברי הפורום מחזיק קרנות ריט, ומה היתרונות והחסרונות שלהן...
האם הפיזור שנותנות קרנות הריט לתיק הוא באמת הכרחי?

יום טוב D:

אהלן חברים,

יום טוב D:

אני מחזיק. התאוריה היא, שהנדל״ן הוא חלק יותר גדול מהכלכלה, מאשר מה שהבורסה משקפת.

לריט ישראלי יש יתרון מס בחשבון פטור: החברה לא משלמת מס חברות, על חשבון זה שהמשקיעים משלמים על חלק הדיבידנד מס שולי. אבל בחשבון פטור אתה לא משלם, ככה ש״הרווחת לכיס״ את הפטור של החברה.

אני מחזיק. התאוריה היא, שהנדל״ן הוא חלק יותר גדול מהכלכלה, מאשר מה שהבורסה משקפת.

לריט ישראלי יש יתרון מס בחשבון פטור: החברה לא משלמת מס חברות, על חשבון זה שהמשקיעים משלמים על חלק הדיבידנד מס שולי. אבל בחשבון פטור אתה לא משלם, ככה ש״הרווחת לכיס״ את הפטור של החברה.

אבל הם מחייבים מס מקסימלי ואחר כך אתה צריך להתעסק עם תיאום מס כדי להוריד אותו למס השולי שלך נכון ?

אבל הם מחייבים מס מקסימלי ואחר כך אתה צריך להתעסק עם תיאום מס כדי להוריד אותו למס השולי שלך נכון ?

בחשבון פטור (IRA) לא, אוטומטית לא יורד שום מס. אם העניין הוא שהמס השולי שלך נמוך כי כמעט אין הכנסות אחרות - אז כן, מנקים לך מקסימום ואתה מקבל החזר בדו״ח השנתי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

לא ראיתי ה-מון ריטים שמייצרים רווח בת"א
אפשר גם לומר שחלק גם יחסית טירונים בעסק. אבל זאת תהיה אמירה חיובית יש שגורסים שהמנהלים אוכלים יותר מידי מהעוגה עוד לפני שהביאו קבלות. מבלי להמליץ או להשמיץ. מי לדעתך ראויה בקטגוריה הישראלית?

לא ראיתי ה-מון ריטים שמייצרים רווח בת"א
אפשר גם לומר שחלק גם יחסית טירונים בעסק. אבל זאת תהיה אמירה חיובית יש שגורסים שהמנהלים אוכלים יותר מידי מהעוגה עוד לפני שהביאו קבלות. מבלי להמליץ או להשמיץ. מי לדעתך ראויה בקטגוריה הישראלית?

אין המון ריטים בת״א בכלל :)
אם אני זוכר נכון אז יש בדיוק ארבעה. אחד מהם הוא מגוריט שמתרכז במגורים, תוכל למצוא עליו הרבה השמצות אם תחפש בפורום. האחרים עוסקים בנדל״ן מסחרי / משרדים. כולם ספגו ירידות חדות בחודשים האחרונים, תשאל את כדור הבדולח שלך אם זאת הזדמנות קניה או לא...

מחכה שתהייה קרן מחקה שתאגד את כולם ויהיה לה מתאם גבוה למחירי הדיור ולמחירי השכירות.

אני מחזיק בריט. היתרונות מבחינתי הם:
- גיוון נוסף לתיק - רציתי שחלק מהתיק יושקע בנדל"ן.
- חשיפה לנדל"ן מגוון (לא נכס אחד, הרבה נכסים)
- חשיפה לנדל"ן בסכום המתאים עבורי (לא צריך מינימום 200K$ למשל)
- אין עלויות רכישה / תחזוקה / מיסים כמו בנכס נדל"ן רגיל בארץ / בחו"ל.
- איני מבין בנדל"ן, אין לי יתרון על אחרים בלדעת באיזה נכס נדל"ן כדי לי להשקיע ובאיזה לא. בנדל"ן יש המון הזדמנויות ומלכודות. זה לא שוק משוכלל כמו שוק המניות, בו המידע זמין לכולם כל הזמן והנכסים ניתנים להשוואה.
- והכי חשוב עבורי - לא צריך לקום מהכסא כדי להשקיע בזה.

מספר חסרונות לדעתי
- למי שמבין בנדל"ן באמת: ויודע למצוא עסקאות טובות, התשואה שישיג בהשקעה ישירה בנכס שייקנה תהיה כנראה גבוהה יותר מאשר ריט.
- תנודתיות מאוד גבוהה
בטוח שיש עוד חסרונות

אני לא חושב שהחשיפה לריט היא הכרחית.

שווה גם להזכיר שמרבית הקרנות המחקות (כלל העולם/סנופי וכו׳) כבר מחזיקות בתוכן חברות ריט. למעט שיקולי המס שהוזכרו מעל לא רואה סיבה להחזיק עוד קרן ריט בנפרד, זה מייצר הטייה בתיק. מה גם שקרנות ריט בדרך כלל לוקחות עמלה יותר שמנה מאשר VT/VWRA

בהנחה שמדובר בחשבון ממוסה, האם לדעתך בכל זאת יש צורך להחזיק? ואם קונים קרן ריט ישראלית, זה מאוד פוגע בעיקרון הפיזור, לא?

אני מחזיק בריט. היתרונות מבחינתי הם:
- גיוון נוסף לתיק - רציתי שחלק מהתיק יושקע בנדל"ן.
- חשיפה לנדל"ן מגוון (לא נכס אחד, הרבה נכסים)
- חשיפה לנדל"ן בסכום המתאים עבורי (לא צריך מינימום 200K$ למשל)
- אין עלויות רכישה / תחזוקה / מיסים כמו בנכס נדל"ן רגיל בארץ / בחו"ל.
- איני מבין בנדל"ן, אין לי יתרון על אחרים בלדעת באיזה נכס נדל"ן כדי לי להשקיע ובאיזה לא. בנדל"ן יש המון הזדמנויות ומלכודות. זה לא שוק משוכלל כמו שוק המניות, בו המידע זמין לכולם כל הזמן והנכסים ניתנים להשוואה.
- והכי חשוב עבורי - לא צריך לקום מהכסא כדי להשקיע בזה.

מספר חסרונות לדעתי
- למי שמבין בנדל"ן באמת: ויודע למצוא עסקאות טובות, התשואה שישיג בהשקעה ישירה בנכס שייקנה תהיה כנראה גבוהה יותר מאשר ריט.
- תנודתיות מאוד גבוהה
בטוח שיש עוד חסרונות

אני לא חושב שהחשיפה לריט היא הכרחית.

באיזה קרנות אתה מחזיק, אם אפשר לשאול?

שווה גם להזכיר שמרבית הקרנות המחקות (כלל העולם/סנופי וכו׳) כבר מחזיקות בתוכן חברות ריט. למעט שיקולי המס שהוזכרו מעל לא רואה סיבה להחזיק עוד קרן ריט בנפרד, זה מייצר הטייה בתיק. מה גם שקרנות ריט בדרך כלל לוקחות עמלה יותר שמנה מאשר VT/VWRA

זה באמת מה שחשבתי...

באיזה קרנות אתה מחזיק, אם אפשר לשאול?
אני מחזיק בשתי תעודות סל שמחזיקות קרנות ריט:
VNQ - קרנות ריט בארה"ב
VNQI - קרנות ריט בשאר העולם מלבד ארה"ב. אגב אני חושב שזה כולל גם קרנות ריט בארץ (אל תתפוס אותי במילה...)
אחד החסרונות שלהן הוא ניכוי מס במקור בארה"ב על דיווידנדים.
יתכן שיש קרנות טובות יותר
לא ממליץ או מייעץ כמובן

• אהבתי
Reactions: HHH
לי יש ריט 1.
סה"כ, לאורך זמן ההחזקה בסדר. עלתה בשנה האחרונה 60% ירדה 40% וחזרה לאותה נקודה.
המטרה שלי בקנייה היתה לקבל את הדיבידנדים. לאחר זמן וחשיבה, הטעמים שלי השתנו בגלל שמדובר בסיכון גדול,שאכן התממש בימים הללו.
בתקופה האחרונה, דיללתי אחזקות לטובת VT ודומיו מבית בלאקרוק. עשיתי את זה כי נוצר לי צורך לאזן ולא יכולתי לבצע זאת ע"י קנייה.

אהלן חברים,

יום טוב D:

מחזיק. שום דבר לא הכרחי (טוב, לנשום ולאכול אבל פרט לכך).

מחזיק רק ריטים זרים. השיקול שלי היה בעיקר תזרימי ולכן רוב הריטים הם מתחומים בהם הדיבידנים יחסית גבוהים כמו ריטים של בריאות ומשכנתאות. באופן מפתיע, לאורך השנים (~5) חלקם יצרו לי רווחי הון, אפילו משמעותיים. קצת יותר צפוי בהתחשב בהעדפה שלי לגבי סקטורים של קרנות ריטים, חלקם נמצאים היום במצב של מגן מס שניתן למימוש ביום שחור. מבחינת ההון שמושקע בהן, בממוצע הם לא הסבו לי רווחים או הפסדים משמעותיים. התזרים נטו (לאחר מיסים) יותר טוב ממה שהייתי מצפה לקבל בשנים האחרונות מדירה בארץ. כמו כן, טרם קיבלתי טלפון שיש סתימה, נזילה, מזגן לא עובד, לא שילמו ועד בית, יש קורונה אפשר הנחה וכו'.

סה"כ הם ממלאים את התפקיד שייעדתי להם ולכן גם ממשיך להחזיק.

מחזיק VNQ ו VNQI
השיקול המקורי היה קורלציה נמוכה לשוק המניות. לוא דווקא קורלציה הפוכה, אלא פשוט פחות קורלציה.
לא יודע אם זה נשמר בתנאי השוק הנוכחיים אבל זו היתה הכוונה המקורית.

השיקול המקורי היה קורלציה נמוכה לשוק המניות. לוא דווקא קורלציה הפוכה, אלא פשוט פחות קורלציה.
לא יודע אם זה נשמר בתנאי השוק הנוכחיים אבל זו היתה הכוונה המקורית.
תבדוק VPU, עושה עבודה טובה יותר בזה.

איפה אני יכול לקרוא חומר על קרנות ריט וכדאיות השקעה בארץ/ בחול
קראתי את הפוסט של הסולידית בנושא וקראתי כמה שרשורים בפורום אבל זה לא היה מספיק מעמיק, גם לא מצאתי אתר טוב בעברית עם חומר על זה
יש ספר מומלץ בעברית על זה? או קצת חומר שאתם יכולים להמליץ כאמין ומשקף טוב?

מחזיק. שום דבר לא הכרחי (טוב, לנשום ולאכול אבל פרט לכך).

מחזיק רק ריטים זרים. השיקול שלי היה בעיקר תזרימי ולכן רוב הריטים הם מתחומים בהם הדיבידנים יחסית גבוהים כמו ריטים של בריאות ומשכנתאות. באופן מפתיע, לאורך השנים (~5) חלקם יצרו לי רווחי הון, אפילו משמעותיים. קצת יותר צפוי בהתחשב בהעדפה שלי לגבי סקטורים של קרנות ריטים, חלקם נמצאים היום במצב של מגן מס שניתן למימוש ביום שחור. מבחינת ההון שמושקע בהן, בממוצע הם לא הסבו לי רווחים או הפסדים משמעותיים. התזרים נטו (לאחר מיסים) יותר טוב ממה שהייתי מצפה לקבל בשנים האחרונות מדירה בארץ. כמו כן, טרם קיבלתי טלפון שיש סתימה, נזילה, מזגן לא עובד, לא שילמו ועד בית, יש קורונה אפשר הנחה וכו'.

סה"כ הם ממלאים את התפקיד שייעדתי להם ולכן גם ממשיך להחזיק.

אפשר לשאול אלו ניירות אתה מחזיק? ומה התשואה של החלק הריטי של התיק שלך?

פעם החזקתי VNQ אבל כעבור זמן שמתי לב שמניות ריט בעצם כלולות בקרנות סל עולמי לפי המשקל היחסי שלהם ולכן אחזקה נפרדת שלהם נותת להם בעצם משקל עודף בתיק בלי סיבה ויצאתי.

• אהבתי
Reactions: HHH
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
D עזרה- קרנות ריט שוק ההון 17
ד השקעה בETF של קרנות ריט נדל"ן 19
A שאלת מיסוי על קרנות ריט אירופאיות מיסים 0
פסיוני רשימת קרנות ריט שוק ההון 9
D מיסוי - קרנות ריט מיסים 49
A שאלה בעקבות פוסט "קרנות ריט" שוק ההון 0
ל קרנות ריט - USRT vs VNQ שוק ההון 2
א קרנות איריות - ריט ואג"ח שוק ההון 5
ש עזרה בהבנה של תהליך ההקמה של קרנות, קרנות ריט באופן כללי ושל "מגוריט" בפרט. שוק ההון 54
Lio קרנות ריט ישראליות שוק ההון 32
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 7
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad קרנות פנסיה וקה"ש - האם הן "מנוטרלות מטח"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11

נושאים דומים

Back
למעלה