• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות איריות - כל מה שרציתם לדעת והסתחרר לכם הראש מרוב דיונים

מי שמפחד ממס ירושה, אוהב לחסוך עוד קצת ולא מפריע לו לקנות שתי קרנות - VHVE+VFEA ;)
אני תוהה אם לא עדיף כבר שילוב של שלוש הבלקרוק השקליות כדי ליהנות ממיסוי ריאלי במקום נומינלי על החלק של אירופה ומתפתחות (וגם דמי ניהול קצת נמוכים יותר).

אני תוהה אם לא עדיף כבר שילוב של שלוש הבלקרוק השקליות כדי ליהנות ממיסוי ריאלי במקום נומינלי על החלק של אירופה ומתפתחות (וגם דמי ניהול קצת נמוכים יותר).
למי שאין תיק אצל ברוקר זר, זה אכן שיקול (בטח בשקלול עלויות המטרת מט"ח וכו'). אצלי ספציפית הרכישה מתבצעת דרך ברוקר זר בכל מקרה (אז אין קרניות שקליות). מעבר לכך, אני לא צופה השפעה קריטית של המיסוי הריאלי מול הנומינלי (אבל אינני מומחה גדול בתחום).
יש גם את הנושא של אופן פיזור ההשקעה (יותר חברות במדדים Vanguard בעולם המפותח וכיסוי של יותר מדינות מול הקרנות של בלאקרוק), ותוספת הסיבוך של קרן נוספת. כך או כך, כנראה ששתי האופציות מספקות חלופות טובות.

האם מי שקונה קרן סל אירית, כמו iShares Core S&P 500 UCITS ETF, (מספר נייר 1159250)
בברוקר ישראלי, בשקלים, צריך לשלם את המס בעצמו או לדווח משהו לרשויות המס?
או שזה כמו קרן סל מחקה ישראלית שאם יש משהו לשלם זה משולם דרך הברוקר?

האם מי שקונה קרן סל אירית, כמו iShares Core S&P 500 UCITS ETF, (מספר נייר 1159250)
בברוקר ישראלי, בשקלים, צריך לשלם את המס בעצמו או לדווח משהו לרשויות המס?
או שזה כמו קרן סל מחקה ישראלית שאם יש משהו לשלם זה משולם דרך הברוקר?
בהנחה ואתה מנהל את החשבון אצל ברוקר/ בנק ישראלי, הם מנהלים בשבילך את ההתחשבנות מול רשות המיסים.
דוח תוכל להגיש אם היה לך הפסד בשנה מסוימת ורווח בשנה אחריה, ותרצה לקזז בניהם (בזה הברוקר לא עוזר לך להתחשבן מול הרשות)

הלכתי קצת (הרבה :)) לאיבוד בשרשור הזה.

בטווח ארוך (20-30 שנים), כמה משמעותי המס הנומינלי על הקרן ISHARE השקלי S&P לעומת קרנות מחקות S&P צוברות בשוק האמריקאי או ארופאי?

יש לי חשבון במיטב דש ואני תוהה אם כדאי לפתוח IB בגלל זה.

נערך לאחרונה ב:
די בטוח שבזמנו שבדקתי עליהן הסתבר שהמס עליהן הוא גם נומינלי אבל אולי אני טועה

הלכתי קצת (הרבה :)) לאיבוד בשרשור הזה.

בטווח ארוך (20-30 שנים), כמה משמעותי המס הנומינלי על הקרן ISHARE השקלי S&P לעומת קרנות מחקות S&P צוברות בשוק האמריקאי או ארופאי?

יש לי חשבון במיטב דש ואני תוהה אם כדאי לפתוח IB בגלל זה.
בכל האופציות האלו תשלם מס נומינלי ולא ריאלי.

די בטוח שבזמנו שבדקתי עליהן הסתבר שהמס עליהן הוא גם נומינלי אבל אולי אני טועה
אני די בטוח שאתה טועה, זה כתוב במפורש בתשקיף של הקרנות.

בכל האופציות האלו תשלם מס נומינלי ולא ריאלי.

אני די בטוח שאתה טועה, זה כתוב במפורש בתשקיף של הקרנות.
אבל הרגע כתבת לו פה בעצמך שהוא ישלם מס נומינלי בשתי האופציות

אבל הרגע כתבת לו פה בעצמך שהוא ישלם מס נומינלי בשתי האופציות
זאת הייתה תשובה למישהו אחר ששאל על הקרן של סנופי, שם המיסוי הוא נומינלי.
בקרנות של אירופה ומדינות מתפתחות המיסוי הוא ריאלי.

זאת הייתה תשובה למישהו אחר ששאל על הקרן של סנופי, שם המיסוי הוא נומינלי.
בקרנות של אירופה ומדינות מתפתחות המיסוי הוא ריאלי.
למה השוני הזה? מה ההבדל ביניהן שפה זה נומינלי ופה ריאלי?

למה השוני הזה? מה ההבדל ביניהן שפה זה נומינלי ופה ריאלי?
למיטב הבנתי ההבדל נובע מזה שבסנופי כל הנכסים (המניות שהקרן מחזיקה) נקובים בדולר, לכן המיסוי צמוד לשער הדולר.
בקרנות של אירופה ומתפתחות אין מטבע יחיד/עיקרי, ולכן המיסוי צמוד למדד.

בהנחה ואני משקיע בקרן אירית צוברת ולאחר 20-30 שנים החלטתי לצאת החוצה, אני צריך לעשות תיאום מול מס הכנסה לגבי הרווחים בלבד נכון?
למעשה, מה שאני שואל זה איך מס הכנסה ידע להפריד את הכסף שקניתי בו ערך נקוב מהכסף שהוא תוצר של רווחים?

בהנחה ואני משקיע בקרן אירית צוברת ולאחר 20-30 שנים החלטתי לצאת החוצה, אני צריך לעשות תיאום מול מס הכנסה לגבי הרווחים בלבד נכון?
למעשה, מה שאני שואל זה איך מס הכנסה ידע להפריד את הכסף שקניתי בו ערך נקוב מהכסף שהוא תוצר של רווחים?
הברוקר שומר מידע על מועדי הקניה ושערי הקניה וכך ניתן לחשב כמה מס עליך לשלם (תוך התחשבות במדד)

כמו בכל מניה - יש מחיר קניה ומחיר מכירה, ההפרש ביניהם זה הרווח שלך שעליו אתה צריך לשלם מס.
אין משהו מיוחד בקרנות איריות או בקרנות צוברות.

זאת אומרת שאם קניתי כל חודש במשך 30 שנה אני אצטרך בסוף התקופה להגיע למס הכנסה עם כל אחת ואחת מהרכישות האלו שבוצעו כולל שערים שערים וכמויות?

אין משהו מיוחד בקרנות איריות או בקרנות צוברות.
אני מתכוון לזה שכשאשר אתה עושה את התיאום, על מנת שלא יבואו וימסו לך 25 אחוז מכלל הכסף שמשכת חזרה אליך מהחשבון בIB, אתה צריך להביא להם תיעוד של כל קניה שהייתה לך ב30 שנים האלו ובהנחה שכל חודש נירכשו יחידות (360 עסקאות קניה שאני צריך לתעד)?

אני מתכוון לזה שכשאשר אתה עושה את התיאום, על מנת שלא יבואו וימסו לך 25 אחוז מכלל הכסף שמשכת חזרה אליך מהחשבון בIB, אתה צריך להביא להם תיעוד של כל קניה שהייתה לך ב30 שנים האלו ובהנחה שכל חודש נירכשו יחידות (360 עסקאות קניה שאני צריך לתעד)?
א. אין קשר לזמן משיכת הכסף מIB. חבות המס נוצרת ברגע מכירת הנייר.
ב. אין שום הבדל בין נייר צובר למחלק בהקשר הזה. או בין נייר אירי לאמריקאי לישראלי וכו'.
ג. הברוקר שלך שומר רישום של מה קנית ומתי. במכירה אתה מוציא ממנו דו"ח שאותו אתה מצרף לדו"ח שלך למס הכנסה.

תענוג, לרגע כבר חשבתי שזה אני לבד מול מס הכנסה מנסה להסביר להם שהייתי קונה במשך 30 שנה כל חודש בסכום מסויים ושי פה חלוקה מסויימת של קרן ותשואה.

ג. הברוקר שלך שומר רישום של מה קנית ומתי. במכירה אתה מוציא ממנו דו"ח שאותו אתה מצרף לדו"ח שלך למס הכנסה.
שכחת לציין שצריך לחשב חבות מס ריאלית עבור כל שכבה שנמכרה. מס הכנסה לא יחשב את סה בעצמו והנתון צריך להיות מחושב ע'י מגיש הדוח (הנישום או רואה החשבון שעורך לו את הדוח)

@adamshalev יש מצב שתעדכן את גוגל דוק: דמי ניהול על ISAC ירדו ל0.2%. VWRA עכשיו עולה 0.22% והוא בכלל לא במסמך.
אולי גם כדאי לציין איזה מהקרנות האירויות סחירות בארץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
Y קרנות איריות שקליות - המיסוי הוא ריאלי או צמוד מטח? שוק ההון 0
A קרנות איריות מחלקות לעומת איריות צוברות שוק ההון 5
לארוצה שיקולים ברכישת קרנות איריות בבורסות אירופאיות באמצעות IB צרכנות פיננסית 27
painblanc העברת קרנות איריות לברוקר בארה״ב שוק ההון 6
מ קרנות או ETFים איריות - האם יתרון המס הוא רק לETF? שוק ההון 10
אגוז_קוקוס העברת קרנות איריות ל-IB או מכירה וקנייה מחדש שוק ההון 63
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
מ מחשבון קרנות איריות VS קרנות אמריקאיות שוק ההון 0
L קיזוז הפסדי ורווחי הון קרנות איריות מיסים 5
ש קרנות איריות שקליות שוק ההון 1
A תמחור קרנות איריות ישראליות וגידור אל מול הדולר שוק ההון 5
מ תמהיל קרנות איריות/אמריקאיות שוק ההון 18
I קרנות שקליות של בלאקרוק או קרנות איריות שוק ההון 10
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
א עזרה במציאת קרנות איריות (להשקעה בדולרים) דרך פסגות טרייד שוק ההון 8
P המרת קרנות סל שקליות של בלאקרוק/iShares לקרנות איריות ביורו שוק ההון 47
R קרנות איריות | האם קיים ניתוח שבוחן האם קיים יתרון במיסוי ריאלי על אף דמי ניהול גבוהים יותר? שוק ההון 9
Z האם קרנות איריות על מדדים אמריקאים אינן חשופות למס עיזבון בארה״ב? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Z האם קרנות איריות העוקבות אחרי מדדי US מבריחות מחשיפה למס עיזבון בUS? פוסטים מאיכות נמוכה 4
G קרנות איריות כן או לא? שוק ההון 8
Y הבדל בחשיפה לדולר ומט"ח בכללי - קרנות איריות מול אמריקאיות שוק ההון 1
Y קרנות איריות שוק ההון 2
N קרנות איריות לIRA שוק ההון 1
Y קרנות איריות - לקנות בארץ או בחו"ל? שוק ההון 52
ברק א. קרנות איריות IEMA vs EIMI שוק ההון 1
R קיום מס מלכה על קרנות איריות שנסחרות בדולרים בלונדון שוק ההון 1
T אמ;לק: קניית קרנות איריות בדולרים שוק ההון 26
M האם כל קרנות וונגארד (ETF) הן איריות צוברות ? שוק ההון 3
H קרנות איריות שקליות של בלקרוק שוק ההון 2
E קרנות איריות - בזמן קנייה השער נקבע ביום שלפני? שוק ההון 1
S קרנות איריות שוק ההון 2